• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים?

• פותח הנושא Tal M
  • פורסם בתאריך
יופי של הגדרה, אהבתי!
לפני 20 שנה הטרנד היה לקרוא לזה משפחה. החבר הטוב שלי (הייטקיסט מהותיקים) היה מדבר ככה :אנחנו מאמינים...אנחנו חושבים.
מי זה אנחנו? (נשבעת שחטפתי עליו את הג'ננה), הם בשבילי כמו משפחה (הוא התגונן). גם הבעלים והמנהלים חושבים שאתה בן משפחה שלהם? תתרכז באשתך ובילדים ותתחיל להתייחס לחברה ההו כה מצליחה שאתה עובד בה (באמת חברה מפורסמת בכל העולם שכבר נמכרה מאז ופורקה לחתיכות) כמקור פרנסה.
מסכים עם כל מילה

בפיתוח תוכנה[....] 45 לשעה
זה לא שכר. בוגר תואר ראשון, עם רמת ידע ויכולת סבירה, צריך להרוויח כפול. +סוציאליות מלאות.

כמו שאומרים בקבוצת הפייסבוק הרלוונטית : "תרענן".

מנסיוני להווי משרדי מהסוג הזה יש קורלציה הפוכה לאיזון בית עבודה אבל אולי אני טועה...

אתה טועה ומנסיוני מתקיים דווקא היחס ההפוך. דווקא בחברות שמשקיעות פחות בעובדים שלהן יש ציפיה שתהיה בעבודה לפחות 9 שעות ביום ותהיה זמין לכל בעיה. יש חברה אמריקאית גדולה בצפון שעד לאחרונה היה נהוג בה יום אחד בשבוע שבו כולם נשארים עד שמונה בערב. בפייסבוק מסתובב "דף הנחיות" של מובילאיי לפיו מצופה מגברים לעבוד 9.5 שעות ביום ומנשים 9 שעות ביום.
ספציפית בחברה שאני עובד בה, המשרד מתרוקן בין 5 ל-6, אלא אם כן יש איזה אירוע מיוחד (מיטאפ, ערב פוקר וכו') וגם אז אין שום ציפיה שאנשים יישארו אם זה לא מתאים להם. בכל מקרה זה לא מעניין אף אחד באיזו שעה הגעת ובאיזו שעה יצאת.

הוא קרינג'י, כי מקום עבודה זה לא מועדון חברים. אני לפחות, בא לעבודה בגלל התוכן המקצועי (מה המוצר, מה הערך שלו, איזה חלק בו אני אבנה, מה אני אלמד ואפיק מזה). הפן החברתי, מאוד חשוב (מתחרה עם השכר), אבל הוא משני.

אני אגלה לך סוד כמוס שידוע רק למעטים - רוב האנשים בהייטק באים לעבודה קודם כל בגלל התוכן המקצועי. זה לא אומר שאי אפשר לשלב גם תוכן מקצועי וגם הווי ופן חברתי. ועם כל הכבוד לאחלה מטבח שלך שקיים כי הגדירו למישהו יעד ארגוני להעלות את שביעות רצון העובדים משירותי ההסעדה במשרד מ-7.1 ל-8.2 עד סוף הרבעון, אי אפשר ברצינות להשוות תנאים של קורפורייט שצריך לתת תנאים שווים למאה (או חמש מאות) אלף עובדים ברחבי העולם לתנאים של חברה עם 300 איש במשרד אחד ברמת החייל.

זה ניסיון שקוף, וזול, ליצור חיבור בין האגו/ סופר אגו שלך, לארגון כישות מופשטת, ול"ערכיו".
וזאת השפה שבה מי שתכנן את זה מדבר על זה. ידע מיד ראשונה (בחברות אחרות). המטרה המובהקת פה היא שתחשוב שהעבודה זה הבית והחברים שלך. השבט שלך. ושתשקיע בעבודה בהתאם.

מצחיק, זה בדיוק מה שקורה בחברות האמריקאיות הגדולות. כל השטויות של "ערכים" ו"תרבות" זה בולשיט שקיים בעיקר בעולם הקורפורייט (שם גם דוחפים לך אותו בכח לגרון, ואם אתה מנהל מצופה ממך לדחוף את זה לכל מי שעובד תחתיך).

אין לי שום אינטרס להגן על מקום עבודה כזה או אחר, אבל הגישה שלך היא קצת toxic ומשדרת מרמור. נשמע שאתה מתאים יותר לעולם הקורפורייט.

@Shaz אם למדת באחת האוניברסיטאות הגדולות השכר שלך נמוך משמעותית מהממוצע בשוק. אני מכיר בוגרי מדמ"ח מהטכניון שבעבודה הראשונה שלהם קיבלו 25,000.

זה לא שכר. בוגר תואר ראשון, עם רמת ידע ויכולת סבירה, צריך להרוויח כפול. +סוציאליות מלאות.

כמו שאומרים בקבוצת הפייסבוק הרלוונטית : "תרענן".

מה זה לא שכר? עבדתי ושלמו לי משכורת אז מה זה?

@Shaz אם למדת באחת האוניברסיטאות הגדולות השכר שלך נמוך משמעותית מהממוצע בשוק. אני מכיר בוגרי מדמ"ח מהטכניון שבעבודה הראשונה שלהם קיבלו 25,000.
קטע, לא למדתי.. וזה בדיוק מה שאני אומר תלוי בבן אדם איפה שהוא למד וכמה הוא שווה

קטע, לא למדתי.. וזה בדיוק מה שאני אומר תלוי בבן אדם איפה שהוא למד וכמה הוא שווה

זה אומר שנקודת הפתיחה שלך נמוכה יותר, אבל אם כבר יש לך נסיון אין סיבה שתמשיך לעבוד בשכר כזה, ואני מצטרף להמלצה שתחפש מקום עבודה אחר.

זה אומר שנקודת הפתיחה שלך נמוכה יותר, אבל אם כבר יש לך נסיון אין סיבה שתמשיך לעבוד בשכר כזה, ואני מצטרף להמלצה שתחפש מקום עבודה אחר.

תאמת אין לי כוח לכאב הראש של להחליף עבודה.. שוב ראיונות ושאלות מעצבנות
ולקחת סיכול של להיות בלי עבודה גם כמה חודשים..

העבודה שלי בגדול מאוד בסדר, כיף לי שם ומעניין לי
עבודה בשעות נורמליות
איןן לי כוח להרפתקאה בזאת פשוט..

עבודה בשעות נורמליות
למה אתה מתעסק בהשקעות אם אתה לא מוכן להתעסק בשלב הראשון, הגדלת ההכנסה שלך?

עבודה בשעות נורמליות
קח בחשבון שהזמן פועל לרעתך.

מסכים עם גרהם.
עדיף להיכנס לאט לאט למוד של ראיונות אבל כן להתקדם בכיוון הזה. תתחיל לתרגל בסופי שבוע.
איןן לי כוח להרפתקאה בזאת פשוט.
זו הרפתקאה בסיכון נמוך מכיוון שכבר יש לך עבודה.
אתה לא חייב להיות בלי עבודה כמה חודשים אם תתכונן לראיונות בסופי שבוע ועוד איזה שעה וחצי כל יום אחרי העבודה.

אתה טועה ומנסיוני מתקיים דווקא היחס ההפוך. דווקא בחברות שמשקיעות פחות בעובדים שלהן.
השאלה היא למה אתה מתכוון ב"משקיעות פחות".
בקורפורייט שבו אני עובד אין ברז בירה ומשחקי וידאו אבל יש חופשת לידה יפה לגברים ועוד הטבות מהסוג הזה, תאמין לי שזה עולה לחברה לא פחות מברז הבירה.

