• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים?

• פותח הנושא Tal M
  • פורסם בתאריך
תן לי לנחש. אתה עובד קבלן במשרד ממשלתי?
זה רחוק מאוד מסידור עבודה עד הפנסיה.

בקיצוץ הרוחבי הבא אתה בסכנה למצוא את עצמך בחוץ. או סתם כשהפרוייקט יגמר.

לא בטוח שזאת הדרך שאתה רוצה לפגוש את ה Gig Economy .
לא, במפעל יצור

שאלה: "האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים?"

תשובה: כן, אבל תלוי איפה. יש מקומות שהם עוד יותר טובים מהכתבה. בתחומים מסויימים היום, בוגר תואר שני עם מאסטר מרשים יקבל משכורת של ראש ממשלה.

בנוגע לחברות במקום העבודה, אדגיש ציטוט מהכתבה שבפתיחת השרשור: "אנחנו דואגים ליצור אווירה של כיף וחברות במשרד וגם תוצאות של שיתוף פעולה מוצלח בין עובדים אני יכול לכמת", מוסיף גרבלי. "המערכות שנוצרו בשיתוף פעולה פורה בין עובדים יעבדו טוב יותר, מאשר מערכות שנוצרו על ידי אנשים שכל אחד מהם ספון במשרדו ומכיר רק את מי שיושב בקיוב ליד".

הרבה יתר כיף לעבוד באוירה של חברות ושיתוף פעולה. לא כל אחד צריך להיות חבר נפש, אבל רוב האנשים נהנים לעבוד ביחד, מאשר לעבוד זה לצד זה. התקשורת הפחות פורמלית היא יתרון תרבותי שיש לעובדים ישראלים וחברות ישראליות. כנעט בכל מקום שעבדתי גיליתי אנשים מעניינים שיש מה ללמוד מהם מעבר למקצוע, חלקם הפכו לחברים קרובים, וחלקם נשארו ידידים.

הרבה יתר כיף לעבוד באוירה של חברות ושיתוף פעולה.
לגמרי, זה נכון בכל מקום עבודה. להיות בידידות עם הקולגות ויחסי עזרה הדדית ואפילו מדי פעם בילוי בפאב יחד- זה מעולה.
הבעיה היא כשהעסק עצמו בונה שיווק פנימי כלפי עובדיו כאילו הוא משפחה וחבר שלך. הוא לא, ויעיף אותך ברגע הראשון שלא תבוא לו טוב בעין/צימצום מכירות או כל דבר אחר שמשפחה וחברים מסוגלים להכיל.

הבעיה היא כשהעסק עצמו בונה שיווק פנימי כלפי עובדיו כאילו הוא משפחה וחבר שלך. הוא לא, ויעיף אותך ברגע הראשון שלא תבוא לו טוב בעין/צימצום מכירות או כל דבר אחר שמשפחה וחברים מסוגלים להכיל.

אני מסכים בהחלט שמעסיק איננו משפחה, וגם מסכים שזה אידיוטי אם מעסיק משווק את עצמו לעובדים כמשפחה.

עם זאת, הניסיון שלי בחברות הייטק הוא שכשמישהו לא מתפקד כראוי, עושים מאמצים לא קטנים למצוא פתרון ולא מעיפים ''ברגע הראשון שלא בא טוב''. זה היה הנסיון שלי גם בסטראטפים קטנים וגם בחברות גדולות.

, אז הוא עבר לחו"ל והוא עובד מהבית כולל פגישות בSKYPE כל יום תוך כדי שהוא מעשן ג'וינטים כל היום וכל זה עם שכר שערורייתי.
מניח שאם הוא המשיך לעשן קבוע התפוקה שלו ירדה והוא פוטר מהייטק.

השאלה היא למה אתה מתכוון ב"משקיעות פחות".
בקורפורייט שבו אני עובד אין ברז בירה ומשחקי וידאו אבל יש חופשת לידה יפה לגברים ועוד הטבות מהסוג הזה, תאמין לי שזה עולה לחברה לא פחות מברז הבירה.

בהחלט, זו הטבה משמעותית ואני מניח שגם היא לא באה על חשבון איזון עבודה-בית. אבל יש הרבה מאוד חברות שלא נותנות חופשת לידה לגברים ואין להן בירה במקרר ואין ארוחת בוקר ואין פלייסטיישן ועדיין יורידו לך מהמשכורת על כל שניה פחות מ-9 שעות שתהיה במשרד ועוד יצפו שתעשה שעות נוספות כי הם משלמים לך שכר גלובלי.

