• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם אנחנו על סף פיצוץ בועת הנדל"ן?

האם בועת הנדל"ן תתנפץ?

• סך הכל מצביעים
    55
  • Poll closed .

breezblock

משתמש בכיר
דירוג
3,394
בעודנו מתלבטים במשפחה בנושא רכישת דירה, אשמח לשמוע מה דעת המלומדים.

סקר נוראי. מי שחושב שכן, יהיו ירידות משמעותיות מאוד בטווח הקרוב- בינוני - בינוני רחוק, חייב לכאורה לבחור בתשובה המוזרה של: 'אפוקליפסה, ממש עכשו או תבכו אח"כ' WTF?

@breezblock אם המטרה היא שכל אחד יהמר אין לי בעיה לעשות את זה, אבל כתבת שזה קשור להתלבטות מעשית בנוגע לרכישת דירה. איך זה יעזור להתלבטות שלך אם הרבה אנשים מהפורום שאין להם מושג קלוש יענו לסקר שלך? בעיני התשובה האמיתית שלי, שאין לי מושג, היא דוקא משמעותית לצורך ההתלבטות שתיארת. כי כשאין מושג מה שכדאי לעשות זה לגדר סיכונים ולא להחליט החלטה שעלולה להתגלות כאסון אם התחזית לעתיד היתה שגויה.

הבעיה היא שהסקר מוטה. וזה גם מעצבן. אם אתה סוקר, לפחות תתן לאנשים את הזכות להביע את דעתם בלי להרגיש מטומטמים.

• אהבתי
Reactions: ogi
@מרק עוגיות אל חשש, לא נחליט בהתאם לתוצאות הסקר.
זה בעיקר כדי לראות מה הלך הרוח בקרב קבוצה שקצת יותר מתעניינת בתחום ההשקעות, מעבר לקריאת כותרות בווינט.
יש לנו פה איזה דוד שמתעקש שהוא בתחום וכולם קונים עכשיו, כי הולכת להיות עליית מחירים גדולה - אופציה שלא הכנסתי לסקר, כי.. ביחיאת.

@שודד הפינג פונג, אני מבינה שאתה נוטה לאפוקליפסה בגרסה פחות פאטלית.
לא מוצאת אופציה לעדן את נוסח התגובה. סורי.. אז אתה יכול להצביע ולסייג בתגובה. :)
או גם לא להצביע.
לא חובה.

@שודד הפינג פונג
למה לוחמני, אפילו קינחתי בסמיילי.
אבל באמת אין אופציה לערוך את האפשרויות בסקר, אז מה אני יכולה לעשות?
תהרוג אותי שלא עשיתי סקר מקדים על אפשרויות ניסוח תשובות?

אף אחד לא יודע אבל מותר לנחש.

מצד אחד קיים ביקוש קשיח לאור הדמוגרפיה

מצד שני המדינה מתערבת ומוזילה קרקעות

מצד שלישי המדינה מתעללת במשכירי נכסים וזה כנראה יוביל להקטנת הביקוש מצד משקיעים שיוביל להקטנת היצע הנכסים הזמינים להשכרה שיגרום לעלית שכר הדירה וזה יגרום להגדלת הביקוש מצד השוכרים המתוסכלים שיקזז את הקטנת הביקוש של המשקיעים.

הנעלם הגדול ביותר הוא מה יעשו המשקיעים הזרים. אלו היהודים שמתכננים עליה אם וכאשר יתאים להם. גל עליה יכול להקפיץ את הביקוש.

ומהצד השני התפתחות ביטחונית שלילית בארץ עלולה לגרום לגל ירידה מהארץ ולהגדלת ההיצע.

עכשיו כל אחד מוזמן לשים את הסבירות והמשקל לכל גורם ולחשב בעצמו...

אני חושב שמה שישבור את השוק זה אופציה אלטרנטיבית להשקעה חוץ מנדל"ן.
זה לא סוד שהיום נדל"ן זה השקעה עם סיכון גבוהה ותשואה מובטחת נמוכה(שכירות).
במידה והריבית בארה"ב תעלה ובארץ הריבית תשאר נמוכה זה יכול להוביל להשקעה הולכת
וגוברת של כספים מחוץ למדינה. כבר עכשיו הרבה מהציבור מתבצר במזומן.
*אבל מי יודע...