איפה שאני עובד עכשיו זה מקום של כאילו שעובדים עד הפנסיה אז בעקרון פשוט נוח לי מידי בשביל לעזוב ולעבור לעבודה אחרת שלך תדע אם תתאים לי

איפה שאני עובד עכשיו זה מקום של כאילו שעובדים עד הפנסיה אז בעקרון פשוט נוח לי מידי בשביל לעזוב ולעבור לעבודה אחרת שלך תדע אם תתאים לי

לא יודע לגבי הקולגות שלך אבל אתה עובד קבלן - אתה לא תעבוד בחברה הזאת עד הפנסיה. למעשה בסימן הראשון של ״צרות״ (בין אם זה כללי בשוק ובין אם זה ספציפי לחברה) אתה תמצא את עצמך בחוץ. במצב כזה יהיה לך הרבה יותר קשה למצוא משהו אחר, כי אם יש משבר יש המון מפוטרים וכולם מחפשים. אם נשתמש במושגים של הסולידית - כעובד קבלן שעתי בהיי טק רמת השבירות שלך גבוהה מאוד.
אפילו בלי קשר לשכר, רק מהסיבה הזאת אני מצטרף לחברים האחרים כאן שהמליצו לך בחום לרענן. זה שכנראה תוכל להעלות משמעותית את השכר שלך זה רק בונוס.

מצחיק, זה בדיוק מה שקורה בחברות האמריקאיות הגדולות. כל השטויות של "ערכים" ו"תרבות" זה בולשיט שקיים בעיקר בעולם הקורפורייט (שם גם דוחפים לך אותו בכח לגרון, ואם אתה מנהל מצופה ממך לדחוף את זה לכל מי שעובד תחתיך).
תשמע, אצלנו יש סט של ערכים שכולם צריכים לדקלם כל בוקר (לא באמת. אבל, חופרים עליהם מידי פעם). לכולם ברור, מה מזה אמיתי, ומה מזה בולשיט. הבולשיט עושה בחילה לרוב האנשים הנורמליים.
אין לי שום אינטרס להגן על מקום עבודה כזה או אחר, אבל הגישה שלך היא קצת toxic ומשדרת מרמור. נשמע שאתה מתאים יותר לעולם הקורפורייט.
הגישה שלי היא toxic, כלפי התנהגות, שבעיני היא רעילה.

מקום העבודה שלי משקיע המון, כסף, זמן, ואנרגיה, בלפרסם את עצמו, בעיקר דרך בולשיט.
באופן כללי נחמד לי בעבודה כן? והבוסים שלי אנשים לא פחות ציניים ממני.
הייתי מאוד מעדיף אם מקום העבודה שלי היה מפרסם את עצמו ככה: "אנחנו עושים דברים מעניינים, ומגניבים, בחזית הטכנולוגיה. תעבדו אצלנו עם אנשים מבריקים. אנחנו מנהלים עסק שהמטרה שלו היא להרוויח המון כסף, ואנחנו מאמינים ב Profit Sharing , ונתחלק איתכם ברווחים".

במקום זה אנחנו מקבלים משהו בין פרסומת לפאנג'ויה, למחנה קיץ לילדי סוכר SJW פרוגרסיביים ומפונקים.

אי אפשר ברצינות להשוות תנאים של קורפורייט שצריך לתת תנאים שווים למאה (או חמש מאות) אלף עובדים ברחבי העולם לתנאים של חברה עם 300 איש במשרד אחד ברמת החייל.
עבדתי בסטארטאפים, ובקורפורייט. התנאים שלי בקורפורייט הרבה יותר טובים, ויש לא מעט פאן והוואי. יש סטארטאפים שהתנאים בהם יותר טובים - ממש בודדים. ודוגרי? זה נחמד, אבל לא בשביל זה אני בא לעבודה..

