• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים?

• פותח הנושא Tal M
  • פורסם בתאריך
עשית את זה תוך כדי עבודה? חופש?
סוג של חופש (הקבוצה שעבדתי בה נסגרה אז היה לי חודש "חופש" בתשלום)
על פני איזה תקופה זה נמשך?
אחרי כשבועיים של "bringup" הגעתי למצב של 3 ראיונות ביום (ולפעמים אפילו 5) במשך חודש-חודש וחצי (ממוצע של 3-4 ראיונות בכל חברה)

הגעתי למצב של 3 ראיונות ביום (ולפעמים אפילו 5) במשך חודש-חודש וחצי (ממוצע של 3-4 ראיונות בכל חברה)
שמע, זה מאוד מאוד אינטנסיבי וכל הכבוד ששרדת את זה, לא מבין איך לא הותשת.
ובאמת מסתדר רק כשאתה בחופש, חיפוש משרה תוך כדי עבודה מציב אתגרים, ולא מאפשר את הפריבלגיה למלא חודש שלם בראיונות, ראיונות באמצע היום כמעט לא עולה על הדעת ובקצוות היום צריך לתמרן לא לאחר לעבודה יותר מדי.
אחרי כשבועיים של "bringup" הגעתי למצב של 3 ראיונות ביום
איך איתרת משרות, לינקדין וכאלה?

שמע, זה מאוד מאוד אינטנסיבי וכל הכבוד ששרדת את זה, לא מבין איך לא הותשת.
אני חייב לציין שמאוד נהנתי מהתקופה הזאת.
מבחינת שעות זה לא שונה בהרבה מיום עבודה רגיל, ואני נורא אוהב חידות ואתגרים. בנוסף זה כיף לפגוש כל הזמן אנשים חדשים, לראות מקומות חדשים ולשמוע על טכנולוגיות ורעיונות חדשים של כל החברות.
ובאמת מסתדר רק כשאתה בחופש, חיפוש משרה תוך כדי עבודה מציב אתגרים, ולא מאפשר את הפריבלגיה למלא חודש שלם בראיונות, ראיונות באמצע היום כמעט לא עולה על הדעת ובקצוות היום צריך לתמרן לא לאחר לעבודה יותר מדי.
אין ספק שתוך כדי עבודה זה הרבה יותר קשה.
אפילו לענות לטלפונים זה מסובך, שלא לדבר על לנסות לסנן משרות ע"פ שיחת טלפון.
צריך כל פעם תרוץ לצאת לדבר באיזה פינה וכו.
מצד שני כשאתה עובד יש פחות לחץ זמן ואתה יכול למרוח את החיפוש על פני תקופה יותר ארוכה.
איך איתרת משרות, לינקדין וכאלה?
בעיקר חברות השמה

התראיינתי בכ40 חברות שונות
אבל למה בעצם? מה מצאת בחברה ה - 40 שלא היה ב 39 או בעשרת הראשונות?
והאם סינון טלפוני יסודי יותר לא היה עוזר בהקטנת מספר הראיונות?

בתור מובטל בשכר יש בזה חוויה מסוימת:
אני חייב לציין שמאוד נהנתי מהתקופה הזאת.
מבחינת שעות זה לא שונה בהרבה מיום עבודה רגיל, ואני נורא אוהב חידות ואתגרים. בנוסף זה כיף לפגוש כל הזמן אנשים חדשים, לראות מקומות חדשים ולשמוע על טכנולוגיות ורעיונות חדשים של כל החברות.

שאלה טובה.

א. כמו ש @מתכנת אמר, היה כיף מסויים בחיפוש הזה
ב. אף משרה היא לא מושלמת. אבל ככל שאתה רואה יותר אופציות אתה יכול לאפטם יותר טוב מה אתה רוצה ומה מעניין אותך.

והאם סינון טלפוני יסודי יותר לא היה עוזר בהקטנת מספר הראיונות?
אולי בקצת, אבל גם זה לא בטוח.
הרבה מהתנאים מתגלים לך רק בהצעה הסופית. היו למשל חברות שהתראיינתי בהן, ולמרות שדיברנו על ציפיות שכר כבר בפגישה הראשונה, בסוף כשם נתנו הצעת עבודה המשכורת הייתה נמוכה בכ20% מציפיות השכר שלי.
בנוסף חלק עיקרי מבחינתי זה "להרגיש את סביבת העבודה". לי מאוד חשוב שאני אהנה במקום ושאני אסתדר עם האנשים. בשביל זה צריך לראות את האנשים, המקום וכו'. דברים שקצת קשה להבין משיחת טלפון.

