• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הקצאת נכסים לצעירים בני 20-25 בהשקעה ל20 שנה

• פותח הנושא Jo4
  • פורסם בתאריך

Jo4

משתמש רגיל
דירוג
46
אחרי הרבה קריאה. ומשחק עם מקצי נכסים והסתכלות פרספקטיבית ל10 שנים-20 ו-50, אבל בלי תואר בכלכלה.
הגעתי למסקנה שצעיר עד גיל 25 נניח שמתכווין לחסוך לטווח של 20 שנה, וגם במועד המשיכה יש גמישות של כ5 שנים.
אז יהיה כדאי לו להשקיע ב80-90% מניות כשהמגדר יהיה אג"ח או זהב. אז נכון שהדרופ דאון השנתי יכול להגיע ל40% היסטוריית ואף ליותר בעתיד, בתחזיות פסימיות. אבל בפועל הריביות בשנים של עלייה משלימות את זה, ואם בדיוק כשאתה בא למשוך הייתה נפילה פסיכית, אז מחכים שנתיים שלוש. הלא כן? מה העניין להיות כל כך מגודר כמו בתיק של הארי בראון? כשהתשואה היא בפער של כ2-3%?

מה דעתכם?

אין שום סיבה לא להיות 100% במניות במקרה שכזה לפי דעתי, היום כול האגחים מתומחרים במחירים לא הגיונים באופן פקטיבי בעקבות קניית אגרות על ידי בנקים מרכזים (כמו בארצות הברית שמחזיק ב4.5 טריליון דולר בנכסים, ובכך מעלה את המחיר על ידי יצירת ביקוש "מזויף") ושילוב של פסיכולוגיה אנושית שמשחקת בהתנהלות המשקיעים כגון סלידה מהפסדים בעקבות שני המשברים האחרונים והניסיון המר שלמדו בעל כורחם, חוסר האמון במערכת, השקעה על פי ציוצים של טראמפ (50 אחוז מהמילנינים בארה"ב עושים זות) ושאר הטיות קוגניטיביות שגורמות לאנשים להימנע ממניות.
שני דברים שאני מוכן להתערב עליהם, s&p 500 יהיה גבוה יותר בעוד 10 שנים מאשר היום.
אג"ח ארה"ב 30 שנה ירד ב30% לפחות.

(נ"ב אני רואה שלכולם יש כאן אזהרות משפטיות אז כנ"ל, אני ילד קטן שלא יודע כלום, אל תקשיבו לי בכלל)

אני מניח שזה שאלה רטורית, אם לא אשמח להגיב ברצינות אבל בקצרה, תנודתיות של השוק יממשו את ההפסדים שלו לפני ה10 שנים.

תנודתיות של השוק יממשו את ההפסדים שלו לפני ה10 שנים.
האם אתה חושב שהנפילה התוך יומית תגדל מ50%? אם לא, אפשר להחזיק בנייר שמתאפס יומית כמו SSO.

הגעתי למסקנה שצעיר עד גיל 25 נניח שמתכווין לחסוך לטווח של 20 שנה, וגם במועד המשיכה יש גמישות של כ5 שנים.
אז יהיה כדאי לו להשקיע ב80-90% מניות כשהמגדר יהיה אג"ח או זהב. אז נכון שהדרופ דאון השנתי יכול להגיע ל40% היסטוריית ואף ליותר בעתיד, בתחזיות פסימיות.
זו אכן מסקנה פופולרית.

מה העניין להיות כל כך מגודר כמו בתיק של הארי בראון?
מי המליץ על הארי בראון בשלב החסכון?

אני מניח שזה שאלה רטורית, אם לא אשמח להגיב ברצינות אבל בקצרה, תנודתיות של השוק יממשו את ההפסדים שלו לפני ה10 שנים.
1. שאלה רצינית לחלוטין.

2. אתה מתעלם מהריבית על האגח ומדובר על התרסקות רצינית בלי קשר

שני דברים שאני מוכן להתערב עליהם, s&p 500 יהיה גבוה יותר בעוד 10 שנים מאשר היום.
העובדה הזו לא מבטיחה שבתיק של 100% סנופי בו יש הפקדות שוטפות בלי משיכה יהיה רווח בתום אותן 10 שנים.

בנוגע למינוף :
אם תסתכל טיפה על האופן שבו מינוף יומי עובד אתה תראה שלאורך הזמן התשואה של המדד הממונף והמדד הבסיסי אינה זהה (ביחס למינוף) וזה מכיוון שמינוף שלילי "חזק" יותר ממינוף חיובי, נגיד ביום א' האינדקס הוא 100 (והממונף ב200) ואני קונה ממונף יומי x2, והמדד ירד ב25%, אז המקורי הוא ב75 והממונף הוא ב100. ביום הבא המדד המקורי עולה ב33%, המדד המקורי חזר ל100 והמדד הממונף נמצא ב166 (עדין בהפסד).

