• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם אנחנו בעיצומו של דוט.קום #2?

האם אתם יכולים להצביע חברה, שאתם חושבים שתיכשל, ונסחרת היום בשווי מנופח לחלוטין? יהיה טוב אם גם תנמקו.
אם אנחנו היינו יכולים לזהות אחת כזו, כנראה שגם שאר השוק היה יכול לזהות אותה, ואז זה כבר היה קורה

בכל מקרה כבר הסברתי שבועה לא חייבת להתפוצץ: אופטימיות של השוק יכולה גם להסתיים בכך שהביצועים עצמם עולים עם הזמן והאופטימיות "מתגשמת", ואז בדיעבד הערכות השווי המנופחות נראות מוצדקות

במילים אחרות: או שהמחיר יורד כדי לפגוש את הביצועים, או שהביצועים עולים כדי לפגוש את המחיר

אם אנחנו היינו יכולים לזהות אחת כזו, כנראה שגם שאר השוק היה יכול לזהות אותה, ואז זה כבר היה קורה
יכולת פשוט לכתוב שאתה לא יודע לזהות כזו. זה מקובל. השאלה היא אם למישהו יש דעה לגבי חברה ספציפית, שהוא יכול לנמק.

האם אתם יכולים להצביע חברה, שאתם חושבים שתיכשל, ונסחרת היום בשווי מנופח לחלוטין? יהיה טוב אם גם תנמקו.
קטונתי מלהבין איך חברות עם מוצר טוב ומיליוני לקוחות (למשל wix, fiverr ) ממשיכות להפסיד כסף שנה אחרי שנה ועדיין נחשבות להצלחה.
בנוסף קשה לי להבין איך חברות בלי מוצר ממשי בשוק שמציעות פתרון דומה או נחות מהמתחרים ובלי לקוחות משמעותיים נסחרות במעל מיליארד דולר בבורסה (למשל innoviz).
אז כן, אני לא מבין גדול, אבל משהו פה נראה לי לא בריא ושזה לא יוכל להימשך לנצח.

קח את כל החברות שהונפקו בשנה האחרונה בשווי של יותר ממיליארד דולר (רשימה ארוכה). תסנן מתוכן את כל החברות שעדיין לא היו רווחיות אפילו שנה אחת. אני מעריך שלפחות חציין (ואני כנראה נוקט בהערכת חסר) מתומחרות בניפוח רב, וישילו בשנים הקרובות חלק ניכר משווין.

נערך לאחרונה ב:
קח את כל החברות שהונפקו בשנה האחרונה בשווי של יותר ממיליארד דולר (רשימה ארוכה). תסנן מתוכן את כל החברות שעדיין לא היו רווחיות אפילו שנה אחת. אני מעריך שלפחות חציין (ואני כנראה נוקט בהערכת חסר) מתומחרות בניפוח רב, וישילו בשנים הקרובות חלק ניכר משוויו.
אבל אתה תתקשה לעשות מזה כסף, מכיוון שייתכן שהחברה שסיננת היא דווקא זו שתפרוץ קדימה.

יש לי שאלה פרקטית אליך,
נניח תשתכנע על חברה מסוימת שעונה על הקריטריונים שציינת, איך אפשר להתמודד עם ענין התזמון ?
בקורונה זה היה יחסית קל, אבל כשמדובר על חברות בועתיות יכולה לעבור תקופה ארוכה עד שהתחזית שלך תתממש, בינתיים עלויות השורט (או ה PUT) נוגסות לך חזק ברווח.
איך אפשר להמר נגד חברה לאורך זמן ועדיין להרוויח מהמהלך ?
מה אני מפספס ?!

יש לי שאלה פרקטית אליך,
נניח תשתכנע על חברה מסוימת שעונה על הקריטריונים שציינת, איך אפשר להתמודד עם ענין התזמון ?
בקורונה זה היה יחסית קל, אבל כשמדובר על חברות בועתיות יכולה לעבור תקופה ארוכה עד שהתחזית שלך תתממש, בינתיים עלויות השורט (או ה PUT) נוגסות לך חזק ברווח.
מה אני מפספס ?!
הוא לא ציין שהמטרה שלו היא לעשות שורט.

הוא לא ציין שהמטרה שלו היא לעשות שורט.
צודק.
ראשית בעבר הוא סיפר על פוזציות שורט.
ומעבר לכך, זו בהחלט הסיבה ששאלתי, מה האלטרנטיבות להמר נגד חברה ועדיין ישאירו אותך ריווחי

יש לי שאלה פרקטית אליך,
מה אני מפספס ?!
זאת שאלת השאלות. זה אפילו יותר קשה כי יש גם סיכונים של short squeeze, של כל מני סיבות שונות ומשונות, שיכולות להקפיץ את המניה, או סתם של המשך הבועה. להשתכנע שמניה מסוימת היא יקרה מדי זה חלק חשוב מהעניין, אבל זה לא מספיק. כדאי למצוא גם טיעון טוב מה יפיל אותה ומתי. לחילופין אפשר גם ללכת על אסטרטגיה של long-short. לקנות מניות שאתם מעריכים שיעלו ולמכור בחסר מניות שאתם מעריכים שירדו ולשבת על זה שנים. זאת אבל אסטרטגיה מסוכנת, בייחוד כשלא בוחרים טוב. הרבה קרנות גידור נפלו על זה.

פורסם כאן בעבר לינק שאפשר לראות מכפילים של מדדים/סקטורים/מדינות.
לצערי לא מוצא את זה, אשמח אם מישהו יכול להפנות אותי.

פורסם כאן בעבר לינק שאפשר לראות מכפילים של מדדים/סקטורים/מדינות.
לצערי לא מוצא את זה, אשמח אם מישהו יכול להפנות אותי.

טוב, הנה דוגמה למשהו הזוי:

”דרדר משאית במדרון”, ”הונה משקיעים”: כתב אישום חמור נגד מייסד ”הטסלה של המשאיות החשמליות”

החברה הזאת עדיין נסחרת בשווי של 5 מיליארד דולר אחרי שירדה ביותר מ-80% בשנה האחרונה. מה שחריג כאן הוא דווקא זה שהוגש כתב אישום. לא מעט נוכלים גייסו כסף בבורסה על שקרים של ממש(גם גרועים מזה בהרבה) או חלומות חסרי כל סיכוי, וצוחקים כל הדרך אל הבנק.

• אהבתי
Reactions: HHH
ניח תשתכנע על חברה מסוימת שעונה על הקריטריונים שציינת, איך אפשר להתמודד עם ענין התזמון ?
מה אני מפספס ?!
בנוסף כמה חברה צעירים שחושבים שיש יותר מדי שורטיסטים יכולים להפיל אותם ביחד (:

ניקולה רקובה מהייסוד. נגד מילטון הוגשו אישומים חמורים אבל כל שאר ההנהלה וכל רמות הדרג בארגון רקובות מהייסוד גם והם עדיין שם. מבחינת וולואציה יצא כבר הרבה אוויר אבל סיכוי סביר שהחברה תפשוט רגל בסופו של דבר.

באופן כללי שורט זה קשה. לא עדיף למקד מאמצים בלונג?

לא התעמקתי בוולואציה של רוביןהוד, אבל לא הייתי עושה שורט נגדה. צמיחה מהירה שפונה לקהל יעד לא מנוצל עם לקוחות בעלי תיק ממוצע/חציוני מאד קטן ביחס לסטנדרט בתעשיה, קרי המון מקום לגדילה רק מהלקוחות הקיימים, ובניגוד לרעש שעשו חלק קטן מקהילת הרדיט בעקבות פיאסקו גיימסטופ, כמעט כל לקוח של רוביןהוד שנשאל בכלל לא מכיר/מתרגש/נותן משקל לאירוע הזה נגד רוביןהוד. הם פשוט אוהבים את הפלטפורמה ולא מתכוונים להחליף.

לא נראה לי שחברה אחת תהיה הקטליזטור, רק העלאת ריבית.
כרגע Excess CAPE yield עומד על סביב 3%, סביר לגמרי ולא מדגדג את הטריטוריה השלילית של הדוט קום.

לא נראה לי שחברה אחת תהיה הקטליזטור, רק העלאת ריבית.
כרגע Excess CAPE yield עומד על סביב 3%, סביר לגמרי ולא מדגדג את הטריטוריה השלילית של הדוט קום.
בהנחה שיש הרבה חברות בועתיות, למה העלאת ריבית חייבת להיות הטריגר ? לא מספיק שהציבור יתפכח מהשקעה במניות מהסוג הזה , ויתחיל להשקיע בכיוונים יותר שמרנים ? זה לא מה שקרה בבועה של 2001 ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z לכבוד הטיעון, ״אנחנו מממנים אתכם כי אנחנו משלמים מע״מ ואנחנו הרבה אנשים שקונים הרבה״ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
מ המדינה שברה את הכללים שהסכמנו עליהם. איך אנחנו שוברים אותם עכשיו מהצד שלנו? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 167
מ האם אנחנו חיים בתום עידן הבעלות הפרטית על נדל"ן? נדל"ן 6
P באילו תחומים אנחנו עדיין נמצאים מאחור? פוסטים מאיכות נמוכה 9
שם משתמש בעייתי אנחנו משלמים יותר מדי על האינטרנט? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
קירכהוף משבר המשכנתאות בישראל -האם אנחנו לקראת משבר סאב פריים אוף טופיק 5
י למה אנחנו מניחים שהשוק יעלה בטווח הארוך ? שוק ההון 86
L לא נעים... כמה מכם היו בסיטואציה הלא נעימה של - אנחנו מחפשים עֲרֵבִים... אוף טופיק 24
4 האם אנחנו לקראת מלחמה? אוף טופיק 42
M אנחנו יושנים בעמידה אוף טופיק 12
נ אנחנו מפורסמים! ומפחידים שוק ההון 38
ח אנחנו ממש חכמים אבל בלי ניסיון :) נדל"ן 23
P עזרו לנו להבין אם אנחנו טועים :) שוק ההון 15
CarpeDiem האם אנחנו מתחילים להגיע למצב שבו אג״ח ממשלתי עדיף על דירה? נדל"ן 6
breezblock האם אנחנו על סף פיצוץ בועת הנדל"ן? שוק ההון 200
Roi האם אנחנו בדרך לפאשיזם חדש ? אוף טופיק 63
stass תגידו, אנחנו מדברים כאן על מניות ספציפיות? שוק ההון 53
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה