• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הקצאת נתח מתיק ההשקעות לנדלן (לדוג VNQ)

• פותח הנושא stass
  • פורסם בתאריך

stass

משתמש רגיל
דירוג
232
אני שוקל להקצות חלק מסויים מתיק ההשקעות לנדלן (לדוג דרך ETF של וונגוארד VNQ).

מה דעתכם, בעד ונגד?

נערך לאחרונה ב:
אני מקדיש.

נימוק נגד הוא, שנדלן כבר נכלל במדדי המניות הכלליים, אז למה לתת לו משקל יתר? אבל הענייין הוא, שהמטרה היא לעקוב אחר השוק הכלכלי ולא אחר שוק המניות, ולנדלן יש שם תת-יצוג (פחות ממנו מונפק יחסית לענפים אחרים).

אגב, מבחינת מס, אחזקת קרנות ריט ישראליות בתיק פטור היא רעיון טוב (יש שתי חברות כאלה, אני לא נכנס להערכת האיכות והתמחור שלהן).

יש קורלציה נמוכה בין נדלן למניות. לכן זה אמור להפחית את תנודתיות התיק. אין לי סימוכין אבל אני זוכר שבדקתי. נדמה לי ש vnq זה רק אמריקאי, אז בשביל להפחית תנודתיות כדאי להרחיב גם למקומות אחרים בעולם. אולי vnqi. ריט ישראלי לא מכיר. אבל זה שוק קטן ובמילא אנחנו חשופים אליו אם אנחנו גרים כאן.
לא ממליץ, כן מחזיק, אני חובבן ולא איש מקצוע.

אחזקת קרנות ריט ישראליות בתיק פטור היא רעיון טוב
שאלת מתחילים, אבל תיק פטור = קופת גמל IRA או קרן השתלמות IRA?...

מתחשק לך לפרט אילו?

נימוק נגד הוא, שנדלן כבר נכלל במדדי המניות הכלליים, אז למה לתת לו משקל יתר? אבל הענייין הוא, שהמטרה היא לעקוב אחר השוק הכלכלי ולא אחר שוק המניות, ולנדלן יש שם תת-יצוג (פחות ממנו מונפק יחסית לענפים אחרים).
מידע מעניין. תודה.

בשלוש השנים האחרונות השקעה ב VNQ הניבה תשואה דולרית אפסית ותשואה שיקלית שלילית ובאותו זמן הסנופי נתן תשואה מצויינת. מי שמאמין בהתכנסות לממוצע יכול להיות לו מעניין לשקול השקעה ב VNQ עכשיו לאחר שירד כ 10%.
אולי אפקט אמזון כלומר עלית הקניות באינטרנט שפגעו חזק בעסקי מרכזי הקניות הם אחד הגורמים. אולי עליית הריבית.
פעם היה נהוג להחזיק קרנות ריט והתייחסו אליהן כמו אג"ח ארוך אבל בזמן האחרון יותר מקובל להתייחס אליהן כמו מניות ואז בעצם הן כלולות במדד המניות לפי משקל השוק שלהן
...לא מחזיק, לא ממליץ, לא מבין...

מעניין. ומעבר ל-3 השנים האחרונות, אבחנות מעניינות נוספות? דעות מומחים ומומחות, כותבים וכותבות?

מיסוי שולי בחשבון לא פטור.

אפרט: מודל המיסוי הישראלי של ריטים הוא, שהם פטורים ממס חברות, ומשיתים את העלות על המשקיעים דרך המס השולי. אז אם אתה מחזיק בחשבון פטור, למעשה קיבלת פטור ממס חברות בנוסף על הפטור ממס רווחי הון.

מודל המיסוי הישראלי של ריטים הוא, שהם פטורים ממס חברות, ומשיתים את העלות על המשקיעים דרך המס השולי.

מה נחשב ריטים לעניין זה?

גם VNQ? קרנות ריט בארץ? כמה רחוק זה הולך?

גם VNQ? קרנות ריט בארץ? כמה רחוק זה הולך?
כן וכן אבל יש באג קטן במטריקס:
חברות ריט אמריקאיות למשקיעים לא אמריקאים ממוסות כמו כל חברה אחרת כלומר 25%.
כנ"ל ריטים אירופאיים אאל"ט.