אין ארוחות חינם, לא ניתן להשיג מינוף ללא תשלום, אם אתה משתמש במינוף יומי אז הוא אפקטיבי רק לטווחים קצרים, אם אתה משתמש במינוף ארוך טווח אז הוא עולה לך כסף וסיכון של צבירת הפסדים מצטברים.

בנוגע לאג"ח :
באופו שחשבתי על הדברים לא התעלמתי מהריבית, ה30% שאני מדבר עליהם כוללים את ההנחה של התשלומי ריבית העתידים (DCF), דרך יותר טובה להגיד את זה שאני חושב שמחירי האגחים הארוכי טווח יקרים מדי בלפחות 40%, למעשה תשלומי הריבית הם יחסית זניחים כי הרוב המוחלט מהשווי של האגח הוא בתשלום האחרון בו אתה מקבל את הprincipal בחזרה, לכן דיי מספיק לחשוב על מה תהיה סביבת הריבית בעוד 30 שנה על מנת לשערך בדיוק דיי טוב מה השווי הנוכחי של האגח

בנוגע למיצוע :
זה נכון שאם מבוצע מיצוע התשואה תשתנה אבל סביר מאוד להניח שדווקא עכשיו מיצוע היא הדרך הנכונה מכיוון שהיסטורית אנחנו בשוק השורי הארוך ביותר ולכן כול תיקון שיבוא יאפשר לצבור יותר נכסים בפחות כסף.

נערך לאחרונה ב:
מה המצב הבריאןתי שלך, מה יכולת ההשתכרות שלך, האם יש לך קרן חרום 6-24 חודשי מחיה לפי יכולת השתכרות ומצב הבריאות המשוערך)
האם אתה מתכוון לרכוש דירה ? בעוד כמה זמן מה רמת ההון העצמי שאתה מתכוון להביא

כל השאלות האלה הופכות את העקרון של 100٪ מניות בגיל צעיר ואפילו כלל 100 פחות גיל
לפחות חד משמעיית ותלויי נסיבות וזה לפני היכולת המנטלית להחזיק תיק של 100٪ מניות

אם תסתכל טיפה על האופן שבו מינוף יומי עובד אתה תראה שלאורך הזמן התשואה של המדד הממונף והמדד הבסיסי אינה זהה (ביחס למינוף) וזה מכיוון שמינוף שלילי "חזק" יותר ממינוף חיובי, נגיד ביום א' האינדקס הוא 100 (והממונף ב200) ואני קונה ממונף יומי x2, והמדד ירד ב25%, אז המקורי הוא ב75 והממונף הוא ב100. ביום הבא המדד המקורי עולה ב33%, המדד המקורי חזר ל100 והמדד הממונף נמצא ב166 (עדין בהפסד).

אין ארוחות חינם, לא ניתן להשיג מינוף ללא תשלום, אם אתה משתמש במינוף יומי אז הוא אפקטיבי רק לטווחים קצרים, אם אתה משתמש במינוף ארוך טווח אז הוא עולה לך כסף וסיכון של צבירת הפסדים מצטברים.
הסבר מעניין ל volatility drag

מבחינת ההיסטוריה, היה כדאי להיות ממונף עד פי 2 (למיטב זכרוני). חוץ מזה, שיש סוגי מינוף אחרים.

באופו שחשבתי על הדברים לא התעלמתי מהריבית, ה30% שאני מדבר עליהם כוללים את ההנחה של התשלומי ריבית העתידים (DCF), דרך יותר טובה להגיד את זה שאני חושב שמחירי האגחים הארוכי טווח יקרים מדי בלפחות 40%
לא הבנתי את המספרים.
זה נכון שאם מבוצע מיצוע התשואה תשתנה אבל סביר מאוד להניח שדווקא עכשיו מיצוע היא הדרך הנכונה מכיוון שהיסטורית אנחנו בשוק השורי הארוך ביותר ולכן כול תיקון שיבוא יאפשר לצבור יותר נכסים בפחות כסף.

מה המצב הבריאןתי שלך, מה יכולת ההשתכרות שלך, האם יש לך קרן חרום 6-24 חודשי מחיה לפי יכולת השתכרות ומצב הבריאות המשוערך)
האם אתה מתכוון לרכוש דירה ? בעוד כמה זמן מה רמת ההון העצמי שאתה מתכוון להביא

כל השאלות האלה הופכות את העקרון של 100٪ מניות בגיל צעיר ואפילו כלל 100 פחות גיל
לפחות חד משמעיית ותלויי נסיבות וזה לפני היכולת המנטלית להחזיק תיק של 100٪ מניות
+1 בתשובה שלי הנחתי כי יש חיסכון, בריאות 10 ותשאר 10, שכר מספק לרמת המחייה ולא רוצה לקנות דירה
אם משהו שונה ממהנחות שעשיתי אז אתה לא צריך להשקיע את הסכומים שתצטרך.

בנוגע למספרים, אם משהו שווה 30 אחוז פחות (במקום דולר עכשיו הוא באמת שווה 0.7 דולר) אז הוא יקר ב40% מ"השווי האמיתי שלו" (0.7*1.4 = 1 דולר)
בנוגע לhistory repeats (השיר נחמד ולא הכרתי אותו) ציטוט שאני אוהב “History doesn’t repeat itself but it often rhymes,”
אף אחד לא יודע מתי או ממה ינבע המיתון\משבר הבא, הוא לא יהיה בנוגע לדיור בארה"ב, לא בנוגע להייטק, לא בנוגע לצבעונים או חברת הים הדרומי אך מה שבטוח שזה עוד יקרה, זה חלק פנדמנטלי מאופן הפעולה של הקפיטליזים.

אין שום סיבה לא להיות 100% במניות במקרה שכזה לפי דעתי, היום כול האגחים מתומחרים במחירים לא הגיונים באופן פקטיבי בעקבות קניית אגרות על ידי בנקים מרכזים (כמו בארצות הברית שמחזיק ב4.5 טריליון דולר בנכסים, ובכך מעלה את המחיר על ידי יצירת ביקוש "מזויף") ושילוב של פסיכולוגיה אנושית שמשחקת בהתנהלות המשקיעים כגון סלידה מהפסדים בעקבות שני המשברים האחרונים והניסיון המר שלמדו בעל כורחם, חוסר האמון במערכת, השקעה על פי ציוצים של טראמפ (50 אחוז מהמילנינים בארה"ב עושים זות) ושאר הטיות קוגניטיביות שגורמות לאנשים להימנע ממניות.
אג"ח ארה"ב 30 שנה ירד ב30% לפחות.

(נ"ב אני רואה שלכולם יש כאן אזהרות משפטיות אז כנ"ל, אני ילד קטן שלא יודע כלום, אל תקשיבו לי בכלל)

יש ציטוט יפה של מאיר מהתמונה הגדולה שאומר: לא משנה מה אתם חושבים שיקרה בשוק, אתם כנראה טועים, ולכן לא כדאי לעולם לתזמן אותו.
אני אישית חושב שרצוי להתעלם מהתמחורים גם של אגח וגם של מניות, להחליט על אחוז מניות דרוש על פי הצורך, היכולת והמסוגלות לסיכון (זה נשמע יותר טוב באנגלית) ולהיכנס לשוק. כל השאר זה ספקולציה.
קל מאוד לומר להיות 100 אחוז מניות בעיצומו של שוק שורי כזה, אבל ההיסטוריה מלמדת שהכי נכון להתעלם מרעשים של נסיונות תזמון.

מה העניין להיות כל כך מגודר כמו בתיק של הארי בראון? כשהתשואה היא בפער של כ2-3%?
העניין הוא שמרבית המשקיעים נופלים על הפן ההתנהגותי. להישאר קר רוח אחרי ירידה של 40 אחוז מחסכונותיך מצריך חתיכת ביצים.

וההפרש לדעתי הוא פחות מאחוז לשנה.

יש ציטוט יפה של מאיר מהתמונה הגדולה שאומר: לא משנה מה אתם חושבים שיקרה בשוק, אתם כנראה טועים, ולכן לא כדאי לעולם לתזמן אותו.
אני אישית חושב שרצוי להתעלם מהתמחורים גם של אגח וגם של מניות, להחליט על אחוז מניות דרוש על פי הצורך, היכולת והמסוגלות לסיכון (זה נשמע יותר טוב באנגלית) ולהיכנס לשוק. כל השאר זה ספקולציה.
קל מאוד לומר להיות 100 אחוז מניות בעיצומו של שוק שורי כזה, אבל ההיסטוריה מלמדת שהכי נכון להתעלם מרעשים של נסיונות תזמון.

