• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הלוואה ללא ריבית

הסקרן הגדול

משתמש רגיל
דירוג
67
1.האם יש סיבה כלשהי *לא* לקחת הלוואה שהיא ללא ריבית?
2.האם יש סיבה לפרוע הלוואה כזאת בפירעון מוקדם? כי לפי מה שאני מבין עדיף למשוך אותה לכמה שיותר שנים כי ככה לכאורה אני מרוויח כסף בגלל האינפלציה, האם הבנתי נכון?

1.האם יש סיבה כלשהי *לא* לקחת הלוואה שהיא ללא ריבית?
2.האם יש סיבה לפרוע הלוואה כזאת בפירעון מוקדם? כי לפי מה שאני מבין עדיף למשוך אותה לכמה שיותר שנים כי ככה לכאורה אני מרוויח כסף בגלל האינפלציה, האם הבנתי נכון?
1 . אם היא גורמת לך לצריכה מיותרת
2. לא וכן. אין סיבה לפרוע אותה מוקדם.
אבל, הרווח וגובהו תלויים במה עשית אם הכסף. אפשר גם להפסיד בהשקעות.

1 . אם היא גורמת לך לצריכה מיותרת
2. לא וכן. אין סיבה לפרוע אותה מוקדם.
אבל, הרווח וגובהו תלויים במה עשית אם הכסף. אפשר גם להפסיד בהשקעות.
1.כדי להתקיים בתור סטודנט
2.בלי להשקיע נטו חי מהכסף כי אין לי אחר ולא יכול לעבוד, השאלה אם אני מוצא עבודת סטודנט ומתחיל לעבוד האם יש יתרון כלשהו בלהחזיר אותה מיידית?

אין לי שמץ איך לעשות את החישוב אבל מאמין שאם זאת הלוואה של 30K אז משהו כמו 1K על פריסה של 5 שנים (סתם הערכת סדר גודל שזרקתי)
בוא תתאר את הפעולות שאתה עושה כדי להרוויח את ה- 1K האלה.

1.כדי להתקיים בתור סטודנט
2.בלי להשקיע נטו חי מהכסף כי אין לי אחר ולא יכול לעבוד, השאלה אם אני מוצא עבודת סטודנט ומתחיל לעבוד האם יש יתרון כלשהו בלהחזיר אותה מיידית?
מעבר לפן הפסיכולוגי עליו כבר ענו לך, בפן הכלכלי לא הבנתי בדיוק מה העסקה.
האם זו הלוואת בלון? אם אתה מחזיר מדי חודש, מאיזה כסף בדיוק?
אם אתה לוקח הלוואה כדי שתוכל ללמוד בשקט כדי להגדיל את כושר ההשתכרות שלך בעתיד, אז כלכלית זו עסקה מצויינת. אבל זה ממש מלמעלה ותלוי בפרטים.

בוא תתאר את הפעולות שאתה עושה כדי להרוויח את ה- 1K האלה.
לוקח הלוואה של 30K מחזיר 500 בחודש, 6000 בשנה בהנחת אינפלציה של 2% שנתית זה יוצא ש6000 עכשיו אמורים להיות 6120 אז לכאורה הרווחתי 120 שנה ראשונה, ובערך 600 ל5 שנים. אני ידוע שזה חישוב בכלל לא מדויק וכנראה גם לא נכון אבל מאמין אז שזה איפושהו אז באיזור ה500 שקל ריאלי

מעבר לפן הפסיכולוגי עליו כבר ענו לך, בפן הכלכלי לא הבנתי בדיוק מה העסקה.
האם זו הלוואת בלון? אם אתה מחזיר מדי חודש, מאיזה כסף בדיוק?
אם אתה לוקח הלוואה כדי שתוכל ללמוד בשקט כדי להגדיל את כושר ההשתכרות שלך בעתיד, אז כלכלית זו עסקה מצויינת. אבל זה ממש מלמעלה ותלוי בפרטים.
מחזיר תכלס מהכסף שהם נתנו לי, זה נטו אמור להיות משיכת זמן עד שאגיע לאמצע שנה ב' ושם כבר אוכל למצוא עבודת סטודנט
וכן זה בדיוק זה כדי שלא אצטרך למלצר במהלך התואר ואחזיר את זה כשאני אתחיל לעבוד ולהרוויח כסף טוב ואז 30 אלף יהיה לא הרבה בשבילי

מחזיר תכלס מהכסף שהם נתנו לי, זה נטו אמור להיות משיכת זמן עד שאגיע לאמצע שנה ב' ושם כבר אוכל למצוא עבודת סטודנט
כלומר, אתה מקבל בתחילת הלימודים 30K, מחזיר מדי חודש רק קרן, משתמש בחלק מהכסף כדי לחיות ובשנה ב' מתחיל להרוויח ומהכסף שתרוויח תחזיר את ההחזרים החודשיים ותחיה?