כן וכן אבל יש באג קטן במטריקס:
חברות ריט אמריקאיות למשקיעים לא אמריקאים ממוסות כמו כל חברה אחרת כלומר 25%.
כנ"ל ריטים אירופאיים אאל"ט.
לא הבנתי.
תכלס', אם קניתי VNQ (לדוגמא), כמה מס למעשה אשלם על הרווחים ממנו (דיבידנדים, ובמימוש), מס רווחי הון או מס שולי?

אני מבין שההבדל הוא בין הארץ לארה"ב (ואולי גם אירופה), ולא בין קרנות ריט לריטים באופן ישיר. נכון?

אגב, במדדים 'כלליים' בארץ למשל ת"א 125 או יתר 60, יש ריטים? אם כן, איך עובד המיסוי שם?
(ואם רלוונטי, אותה שאלה על סנופי).

תכלס', אם קניתי VNQ (לדוגמא), כמה מס למעשה אשלם על הרווחים ממנו (דיבידנדים, ובמימוש), מס רווחי הון או מס שולי?
25%
אגב, במדדים 'כלליים' בארץ למשל ת"א 125 או יתר 60, יש ריטים? אם כן, איך עובד המיסוי שם?
התעודות בארץ צוברות ללא ניכוי אאל"ט.

התעודות בארץ צוברות ללא ניכוי
מה זה משנה צוברות או מחלקות?
אם למשל ביתר 60 יש 3 ריטים, אז לכאורה במימוש אני אמור לשלם מס של 25% על 57 חברות, ומס שולי על 3 הריטים.
אם זה לא ככה, מה ההבדל בין קרן שמחזיקה גם ריטים וגם חברות, מסתם קרן ריט. ומה מונע מקרן ריט להחזיק בכמות מזערית חברה כלשהי כדי להקטין למחזיקים את המס?

תשובה הגיונית תהיה שאין קרנות שיש בהן גם וגם, וזה תמיד או או (מה קורה באקטיביות במקרה הזה? לא יכולות להשקיע בריטים?).
לחילופין תשובה הגיונית יכולה להיות שקרנות ריט אינן ריטים, ומשלמים עליהן מס רווחי הון.
תשובה לא הגיונית היא שהמחוקק יצר מצב לא הגיוני, ולמעשה החלוקה היא כזו וכזו, ללא שום הסבר הגיוני, אבל הקו עובר באופן שרירותי איפשהו (ואז אשמח לפירוט איפה הוא עובר).

במימוש, ריאלי (לישראל) או נומינלי (לדוד סם)?
בדיבידנדים אני מבין שזה 25% לדוד סם....

אם למשל ביתר 60 יש 3 ריטים, אז לכאורה במימוש אני אמור לשלם מס של 25% על 57 חברות, ומס שולי על 3 הריטים.
לכאורה כן, אבל אם היא צוברת אז מכל הלא ריטים לא מנכים לה במקור ומכל הריטים מנכים לה לא זוכר כמה במקור אבל יותר מ0%.
מדבר על אחזקות ישראליות בלבד!
. ומה מונע מקרן ריט להחזיק בכמות מזערית חברה כלשהי כדי להקטין למחזיקים את המס?
שאלה טובה: המס בקרן ריט בכל חלוקה משתנה בין חלוקה וחלוקה (גם בארה"ב!) כיוון שחלק מההכנסות שלהם מוגדר בתור רווח הון ואז המס הוא רגיל, חלק יתכן ונובע מחברות בת שאינן ריט/נדלן ואז עוד הפעם מס רגיל ושאר ההכנסות מס שולי, בארה"ב לאמריקאים זה עוד יותר מסתבך (ROC וכו').
בגלל זה אתה תראה קרנות ריט בארץ שכל חלוקה של דיבידנד מנוכה מס במקור בשיעורים שונים לדוגמא:
http://www.bizportal.co.il/realestates/quote/dividends/1098920
במימוש, ריאלי (לישראל) או נומינלי (לדוד סם)?
במימוש ריאלי צמוד לישראל אבל צמוד למט"ח, לא מדד, בדיוק כמו כל מניה אמריקאית אחרת.
בדיבידנדים אני מבין שזה 25% לדוד סם....
אמת.