כמו שאמרתי, אין לי מושג קלוש מה יקרה. אבל אני חושבת שהתנאים שגרמו לפיצוץ קיצוני של בועת הנדל"ן בארה"ב אינם קיימים בארץ, כיון שבארץ אי אפשר להשאיר את המפתחות וללכת אם אתה חייב יותר משווי הדירה שלך, וגם כנראה אין כל כך הרבה אנשים עם משכנתא שקרובה ל100% מערך הבית כמו שהיה שם. כיון שעזיבת בתים כך היתה כדור שלג משמעותי בצניחת המחירים בארה"ב, אני לא רואה איך אותו סוג של תהליך יכול לקרות פה. לכן לדעתי אם תהיה ירידת מחירים היא תהיה מתונה יותר, יותר כמו אויר שיוצא לאט לאט מאשר כמו פיצוץ של בועה.

בעודנו מתלבטים במשפחה בנושא רכישת דירה, אשמח לשמוע מה דעת המלומדים.
זה משנה המון עם זו דירה להשקעה או דירה למגורים. השיקולים שונים לגמרי. לא ציינת גם כמה שנים אתה מתכוון להחזיק בה.

יש לנו פה איזה דוד שמתעקש שהוא בתחום וכולם קונים עכשיו, כי הולכת להיות עליית מחירים גדולה - אופציה שלא הכנסתי לסקר, כי.. ביחיאת
היו אנשים כמוך שאמרו אותו הדבר ב-2009.

אני באופן אישי איבדתי את כדור הבדולח שלי.

לדעתי זה מאוד תלוי בריבית, ואף אחד לא יודע לחזות את הריבית. הפד כבר כמעט שנה מדבר על מספר העלאות ריבית רק כדי לצאת מידי חובה.
גם אם יעלו את הריבית בארה"ב זה לא אומר שישר יעלו גם כאן. העלאת הריבית בארה"ב גם יכולה לגרום כאן לעלייה זמנית במחירי הדירות בארץ אם אנשים ימהרו לקחת משכנתא לפני שהריבית תעלה.

נערך לאחרונה ב:
השאלה הזאת לפי דעתי קשורה יד ביד לשאלה האם אנחנו לפני משבר כלכלי. רוב הזוגות הצעירים שאני מכיר, קנו דירות עם משכנתאות שמכריחות את שניהם לעבוד כל חייהם בלי להפסיד יום עבודה אחד. מספיק משבר הכי קטן שאפילו אחד מבני הזוג יאבד את הכנסתו לכמה חודשים והם יקרסו אחד אחרי השני.
אגב, לגבי העלאת הריבית, לדעתי כל עוד היא תהיה הדרגתית היא לא תיגרור ירידה חדה כי היא תוביל גם לקיטון בבניה (כל עוד המדינה לא תחליט שהיא בונה בעצמה וכל עוד שהתכנון הכלכלי שלה בונה על ההכנסה ממכירת קרקעות)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z לכבוד הטיעון, ״אנחנו מממנים אתכם כי אנחנו משלמים מע״מ ואנחנו הרבה אנשים שקונים הרבה״ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
מ המדינה שברה את הכללים שהסכמנו עליהם. איך אנחנו שוברים אותם עכשיו מהצד שלנו? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 167
מ האם אנחנו חיים בתום עידן הבעלות הפרטית על נדל"ן? נדל"ן 6
P באילו תחומים אנחנו עדיין נמצאים מאחור? פוסטים מאיכות נמוכה 9
שם משתמש בעייתי אנחנו משלמים יותר מדי על האינטרנט? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ט האם אנחנו בעיצומו של דוט.קום #2? פוסטים מאיכות נמוכה 112
קירכהוף משבר המשכנתאות בישראל -האם אנחנו לקראת משבר סאב פריים אוף טופיק 5
י למה אנחנו מניחים שהשוק יעלה בטווח הארוך ? שוק ההון 86
L לא נעים... כמה מכם היו בסיטואציה הלא נעימה של - אנחנו מחפשים עֲרֵבִים... אוף טופיק 24
4 האם אנחנו לקראת מלחמה? אוף טופיק 42
M אנחנו יושנים בעמידה אוף טופיק 12
נ אנחנו מפורסמים! ומפחידים שוק ההון 38
ח אנחנו ממש חכמים אבל בלי ניסיון :) נדל"ן 23
P עזרו לנו להבין אם אנחנו טועים :) שוק ההון 15
CarpeDiem האם אנחנו מתחילים להגיע למצב שבו אג״ח ממשלתי עדיף על דירה? נדל"ן 6
Roi האם אנחנו בדרך לפאשיזם חדש ? אוף טופיק 63
stass תגידו, אנחנו מדברים כאן על מניות ספציפיות? שוק ההון 53
L על סף סינגולריות אוף טופיק 181
Know one ביטוח מנהלים על סף פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
בורג מענק קורונה, סף עשירון 7 אוף טופיק 53

נושאים דומים