העברת פנסיה לחו"ל כאזרח ישראלי

מיצפטל

משתמש רשום
דירוג
81
חיפשתי בפורום ובמקומות אחרים ולא מצאתי תשובה מספקת - פונה לחכמת הפורום.
נניח שקרן הפנסייה שלי הינה בעלת סכום משמעותי ביותר, לדעתי הנחה סבירה למרבית השכירים בארץ המפקידים על פי חוק.
ונניח שאני סבור כי לאור סיבות שונות, לאורך שנים קדימה, המדינה מבחינה כלכלית הולכת לכיוון לא חיובי.
האם וכיצד אני כאזרח ישראלי, ללא תיעוד זר כלשהו, יכול להעביר את קרן הפנסיה שלי למדינה שאני סבור שהמוסדות הפיננסים שלה יהיו יציבים גם בעוד נניח 27 שנים? (גיליתי לכם בן כמה אני..) כאשר ברמה האישית, אני מביע ספק מסויים בכך שהמוסדות הפיננסיים הישראלים יישארו יציבים עוד 27 שנים. (תחשבו כדוגמא על אזרח ממוצע בסוריה שהפקיד כל חייו כספים לקרן הפנסיה הגדולה בסוריה, ויצא לפנסיה שנה לפני האביב הערבי - כיום הוא איבד לחלוטין את כל ההון שהיה בקרן זו)
מישהו מכיר אופציה כזו?
ובבקשה לא לקחת את השירשור הספציפי הזה לעבר "אל תסמוך על הפנסיה שלך ותחסוך יותר" אני מנסה... אבל כרגע זהו המצב הקיים ואני מנסה לבחון אופציות שונות.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
12,651
חיפשתי בפורום ובמקומות אחרים ולא מצאתי תשובה מספקת - פונה לחכמת הפורום.
נניח שקרן הפנסייה שלי הינה בעלת סכום משמעותי ביותר, לדעתי הנחה סבירה למרבית השכירים בארץ המפקידים על פי חוק.
ונניח שאני סבור כי לאור סיבות שונות, לאורך שנים קדימה, המדינה מבחינה כלכלית הולכת לכיוון לא חיובי.
האם וכיצד אני כאזרח ישראלי, ללא תיעוד זר כלשהו, יכול להעביר את קרן הפנסיה שלי למדינה שאני סבור שהמוסדות הפיננסים שלה יהיו יציבים גם בעוד נניח 27 שנים? (גיליתי לכם בן כמה אני..) כאשר ברמה האישית, אני מביע ספק מסויים בכך שהמוסדות הפיננסיים הישראלים יישארו יציבים עוד 27 שנים. (תחשבו כדוגמא על אזרח ממוצע בסוריה שהפקיד כל חייו כספים לקרן הפנסיה הגדולה בסוריה, ויצא לפנסיה שנה לפני האביב הערבי - כיום הוא איבד לחלוטין את כל ההון שהיה בקרן זו)
מישהו מכיר אופציה כזו?
ובבקשה לא לקחת את השירשור הספציפי הזה לעבר "אל תסמוך על הפנסיה שלך ותחסוך יותר" אני מנסה... אבל כרגע זהו המצב הקיים ואני מנסה לבחון אופציות שונות.
אין שום אפשרות מלבד פדיון הקרן ותשלום מס והעברת הכסף במזומן למוסד בנקאי בחו"ל.
הבנקים בישראל יותר יציבים ויותר מפוקחים מרוב הבנקים במדינות המפותחות (לא סוריה).

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
1,313
אם החשש הוא שחיקת השקל, אתה יכול לבחור במסלול של מניות חו"ל (או ב IRA אתה יכול להשקיע במכשירים אחרים שאינם מושפעים מהשקל). זה לא יעזור אם קרן הפנסיה תקרוס או אם הגירעון האקטוארי יהרוג את הקרן, אבל זה כן יעזור למצב שהשקל ייחלש מאוד לעומת המטבעות העיקריים.