אפרט: מודל המיסוי הישראלי של ריטים הוא, שהם פטורים ממס חברות, ומשיתים את העלות על המשקיעים דרך המס השולי. אז אם אתה מחזיק בחשבון פטור, למעשה קיבלת פטור ממס חברות בנוסף על הפטור ממס רווחי הון.
שאלת מתחיל ממש - המס השולי שאשלם על ריטים ישראליים הוא המס השולי שאני נמצא בו במשכורת? כלומר אם אני מרוויח הרבה והגעתי למדרגת מס של 50%, זה המס שאשלם על רווח מקרנות ריט ישראליות? בחשבון לא ממוסה הכוונה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
C הקצאת נכסים - VT וטכנולוגיה שוק ההון 3
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
A הקצאת שטח לדייר ע"י היזם נדל"ן 9
Scrat הקצאת נכסים ללא IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O הקצאת נכסים במסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
D הקצאת נכסים ותשואה זהה שוק ההון 25
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
ל הקצאת נכסים - התחשבות בקופת הגמל הפנסיונית שוק ההון 6
D הקצאת נכסים למתחילים שוק ההון 2
G הקצאת נכסים בפרישה - בדיקת כלל ה-90/10 של באפט שוק ההון 3
ח הקצאת נכסים עם מט"ח שוק ההון 14
deussex הקצאת נכסים עם סכום צבור בעו"ש + קרן השתלמות, מנהלים ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O הקצאת נכסים בחשבונות פטורים שוק ההון 1
G הקצאת נכסים: בן 30. האם שווה לשים אג"חים בקופ"ג להשקעה? שוק ההון 6
A שאלות לגבי הקצאת תיק השקעות שוק ההון 4
E הטעם שבהחזקה לא-פיזית של זהב + הקצאת פלח הזהב בתיק שוק ההון 4
D הקצאת החלק האגח"י בתיק. 2.5 שוק ההון 30
NightStyle הקצאת נכסים, ניסיון הכאת השוק? חלק 2 שוק ההון 2
S הקצאת נכסים כאשר יש כמה אפיקי השקעה. דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 3
M שיקולי הקצאת נכסים שוק ההון 1
M התחשבות ברווח צבור חייב במס בחישוב הקצאת נכסים שוק ההון 9
Liron2035 שאלת התנהלות לגבי הקצאת נכסים ואיזון חודשי שלא יוצא לפועל שוק ההון 87
Liron2035 ג'ק בוגל על הקצאת נכסים ב-2019 שוק ההון 6
F הקצאת נכסים + האם כדאי IRA? שוק ההון 5
ש הקצאת נכסים בטווחי השקעה שונים שוק ההון 11
NightStyle הקצאת נכסים, ניסיון הכאת השוק? שוק ההון 33
A הקצאת נכסים בחלק האג"ח של התיק שוק ההון 8
always.smile הקצאת השקעה למטרה מסויימת - איך אפשר טכנית? שוק ההון 11
M תהיה בנושא הקצאת עודפי החיסכון פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
J הקצאת נכסים לצעירים בני 20-25 בהשקעה ל20 שנה שוק ההון 96
מ הקצאת נכסים במסלולי השקעה בקרן פנסיה - איפה אפשר לראות? שוק ההון 1
K הקצאת נכסים, הגרת טווח ההשקעה ו- Backtesting שוק ההון 11
Koby Paris הקצאת נכסים מניות/אגחים אופטימלית מבחינת תשואה הסטורית שוק ההון 85
Y גודל התיק - איך משפיע על הקצאת הנכסים? שוק ההון 146
adamshalev איך בחרתם את הקצאת המניות שלכם? שוק ההון 168
ר שינוי הקצאת הנכסים במצב של ירידות בשוק שוק ההון 25
M הקצאת נכסים גלובאלית שוק ההון 0
ק הקצאת נכסים, מה דעתכם? שוק ההון 17
GoldenFace אחוז נתח הקריפטו בתיק השקעות אלטרנטיביות 93
A חישוב נתח יחסי של קרנות לעומת המדד העולמי והשוואה של 2 קרנות שוק ההון 19
D מי קונה אג"ח בתשואה לפדיון שלילית, והאם להגדיל נתח המזומן בתיק? שוק ההון 8
Cfy נתח שוק לפי סוג משקיע שוק ההון 0
dunya_tatlisi נתח מזומן גדול יותר כתחליף לאג"ח ממשלתי זר - רעיון טוב? שוק ההון 0
א קרן עוקבת מדד עם נתח שוק שוק ההון 3
משה Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
ש מפחד מתיק השקעות גדול שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה