• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת פנסיה לחו"ל כאזרח ישראלי

מיצפטל

משתמש רשום
דירוג
89
חיפשתי בפורום ובמקומות אחרים ולא מצאתי תשובה מספקת - פונה לחכמת הפורום.
נניח שקרן הפנסייה שלי הינה בעלת סכום משמעותי ביותר, לדעתי הנחה סבירה למרבית השכירים בארץ המפקידים על פי חוק.
ונניח שאני סבור כי לאור סיבות שונות, לאורך שנים קדימה, המדינה מבחינה כלכלית הולכת לכיוון לא חיובי.
האם וכיצד אני כאזרח ישראלי, ללא תיעוד זר כלשהו, יכול להעביר את קרן הפנסיה שלי למדינה שאני סבור שהמוסדות הפיננסים שלה יהיו יציבים גם בעוד נניח 27 שנים? (גיליתי לכם בן כמה אני..) כאשר ברמה האישית, אני מביע ספק מסויים בכך שהמוסדות הפיננסיים הישראלים יישארו יציבים עוד 27 שנים. (תחשבו כדוגמא על אזרח ממוצע בסוריה שהפקיד כל חייו כספים לקרן הפנסיה הגדולה בסוריה, ויצא לפנסיה שנה לפני האביב הערבי - כיום הוא איבד לחלוטין את כל ההון שהיה בקרן זו)
מישהו מכיר אופציה כזו?
ובבקשה לא לקחת את השירשור הספציפי הזה לעבר "אל תסמוך על הפנסיה שלך ותחסוך יותר" אני מנסה... אבל כרגע זהו המצב הקיים ואני מנסה לבחון אופציות שונות.

חיפשתי בפורום ובמקומות אחרים ולא מצאתי תשובה מספקת - פונה לחכמת הפורום.
נניח שקרן הפנסייה שלי הינה בעלת סכום משמעותי ביותר, לדעתי הנחה סבירה למרבית השכירים בארץ המפקידים על פי חוק.
ונניח שאני סבור כי לאור סיבות שונות, לאורך שנים קדימה, המדינה מבחינה כלכלית הולכת לכיוון לא חיובי.
האם וכיצד אני כאזרח ישראלי, ללא תיעוד זר כלשהו, יכול להעביר את קרן הפנסיה שלי למדינה שאני סבור שהמוסדות הפיננסים שלה יהיו יציבים גם בעוד נניח 27 שנים? (גיליתי לכם בן כמה אני..) כאשר ברמה האישית, אני מביע ספק מסויים בכך שהמוסדות הפיננסיים הישראלים יישארו יציבים עוד 27 שנים. (תחשבו כדוגמא על אזרח ממוצע בסוריה שהפקיד כל חייו כספים לקרן הפנסיה הגדולה בסוריה, ויצא לפנסיה שנה לפני האביב הערבי - כיום הוא איבד לחלוטין את כל ההון שהיה בקרן זו)
מישהו מכיר אופציה כזו?
ובבקשה לא לקחת את השירשור הספציפי הזה לעבר "אל תסמוך על הפנסיה שלך ותחסוך יותר" אני מנסה... אבל כרגע זהו המצב הקיים ואני מנסה לבחון אופציות שונות.
אין שום אפשרות מלבד פדיון הקרן ותשלום מס והעברת הכסף במזומן למוסד בנקאי בחו"ל.
הבנקים בישראל יותר יציבים ויותר מפוקחים מרוב הבנקים במדינות המפותחות (לא סוריה).

אם החשש הוא שחיקת השקל, אתה יכול לבחור במסלול של מניות חו"ל (או ב IRA אתה יכול להשקיע במכשירים אחרים שאינם מושפעים מהשקל). זה לא יעזור אם קרן הפנסיה תקרוס או אם הגירעון האקטוארי יהרוג את הקרן, אבל זה כן יעזור למצב שהשקל ייחלש מאוד לעומת המטבעות העיקריים.

אין שום אפשרות מלבד פדיון הקרן ותשלום מס והעברת הכסף במזומן למוסד בנקאי בחו"ל.
הבנקים בישראל יותר יציבים ויותר מפוקחים מרוב הבנקים במדינות המפותחות (לא סוריה).
כן, החשש שלי הוא שבעוד שניים וחצי עשורים, אנחנו כבר לא נהיה מדינה מפותחת (דמוגרפיה של מגזרים יצרניים מול דמוגרפיה של מגזרים לא יצרניים, סטטיסטיקה פשוטה)
השאלה היא האם כאזרח ישראל, אני יכול שקרן הפנסייה שלי שאליה אני ממשיך להפקיד בשנים הקרובות תשב נניח בשוויץ? ואם למישהו יש רעיון כיצד טכנית ניתן לעשות זאת?

אם החשש הוא שחיקת השקל, אתה יכול לבחור במסלול של מניות חו"ל (או ב IRA אתה יכול להשקיע במכשירים אחרים שאינם מושפעים מהשקל). זה לא יעזור אם קרן הפנסיה תקרוס או אם הגירעון האקטוארי יהרוג את הקרן, אבל זה כן יעזור למצב שהשקל ייחלש מאוד לעומת המטבעות העיקריים.
בתכ'לס הגרעון האקטוארי הוא מה שגורם לי לחשוש.