אבל אם החזרת בדיוק את ההלוואה, איפה נמצא הרווח שלך? בחשבון הבנק יש 120 ש"ח?
כלומר, אתה מקבל בתחילת הלימודים 30K, מחזיר מדי חודש רק קרן, משתמש בחלק מהכסף כדי לחיות ובשנה ב' מתחיל להרוויח ומהכסף שתרוויח תחזיר את ההחזרים החודשיים ותחיה?

כי אני מחזיר לכאורה בחודש האחרון 500 ש"ח כשבפועל ה500 ש"ח האלה כרגע שווים פחות (אמנם זה עדיין 500 ש"ח כי אני לא עובד ומכניס יותר אבל כרגע אני לדוגמה יכול לקנות איתם 5 ארוחות המבורגר כשבעוד 5 שנים אוכל לקנות איתן 4)
@גרהם לא כרגע כרגע אני מתחיל ועדיין יש לי כסף אני אדחה את זה כמה שיותר וברגע שאראה שלא ישאר לי (סביבות עוד שנה) אקח את הלוואה אחזיר שנתיים ראשונות רק 100 ש"ח בחודש ואז ב3 אחריהן את היתר, אכן חי מהכסף ובאמצע שנה ב' מוצא עבודת סטודנט ומשלם משם את ההלוואה וחי

כי אני מחזיר לכאורה בחודש האחרון 500 ש"ח כשבפועל ה500 ש"ח האלה כרגע שווים פחות (אמנם זה עדיין 500 ש"ח כי אני לא עובד ומכניס יותר אבל כרגע אני לדוגמה יכול לקנות איתם 5 ארוחות המבורגר כשבעוד 5 שנים אוכל לקנות איתן 4)
@גרהם לא כרגע כרגע אני מתחיל ועדיין יש לי כסף אני אדחה את זה כמה שיותר וברגע שאראה שלא ישאר לי (סביבות עוד שנה) אקח את הלוואה אחזיר שנתיים ראשונות רק 100 ש"ח בחודש ואז ב3 אחריהן את היתר, אכן חי מהכסף ובאמצע שנה ב' מוצא עבודת סטודנט ומשלם משם את ההלוואה וחי
לגבי החלק הראשון של החזר ההלוואה אני מבין שהיא הכרחית מבחינתך, אז אין שאלה.
לגבי היתרה, שם הבנתי שכבר יהיו לך מקורות אחרים, אני לא בטוח כמה אתה מרוויח כי השאלה היא כמה ריבית אתה מקבל על הכסף ולא מה האינפלציה, אבל אתה גם לא מפסיד.
אישית, אני לא אוהב להיות חייב ולא אוהב סכומים גדולים בעו"ש. אבל, לימודים זה דבר חשוב ואם אין לך plan b בלי הכסף הזה, אז אולי עדיף לקחת את ההלוואה למקרה שמשהו לא יסתדר (למשל, אם לא תמצא עבודה מתאימה בשנה ב' ותרצה לחכות עם זה קצת).
בהצלחה.

לגבי החלק הראשון של החזר ההלוואה אני מבין שהיא הכרחית מבחינתך, אז אין שאלה.
לגבי היתרה, שם הבנתי שכבר יהיו לך מקורות אחרים, אני לא בטוח כמה אתה מרוויח כי השאלה היא כמה ריבית אתה מקבל על הכסף ולא מה האינפלציה, אבל אתה גם לא מפסיד.
אישית, אני לא אוהב להיות חייב ולא אוהב סכומים גדולים בעו"ש. אבל, לימודים זה דבר חשוב ואם אין לך plan b בלי הכסף הזה, אז אולי עדיף לקחת את ההלוואה למקרה שמשהו לא יסתדר (למשל, אם לא תמצא עבודה מתאימה בשנה ב' ותרצה לחכות עם זה קצת).
בהצלחה.
לא הבנתי את המשפט הזה, גם אם אני לא משקיע אותו אני בהכרח מרוויח כי הערך שלו נשחק