אני לא יכנס לנושאים כמו האם השוק יעיל או לא אבל מה שאני כן מוכן לומר שאף אחד בעולם לא באמת מאמין שהשוק יעיל לגמרי, הראי הניסיונות להסביר את הרווחים של משקיעים מסוימים הגיעו לכדי 6 סיגמא לפני שנזרקו מהחלון. זה נכון שרוב האנשים יטעו, אך לא כולם. אני (כמו כול טמבל שמפסיד את כספו בבורסה) חושב שאני יודע מספיק בשביל לקבוע את מה שקבעתי, אולי אני צודק אולי לא, זה היופי בדבר :) נדע רק עוד 10 שנים.
דרך אגב הטענה שלי שהשוק יהיה גבוה יותר בעוד 10 שנים היא לא בגלל העליה שלו בהיסטוריה האחרונה, ההנחה מבוססת על 100% נתונים פנדמנטלים כמו מה הציפיות שלי לריבית בשנים הבאות, אינפלציה, מצב תחורותי של אמריקה vs העולם ועוד. כשאמרתי שאני מוכן להתערב הכוונה היא שאני חושב שיש יותר מ50% סיכוי שאני צודק, אך שום דבר לא וודאי, מחר רוסיה וצפון קוריאה יכולות להשמיד את ארה"ב או להרוס להם את כול מערכות המסחר והבורסה במתקפת סייבר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
C הקצאת נכסים - VT וטכנולוגיה שוק ההון 3
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
Scrat הקצאת נכסים ללא IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O הקצאת נכסים במסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
D הקצאת נכסים ותשואה זהה שוק ההון 25
ל הקצאת נכסים - התחשבות בקופת הגמל הפנסיונית שוק ההון 6
D הקצאת נכסים למתחילים שוק ההון 2
G הקצאת נכסים בפרישה - בדיקת כלל ה-90/10 של באפט שוק ההון 3
ח הקצאת נכסים עם מט"ח שוק ההון 14
deussex הקצאת נכסים עם סכום צבור בעו"ש + קרן השתלמות, מנהלים ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O הקצאת נכסים בחשבונות פטורים שוק ההון 1
G הקצאת נכסים: בן 30. האם שווה לשים אג"חים בקופ"ג להשקעה? שוק ההון 6
NightStyle הקצאת נכסים, ניסיון הכאת השוק? חלק 2 שוק ההון 2
S הקצאת נכסים כאשר יש כמה אפיקי השקעה. דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 3
M שיקולי הקצאת נכסים שוק ההון 1
M התחשבות ברווח צבור חייב במס בחישוב הקצאת נכסים שוק ההון 9
Liron2035 שאלת התנהלות לגבי הקצאת נכסים ואיזון חודשי שלא יוצא לפועל שוק ההון 87
Liron2035 ג'ק בוגל על הקצאת נכסים ב-2019 שוק ההון 6
F הקצאת נכסים + האם כדאי IRA? שוק ההון 5
ש הקצאת נכסים בטווחי השקעה שונים שוק ההון 11
NightStyle הקצאת נכסים, ניסיון הכאת השוק? שוק ההון 33
A הקצאת נכסים בחלק האג"ח של התיק שוק ההון 8
מ הקצאת נכסים במסלולי השקעה בקרן פנסיה - איפה אפשר לראות? שוק ההון 1
K הקצאת נכסים, הגרת טווח ההשקעה ו- Backtesting שוק ההון 11
Koby Paris הקצאת נכסים מניות/אגחים אופטימלית מבחינת תשואה הסטורית שוק ההון 85
M הקצאת נכסים גלובאלית שוק ההון 0
ק הקצאת נכסים, מה דעתכם? שוק ההון 17
A הקצאת שטח לדייר ע"י היזם נדל"ן 9
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
A שאלות לגבי הקצאת תיק השקעות שוק ההון 4
E הטעם שבהחזקה לא-פיזית של זהב + הקצאת פלח הזהב בתיק שוק ההון 4
D הקצאת החלק האגח"י בתיק. 2.5 שוק ההון 30
stass הקצאת נתח מתיק ההשקעות לנדלן (לדוג VNQ) שוק ההון 30
always.smile הקצאת השקעה למטרה מסויימת - איך אפשר טכנית? שוק ההון 11
M תהיה בנושא הקצאת עודפי החיסכון פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
Y גודל התיק - איך משפיע על הקצאת הנכסים? שוק ההון 146
adamshalev איך בחרתם את הקצאת המניות שלכם? שוק ההון 168
ר שינוי הקצאת הנכסים במצב של ירידות בשוק שוק ההון 25
G אתר/אפליקציה לריכוז נכסים צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
P הצהרת 2 נכסים בקניה דירה מפוצלת נדל"ן 17
Y נכסים בעלי קורלציה שלילית לשוק הנדלן בישראל נדל"ן 4
ז מענק עבודה - "מס' נכסים לא מזכה" מיסים 1
אגוז_קוקוס מעבר למסלול פנסיה עם יתרת נכסים נמוכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18

נושאים דומים

Back
למעלה