מיצפטל

משתמש רשום
דירוג
81
אין שום אפשרות מלבד פדיון הקרן ותשלום מס והעברת הכסף במזומן למוסד בנקאי בחו"ל.
הבנקים בישראל יותר יציבים ויותר מפוקחים מרוב הבנקים במדינות המפותחות (לא סוריה).
כן, החשש שלי הוא שבעוד שניים וחצי עשורים, אנחנו כבר לא נהיה מדינה מפותחת (דמוגרפיה של מגזרים יצרניים מול דמוגרפיה של מגזרים לא יצרניים, סטטיסטיקה פשוטה)
השאלה היא האם כאזרח ישראל, אני יכול שקרן הפנסייה שלי שאליה אני ממשיך להפקיד בשנים הקרובות תשב נניח בשוויץ? ואם למישהו יש רעיון כיצד טכנית ניתן לעשות זאת?

מיצפטל

משתמש רשום
דירוג
81
אם החשש הוא שחיקת השקל, אתה יכול לבחור במסלול של מניות חו"ל (או ב IRA אתה יכול להשקיע במכשירים אחרים שאינם מושפעים מהשקל). זה לא יעזור אם קרן הפנסיה תקרוס או אם הגירעון האקטוארי יהרוג את הקרן, אבל זה כן יעזור למצב שהשקל ייחלש מאוד לעומת המטבעות העיקריים.
בתכ'לס הגרעון האקטוארי הוא מה שגורם לי לחשוש.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
12,651
כן, החשש שלי הוא שבעוד שניים וחצי עשורים, אנחנו כבר לא נהיה מדינה מפותחת (דמוגרפיה של מגזרים יצרניים מול דמוגרפיה של מגזרים לא יצרניים, סטטיסטיקה פשוטה)
השאלה היא האם כאזרח ישראל, אני יכול שקרן הפנסייה שלי שאליה אני ממשיך להפקיד בשנים הקרובות תשב נניח בשוויץ? ואם למישהו יש רעיון כיצד טכנית ניתן לעשות זאת?
זו לא בעיה טכנית, אלא שזה לא אפשרי על פי חוק.

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
1,313
אז יש מכשירים פיננסים אחרים כמו קופת גמל וביטוח מנהלים שבהם אין ערבות הדדית וגירעון אקטוארי

FreeAgent

משתמש ותיק
דירוג
131
אני ממש לא מבין את הקשר. נניח וישראל תהיה מדינת עולם שלישי. במדינת עולם שלישי אין אנשים עשירים? למה שעוני יפגע ביכולת הפירעון של חברת ביטוח וביציבות של בנק?
בקשר לגירעון אקטוארי אני לא בטוח על מה אנחנו מדברים - הפחד הוא שאנשים ימותו לפני הפנסיה וירוששו את הקרן מקצבאות שארים? מצטרף גם להצעה להעביר לקופ"ג בה אין ערבות הדדית, ובכלל כשאתה מנהל הכל בIRA אז אתה רואה את הניירות שבבנק - אתה יכול להחזיק רק ניירות חו"ל אם אתה רוצה
* יכול לעבור חוק שמכריח אותך להנזיל חלק מהקופה ולתת למדינה. למה לא, הרבה חוקים יכולים לעבור
* (יותר סביר) יכול לעבור חוק שמגדיל את המס שאתה משלם על הקצבה (ולדוגמה מבטל את הפטור ממס רווח הון על קצבה מוכרת).
* עוני יגרום לעלייה בעלות רמת החיים שיש לך, בגלל יעילות נמוכה יותר של השוק המקומי

אני אגיד לך מה שאני מוצא את עצמי אומר הרבה לאחרונה - אתה חושב שתקבל 65%+ מהפנסיה, או שהסיכוי שהיא תמחק קטן מ35%. בגלל שאתה יכול למשוך את כולה עכשיו בתשלום מס שולי (או 35%, הגבוה מביניהם) ולשים את הכסף איפה שבא לך.

AviKababi

משתמש ותיק
דירוג
164
אין דרך. הפנסיה בארץ היא לפי חוק חובת ביטוח פנסיוני לעובדים, אשר שונה בכל מדינה (בהן הוא קיים). אתה יכול להוציא את הפנסיה ולהפקיד אותה במכשיר אחר אשר נמצא במדינה אחרת, אבל תאלץ להפרד מחלק גדול ממנה לטובת רשות המסים.

איזה גרעון אקטוארי? רוב הקרנות בעודף אקטוארי.
מוזמן להסתכל כאן עבור 12 החודשים האחרונים:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E העברת קרן פנסיה מישראל לחו"ל צרכנות פיננסית 13
O העברת פוליסה הפרשית לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y העברת קרן פנסיה לא פעילה ממגדל למיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ל העברת קופות פנסיה פעילות לקרן עם דמי ניהול נמוכים מצבירה, ולהעביר הפקדות לקרן חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I העברת קרן פנסיה לא פעילה - יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
E העברת פנסיה לקרן פרישה של וונגארד צרכנות פיננסית 0
י העברת כספים מביטוח מנהלים לקופת גמל לעומת קרן פנסיה צרכנות פיננסית 6
ג העברת קרן פנסיה לאפיק מנייתי צרכנות פיננסית 5
E העברת קרנות פנסיה/השתלמות/גמל להשקעה צרכנות פיננסית 2
F העברת צבירה בקרן פנסיה ל IRA צרכנות פיננסית 90
Nimrod העברת קרן פנסיה על דעתו הבלעדית של מנהל ההסדר של אבא שלי צרכנות פיננסית 13
A העברת כספים מקרן פנסיה לא פעילה צרכנות פיננסית 6
R העברת כספי פיצויים בלבד מקרן פנסיה לקופ"ג פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
R העברת פנסיה+ביטוח מנהלים לקופת גמל, אפשרי? צרכנות פיננסית 10
א העברת תיק ניירות הערך מהבנק לבית השקעות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
1 העברת כספים בין חשבונות - כיצד להמנע מטעויות של הבנק? אוף טופיק 8
B העברת מט״ח מחו״ל לארץ ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
M העברת מט״ח מחשבון ישראלי לIB שוק ההון 2
O העברת התיק שלי מבנק הפועלים לאינטראקטיב ברוקרס העולמית שוק ההון 4
P הודעה על העברת פרטים מחברת אשראי לגוף הבינלאומי? צרכנות פיננסית 1
YizhakF העברת כספים מהבנק בקלות שוק ההון 17
O העברת כסף מבנק הפועלים לאינטאקטיב ברוקרס - עזרה ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
R העברת קרן השתלמות לs&p500 בהראל או המתנה לניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ העברת הידע למכרים התפתחות אישית 7
D העברת כסף לחשבון מסחר עצמאי שוק ההון 1
S העברת השקעות מפוליסת חיסכון לחשבון עצמאי בפסגות - האם מחוייבים בתשלום מס? שוק ההון 1
T העברת קרן השתלמות בין בתי השקעות -שאלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S העברת כספים מחשבון בנק צרפתי לבנק בארץ צרכנות פיננסית 2
V העברת ניירות ערך מבנק לחשבון מסחר עצמאי בבורסה שוק ההון 4
B העברת כסף בין ישראל לבין חשבון בקרן נאמנות אמריקאית שוק ההון 2
Y עמלת העברת תיק ניירות ערך בין 2 בנקים ישראלים צרכנות פיננסית 3
פ העברת חיסכון פנסיוני בין מדינות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M העברת קרן השתלמות ישנה לניהול עצמי - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
H פתיחת חשבון בבנק לאומי בחינם בלי העברת משכורת - אפשרי? צרכנות פיננסית 32
X פתיחת חשבון בIB לאחר פתיחת חשבון(ללא העברת כסף) באינטרקטיב ישראל - אזרח אמריקאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
P העברת כספים לib בשקלים ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
A קניית זהב דרך BullionVault - מה לציין בסיבת העברה וקטגוריית המס בעת העברת המט״ח דרך הבנק? השקעות אלטרנטיביות 0
I העברת כספים לאינטראקטיב ברוקרס העולמית ברוקרים ופלטפורמות מסחר 8
ד העברת תיק עם אירוע מס מיסים 5
מ העברת קופת גמל להשקעה לבית השקעות אחר שוק ההון 0
Y העברת תיק לברוקר זר - שאלה ברוקרים ופלטפורמות מסחר 16
F כדאיות העברת כספים מהבנק לתיקון 190 שוק ההון 13
hommie העברת קרן השתלמות של שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י העברת כספים מנאמן (ESOP) לברוקר בארה״ב שוק ההון 2
ב העברת צבירה מפנסיה משלימה לפנסיה מקיפה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M העברת בעלות בקופת גמל ותיקה צרכנות פיננסית 3
י העברת הפסד הון מניירות ערך לשנים הבאות מיסים 5
מ העברת ניירות ערך של ishares לברוקר זר שוק ההון 9
R העברת תיק מברוקר ישראלי לאמריקאי. צרכנות פיננסית 26