• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הריבית בארה"ב נשארת על כנה

המשקיע הנבון

משתמש סולידי
דירוג
68
האמת,
אני קצת מודאג.
נראה כי אין יכולת אמיתית להעלות ריבית וכי כל פעם מוצאים תירוץ חדש למה לא להעלות.
המשמעות בעיניי היא שלכסף פיאט אין ערך.0.
המשבר של 2008 עדיין כאן.מונשם מלאכותית.
בישראל הכלכלה האמיתית חולה.ענק נדל"ן מאיים לחנוק את כולם.
האם עומד בפנינו משבר רציני כדוגמת השפל הגדול ?

אני קצת מודאג.
שאלתי היא כזו:
איך התשובה לשאלה הזו יכולה להשפיע על ההתנהלות שלך ועל ההשקעות שלך?
למעט כדור בדולח שאומר לך בדיוק מתי ומה לקנות ואחר כך ממשיך לתפקד בשביל להגיד לך מתי למכור את מה שקנית אז אתה לא יכול לעשות עם המידע הזה שום דבר.

דעתי האישית היא שצריך להיצמד לתוכנית העבודה שלנו באש ובמים ולהבין שהתוכנית שלנו נבנתה בצורה כזו שהיא תוכל להתמודד גם עם מצבים שבהם אנחנו רוכשים דברים מיד לפני שהמחיר שלהם מתרסק.

אני לא מרשה לעצמי לדאוג בגלל דברים שאין לי שליטה עליהם ומסתפק בלדאוג לדברים שאני כן שולט עליהם.
אני מתמקד בתוכנית העבודה שלי שכוללת הזרמת כספים בצורה עקבית למניות דיבידנד ללא קשר למצב המשק ולמחירי המדד.
אני רוכש חברות שמספקות לי את התשואה שאני רוצה לקבל כדיבידנד ואם מחר מחירן יצנח כלפי מטה אז זה ממש לא מעניין אותי... אני קיבלתי את התשואה שרציתי מלכתחילה!
חשוב לציין שרכשתי כמה חברות אנרגיה ממש לפני צניחת מחירי הנפט וראיתי את שוויין מתרסק ביותר מ-30% כל אחת (כמה הגיעו גם ל-50%).
אף אחת מהן לא פגעה בדיבידנד ולכן יכלתי להמשיך לישון בשקט (חלקן אפילו הגדילו את הדיבידנד מאז).

תיזכר בתוכנית שהגדרת לעצמך ותיזכר למה היא אמורה לעבוד לאורך זמן.
אם תצליח לזכור למה התוכנית מגינה עליך במהלך משברים ולמה היא צומחת במהלך צמיחה אז אני ממש לא רואה צורך בלדאוג אם אנחנו לפני משבר או לא.

תודה על התגובה ;)
הדאגה נובעת מהמחשבה ש" הפעם זה שונה "
אין לבנקים המרכזיים את כלי הריבית להתמודד עם משבר כלכלי.
אכן התשואה השוטפת מדיבידנד מנחמת....

אין לבנקים המרכזיים את כלי הריבית להתמודד עם משבר כלכלי.
לדעתי הם לא צריכים להתמודד עם משבר כלכלי.
הם יכולים לתת למשבר להתרחש - למחירי המניות (והנדל"ן ומה לא) להתרסק כלפי מטה ואחר כך הכלכלה תתאושש לבד.
כל עוד אנשים ממשיכים לצרוך (לא כולם הופכים למיני @הסולידית או מיני מר שפם כסף) אז יהיו חברות שימשיכו לייצר ולמכור ברווח.
כל עוד ימשיכו להיות חברות שמייצרות ומוכרות ברווח יצוצו האנשים שירצו להשתתף ברווחים הללו.
כל עוד יש אנשים שרוצים להשתתף ברווחים של חברות אז יהיה סוג מסויים של מסחר בבורסה.
כל עוד יש מסחר בבורסה היא בשלב מסויים תעלה.