תשמע, אצלנו יש סט של ערכים שכולם צריכים לדקלם כל בוקר (לא באמת. אבל, חופרים עליהם מידי פעם). לכולם ברור, מה מזה אמיתי, ומה מזה בולשיט. הבולשיט עושה בחילה לרוב האנשים הנורמליים.

גם בחברה שעזבתי זה היה ככה. כמה חודשים לפני שהתפטרתי חילקו לכולם תחתיות לכוסות עם ססמאות כמו "we are fearless and embrace change" ו"we are agile and innovative". חוץ מזה שזה בדיוק ההיפך הגמור מאיך שהארגון הזה תפקד, זה היה הדבר הכי פאתטי שראיתי בחיים שלי, ולקחתי כמה מהן יחד איתי למזכרת.
דווקא במקום שאני עובד בו היום אני לא מרגיש שום נסיון לאנוס שום "ערכים" על העובדים, אולי כי זו חברה ישראלית ולא אמריקאית.

הדיון כאן מזכיר לי בדיוק את מה שהיה לפני 20 שנה בדיוק אותם דברים סושי מסאזים שיאצו פלייסטיישן אתה יודע מה קרה במשבר הראשון?

למיטב ידיעתי מארוול פיטרה עובדים ב-2008, אולי לא בארץ. בכל מקרה כשהחרא פוגע במאוורר כולם מתלכלכים. גם קורפורייט הוא לא חוף מבטחים בזמן משבר וגם אם הצלחת לעבור את המשבר בשלום אף אחד לא אומר שלא יפטרו אותך חודש אחרי זה בנימוק של התייעלות ארגונית. ע"ע אינטל, מיקרוסופט, HP וכו'.

לגמרי, זה נכון בכל מקום עבודה. להיות בידידות עם הקולגות ויחסי עזרה הדדית ואפילו מדי פעם בילוי בפאב יחד- זה מעולה.
גם חברים וחלק מהמשפחה מכילים עד גבול.
יש מקומות עבודה שיתנו המון קרדיט לעובד טוב שנמצא בתקופה קשה ויעשו המון מאמצים שלא לפטר. יש גם כאלו שאם נאלצים לפטר בגלל צמצומים בעסק, יעזרו מאד למפוטר לעמוד על הרגליים.

ועדיין יורידו לך מהמשכורת על כל שניה פחות מ-9 שעות שתהיה במשרד ועוד יצפו שתעשה שעות נוספות כי הם משלמים לך שכר גלובלי.
המדיניות אצלנו היא שכולם במשרות אמון אסור לדבר עם עובדים על שעות. ומותר לעבוד מהבית כמה שבא לך. אין דיווח על שעות.

למנהלים הנורמליים לא אכפת מתי אתה בא/ הולך/ עובד. כל עוד אתה נמצא בישיבות.

מצד שני, הדרישות לתפוקה דיי גבוהות.

למיטב ידיעתי מארוול פיטרה עובדים ב-2008, אולי לא בארץ. ב
מארוול ועוד איך פטרה עובדים בארץ אני זוכר את זה עד היום הראשונים ללכת היו אלה עם המשכורות הגבוהות. איך אני יודע? כמה שנים לפני זה מישהו שלח לכל החברה טבלת שכר ותנאים של בערך מחצית מהאנשים בחברה בארץ. לא היה ידוע מי עשה את זה ואחרי זה ביטלו את האפשרות לשלוח מייל קבוצתי לכלל החברה אבל הנזק כבר נעשה וכולם ידעו.
לא התכוונתי להגיד שתאגידים הם מקומות בטוחים. הם מנצלים כל כזה משברון כדי לגלח עובדים מה מצבה. מה שהתכוונתי להגיד הוא שחברות לא נדיבות סתם ככה כדי לתת ואם זה היה תלוי בהם היית מקבל חצי מהשכר ומביא סנדוויץ מהבית. כרגע זה שוק של עובדים ולכן לחברות אין ברירה והנאלצות לפנק. גם לפני 2001 זה היה בדיוק המצב חברות התחרו ביניהן מי תפנק יותר אם כתבות במוסף סוף שבוע שמתארות עד כמה הזויים הפינוקים שחברות נתנו. אחרי 2001 כבר לא שמעת על פינוקים בכלל ולא שמעת כמעט על סטארטאפים בכלל וטם סטארטאפ הצליח לגייס חצי מיליון דולר הייתה על זה כתבה בעיתון שרק כמה חודשים לפני זה שפכו עשרות מיליונים על כל סטארטאפ קיקיוני. לא מזכיר לך משהו?

@Shaz אתה קצת מעודד בינוניות ומכבה את עצמך. למה לעבוד במקום של X אם אפשר 2X? למה לעבוד דרך חברת כ"א אם אפשר ישירות עם אופציות וכו'? מה נסגר איתך man?

@Shaz אתה קצת מעודד בינוניות ומכבה את עצמך. למה לעבוד במקום של X אם אפשר 2X? למה לעבוד דרך חברת כ"א אם אפשר ישירות עם אופציות וכו'? מה נסגר איתך man?

פחד משינוי של לא להסתדר בחברה אחרת עם בוסים שנותנים לך יחס גרוע (ואני עדין)
ואולי זה רק באילוץ של עבודה בלחץ רב יותר ואף בבית כמוכן תשלום המס יגדל עם השכר ואז צריך שהוא יוכפל פי 3 כדי שהנטו יגדל פי 2..

פחד משינוי של לא להסתדר בחברה אחרת עם בוסים שנותנים לך יחס גרוע (ואני עדין)
אפשר להתגבר על זה, תפנה לאיש מקצוע.
ואולי זה רק באילוץ של עבודה בלחץ רב יותר ואף בבית
אולי, אבל אתה צעיר ובריא וזה הזמן לתת פוש.
תשלום המס יגדל עם השכר ואז צריך שהוא יוכפל פי 3 כדי שהנטו יגדל פי 2..
אם תרוויח 6000 שקל תשלם בדיוק 0 מס, הכי טוב.

כמוכן תשלום המס יגדל עם השכר ואז צריך שהוא יוכפל פי 3 כדי שהנטו יגדל פי 2..
אתה מבין שזה פחות משנה כמה הברוטו גדל. מה שבטוח זה שאם הוא לא יגדל אז הנטו לא יגדל והנטו זה מה שאתה צריך לבדוק.

אם תרוויח 6000 שקל תשלם בדיוק 0 מס, הכי טוב.

אתה מבין שזה פחות משנה כמה הברוטו גדל. מה שבטוח זה שאם הוא לא יגדל אז הנטו לא יגדל והנטו זה מה שאתה צריך לבדוק.

Shaz צודק, לרוב המאמץ בעבודה לא עולה באופן ליניארי עם השכר. אפשר לא לעשות כלום ולעבוד בתור שומר ולהרוויח 6K, על מנת להרוויח 12K (כ 9-10 נטו)
לרוב תצטרך לעבוד פי כמה יותר. לעיתים קרובות תוספת השכר לא מצדיקה את תוספת העבודה (מאמץ נוסף+שעות).

קצת מעודד בינוניות
מה רע בבינוניות? רובנו בינוניים (התפלגות נורמלית וכו...)
אולי, אבל אתה צעיר ובריא וזה הזמן לתת פוש.
downshifting זו לא מילה גסה.
לדעתי זה בהחלט לגיטימי לעבוד בחצי משרה\עבודה פשוטה בה אין מאמץ במקום "להתאבד" על העבודה ולשאוף לפנסיה כמה שיותר מוקדם.
העבודה שלי בגדול מאוד בסדר, כיף לי שם ומעניין לי
עבודה בשעות נורמליות
תשאל את עצמך: 1. האם אתה מרוצה מבחינה מקצועית? 2. האם אתה מרוצה מהשכר? ותפעל בהתאם, כמובן אל תיתן לפחד משינוי לשתק אותך.

נערך לאחרונה ב:
לרוב המאמץ בעבודה לא עולה באופן ליניארי עם השכר
לא יודע אם יש לך סטטיסטיקה טובה של זה.
איך אתה בכלל משווה מאמץ בעבודה?
מישהו שמנקה רחובות מתאמץ פחות או יותר מהייטקיסט? עורך דין צעיר מתאמץ פחות או יותר מהייטקיסט? זה שיש משרות שאתה יושב כל היום ומשחק בטלפון (שומר בבניין) זה לא אומר שכל משרה שמקבלים בה פחות היא ״הרבה יותר קלה״.
דרך אגב, חלק מאותם שומרים אולי לא עובדים קשה אבל צריכים לעבוד בשעות ממש מוזרות ויש אנשים שיעדיפו לעבוד יותר ״קשה״ אבל בשעות נורמליות.

מעבר לכל הנ״ל כמובן שגם אם מתאמצים יותר צריך להסתכל גם על שביעות רצון מהעבודה. היו לי כמה חברים שהכרתי ששמרו בזמן הלימודים וקצת אחרי אבל נמאס להם ומצאו עבודות בהייטק ומצד שני מכיר מישהו שהחליט שהוא בסדר עם לנהל דירות airbnb מהבית בעד מעט כסף.

בהנחה שshaz לא רוצה לעבוד כל חייו בעבודה שנשמע (מהתיאור שלו) שהיא משמימה אני הייתי מציע לו לשקול מקום עבודה חדש. השכר זה בונוס.

Shaz צודק, לרוב המאמץ בעבודה לא עולה באופן ליניארי עם השכר. אפשר לא לעשות כלום ולעבוד בתור שומר ולהרוויח 6K, על מנת להרוויח 12K (כ 9-10 נטו) לרוב תצטרך לעבוד פי כמה יותר. לעיתים קרובות תוספת העבודה (מאמץ+שעות) לא מצדיקה את תוספת השכר.
הוא מרוויח משהו כמו 8,300 (45 לשעה).
לפי מחשבון שכר הנטו שלו הוא 6.3k, כדי להכפיל את הנטו צריך להרוויח 19.5k שזה פי 2.3 ולא פי 3.
אם נחשיב גם הפרשות סוציאליות (שגבוהות יותר בשכר הגבוה) היחס הזה יצטמצם עוד יותר.
לגבי הלחץ, האם בעבודת הייטק רגילה עובדים יותר קשה מאשר מתכנת יחיד במפעל low tech? ממש לא בטוח.
מה רע בבינוניות? רובנו בינוניים (התפלגות נורמלית וכו...)
.
השכר שלו אינו בינוני למקצוע שלו.

הוא מרוויח משהו כמו 8,300 (45 לשעה).
לפי מחשבון שכר הנטו שלו הוא 6.3k, כדי להכפיל את הנטו צריך להרוויח 19.5k שזה פי 2.3 ולא פי 3.
אם נחשיב גם הפרשות סוציאליות (שגבוהות יותר בשכר הגבוה) היחס הזה יצטמצם עוד יותר.
לגבי הלחץ, האם בעבודת הייטק רגילה עובדים יותר קשה מאשר מתכנת יחיד במפעל low tech? ממש לא בטוח.

השכר שלו אינו בינוני למקצוע שלו.

עבדתי כבר בחברת סטארטאפ תמורת שכר דומה והעבודה הייתה תחת בוסים שחלקם הגיעו מהגיהנום
והייתי צריך להיות זמין חופשי מחוץ לשעות העבודה ולהגיב להודעות whatapp אם יש בי צורך

גם פעם ב 3 שבועות להיות כונן עם סלולרי פתוח כל הלילה לבעיות

זה היה לא פחות מנורא

ואני מאוד חושש שוב להגיע למקום כזה

מישהו שמנקה רחובות מתאמץ פחות או יותר מהייטקיסט? עורך דין צעיר מתאמץ פחות או יותר מהייטקיסט? זה שיש משרות שאתה יושב כל היום ומשחק בטלפון (שומר בבניין) זה לא אומר שכל משרה שמקבלים בה פחות היא ״הרבה יותר קלה״.
אכן מאמץ הוא סובייקטיבי, אבל לא אמרתי שככל שאתה מרוויח פחות אז העבודה שלך קלה יותר. אמרתי שלרוב קיימת נקודה בה תוספת השכר אינה מצדיקה את תוספת המאמץ (בגלל מיסים, צורך עולה ביותר שעות\זמינות זמינות גבוהה יותר, השקעה\אחריות גדולה יותר, הצורך בהשקעה נוספת בלימודים וכו) כמובן ישנם קרייריסטים, להם אולי מאוד חשוב התפקיד\מעמד חברתי אבל במחינה כלכלית נטו, תוספת השכר לא תצדיק את העבודה הנוספת.

בהנחה שshaz לא רוצה לעבוד כל חייו בעבודה שנשמע (מהתיאור שלו) שהיא משמימה אני הייתי מציע לו לשקול מקום עבודה חדש. השכר זה בונוס.

