• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הסבר על פיצויים

@מתכנת אני חושב שמה שכתבת בתגובה האחרונה אינו נכון: ברגע שבחרת ברצף פיצויים את הסכום הזה אינך יכול בדיעבד ליעד לקצבה בסיום העבודה אצל המעסיק השני.

לפי @נדב בבלוג שלו
http://www.pensuni.com/?p=1458

אפשרות שלישית, לסיים את רצף הפיצויים בסיום העבודה אצל המעסיק הנוכחי.

אם אני מבין נכון אז בעת עזיבת המעסיק האחרון ניתן ליעד את כל הפיצווים שברצף המעסיקים לקצבה , או שלא הבנתי משהוא ?

@ע.מדי אאלט בעת החרטה מרצף הפיצויים ישנה משיכה/ארוע מס על הכספים שברצף הפיצויים ולא ניתן ליעדם לקצבה.
נראה לי שצריך כאן את @נדב שיסביר.

אאלט בעת החרטה מרצף הפיצויים ישנה משיכה/ארוע מס על הכספים שברצף הפיצויים ולא ניתן ליעדם לקצבה
שים לב:
  • אפשרות ראשונה לביצוע החרטה היא במהלך השנה הראשונה, במידה ולא מצאת מעסיק חדש שיפקיד לך כספי פיצויים אתה חייב לפנות לפקיד השומה ולבצע חזרה מרצף פיצויים.
  • אפשרות שנייה, לבצע חזרה מרצף פיצויים היא עד שנתיים ממועד הבקשה.
  • אפשרות שלישית, לסיים את רצף הפיצויים בסיום העבודה אצל המעסיק הנוכחי.
להבנתי האפשרות השלישית היא סיום ולא חזרה, כלומר היות שיש רצף הוותק יסתיים בסיום העבודה אצל המעסיק הנוכחי
אבל נמתין לתגובת @נדב

מהו ייעוד ברירת המחדל של כספי הפיצויים במידה ולא הוגשו טפסים עם סיום ההעסקה במקום העבודה הקודם וגם לא בוצעה משיכה?

מהו ייעוד ברירת המחדל של כספי הפיצויים במידה ולא הוגשו טפסים עם סיום ההעסקה במקום העבודה הקודם וגם לא בוצעה משיכה?
לפי מה שקראתי השארת כספים ללא יעוד תיצור חבות מס וקרן הפנסיה / ביטוח מנהלים / קופת הגמל תיגבה מס לפי הפטור והמס השולי הגבוה ולכן כדאי לבצע החלטה
אני באופן אישי כנראה מהיום והלאה הולך רק על רצף קצבה , זה פשוט , אני לא באמת זקוק לפיצויים, הפטור ממס יהיה מקסימלי בפרישה.

ישנם כספים שאף פעם לא ניתן ליעד לקצבה, לדוגמא כספי פיצויים בקופה אישית שהופקדו עד לשנת 2008 או כספי מענק פרישה חד פעמי שהופקדו לאחר שנת 2008 לקופה אישית לפיצויים.

@נדב אשמח אם תוכל לענות על 2 שאלות:
1. למה כתבת שרצף קצבה מתאים לרובם, ובקצרה: מה יפסיד מי שיבחר ברצף פיצויים אם הפיצויים שנצברו לא הגיעו לתקרה והוא רוצה להמשיך את הרצף כי אולי השכר יעלה בהמשך ויהיו לו מהמעסיק השני כספי פיצויים מעבר לתקרת הפטור.
2. בעת עזיבת המעסיק האחרון האם ניתן ליעד את כל הפיצויים שברצף המעסיקים לקצבה או שנוצר ארוע מס בכל מקרה.

האם קיימת פעולת default לרצף זכויות פיצויים/קצבה?
במידה ולא עושים כלום עם טופס ה161 ופשוט משאירים את הכספים בקופה, האם רשות המס מסמנת את הכספים כרצף פיצויים/קצבה?