תזכור שמחירי המניות יכולים לרדת מתחת לשווי נכסי החברה אבל כל עוד החברה פעילה ורווחית מחיר המניה לא יכול להיות 0 ובשלב מסויים יעלה לכל הפחות לשווי האמיתי של נכסי החברה.
(אם זה לא יקרה אז יקום המיליונר/מיליארדר התורן - ירכוש את כל המניות של החברה בבורסה ואז ימכור את כל הנכסים ויעשה רווח נאה!)

אם החברה צומחת אז נכסיה צומחים ומכאן נובעת הגדילה האמיתית של מחירי המניות - לא מהזרמת כספים מאולצת.

אם אתה משוכנע שהנה משבר גדול עומד בפתח, אז אני מציע להתרכז בהזדמנויות ולא בחששות. מה תעשה כשיצנחו המחירים? איך מרוויחים בסביבה דובית? אילו סוגי נכסים יעלו בסביבה כזו? ואיך הפוזיציה שלך תושפע ממצב אפשרי שכזה?

אכן.
הנקודות שלך נכונות אבל המסקנות שלך לא כל כך. המדיניות המוניטרית של 7 השנים האחרונות בעולם הביאה לנו הרבה עיוותים בכלכלה - בועות נדל"ן (בכל העולם בערים הגדולות. זה לא משהו מיוחד לישראל), בועות בשווקי המניות כבר מעבר לרמות של 1999 ו-2007, האג"חים בשיאים, הסחורות בשפל...

והפד לגמרי מבלף בסוגיה הזאת. כל פעם יעד העלאת הריבית נדחה עוד קצת ועוד קצת וברור לכל מי שמסתכל לאמת בעיניים שברגע שהריבית קצת תעלה אולי לאו דווקא ב-0.25% אבל בטוח ל-1% אז זה הכל יתמוטט ובסך הכל נחזור ל-2008 (טוב, זה לא שבאמת הכלכלה העולמית זזה לאנשהו מאז...)

הפד לא יכל לעלות ריבית כי אז הוא מגדיל את החוב עוד יותר, הם לא מוכנים לקצץ בחוב כי הציבור האמריקאי רוצה לחיות בסבבה, והדרך היחידה לשחוק את החוב הוא באינפלציה אבל לרוע המזל היא לא מגיעה ולא מתקשרת :)
כך שכרגע העלאת ריבית תיצור כנראה מיתון והגדלת החוב
פתרון אין באופק

אם אתה משוכנע שהנה משבר גדול עומד בפתח, אז אני מציע להתרכז בהזדמנויות ולא בחששות. מה תעשה כשיצנחו המחירים? איך מרוויחים בסביבה דובית? אילו סוגי נכסים יעלו בסביבה כזו? ואיך הפוזיציה שלך תושפע ממצב אפשרי שכזה?
שכחת שאלה אחת – מה תעשה אם תאבד את מקום העבודה שלך ובגלל מיתון לא תוכל למצוא משהו אחר?

שכחת שאלה אחת – מה תעשה אם תאבד את מקום העבודה שלך ובגלל מיתון לא תוכל למצוא משהו אחר?
סליחה, אבל לא הבנתי איך ההערה שלך רלוונטית לזו שלי. דיברנו על מה לעשות עם תיק ההשקעות בסביבה כלכלית מסויימת. אבל אם כבר, אם אתה חושב שעליית הריבית תוביל למיתון ואיתו רבים יאבדו את מקום עבודתם, איך אתה יכול לעזור להם ולשרת את המטרות שלך בו זמנית? אולי, למשל, כדאי להשקיע בדיור זול ובר השגה, בין אם ישירות ובין אם בעקיפין דרך הבורסה? אולי תשקיע, למשל, בחברת קלייטון של ווארן באפט שהיא השולטת בשוק הבתים הייבילים בארה״ב? אולי במניות של רשתות שמוכרות לשכבות הנמוכות, כמו וואלמארט או the dollar tree? ואם עבודתך שלך מאויימת מסביבה שכזו, אז הדיון איננו עוד על השקעות, ואז צריך לדבר על מיומנויות ותחליפים.

סליחה, אבל לא הבנתי איך ההערה שלך רלוונטית לזו שלי. דיברנו על מה לעשות עם תיק ההשקעות בסביבה כלכלית מסויימת. אבל אם כבר, אם אתה חושב שעליית הריבית תוביל למיתון ואיתו רבים יאבדו את מקום עבודתם, איך אתה יכול לעזור להם ולשרת את המטרות שלך בו זמנית? אולי, למשל, כדאי להשקיע בדיור זול ובר השגה, בין אם ישירות ובין אם בעקיפין דרך הבורסה? אולי תשקיע, למשל, בחברת קלייטון של ווארן באפט שהיא השולטת בשוק הבתים הייבילים בארה״ב? אולי במניות של רשתות שמוכרות לשכבות הנמוכות, כמו וואלמארט או the dollar tree? ואם עבודתך שלך מאויימת מסביבה שכזו, אז הדיון איננו עוד על השקעות, ואז צריך לדבר על מיומנויות ותחליפים.
אני בכלל לא חושב על עלית הריבית. אני מהאזור הפאסיבי של הפורום הזה.

עכשיו אני מבין את הודעתך עוד פחות. הרי השרשור השה עוסק בסביבת הריבית.
אני התמקדתי בחלק הזה של התגובה שלך
אני מציע להתרכז בהזדמנויות ולא בחששות.
מכיוון שפותח השרשור דיבר על "משבר גדול", אחת התוצאות האפשריות של משברים כאלה היא איבוד עבודה.

כל עוד לא עשית שינויים בתיק בגלל שהיא אמרה שהיא תעלה את הריבית אז מה זה משנה?
אם עשית שינויים רק בגלל ההצהרות שלה אז מקווה שתבין שהיא מבלפת כבר שנים. גם הפעם היא משקרת כשהיא אמרה שהריבית תעלה עוד השנה. אם היא תעלה אז למה לא להעלות אותה עכשיו למה לחכות לפעם הבאה? זו סתם דרך לעבוד על ההמון.

מאחר והאמריקאים מתקשים להעלות את הריבית זה מעורר דאגה, מצד אחד גידול בגרעון של קרנות הפנסיה ומהצד השני יצירת בועה של נכסים(בעיקר נדל"ן) ובועה של חובות ברמת הפרט והמדינה, מה יקרה כשהמצב ישתנה ? הריבית הנמוכה הסטורית נמשכת לאורך זמן, ועדיין הצמיחה בפעילות העיסקית לא חזקה מספיק כדי להעלות את הריבית. האם מדינות מסויימות בעולם בדרך לדיפלציה ?

