• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הלוואה בתור מינוף לעומת קרן ממונפת

זה לא ביום אחד, והסיכוי שזה יקרה גבוה בהרבה ממה שאתה חושב.

אז כל התכנית שלך מבוססת על זה שאתה עובד?! על המושג פיטורים שמעת?

ועל השפל הגדול? ממליץ לראות סרטים תיעודיים והיסטוריים. המוני אנשים עם גישה זהה לשלך קפצו מחלונות גבוהים. האמירה שלך מנותקת לגמרי מהמציאות.
מסכן, אכן טוב מותי מחיי.

בהשקעה בקרן ממונפת למשל נאסדק פי 3 בקרן במינוף חודשי אם אני משקיע לחודש 1 מהיום הראשון עד סוף החודש האם התשואה שלי תהיה בדיוק כפול 3 מקרן לא ממונפת או שיש עלויות לקרן על מנת לייצר את המינוף כך שיהיה שחיקה בתשואה. כמובן אני מתכווין לעלויות נוספות מלבד דמי הניהול של הקרן

בהשקעה בקרן ממונפת למשל נאסדק פי 3 בקרן במינוף חודשי אם אני משקיע לחודש 1 מהיום הראשון עד סוף החודש האם התשואה שלי תהיה בדיוק כפול 3 מקרן לא ממונפת או שיש עלויות לקרן על מנת לייצר את המינוף כך שיהיה שחיקה בתשואה. כמובן אני מתכווין לעלויות נוספות מלבד דמי הניהול של הקרן
שום דבר לא מובטח במינופים.
זה תלוי מה הרכב הנכסים של הקרן למשל אם היא מבוססת חוזים עתידיים אז הם צריכים לגלגל חוזים ואז חשופים לקונטנגו\בקדוריישן וכו'..

שום דבר לא מובטח במינופים.
זה תלוי מה הרכב הנכסים של הקרן למשל אם היא מבוססת חוזים עתידיים אז הם צריכים לגלגל חוזים ואז חשופים לקונטנגו\בקדוריישן וכו'..
ברור ששום דבר לא מובטח אבל מה הכיוון. למה אני אמור לצפות בממוצע כמה אחוז עלות יש למנהלי הקרן מלבד דמי הניהול של הקרן

ברור ששום דבר לא מובטח אבל מה הכיוון. למה אני אמור לצפות בממוצע כמה אחוז עלות יש למנהלי הקרן מלבד דמי הניהול של הקרן
אל תצפה לכלום לא תתאכזב.
המדד יכול לעלות ב10% בחודש והתעודה והכסף שלך ימחק.
אל תשקיע בתעודה ממונפת פי 3 בלי להבין את הסיכונים והמשמעויות.
תחרוש גוגל וממליץ מאוד לקרוא תשקיף של התעודה בשביל להבין איך היא עובדת.

אז ככה, הבנתי לאחר קריאה שאם אני משקיע בקרן במו QQQ נגיד עם מינוף פי 3 או לחלופין לוקח מינוף מהברוקר יש הבדל גדול בסיכון פה לעומת להשקיע בקרן רגילה על הסנופי שבעצם בסנופי לא משנה מה יקרה אתה לא תפסיד באמת את הכל ותמיד ישארו לך המניות ביד ולכן לאחר מספיק זמן כנראה תרוויח לעומת בQQQ ששם אם השוק קורס ב33% אז הכל נמחק (אשמח אם תוכלו לאשר אותי אם אני צודק או טועה בקטע הזה) וזה סוג של בעצם מוחק את כל הקטע של השקעה לטווח ארוך כי אתה באמת יכול להפסיד הכל
עכשיו השאלה שלי היא כזאת: למה בעצם לעשות דבר ולקחת מינוף מהברוקר ולא פשוט הלוואה מהבנק או מכל מקום אחר?
הרי אם יש לך מאה אלף שקל ולקחת הלוואה על סך 300 אלף והשקעת את כולם בסנופי הרגיל גם אם הוא קרס ב80 אחוז הכל טוב ועדיין יהיו לך המניות ביד שלא כמו באופציה הראשונה, אשמח לקבל הבהרות אם לא הבנתי את כל העניין נכון...
אני מקווה שבסוף קנית משהו אחרי כל הקשקושים כאן.
האמת שהיה לך תזמון יפה, לכאורה קנית ב28.6.22 TQQQ לפי שער של 28$ ולכן היום אתה ברווח של כמעט 100% תוך חצי שנה. שאפו!

אה, לא קנית?

לא נורא. אולי בפעם אחרת.

"When you have to shoot, shoot. Don't talk"

אני מקווה שבסוף קנית משהו אחרי כל הקשקושים כאן.
האמת שהיה לך תזמון יפה, לכאורה קנית ב28.6.22 TQQQ לפי שער של 28$ ולכן היום אתה ברווח של כמעט 100% תוך חצי שנה. שאפו!

אה, לא קנית?

לא נורא. אולי בפעם אחרת.

"When you have to shoot, shoot. Don't talk"
זה היה נטו התעייננות, בטח שאף אחד בפועל לא ענה לי עדיין לגמרי על השאלה ששאלתי לצערי... חוץ מתשובה של הבנק יתן לך ריבית יותר גבוהה שאני לא סגור על זה בכלל.
מנסה שוב פעם:
למה לקחת הלואוה מהברוקר שיסגור לך את הפוזיציה עם מרג'ין קול ותפסיד את כל הכסף ולא פשוט הלוואה ממישהו חיצוני (לא בהכרח הבנק) ששם גם אם ירד 90% הוא לא קשור לתיק השקעות שלך וככה התיק ישאר והזמן יעשה את שלו עד שהוא יחזור ולא תפסיד את כל הכסף

למה לקחת הלואוה מהברוקר שיסגור לך את הפוזיציה עם מרג'ין קול ותפסיד את כל הכסף ולא פשוט הלוואה ממישהו חיצוני (לא בהכרח הבנק) ששם גם אם ירד 90% הוא לא קשור לתיק השקעות שלך וככה התיק ישאר והזמן יעשה את שלו עד שהוא יחזור ולא תפסיד את כל הכסף
אני באמת חושב שסתם "הלוואה לכל מטרה" תהיה יקרה יותר.
חוץ מזה יש לה את החסרונות שלה - אתה כנראה תצטרך להחזיר סכום קבוע כל חודש כמו שעון.
התזרים לא תמיד מאפשר את זה.

אצל הברוקר אתה בתיאוריה יכול להחזיר כשנוח לך (כל עוד לא השתוללת עם המינוף).

מה לקחת הלואוה מהברוקר שיסגור לך את הפוזיציה עם מרג'ין קול ותפסיד את כל הכסף ולא פשוט הלוואה ממישהו חיצוני
למה שזה יקרה ב TQQQ אם היא ממונפת יומית?
אם כבר, אתה יכול לקחת הלוואת בלון מקרן ההשתלמות (עד 7 שנים) ולמנף אותה. כמובן לא בפי 3, אבל בתקופות של ריבית נמוכה זה יכול להיות מעניין.

אני חושב שענו שוב ושוב - התשובה היא ריבית גבוהה.
עלות המימון של TQQQ נמוכה מהריבית בהלוואת מארג'ין, שנמוכה מהריבית שתקבל בבנק.

ושים לב ש-TQQQ שקולה ללקחת הלוואה רק בטווח הקצר.
אם לקחת 200₪ הלוואה וקנית QQQ ב-300₪, אתה ממונף פי 3. אבל אם הנאסדאק עלה ב-33%, יש לך נכס ב-400₪ והלוואה 200₪ - זה רק 100% מינוף. כדי לשמור על המינוף צריך עוד הלוואה.

זה היה נטו התעייננות, בטח שאף אחד בפועל לא ענה לי עדיין לגמרי על השאלה ששאלתי לצערי... חוץ מתשובה של הבנק יתן לך ריבית יותר גבוהה שאני לא סגור על זה בכלל.
מנסה שוב פעם:
ברור לי. אני פשוט מבקר את ההתנהלות של רוב האנשים שבודקים ובודקים ובסוף נכנסים עם התנאים והעמלות הכי טובים אחרי זמן שעובר בו השוק התקדם כהרגלו.
אני מעדיף להיכנס אתמול אם הכסף מוכן. מניסיון, מרווחים כך הרבה יותר.

למה לקחת הלואוה מהברוקר שיסגור לך את הפוזיציה עם מרג'ין קול ותפסיד את כל הכסף ולא פשוט הלוואה ממישהו חיצוני
זמינות
נגישות (קליק ויש לך, מועד פירעון של ההלוואה גמיש באמת להבדיל מהבנק)
עלות ריבית לרוב הרבה יותר אטראקטיבית
שוב זה תלוי מה התכנון שלך, יש הרבה אנשים באינטרנט מארהב שלקחו הלוואות סטונדנט ושמו הכל על מניות לדוגמא (הרבה שהפסידו הכל)

תודה רבה על המענה
מרגיש לי קצת הזוי שבשביל ריבית יותר טובה או זמינות גמישות נוחות וכו' אנשים יסתכנו באפשרות לאבד את ליטרלי כל התיק שלהם בגלל מרג'ין קול אבל כנראה שיש אנשים שמרגישים נועזים חחחח

תודה רבה על המענה
מרגיש לי קצת הזוי שבשביל ריבית יותר טובה או זמינות גמישות נוחות וכו' אנשים יסתכנו באפשרות לאבד את ליטרלי כל התיק שלהם בגלל מרג'ין קול אבל כנראה שיש אנשים שמרגישים נועזים חחחח
נאמר שיש לי שלושה מליון דולר ב IB, ברווחים די גבוהים. פתאום החלטתי שאני רוצה רכב חדש ואין לי כסף זמין. האם למכור את המניות ולשלם מס?

הפתרון היעיל יותר הוא לקחת הלוואה כנגד הני"ע. במכירה משלמים מס, בהלוואה לא.

דרך אגב, יש לא מעט עשירים בעולם שחיים ככה - לא מושכים מהקרן אלא ממשיכים לצבור חובות כנגד תיק ני"ע או נדל"ן.

זה לא עונה על השאלה שלך, רק נותן זווית נוספת.

תודה רבה על המענה
זה לא רק ריבית יותר טובה\זמינות\גמישות\נוחות.. קשה לקבל הלוואות גדולות לצרכי השקעה.
תנסה לקבל חצי מיליון מהבנק... בברוקר אתה לוחץ על העכבר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ זיכוי מס על הלוואה לצורך השקעה בשוק ההון מיסים 12
ב פרעון הלוואה שפיצר צרכנות פיננסית 7
R סגירת הלוואה צרכנות פיננסית 6
H מכירת מניות או הלוואה צרכנות פיננסית 7
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח הלוואה מקרן השתלמות וקרן כספית פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
M אינטראקטיב ברוקרס - הלוואה בדולרים ומכירה לשקלים? שוק ההון 6
א הלוואה דמי מפתח נדל"ן 1
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
נ איזו הלוואה היא בתנאים טובים יותר צרכנות פיננסית 18
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
M חישוב החזר עבור הלוואה בריבית משתנה/צמודה צרכנות פיננסית 1
O האם לסגור הלוואה צרכנות פיננסית 1
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
9 משכנתא, או הלוואה מקופות גמל / השתלמות? נדל"ן 3
R החזר הלוואה | סיוע בהבנה של ההלוואה והאם ניתן לשפר אותה שוק ההון 4
Princess_Peach סגירת הלוואה בריבית גבוה כשאין הכנסות/חסכונות צרכנות פיננסית 21
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
U משכנתא או הלוואה "לכל מטרה" נדל"ן 9
D הלוואה 200,000 שח צרכנות פיננסית 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A שימוש ב-3 כרטיסי אשראי בשביל להשיג הלוואה בריבית 0% שוק ההון 168
A אפשרויות הלוואה ארוכות טווח צרכנות פיננסית 1
ד הלוואה לפני משכנתה נדל"ן 8
M הטבת פתיחת חשבון- מענק או הלוואה צרכנות פיננסית 6
Y האם לסגור הלוואה על קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
Lag הלוואה ללא ריבית לטובת השקעה שוק ההון 25
AbuNafha ביטוח SIPC בחשבון Margin עם הלוואה פעילה שוק ההון 1
D לקיחת הלוואה מקרן פנסיה לטובת השקעה במדד (למשל s&p) שוק ההון 2
I משיכת קרן השתלמות לטובת סגירת הלוואה וכיסוי מינוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
doc29 העלאת דמי ניהול בקופת גמל ללא הפקדות ועם הלוואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S פרעון הלוואה ללא ריבית והאם זה בכלל משתלם ? צרכנות פיננסית 3
ב השפעת הלוואה קודמת על פרופיל לווה למשכנתא נדל"ן 6
מ הלוואה לתקופה קצרה צרכנות פיננסית 2
ג מס על הלוואה בריבית השקעות אלטרנטיביות 1
R סגירת הלוואה לכל מטרה בעזרת הלוואה כנגד קרן השתלמות . פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
Flex האם לסגור הלוואה על רכב צרכנות פיננסית 6
S הלוואה ללא ריבית מהמשפחה לרכישת דירה וענייני מס שבח - האם יש בעיה משפטית ? צרכנות פיננסית 14
S האם יש מבצע שווה על הלוואה בהצטרפות למועדון /בנק מסוים ? צרכנות פיננסית 0
C חישוב כדאיות לקיחת הלוואה והחזר משכנתא נדל"ן 9
O לקיחת הלוואה מהקבלן נדל"ן 3
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
האזרח החשדן הלוואה מקרן השתלמות או מקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת הלוואה צמודת מדד או פריים צרכנות פיננסית 36
א הלוואה לחברת השקעות נדל״ן נדל"ן 8
A בתי השקעות שמוכנים לתת הלוואה כיום כנגד קה"ש נזילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס משקפי ראייה ללא לקיחת הלוואה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25

נושאים דומים

Back
למעלה