לא הבנתי את המשפט הזה, גם אם אני לא משקיע אותו אני בהכרח מרוויח כי הערך שלו נשחק
אם הוא סתם שוכב לך בעו"ש או כמזומן בינתיים אז הוא מאבד ערך באותה מידה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Lag הלוואה ללא ריבית לטובת השקעה שוק ההון 25
S פרעון הלוואה ללא ריבית והאם זה בכלל משתלם ? צרכנות פיננסית 3
S הלוואה ללא ריבית מהמשפחה לרכישת דירה וענייני מס שבח - האם יש בעיה משפטית ? צרכנות פיננסית 14
ב הלוואה ללא ריבית למינוף סולידי והשקעות ראשוניות בשוק? שוק ההון 15
T הטבות של מועדון הוט בבנק לאומי (מענק 2100 ש"ח או הלוואה ללא ריבית) צרכנות פיננסית 57
ת מנכ"ל רשת ויקטורי מציע הלוואה 10,000 שח ללא ריבית? אוף טופיק 6
T הלוואה ללא ריבית לצרכי השקעה צרכנות פיננסית 15
W מה עדיף הלוואה ללא ריבית והצמדה או כסף שוק ההון 16
Fitch הלוואה של 30,000 ש"ח ללא ריבית וללא הצמדה - היכן? צרכנות פיננסית 19
N השקעת "הלוואה ללא ריבית" שוק ההון 3
tdc הלוואה ללא ריבית באמצעות אפליקציית תשלומים צרכנות פיננסית 10
Rio הלוואה ללא ריבית להשקעה שוק ההון 41
doc29 העלאת דמי ניהול בקופת גמל ללא הפקדות ועם הלוואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
ס משקפי ראייה ללא לקיחת הלוואה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
א הלוואה דמי מפתח נדל"ן 1
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
נ איזו הלוואה היא בתנאים טובים יותר צרכנות פיננסית 18
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
M חישוב החזר עבור הלוואה בריבית משתנה/צמודה צרכנות פיננסית 1
O האם לסגור הלוואה צרכנות פיננסית 1
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
9 משכנתא, או הלוואה מקופות גמל / השתלמות? נדל"ן 3
R החזר הלוואה | סיוע בהבנה של ההלוואה והאם ניתן לשפר אותה שוק ההון 4
Princess_Peach סגירת הלוואה בריבית גבוה כשאין הכנסות/חסכונות צרכנות פיננסית 21
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
U משכנתא או הלוואה "לכל מטרה" נדל"ן 9
D הלוואה 200,000 שח צרכנות פיננסית 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A שימוש ב-3 כרטיסי אשראי בשביל להשיג הלוואה בריבית 0% שוק ההון 168
A אפשרויות הלוואה ארוכות טווח צרכנות פיננסית 1
ד הלוואה לפני משכנתה נדל"ן 8
M הטבת פתיחת חשבון- מענק או הלוואה צרכנות פיננסית 6
Y האם לסגור הלוואה על קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
AbuNafha ביטוח SIPC בחשבון Margin עם הלוואה פעילה שוק ההון 1
D לקיחת הלוואה מקרן פנסיה לטובת השקעה במדד (למשל s&p) שוק ההון 2
I משיכת קרן השתלמות לטובת סגירת הלוואה וכיסוי מינוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב השפעת הלוואה קודמת על פרופיל לווה למשכנתא נדל"ן 6
מ הלוואה לתקופה קצרה צרכנות פיננסית 2
ג מס על הלוואה בריבית השקעות אלטרנטיביות 1
R סגירת הלוואה לכל מטרה בעזרת הלוואה כנגד קרן השתלמות . פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
Flex האם לסגור הלוואה על רכב צרכנות פיננסית 6
S האם יש מבצע שווה על הלוואה בהצטרפות למועדון /בנק מסוים ? צרכנות פיננסית 0
C חישוב כדאיות לקיחת הלוואה והחזר משכנתא נדל"ן 9
O לקיחת הלוואה מהקבלן נדל"ן 3
האזרח החשדן הלוואה מקרן השתלמות או מקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת הלוואה צמודת מדד או פריים צרכנות פיננסית 36
א הלוואה לחברת השקעות נדל״ן נדל"ן 8

נושאים דומים

Back
למעלה