חוץ מזה ברוב החברות גם ככה התהליך לוקח כמה שבועות, בזמן הזה ממשיכים להתראיין במקומות אחרים כי לא בטוח שתתקבל בכל מקום שתתראיין אליו.
בסופו של דבר המטרה היא לקבל כמה הצעות עבודה שמגיעות באותו טווח זמן ולבחור מביניהן.

לא בטוח שזאת השוואה נכונה.
ברוב חברות ההייטק אתה לא מקבל הצעת שכר אחרי ראיון אחד וצריך להחליט במקום אם ללכת לעבוד שם או לא. התהליך יכול לקחת כמה שבועות.
כמו שאמרתי, המטרה היא לקבל את ההצעות מכל החברות פחות או יותר באותו הזמן ואז לבחור ביניהם כשיש לך את כל הנתונים.
בבעיית המזכירה אתה צריך להחליט בכל שלב אם כן או לא, בלי יכולת לחזור אחורה למזכירה קודמת.

לא בטוח שזאת השוואה נכונה.
ברוב חברות ההייטק אתה לא מקבל הצעת שכר אחרי ראיון אחד וצריך להחליט במקום אם ללכת לעבוד שם או לא. התהליך יכול לקחת כמה שבועות.
כמו שאמרתי, המטרה היא לקבל את ההצעות מכל החברות פחות או יותר באותו הזמן ואז לבחור ביניהם כשיש לך את כל הנתונים.
בבעיית המזכירה אתה צריך להחליט בכל שלב אם כן או לא, בלי יכולת לחזור אחורה למזכירה קודמת.
מצד שני, כשמגישים לך הצעה מצפים שתחליט תוך ימים בודדים.

מצד שני, כשמגישים לך הצעה מצפים שתחליט תוך ימים בודדים.
נכון, אבל מצד שמי זה אפשרי לנסות לנווט את כל ההצעות לאותה תקופה של כמה ימים בודדים.
אם חברה מסויימת מתעכבת זה לא בעיה לזרז אותה, ואם חברה מסויימת זזה מהר מידי זה לא בעיה להאט את הקצב.
יותר מזה, היום כשמתקשרים מהHR לקבוע ראיון הן כבר שואלות מראש באיזה שלב אני במקומות אחרים ואם אני רוצה לזרז את התהליך אצלהם או להאט אותו.

@roneng
40 חברות זה נראה ממש מוגזם. לא יותר קל לסנן מראש?

למשל:
הפעם אני אנסה רק חברות בתחום X או רק חברות FAANG.

קשה לי להאמין שאין לך העדפות (אתה מאמין שתכנות בכל תחום הוא "אותו הדבר") והאפשרות הכי טובה היא לירות לכל הכיוונים.

40 חברות זה נראה ממש מוגזם. לא יותר קל לסנן מראש?
זה אחרי סינון :)
אתה מאמין שתכנות בכל תחום הוא "אותו הדבר"
ממש לא.
כל התפקידים שהתראיינתי אליהם היו באותו תחום (טוב, אולי ב2 תחומים שמאוד דומים/משיקים).

חוץ מזה, הלכתי בעיקר בשביל הכיף (ובשביל להכיר יותר טוב את השוק).
לדעתי 40 חברות זה בכלל לא כלכך הרבה

אחותי עובדת באיירונסורס שהוזכר בכתבה, אכן כל מה שכתוב שם נכון והיא די מבסוטה שם (במיוחד מזה שהיא יכולה להביא את הכלב לעבודה).
בן זוגי עובד בסאטרט אפ, יש להם ברז בירה, שיעורי יוגה כל שבוע, Wii ו-Playstation וכל יום מביאים למשרד אוכל לצהריים (החל ממגשי סושי ענקיים עד לארוחות בריאות)..
לפני כמה חודשים יוטיוב הציגו לי פרסומת שלהם. מצאתי אותה:
https://www.youtube.com/watch?v=Vd1QCFFDwko
זה נראה ונשמע הזוי ברמות וזה כנראה מאפיין את ההייטק במרכז.

וזו עוד סיבה (פרט לסיבה של מחירי הדיור שכבר דובר עליה בשרשור) לעבוד בצפון, ששם החברות (גם הקטנות) פחות פלצניות.
מתמקדים בעבודה ולא בכל השיט הצדדי הזה.

וזו עוד סיבה (פרט לסיבה של מחירי הדיור שכבר דובר עליה בשרשור) לעבוד בצפון, ששם החברות (גם הקטנות) פחות פלצניות.
לא נראה לי נורא לעבוד במקום שבו אתה גם נהנה (בהנחה שהעסק נשאר רווחי בצורה שמאפשרת לך להתקדם).
מי שממש סובל מאינטראקציות חברתיות כנראה פחות ייהנה במקום כזה.

לגמרי אנטי פרסומת. נראה כמו חברה שלא הייתי רוצה לעבוד בה.

בתור מי שעבד הרבה שנים בקורפורייט אמריקאי ועבר לפני חודשיים לחברה מהסוג הזה (לא ironsource), אני יכול להגיד לך שהעובדה שאני יכול בכל שעה ביום לקחת בירה קרה מהמקרר או לשבת למשחק פיפא לא פוגעת במוטיבציה או בפרודוקטיביות שלי.
הוידאו באמת קצת cringy אבל זה לא פלצנות, זה באמת משפר את ההווי המשרדי.
(שתי החברות, גם הקודמת וגם החדשה, הן בצפון)

בתור מי שעבד הרבה שנים בקורפורייט אמריקאי ועבר לפני חודשיים לחברה מהסוג הזה (לא ironsource), אני יכול להגיד לך שהעובדה שאני יכול בכל שעה ביום לקחת בירה קרה מהמקרר או לשבת למשחק פיפא לא פוגעת במוטיבציה או בפרודוקטיביות שלי.
הוידאו באמת קצת cringy אבל זה לא פלצנות, זה באמת משפר את ההווי המשרדי.
(שתי החברות, גם הקודמת וגם החדשה, הן בצפון)
מנסיוני להווי משרדי מהסוג הזה יש קורלציה הפוכה לאיזון בית עבודה אבל אולי אני טועה...

מנסיוני להווי משרדי מהסוג הזה יש קורלציה הפוכה לאיזון בית עבודה אבל אולי אני טועה...
צודק 1001%
זה ניסיון שקוף, וזול, ליצור חיבור בין האגו/ סופר אגו שלך, לארגון כישות מופשטת, ול"ערכיו".
וזאת השפה שבה מי שתכנן את זה מדבר על זה. ידע מיד ראשונה (בחברות אחרות). המטרה המובהקת פה היא שתחשוב שהעבודה זה הבית והחברים שלך. השבט שלך. ושתשקיע בעבודה בהתאם.

בקורפורייט
וואלה יש לי אחלה מטבח בקומה. בקורפורייט.

הוא קרינג'י, כי מקום עבודה זה לא מועדון חברים. אני לפחות, בא לעבודה בגלל התוכן המקצועי (מה המוצר, מה הערך שלו, איזה חלק בו אני אבנה, מה אני אלמד ואפיק מזה). הפן החברתי, מאוד חשוב (מתחרה עם השכר), אבל הוא משני.

המטרה המובהקת פה היא שתחשוב שהעבודה זה הבית והחברים שלך.
יופי של הגדרה, אהבתי!
לפני 20 שנה הטרנד היה לקרוא לזה משפחה. החבר הטוב שלי (הייטקיסט מהותיקים) היה מדבר ככה :אנחנו מאמינים...אנחנו חושבים.
מי זה אנחנו? (נשבעת שחטפתי עליו את הג'ננה), הם בשבילי כמו משפחה (הוא התגונן). גם הבעלים והמנהלים חושבים שאתה בן משפחה שלהם? תתרכז באשתך ובילדים ותתחיל להתייחס לחברה ההו כה מצליחה שאתה עובד בה (באמת חברה מפורסמת בכל העולם שכבר נמכרה מאז ופורקה לחתיכות) כמקור פרנסה.

אני יכול לספר על עצמי שלמדתי תואר במדעי המחשב עבדתי במשרת סטודנט כמה חדושים בלי שום תנאים מיוחדים בשכר של 30 שקלים לשעה בפיתוח תוכנה בחברת סטארטאפ

אחרי זה עוד כמה חודשים (אחרי סיום התואר) ב 35 שקלים לשעה שום בלי איזה תנאים ממש מיוחדים בפיתוח אוטומציה בחברה גדולה

אחרי זה עוד כמה חודשים בחברת סטאראפ קטנה עם שכר גלובלי של 7500 חודשי ברוטו + 500 שקלים נסיעות גם בפיתוח תוכנה עבודה בשעות לא שעות.. עם צורך ממש להיות זמין 24\7 אם צריך משהו..

עכשיו אני עובד (כבר שנתיים) במקום אחר בפיתוח תוכנה לפחות בשעות נורמליות דרך חברת כוח אדם בלי שום תנאים מי יודע מה ב 45 לשעה

מצד שני יש לי חברים שלמדו איתי יחד שמרוויחים 20K נטו בחודש

אז הכל תלוי בך תכלס, איפה למדת וכמה אתה שווה.. אי אפשר להחליל ולהגיד שזה נכון או לא... ויכול להיות שאני פשוט מרוויח הרבה מתחת לממוצע בתחום.. אבל אם אתה מרוויח ככה אז תכלס הממוצע ממש לא מעניין אותך אם הוא 25K בחודש או 100K בחודש..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ה סעיף 14 - על השכר הסוציאלי או כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ה צורת השכר לצורך משכנתא נדל"ן 25
Know one עזיבה של FAANG והשלכה על השכר התפתחות אישית 52
S השכר שממנו מחושבות הפרשות הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I השכר הקובע בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S מסלול ביטוח ללא נכות בקרן פנסיה במידה וישנו אכ"ע פרטי על כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
מ יחס בין גובה השכר להוצאות גדולות צרכנות פיננסית 24
sogi אסטרטגיה להעלאת השכר בהייטק התפתחות אישית 146
S מה השכר הממוצע שלכם נטו לכיס? אוף טופיק 96
R הצמדת השכר למגזר הציבורי-מה זה אומר? אוף טופיק 1
N א.כ.ע - לבטח את מלוא השכר במקום אחד? צרכנות פיננסית 0
M מה השכר המקסיאמלי שנותן ייתרון במיסוי בהפקדה לגמל? שוק ההון 46
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
F מכירות בהייטק התפתחות אישית 2
L ימים קשים בהייטק אוף טופיק 4
A איך נראת מחלקת מכירות בהייטק אוף טופיק 0
A Sales בהייטק אוף טופיק 1
A מכירות בהייטק התפתחות אישית 7
D אני בהייטק ושונא את העבודה שלי התפתחות אישית 12
L משכורת בהייטק התפתחות אישית 86
M מה יש בהייטק שאפשר ומקבול לעבוד בו מהבית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
1337justme קרן השתלמות בחוזה עבודה בהייטק - הפרשה מעל תקרת הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
S מהנדס שמחפש את דריסת הרגל הראשונה בהייטק התפתחות אישית 13
S חוזה עבודה בהייטק ישראלי לעובד לא ישראלי אוף טופיק 1
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
A טכנולוגיות מומלצות בהייטק התפתחות אישית 18
F עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים. התפתחות אישית 9
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
D העלאת שכר בהייטק לאחר שנה התפתחות אישית 8
א צעיר שבדיוק התחיל בהייטק יומני מסע אישיים 49
ב דינמיות בעולם המחשבים בהייטק התפתחות אישית 15
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
ט איך הגעתי ל30K בחודש בהייטק *בלי ללמוד תכנות* יומני מסע אישיים 60
R העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך אוף טופיק 60
T לחץ בהייטק אוף טופיק 256
Y השוואת משכורות בהייטק התפתחות אישית 12
Captain Sparo ראיונות עבודה בהייטק - הצד של המעסיק אוף טופיק 152
Lemonade כמה שאלות בנושא עבודה בהייטק מכירות התפתחות אישית 1
ר כל כמה זמן נהוג להחליף מקום עבודה בהייטק? התפתחות אישית 37
מ ציפיות שכר בהייטק ואיזון בית עבודה אוף טופיק 173
A השקעת הכנסה בהייטק בחברה אחרת - חברת ארנק? התפתחות אישית 7
1337justme אבטלה בהייטק - סוגיות אוף טופיק 190
U משכורות לא בהייטק. התפתחות אישית 27
M איך מתחילים תהליך חיפוש עבודה לטובת רילוקיישן בהייטק? אוף טופיק 7
K קריירה בהייטק - צומת דרכים התפתחות אישית 17
S שאלה למי שעובד בהייטק בשכר של 18+ ברוטו, כמה שעות אתם עובדים ביום אוף טופיק 31

נושאים דומים

Back
למעלה