אי אפשר ברצינות להשוות תנאים של קורפורייט שצריך לתת תנאים שווים למאה (או חמש מאות) אלף עובדים ברחבי העולם לתנאים של חברה עם 300 איש במשרד אחד ברמת החייל.
הסיבה היחידה שיש לך את כל השטויות האלה היא שוב הכסף הזול. כל עוד החברות יכולות לגייס כסף בקלות הן לא
מסתכלות על השורה התחתונה ומפזרות כספים בקלות בין אם זה תנאים או משכורות. ובגלל זה כל השטויות האלה הם בעיקר בחברות סטארט-אפ ובחברות קטנות שגייסו הרבה כסף ולא אכפת להם מהרווחים כי הם מחכים לאקזיט.
הדיון כאן מזכיר לי בדיוק את מה שהיה לפני 20 שנה בדיוק אותם דברים סושי מסאזים שיאצו פלייסטיישן אתה יודע מה קרה במשבר הראשון?
קודם כל כל החברות האלה עם כל הפינוקים נסגרו כי פתאום הברז של הגיוסים נסגר ולרוב המודל העסקי שלהם לא היה חזק מספיק כדי להחזיק את החברה כי הן ניזונו מגיוסי הון גדולים. אלה שכן שרדו ביטלו והעלימו את כל הפינוקים. העובדים שהיו בראש טבלאות השכר היו הראשונים ללכת כי החברות קלטו שפערי השכר בינם לבין עובדים פחות ותיקים לא פרופורציונאליים לתרומה.
הקורפורייטס כמו שאתם קוראים להם, צימצמו את מעט הפינוקים שהיו וחתכו משכורות.
ב2008 עבדתי במארוול בארץ, היה לנו מטבחונים מאוד נחמדים עם פירות וכמה סוגים של עוגיות ואיזה 20 סוגי תה ומכונת אספרסו, ובדיוק הכניסה וגם ארוחת בוקר בחינם כמה חודשים לפני, ואז היתה המיני קריסה. יום אחד באנו בבוקר והמטבחונים שלנו רוקנו לגמרי, לא פירות לא עוגיות, במקום כל הטעמים של התה מצאנו ערימת שקיקים של תה שחור בלי חוט משהו בסגנון של טירונות, קופסת קפה נמס של עלית (שאגב בקנדה עולה 10 דולר ולצערי אישתי אוהבת אותו), אבל את מכונת האספרסו השאירו ותלו עליה שלט שהסיבה היחידה שהמכונה נשארת היא שהקפה ממנה זול יותר מקפה נמס. ארוחת הבוקר בוטלה, וארוחות הצהריים שהיו חינם התחילו לעלות כסף. ואתה יודע מה, אף אחד לא התלונן כי כשיש משבר אנשים אסירי תודה שיש להם עבודה והם לא בקבוצת המפוטרים.
בשורה התחתונה חברות נותנות לעובדים בדיוק את מה שהן צריכות כדי לשמר אותם ולא מתוך רצון לפנק ולתת אלא פשוט כדי להתחרות בכוחות השוק וברגע של כוחות השוק יורדים כל הפינוקים נעלמים

מה זה לא שכר? עבדתי ושלמו לי משכורת אז מה זה?
לא יודע מה רמת הידע והכישורים שלך. השכר שמשלמים לך, הוא חצי (בערך) ממה שמקובל בתעשייה למתכנת מוכשר בשנתו הראשונה.

תעשה עם זה מה שאתה מבין...

בתור מי שגם עובד במקום עד הפנסיה, אסור לבנות על זה. בהנחה שיש לך עוד כמה עשרות שנים בשוק העבודה, המון יכול להשתנות בזמן הזה והסיכוי שכלום לא ישתנה הוא קרוב לאפס. גם אם החלטת להשאר באותו מקום בשכר לא גבוה, אתה חייב לשמור על רלוונטיות לשוק העבודה. אתה לא רוצה למצוא את עצמך בגיל 45-50, עם הצורך לפרנס כמה נפשות מגלה שאין לך עבודה אחרי שהמקום הנוכחי נסגר / הופרט / קיבלת בוס מהגיהנום ועוד אינספור תרחישים דומים שיגרמו לך ללכת.