כן, החשש שלי הוא שבעוד שניים וחצי עשורים, אנחנו כבר לא נהיה מדינה מפותחת (דמוגרפיה של מגזרים יצרניים מול דמוגרפיה של מגזרים לא יצרניים, סטטיסטיקה פשוטה)
השאלה היא האם כאזרח ישראל, אני יכול שקרן הפנסייה שלי שאליה אני ממשיך להפקיד בשנים הקרובות תשב נניח בשוויץ? ואם למישהו יש רעיון כיצד טכנית ניתן לעשות זאת?
זו לא בעיה טכנית, אלא שזה לא אפשרי על פי חוק.

אז יש מכשירים פיננסים אחרים כמו קופת גמל וביטוח מנהלים שבהם אין ערבות הדדית וגירעון אקטוארי

אני ממש לא מבין את הקשר. נניח וישראל תהיה מדינת עולם שלישי. במדינת עולם שלישי אין אנשים עשירים? למה שעוני יפגע ביכולת הפירעון של חברת ביטוח וביציבות של בנק?
בקשר לגירעון אקטוארי אני לא בטוח על מה אנחנו מדברים - הפחד הוא שאנשים ימותו לפני הפנסיה וירוששו את הקרן מקצבאות שארים? מצטרף גם להצעה להעביר לקופ"ג בה אין ערבות הדדית, ובכלל כשאתה מנהל הכל בIRA אז אתה רואה את הניירות שבבנק - אתה יכול להחזיק רק ניירות חו"ל אם אתה רוצה
* יכול לעבור חוק שמכריח אותך להנזיל חלק מהקופה ולתת למדינה. למה לא, הרבה חוקים יכולים לעבור
* (יותר סביר) יכול לעבור חוק שמגדיל את המס שאתה משלם על הקצבה (ולדוגמה מבטל את הפטור ממס רווח הון על קצבה מוכרת).
* עוני יגרום לעלייה בעלות רמת החיים שיש לך, בגלל יעילות נמוכה יותר של השוק המקומי

אני אגיד לך מה שאני מוצא את עצמי אומר הרבה לאחרונה - אתה חושב שתקבל 65%+ מהפנסיה, או שהסיכוי שהיא תמחק קטן מ35%. בגלל שאתה יכול למשוך את כולה עכשיו בתשלום מס שולי (או 35%, הגבוה מביניהם) ולשים את הכסף איפה שבא לך.

אין דרך. הפנסיה בארץ היא לפי חוק חובת ביטוח פנסיוני לעובדים, אשר שונה בכל מדינה (בהן הוא קיים). אתה יכול להוציא את הפנסיה ולהפקיד אותה במכשיר אחר אשר נמצא במדינה אחרת, אבל תאלץ להפרד מחלק גדול ממנה לטובת רשות המסים.

איזה גרעון אקטוארי? רוב הקרנות בעודף אקטוארי.
מוזמן להסתכל כאן עבור 12 החודשים האחרונים:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E העברת קרן פנסיה מישראל לחו"ל צרכנות פיננסית 13
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס העברת צבירת פנסיה לקופת גמל IRA שוק ההון 31
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ב העברת פנסיה משלימה לקופת גמל IRA ללא רכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M העברת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
deussex העברת ביטוח מנהלים S&P500 לקרן פנסיה משלימה S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O העברת פוליסה הפרשית לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y העברת קרן פנסיה לא פעילה ממגדל למיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ל העברת קופות פנסיה פעילות לקרן עם דמי ניהול נמוכים מצבירה, ולהעביר הפקדות לקרן חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I העברת קרן פנסיה לא פעילה - יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
E העברת פנסיה לקרן פרישה של וונגארד צרכנות פיננסית 0
י העברת כספים מביטוח מנהלים לקופת גמל לעומת קרן פנסיה צרכנות פיננסית 6
ג העברת קרן פנסיה לאפיק מנייתי צרכנות פיננסית 5
E העברת קרנות פנסיה/השתלמות/גמל להשקעה צרכנות פיננסית 2
F העברת צבירה בקרן פנסיה ל IRA צרכנות פיננסית 95
Nimrod העברת קרן פנסיה על דעתו הבלעדית של מנהל ההסדר של אבא שלי צרכנות פיננסית 13
A העברת כספים מקרן פנסיה לא פעילה צרכנות פיננסית 6
R העברת כספי פיצויים בלבד מקרן פנסיה לקופ"ג פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
R העברת פנסיה+ביטוח מנהלים לקופת גמל, אפשרי? צרכנות פיננסית 10
ק "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
L העברת דולרים מבנק ישראלי לIB שוק ההון 4
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
G העברת ני"ע זרים (ארה"ב) מחבר בורסה בארץ לחבר בורסה בחו"ל (אינטרקטיב ברוקרז) שוק ההון 2
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
E העברת פוזיציה מפסגות טרייד לאינטראקטיב - הוראות העברה? שוק ההון 2
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L העברת כספים מביטוח מנהלים לגמל - יתרה שאינה מובנת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
T העברת שקלים ולא דולרים ל IB צרכנות פיננסית 6