@מתכנת
1. היתרון שאני רואה ברצף קצבה הוא בגמישות שלו. ניתן לחזור מהרצף בכל מקרה (או למשוך את הכספים כקצבה) בנוסף, אין את המחויבות למצוא מעסיק שיפקיד כספים לרצף. בכל מקרה, חישוב הפטור יעשה בסוף התקופה לפי התקרה הידועה.
2. לא, לא ניתן לעבור מרצף פיצויים לרצף קצבה.

@נדב תודה
1. נניח סיימתי עבודה אצל מעסיק 1 והתחלתי עבודה אצל מעסיק 2, במידה ואבחר רצף קצבה אוכל לאחר מכן לחזור בי ולבחור רצף פיצויים בין 2 המעסיקים?
2. רוצה לוודא שהבנתי ברור, האם ניתן לסיים רצף פיצויים בעת סיום עבודה אצל מעסיק 2 ואת כלל הכספים שהצטברו ברצף לייעד לקצבה ?

להלן ציטוט הפוסט רצף פיצויים וחרטה מרצף פיצויים
  • אפשרות ראשונה לביצוע החרטה היא במהלך השנה הראשונה, במידה ולא מצאת מעסיק חדש שיפקיד לך כספי פיצויים אתה חייב לפנות לפקיד השומה ולבצע חזרה מרצף פיצויים.
  • אפשרות שנייה, לבצע חזרה מרצף פיצויים היא עד שנתיים ממועד הבקשה
  • אפשרות שלישית, לסיים את רצף הפיצויים בסיום העבודה אצל המעסיק הנוכחי
האם באפשרות השלישית לא יהיה ניתן לייעד את הכספים לקצבה?

1. לא. על כספי מעסיק 1 כבר לא ניתן לבצע רצף פיצויים
2. נכון, לא ניתן לעבור בין הרצפים
3. באפשרות השלישית ניתן למשוך את כספי הפיצויים

א. לעניין הוותק חלק משנה מחושב באופן יחסי?
ב. אם נצברו כספי פיצויים ממעסיקים שונים וכולם יועדו לקצבה, בעת משיכת הכספים / הגעה לגיל פרישה, הוותק ייחשב לכל מעסיק לחוד?
ג. רווחים שנצברו לאחר סיום עבודה אצל המעסיק, בזמן חישוב הפטור יהיו מיוחסים לאותה תקופת וותק?
ד. אז אני מסיק שאין פתרון למי שצבר אצל מעסיק 1 וכספי הפיצויים נמוכים מהתקרה ורוצה לשריין וותק למקרה שאולי ימשוך את כספי הפיצויים אך אולי כן ישאיר אותם למועד מאוחר יותר.

@נדב, או כל מי שמבין:
האם חברת הפנסיה/ביטוח צריכה לעשות פעולה כלשהי עם המסמך מנציבות מס הכנסה בנוגע לרצף פיצויים/מעסיקים ברגע שהם מקבלים אותו (כלומר "צביעת" כספים במערכת שלהם) או שרק לתייק אותו ולהמתין לזמן שבו אצא לפנסיה?

@HHH הם צריכים להזין אותו במערכת ("לצבוע").
אצלי עשו טעות (לא ברור לי אם הסוכן או החברה) ולא הזינו ועכשיו זה קצת מעכב לי את ההתחשבנות עם מס הכנסה.

נערך לאחרונה ב:
אצלי עשו טעות (לא ברור לי עם הסוכן או החברה) ולא הזינו ועכשיו זה קצת מעכב לי את ההתחשבנות עם מס הכנסה.
גם לי היו בעיות עם זה וגם לאשתי, מסתבר שפעם הסוכנים בעבודה היו מטפלים עבורנו ולא היתה חובה לעבור במס הכנסה, העניין שהם בד"כ היו מגישים טפסים רק לביטוח מנהלים כי קרן הפנסיה זה "קצבה" ולא צריך לגיש בקשה מיוחדת, ור בדיעבד אתה מגלה את זה (כשכבר החלפת עבודה או שתיים)
המזל שלי היה שברגע הטופס הוגש לגורם ביטוח אחד ועבר אישור במס הכנסה דרך הביטוח אז מס הכנסה קיבל את העובדה שהיתה "טעות סופר" ולא נסיון לשכתב את המציאות בדיעבד ובלבד שהכספים לא נמשכו בדרך מאף גורם , וזה מה שהיה למזלנו.

אצלי עשו טעות (לא ברור לי עם הסוכן או החברה) ולא הזינו ועכשיו זה קצת מעכב לי את ההתחשבנות עם מס הכנסה.
בשירות לקוחות של מנורה מבטחים פנסיה הם אמרו לי שהם לא עושים כלום, רק מתייקים את הטופס, ואפילו לא הסכימו לאשר אם הוא תקין. בביטוח מנהלים שהיה לי במנורה הם טוענים שהטופס לא תקין ולכן לא יכולים לבצע את הפעולה שביקשתי. בקיצור - הזוי...

בשירות לקוחות של מנורה מבטחים פנסיה הם אמרו לי שהם לא עושים כלום, רק מתייקים את הטופס, ואפילו לא הסכימו לאשר אם הוא תקין. בביטוח מנהלים שהיה לי במנורה הם טוענים שהטופס לא תקין ולכן לא יכולים לבצע את הפעולה שביקשתי. בקיצור - הזוי...
יש לך סוכן ? שיעבוד

מס הכנסה מיען את המכתב לסוכן ההסדר ולא לקרן הפנסיה/ביטוח מנהלים.
כמובן שהסוכן לא בדק את זה ולא העביר את המסמך ורק אחרי שניג'סתי לסוכן וקיבלתי את המסמך מהם והעברתי למנורה הם אמרו לי שיש תקלה במכתב כי הוא לא ממוען אליהם. ביקשתי מהסוכן מסמך מתוקן אז הם אמרו לי שהם תיקנו והעבירו למנורה. שוב ניג'סתי כדי לקבל את המסמך - מסתבר שמישהו בסוכנות ההסדר מחק בטיפקס את שם הנמען (!) כתב 'מנורה מבטחים בע"מ' בכתב יד (!!!) ואז שלח למנורה... מנורה לא עונים לי אם המסמך 'המתוקן' קביל מבחינתם.
בקיצור - הבנתי שאי אפשר לסמוך על אף אחד ואני חייב לעשות הכל בעצמי.

מס הכנסה מיען את המכתב לסוכן ההסדר ולא לקרן הפנסיה/ביטוח מנהלים.
כמובן שהסוכן לא בדק את זה ולא העביר את המסמך ורק אחרי שניג'סתי לסוכן וקיבלתי את המסמך מהם והעברתי למנורה הם אמרו לי שיש תקלה במכתב כי הוא לא ממוען אליהם. ביקשתי מהסוכן מסמך מתוקן אז הם אמרו לי שהם תיקנו והעבירו למנורה. שוב ניג'סתי כדי לקבל את המסמך - מסתבר שמישהו בסוכנות ההסדר מחק בטיפקס את שם הנמען (!) כתב 'מנורה מבטחים בע"מ' בכתב יד (!!!) ואז שלח למנורה... מנורה לא עונים לי אם המסמך 'המתוקן' קביל מבחינתם.
בקיצור - הבנתי שאי אפשר לסמוך על אף אחד ואני חייב לעשות הכל בעצמי.
אם הסוכנות גדולה יש לה פניות ציבור וגם לקרן פנסיה וביטוח מנהלים מכתב מסודר יאיץ את התהליך

@HHH הגעתי לאותה מסקנה. אני כבר לא סומך עליהם בשיט. לא על הסוכן לא על החברות.
זה ביזיון לא יאומן.

• אהבתי
Reactions: HHH
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א צמוד למדד - הסבר נדל"ן 5
F הסבר בבקשה על פער בין 1159193 שנסחרת ב7310 אגורות לבין IUIT שנסחרת ב-20.99 דולר? שוק ההון 2
P הסבר ודוגמאות לטופס 1320 (חישוב הכנסה מעסק)? מיסים 0
P הסבר על השקעה באג"ח באמצעות קרנות מחקות שוק ההון 5
ט הסבר על קרן כספית שוק ההון 1
ו הי, אשמח להפניה לפוסט של הסולידית עם הסבר על השקעות דרך בתי השקעות בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 0
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
אוגורן נפילת FTX - הסבר לטיפשים השקעות אלטרנטיביות 19
S הסבר על צבירת דיבידנדים (1159250) שוק ההון 5
A רכישת דירה מקבלן - הסבר לגבי מצב חשבון, ממה להיזהר? נדל"ן 2
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
פ מחקה מדד MSCI AC WORLD מנורה מבטחים-קרן השתלמות מבקשת הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Dinoman עמלות ודמי שמירה בברוקרים אצל SLICE הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D למה לשוק יש נטייה לגדול אקספוננציאלית? יש לכך הסבר תיאורטי מעבר לתצפיות אמפיריות? שוק ההון 31
A הסבר על -קסם ETF משולבת מניות ארה"ב שוק ההון 11
מ הסבר על מס שוק ההון 4
W ETF - הסבר על קביעת המחיר שוק ההון 0
S בקשת הסבר אודות רווח בקרנות פנסיה אלטשולר (תשואה מוצגת מול רווח כספי בפועל) צרכנות פיננסית 0
L למה חולים יותר בחורף, יש לזה הסבר? זה הקור? אוף טופיק 12
L מורים - שביתות - הסבר?? אוף טופיק 25
B דרוש הסבר - אג"ח מסוים או מוצר עוקב מדדי אג"ח שוק ההון 4
י בקשת הסבר - יתרון העברת הפסד לטובת קיזוז מס בעתיד שוק ההון 24
unrealx עמלות רכישת מניות בבית השקעות - הסבר? שוק ההון 6
ע הסבר על חישוב ה-SEC Yield של bond etf שוק ההון 5
ח הסבר לגבי קרן השתלמות צרכנות פיננסית 1
לא חשוב שמות הסבר על תוכניות חיסכון בבנקים שוק ההון 76
לא חשוב שמות סרטון לא ברור על מתווה הגז, אפשר הסבר? אוף טופיק 1
לא חשוב שמות בהקשר לחסכנות ואנטי-צרכנות - אפשר בבקשה הסבר על הסרטון הבא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
OkanemochiJanai הסבר חישובים בשוקולד מריר שוק ההון 11
י שוק חופשי מדומה - הצד הפילוסופי (הסבר מפורט יותר) אוף טופיק 178
פ סטודנט שמבקש הסבר לקופת גמל עם 100 אלף ,לא מניבה שמנוהלת ע"י הבנק ..אשמח לעזרה שוק ההון 8
חדש בשוק מבקש קצת הסבר לגבי IB שוק ההון 32
לא חשוב שמות האם אפשר לבקש הסבר מעמיק בנוגע למכפיל יעילות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
עידן200 הסבר לגבי תיאומי מס ודוח מס עבור מספר חשבונות השקעה שוק ההון 21
pyrocks שאלה טכנית - הסבר על שערי קרן מחקה nikkei שוק ההון 9
א הסבר לילד בן 6 - ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 10
עש לילה הסבר על אג"ח קונצרני שוק ההון 41
Jane Doe למי יש הסבר למה עמלת המרת מטח כל כך יקרה? צרכנות פיננסית 6
א מבקש הסבר להודעה של הבנק "הסדר פשרה ללקוחות הבנק" אוף טופיק 7
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
L דוח שנתי רישום משיכת כספי פיצויים ופנסיה מיסים 3
C פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I משיכת פיצויים - כל המידע שצריך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A תביעה לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף בתאונת דרכים, השלכות? צרכנות פיננסית 0
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
The Stoic משיכת פיצויים פטורים ממס בתום העסקה מיסים 13
ס משיכת פיצויים לעומת משיכת קה"ש שוק ההון 0
I משיכת פיצויים - מה המס בגין הרווח ? מיסים 14
T משיכת כספי פיצויים מיסים 3

נושאים דומים

Back
למעלה