תן לי לנחש. אתה עובד קבלן במשרד ממשלתי?
זה רחוק מאוד מסידור עבודה עד הפנסיה.

בקיצוץ הרוחבי הבא אתה בסכנה למצוא את עצמך בחוץ. או סתם כשהפרוייקט יגמר.

לא בטוח שזאת הדרך שאתה רוצה לפגוש את ה Gig Economy .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ה סעיף 14 - על השכר הסוציאלי או כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ה צורת השכר לצורך משכנתא נדל"ן 25
Know one עזיבה של FAANG והשלכה על השכר התפתחות אישית 52
S השכר שממנו מחושבות הפרשות הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I השכר הקובע בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S מסלול ביטוח ללא נכות בקרן פנסיה במידה וישנו אכ"ע פרטי על כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
מ יחס בין גובה השכר להוצאות גדולות צרכנות פיננסית 24
sogi אסטרטגיה להעלאת השכר בהייטק התפתחות אישית 146
S מה השכר הממוצע שלכם נטו לכיס? אוף טופיק 96
R הצמדת השכר למגזר הציבורי-מה זה אומר? אוף טופיק 1
N א.כ.ע - לבטח את מלוא השכר במקום אחד? צרכנות פיננסית 0
M מה השכר המקסיאמלי שנותן ייתרון במיסוי בהפקדה לגמל? שוק ההון 46
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
F מכירות בהייטק התפתחות אישית 2
L ימים קשים בהייטק אוף טופיק 4
A איך נראת מחלקת מכירות בהייטק אוף טופיק 0
A Sales בהייטק אוף טופיק 1
A מכירות בהייטק התפתחות אישית 7
D אני בהייטק ושונא את העבודה שלי התפתחות אישית 12
L משכורת בהייטק התפתחות אישית 86
M מה יש בהייטק שאפשר ומקבול לעבוד בו מהבית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
1337justme קרן השתלמות בחוזה עבודה בהייטק - הפרשה מעל תקרת הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
S מהנדס שמחפש את דריסת הרגל הראשונה בהייטק התפתחות אישית 13
S חוזה עבודה בהייטק ישראלי לעובד לא ישראלי אוף טופיק 1
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
A טכנולוגיות מומלצות בהייטק התפתחות אישית 18
F עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים. התפתחות אישית 9
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
D העלאת שכר בהייטק לאחר שנה התפתחות אישית 8
א צעיר שבדיוק התחיל בהייטק יומני מסע אישיים 49
ב דינמיות בעולם המחשבים בהייטק התפתחות אישית 15
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
ט איך הגעתי ל30K בחודש בהייטק *בלי ללמוד תכנות* יומני מסע אישיים 60
R העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך אוף טופיק 60
T לחץ בהייטק אוף טופיק 256
Y השוואת משכורות בהייטק התפתחות אישית 12
Captain Sparo ראיונות עבודה בהייטק - הצד של המעסיק אוף טופיק 152
Lemonade כמה שאלות בנושא עבודה בהייטק מכירות התפתחות אישית 1
ר כל כמה זמן נהוג להחליף מקום עבודה בהייטק? התפתחות אישית 37
מ ציפיות שכר בהייטק ואיזון בית עבודה אוף טופיק 173
A השקעת הכנסה בהייטק בחברה אחרת - חברת ארנק? התפתחות אישית 7
1337justme אבטלה בהייטק - סוגיות אוף טופיק 190
U משכורות לא בהייטק. התפתחות אישית 27
M איך מתחילים תהליך חיפוש עבודה לטובת רילוקיישן בהייטק? אוף טופיק 7
K קריירה בהייטק - צומת דרכים התפתחות אישית 17
S שאלה למי שעובד בהייטק בשכר של 18+ ברוטו, כמה שעות אתם עובדים ביום אוף טופיק 31

נושאים דומים

Back
למעלה