העבודה שלי בגדול מאוד בסדר, כיף לי שם ומעניין לי
עבודה בשעות נורמליות

אכן מאמץ הוא סובייקטיבי, אבל לא אמרתי שככל שאתה מרוויח פחות אז העבודה שלך קלה יותר. אמרתי שלרוב קיימת נקודה בה תוספת השכר אינה מצדיקה את תוספת המאמץ (בגלל מיסים, צורך עולה ביותר שעות\זמינות זמינות גבוהה יותר, השקעה\אחריות גדולה יותר, הצורך בהשקעה נוספת בלימודים וכו) כמובן ישנם קרייריסטים, להם אולי מאוד חשוב התפקיד\מעמד חברתי אבל במחינה כלכלית נטו, תוספת השכר לא תצדיק את העבודה הנוספת.
הציטוט של shaz נשמע כמו תסמונת שטוקהולם אבל אם הוא באמת מרוצה ועשה את כל השיקולים והחליט שטוב לא, שיהיה לו לבריאות.

downshifting זו לא מילה גסה.
לדעתי זה בהחלט לגיטימי לעבוד בחצי משרה\עבודה פשוטה
הבן אדם מתכנת. אתה רציני?
עם אותו מאמץ בדיוק הוא יכול להרוויח פי 2-4 ברוטו. פי 2-2.5 נטו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ה סעיף 14 - על השכר הסוציאלי או כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ה צורת השכר לצורך משכנתא נדל"ן 25
Know one עזיבה של FAANG והשלכה על השכר התפתחות אישית 52
S השכר שממנו מחושבות הפרשות הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I השכר הקובע בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S מסלול ביטוח ללא נכות בקרן פנסיה במידה וישנו אכ"ע פרטי על כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
מ יחס בין גובה השכר להוצאות גדולות צרכנות פיננסית 24
sogi אסטרטגיה להעלאת השכר בהייטק התפתחות אישית 146
S מה השכר הממוצע שלכם נטו לכיס? אוף טופיק 96
R הצמדת השכר למגזר הציבורי-מה זה אומר? אוף טופיק 1
N א.כ.ע - לבטח את מלוא השכר במקום אחד? צרכנות פיננסית 0
M מה השכר המקסיאמלי שנותן ייתרון במיסוי בהפקדה לגמל? שוק ההון 46
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
F מכירות בהייטק התפתחות אישית 2
L ימים קשים בהייטק אוף טופיק 4
A איך נראת מחלקת מכירות בהייטק אוף טופיק 0
A Sales בהייטק אוף טופיק 1
A מכירות בהייטק התפתחות אישית 7
D אני בהייטק ושונא את העבודה שלי התפתחות אישית 12
L משכורת בהייטק התפתחות אישית 86
M מה יש בהייטק שאפשר ומקבול לעבוד בו מהבית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
1337justme קרן השתלמות בחוזה עבודה בהייטק - הפרשה מעל תקרת הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
S מהנדס שמחפש את דריסת הרגל הראשונה בהייטק התפתחות אישית 13
S חוזה עבודה בהייטק ישראלי לעובד לא ישראלי אוף טופיק 1
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
A טכנולוגיות מומלצות בהייטק התפתחות אישית 18
F עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים. התפתחות אישית 9
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
D העלאת שכר בהייטק לאחר שנה התפתחות אישית 8
א צעיר שבדיוק התחיל בהייטק יומני מסע אישיים 49
ב דינמיות בעולם המחשבים בהייטק התפתחות אישית 15
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
ט איך הגעתי ל30K בחודש בהייטק *בלי ללמוד תכנות* יומני מסע אישיים 60
R העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך אוף טופיק 60
T לחץ בהייטק אוף טופיק 256
Y השוואת משכורות בהייטק התפתחות אישית 12
Captain Sparo ראיונות עבודה בהייטק - הצד של המעסיק אוף טופיק 152
Lemonade כמה שאלות בנושא עבודה בהייטק מכירות התפתחות אישית 1
ר כל כמה זמן נהוג להחליף מקום עבודה בהייטק? התפתחות אישית 37
מ ציפיות שכר בהייטק ואיזון בית עבודה אוף טופיק 173
A השקעת הכנסה בהייטק בחברה אחרת - חברת ארנק? התפתחות אישית 7
1337justme אבטלה בהייטק - סוגיות אוף טופיק 190
U משכורות לא בהייטק. התפתחות אישית 27
M איך מתחילים תהליך חיפוש עבודה לטובת רילוקיישן בהייטק? אוף טופיק 7
K קריירה בהייטק - צומת דרכים התפתחות אישית 17
S שאלה למי שעובד בהייטק בשכר של 18+ ברוטו, כמה שעות אתם עובדים ביום אוף טופיק 31

נושאים דומים

Back
למעלה