לדעתי אנחנו במצב דומה לשפל הגדול בשנות ה-30. 1929 = 2008. גם בשפל הגדול הריבית קצרת הטווח הייתה קרובה ל-0.
ישראל אגב מזכירה לי את צרפת בשנות ה-30. גם צרפת לא נפגעה כל כך מהקריסה של 1929 אבל הכלכלה שלה התחילה להחלש לקראת אמצע שנות ה-30.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ק שער הדולר בעקבות העלאת הריבית בארה"ב שוק ההון 4
Body Solid הפד מוריד את הריבית בארה"ב ל- 0%-0.25% שוק ההון 132
amikal איך עליית הריבית בארה"ב תשפיע על הבורסה (גם בישראל וגם בעולם)? שוק ההון 17
G מה יקרה כתוצאה מהעלאת הריבית בארה"ב על שוק המניות והאג"ח ארה"ב? שוק ההון 26
adamshalev החלטה היסטורית בארה"ב: הפד העלה את הריבית ב-0.25% שוק ההון 9
Y הריבית, המלחמה, הצמצום בטיסות, הכל מעלה מחירים, מה להביא מחול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
ב השפעת המלחמה על הריבית של פיקדונות דולריים בבנקים צרכנות פיננסית 5
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
S לשכור ולהשקיע במדד או לקנות - באירופה עם 100% משכנתא וסבסוד הריבית נדל"ן 5
נ מה הריבית על חשבון עובר ושב שאפשר לקבל? צרכנות פיננסית 52
tomchoook מהו שיעור הריבית במסלולי המשכנתה? נדל"ן 2
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
I העלאת הריבית הקרובה שוק ההון 10
שם משתמש בעייתי "ספרינט דיגיטלי" של בנק הפועלים: האם הריבית מתעדכנת לבד, או שצריך למשוך ולשים מחדש? צרכנות פיננסית 1
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
I איך הבנקים באמת עובדים? והאם הם באמת מרוויחים מהעלאת הריבית? שוק ההון 6
S השפעת האינפלציה והעלאת הריבית על מגזר ההייטק פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 9
I מחירי השכירות vs הריבית במשק? נדל"ן 13
א מה הקשר בין הריבית לתמחור של קרן כספית? שוק ההון 2
T כיצד מחושבת הריבית על החזר המס לשכיר? מיסים 2
N תיק השקעות סולידי ועליית הריבית שוק ההון 8
L איך העלאת הריבית תוריד את מחירי הדיור- אם כבר תעלה אותם בסופו של דבר נדל"ן 610
Y שינויים בלוח הסילוקין בעקבות עליית הריבית צרכנות פיננסית 7
ב ההעלאת הריבית בארץ ובארה"ב שוק ההון 2
E חישוב חלק הריבית מההחזר החודשי נדל"ן 1
A למה עליית הריבית בזמן אינפלציה גורמת לירידת המניות? שוק ההון 24
A השפעת הריבית העולה והאינפלציה על מחירי הנדל״ן נדל"ן 109
A למה עלית הריבית גורמת לנפילות בשוק ההון? שוק ההון 6
I למה הבורסה רועשת וגועשת בגלל העלאות הריבית הצפויות? שוק ההון 24
ס תמחור העלאות הריבית הקרובות באגח ארוכים שוק ההון 3
ב העלאת הריבית במשק שנת 2022 - איפה זה פוגש כל אחד מאיתנו צרכנות פיננסית 130
R העלאת הריבית לחישוב קצבת הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
bobby אג"ח קצר - למה הריבית לא אפסית? שוק ההון 1
C יש דרך לוותר על הריבית ב- IB בכדי לא ליצור בחשבון רווח שצריך להגיש בגינו דו״ח? פוסטים מאיכות נמוכה 9
מוריה הלואה מקרן השתלמות- האם יש מיקוח על הריבית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 45
מומו הברווז טווח השקעה ל3 שנים ו"עוקץ" הריבית במשכנתא שוק ההון 23
stamEhad קרן מחקה אג"ח ממשלתי - איך מקבלים את הקופונים(תשלום הריבית)? שוק ההון 3
N הריבית על המינוף ב-IB באמת נמוכה או.. שוק ההון 2
unrealx הפד מוריד את הריבית ל- 0% - כיצד השוק יגיב? שוק ההון 1
ד איך הגענו לעידן הריבית האפסית? לאן ממשיכים מכאן? שוק ההון 84
P קביעת הריבית במשק אוף טופיק 4
unrealx מהודעת החלטת הריבית האחרונה שוק ההון 2
unrealx איך הריבית במשכנתא מחושבת? שוק ההון 7
unrealx איך בדיוק הריבית משתקפת בקרן סל שוק ההון 1
S מה הקשר בין גובה הריבית ל s&p 500? שוק ההון 4
Modric19 אג"ח ישראלי לאחר העלאת הריבית שוק ההון 22
cypriano de rore העלאת הריבית בבנק ישראל שוק ההון 63
milx מה הריבית הכי טובה על פיקדון נזיל של מיליונים? שוק ההון 19
R הודעת הריבית של בנק ישראל שוק ההון 15