• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם אנחנו לקראת מלחמה?

4461vegeta

משתמש סולידי
דירוג
10
אני רואה את המצב בין ארצות הברית לאיראן, וזה בעיניי נראה ממש רע... כאילו יש כאן מלחמת אגו בין 2 אנשים וטראמפ הוא בין האנשים עם הכי אגו שראיתי- אז אני בטוח שאם איראן תתקוף הוא יחזיר להם...

אני קצת חושש מבחינת ההשלכות של זה לתיק, כיוון שאני חושש שלא תכננתי את התיק שלי כך שיחזיק קריסה וזו הפעם הראשונה שלי מאז שהתחלתי להשקיע שאני חושש כך שהולך להיות נפילה שעלולה למחוק לי אחוז גדול מהתיק ... דבר נוסף זה שאם תהיה מלחמה זו תהיה המלחמה הראשונה שלי עם תיק השקעות...

אז למומחי מלחמה בינינו מה אתם חושבים ?

מה אתם חושבים הולכת להיות מלחמה? וספרו חוויות וספיורים איךזה לעבור את מלחמת צוק איתן ומלחמת לבנון השנייה וכל מיני דברים כאלה עם תיק השקעות...

מלחמה היא דבר נפלא למשקיעים, בפרט לצעירים. אין כמו כותרות מבהילות כדי לעשות כסף. לולא היתה מביאה לכל כך הרבה סבל, הייתי מאחל לכולנו מלחמה קרובה.

יש כאן מלחמת אגו בין 2 אנשים וטראמפ הוא בין האנשים עם הכי אגו שראיתי- אז אני בטוח שאם איראן תתקוף הוא יחזיר להם...
כי אגו בריא זה להגיש את הלחי השניה?

בכלל תזכור שטראמפ שתק להם על הרבה עד שהקיזו דם אמריקאי. הוא לא מנסה חלילה להשבית לך שמחות מהתיק אלא בטווח הארוך להגן גם עליך.

החיסול היה צעד מונע מלחמה ולא צעד גורם מלחמה. המשטר האיראני חזק על חלשים. ככל שאין תגובה לתקיפות שהוא מבצע, כמו התקיפה על מתקני הנפט בערב הסעודית, כך הוא יהיה נועז יותר ויתקוף עוד ועוד ומטרות גדולות יותר. תגובה חריפה לתוקפנות שלו תגרום לו לחשוב פעמיים בפעם הבאה. מה הם יעשו כנקמה? יכריזו מלחמה על ארצות הברית? נראה אותם.

החיסול היה צעד מונע מלחמה ולא צעד גורם מלחמה. המשטר האיראני חזק על חלשים. ככל שאין תגובה לתקיפות שהוא מבצע, כמו התקיפה על מתקני הנפט בערב הסעודית, כך הוא יהיה נועז יותר ויתקוף עוד ועוד ומטרות גדולות יותר. תגובה חריפה לתוקפנות שלו תגרום לו לחשוב פעמיים בפעם הבאה. מה הם יעשו כנקמה? יכריזו מלחמה על ארצות הברית? נראה אותם.
איראן במלחמת פרוקסי נגד חצי תריסר מדינות מבלי להכריז מלחמה. ככה היא פועלת היום (וגם מדינות רבות אחרות). משמע פיגועים אסטרטגיים נגד מטרות של מדינות אויב דרך ארגונים שהם שלוחות של איראן אבל זה לא יהיה טנק או מטוס עם הדגל של איראן כמו במלחמה רגילה. צפה לפגיעות קשות במטרות אמריקאיות, לא חסר כאלו בכל רחבי העולם.

איראן במלחמת פרוקסי נגד חצי תריסר מדינות מבלי להכריז מלחמה. ככה היא פועלת היום (וגם מדינות רבות אחרות). משמע פיגועים אסטרטגיים נגד מטרות של מדינות אויב דרך ארגונים שהם שלוחות של איראן אבל זה לא יהיה טנק או מטוס עם הדגל של איראן כמו במלחמה רגילה. צפה לפגיעות קשות במטרות אמריקאיות, לא חסר כאלו בכל רחבי העולם.
הם לא צריכים סיבה כי הם עושים את זה גם ככה כל הזמן. דווקא עכשיו כשהם יודעים שהם ישלמו מחיר כבד על תוקפנות שלהם, הם יחשבו פעמיים לפני התקיפה הבאה.
נקודת התורפה פה אבל היא חוסר העקביות של טראמפ. אם האיראנים היו ניצבים מול נשיא ארה"ב תקיף ועקבי, הם היו הופכים להיות ילדים טובים מהר מאוד. טראמפ אבל סתם לוחץ על כפתורים באקראי ואי אפשר לדעת מה הוא יעשה בפעם הבאה.

טראמפ אבל סתם לוחץ על כפתורים באקראי ואי אפשר לדעת מה הוא יעשה בפעם הבאה
משום מה , כל אקט של טראמפ קופצים הפרשנים עם האמירות האלה.
אותם פרשנים גם אמרו שאין סיכוי שהוא ינצח,
אחר כך הם אמרו שהוא סוכן של פוטין,
אחר כך הם אמרו שלא יעביר את השגרירות,
אחר כך אמרו שאם יעביר - הלך עלינו,
עכשיו הם אומרים שהוא אימפולסיבי בלי שום תוכנית מסודרת.
אותם פרשנים מאז ועד היום, עדיין מקבלים משכורת למרות שהם טועים פעם אחר פעם.
האבסורד הוא שעדיין יש אנשים שמקשיבים לאותם פרשנים וחוזרים על המשפטים האלה.

לנושא הפוסט:
לא חושב שאנחנו קרובים למלחמה, העם האיראני גם ככה רעב ללחם ויוצא בהמוניו לרחובות בגלל העובדה שהמנהיגים מעדיפים לשלם למיליציות מאשר להאכיל את העם.
אני חושב שההנהגה מפחדת שהצבא הרבה פחות נאמן ממשמרות המהפכה וברגע האמת ,"יפנה את הגב".
אין ספק שטראמפ הכניס את איראן לחתיכת שח,
החיסול הזה גם מראה שהאמריקאים (אולי בעזרת ציפור קטנה), יגיעו לכל אחד.
לכן אם מצד אחד יגיבו "חזק מדי" - זה יהיה המהלך האחרון שלהם.
אם "חלש מדי" - הם מחזקים מאוד את המפגינים והמורדים.

האמריקאים מוטטו משטרים על הרבה פחות...

אני רק אניח את זה כאן:
Y5FNbDh.jpg

וספרו חוויות וספיורים איךזה לעבור את מלחמת צוק איתן ומלחמת לבנון השנייה וכל מיני דברים כאלה עם תיק השקעות...

איפה אתה מושקע, במניות בארץ או בחו"ל? אני אניח שזה בארץ, כי מלחמת לבנון השניה וצוק איתן לא הזיזו את השוקים בחו"ל בכלל.

אתה יכול לראות הנתונים של ת"א 35 (25 במלחמות האלה) בעצמך באתרים עם נתונים הסטוריים, אבל בכל זאת, לפי מה שאני זוכר,כשמלחמת לבנון השניה התחילה, השוק בארץ פתח בגאפ של כמה אחוזים, אבל בהמשך המלחמה לא ירד יותר מ-10-15 אחוז בסה"כ, ובסיום המלחמה כבר חזר לעצמו, כשעד סוף השנה אפילו סיים הרבה מעבר. כך שסה"כ - "מכה קטנה בכנף" (תחפש מי אמר את זה ותקרא על פעולותיו בחשבון ההשקעות שלו בתקופת המלחמה :)

ובאשר לצוק איתן - אפילו השוק בארץ פשוט התעלם מהמבצע הזה.

אני רואה את המצב בין ארצות הברית לאיראן, וזה בעיניי נראה ממש רע... כאילו יש כאן מלחמת אגו בין 2 אנשים וטראמפ הוא בין האנשים עם הכי אגו שראיתי- אז אני בטוח שאם איראן תתקוף הוא יחזיר להם...

אני קצת חושש מבחינת ההשלכות של זה לתיק, כיוון שאני חושש שלא תכננתי את התיק שלי כך שיחזיק קריסה וזו הפעם הראשונה שלי מאז שהתחלתי להשקיע שאני חושש כך שהולך להיות נפילה שעלולה למחוק לי אחוז גדול מהתיק ... דבר נוסף זה שאם תהיה מלחמה זו תהיה המלחמה הראשונה שלי עם תיק השקעות...

אז למומחי מלחמה בינינו מה אתם חושבים ?

מה אתם חושבים הולכת להיות מלחמה? וספרו חוויות וספיורים איךזה לעבור את מלחמת צוק איתן ומלחמת לבנון השנייה וכל מיני דברים כאלה עם תיק השקעות...
מנקודת מבט ישראלית :
האיראנים פועלים בשיטת הסלמי , מקיפים אותנו בהמון טילים מעזה ולבנון ועובדים על הרחבה לסוריה עיראק ואולי תימן.
השלב הבא הוא דיוק הטילים ,ומשם דרך סלולה לנשק גרעיני.
כרגע הם מתקדמים לשם לאט ובטוח.

טראמפ בצד שלנו , הוא קובר את התוכניות של איראן דרך סנקציות כלכליות, החיסול של סולימני חיובי מאוד.

מלחמה תבוא באיזשהו שלב , עדיף מוקדם ממאוחר,ועדיף תוך כדי מעורבות אמריקאית.

טראמפ בצד שלנו , הוא קובר את התוכניות של איראן דרך סנקציות כלכליות, החיסול של סולימני חיובי מאוד.

אני לא חושב שהוא בצד שלנו, אני חושב שהוא רק בצד של עצמו.
האמת היא שלאף אחד מהצדדים אין אינטרס להכנס למלחמה אמיתית - אירן מן הסתם לא תשרוד מלחמה עם ארה"ב ולזו מצידה אין שום רצון להכנס לעוד מלחמה במזרח התיכון שהיא לא תרוויח ממנה כלום.
המצב הבאמת נפיץ הוא במשולש של אירן - חיזבאללה - ישראל. שם היינו על סף מלחמה כבר כמה פעמים בשנים האחרונות ואלא אם כן יתרחש איזשהו שינוי חיצוני דרמטי שיגרום לאירנים לנטוש את התוכניות שלהם, אני חושש שהמלחמה תהיה פשוט בלתי נמנעת (והרבה יותר קשה מלבנון ה-2).

אם אתה מעריך שתהיה מלחמה תעשה שורט על המדדים של המדינות שילחמו ותרוויח מזה כסף.

משום מה , כל אקט של טראמפ קופצים הפרשנים עם האמירות האלה.
אותם פרשנים גם אמרו ...
עכשיו הם אומרים שהוא אימפולסיבי בלי שום תוכנית מסודרת.
האבסורד הוא שעדיין יש אנשים שמקשיבים לאותם פרשנים וחוזרים על המשפטים האלה.
.

יתכן שאתה לא מקבל דיווח מאוזן על התמונה המלאה.

כמובן שיש ניגוח פוליטי והתקפות מצד האופוזיציה. המשחק הפוליטי היום בארה"ב מאוד מלוכלך, ולא צריך להתרגש ממנו.
הניתוח של טראמפ כאימפולסיבי מבוסס על התנהלות שהיא מאוד שונה מהההתנהלות המסורתית בבית הלבן, ובפרט שני נושאים עיקריים: (1) מינוי בכירים בבית הלבן ובקבינט שפוטרו אחרי תקופה קצרה (לפעמים שבוע). (2) שימוש בטוויטר כערוץ עיקרי למסור הודעות רשמיות.
בנוסף הדיווחים על אימפולסיביות מגיעים מבכירים בבית הלבן, כולל ראש ה- FBI ושר החוץ. אלו אינם פרשני טלביזיה מחרחרחי סנסציות שאפשר לפטור את דבריהם בהנף יד.
אני לא שופט אם זה בהכרח טוב או רע, ימים יגידו. אך זהו בבירור שינוי עקרוני מההתנהלות של הבית הלבן מאז שאני זוכר אותו.

לאור זאת, ובחזרה לנושא השרשור, קשה מאוד לצפות את כוונותיו בנוגע למלחמה באירן.

במקרה הזה, האימפולסיביות המפורסמת היוותה יתרון ברור, ומכאן והלאה היא גם גורם משמעותי בהרתעה האמריקנית באיראן. הורידו את המחבל הראשי על שריפה של כמה שטיחים בשגרירות...

אני לא יודע אם צודקים העיתונאים(המוטים) הטוענים על אימפולסיביות או לא, רק לא ברור לי למה זה משנה לי.
כרגע יש שלטון בארה"ב שקודם כל מרעיב את איראן, ועכשיו אולי גם יגביר את הלחץ, ייתכן שגם צבאית.
אולי צריך להזכיר. כל הבעיות הבטחוניות שלנו הן איראן, מצפון ומדרום. כל ארגוני הטרור שמנסים להרוג בנו היו מצוידים היום טוב בהרבה אם לא הסנקציות על איראן, שבקושי יש לה כסף היום ללחם לאזרחים.

אני לא חושב שהוא בצד שלנו, אני חושב שהוא רק בצד של עצמו.
גם הצד של עצמו הוא הצד שלנו.
האינטרסים האמריקאים ברורים, ישראל מובילה בפיתוח מערכות נשק והיא פרזנטורית של יכולות הציוד האמריקאי.

גם הצד של עצמו הוא הצד שלנו.
האינטרסים האמריקאים ברורים, ישראל מובילה בפיתוח מערכות נשק והיא פרזנטורית של יכולות הציוד האמריקאי.
בינתיים, ונקווה שיימשך כך.
האג'נדה של פרוטקציוניזם כלכלי לטובת ארה"ב אינה אינטרס ישראלי, ההיפך מכך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
קירכהוף משבר המשכנתאות בישראל -האם אנחנו לקראת משבר סאב פריים אוף טופיק 5
Z לכבוד הטיעון, ״אנחנו מממנים אתכם כי אנחנו משלמים מע״מ ואנחנו הרבה אנשים שקונים הרבה״ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
מ המדינה שברה את הכללים שהסכמנו עליהם. איך אנחנו שוברים אותם עכשיו מהצד שלנו? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 167
מ האם אנחנו חיים בתום עידן הבעלות הפרטית על נדל"ן? נדל"ן 6
P באילו תחומים אנחנו עדיין נמצאים מאחור? פוסטים מאיכות נמוכה 9
שם משתמש בעייתי אנחנו משלמים יותר מדי על האינטרנט? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ט האם אנחנו בעיצומו של דוט.קום #2? פוסטים מאיכות נמוכה 112
י למה אנחנו מניחים שהשוק יעלה בטווח הארוך ? שוק ההון 86
L לא נעים... כמה מכם היו בסיטואציה הלא נעימה של - אנחנו מחפשים עֲרֵבִים... אוף טופיק 24
M אנחנו יושנים בעמידה אוף טופיק 12
נ אנחנו מפורסמים! ומפחידים שוק ההון 38
ח אנחנו ממש חכמים אבל בלי ניסיון :) נדל"ן 23
P עזרו לנו להבין אם אנחנו טועים :) שוק ההון 15
CarpeDiem האם אנחנו מתחילים להגיע למצב שבו אג״ח ממשלתי עדיף על דירה? נדל"ן 6
breezblock האם אנחנו על סף פיצוץ בועת הנדל"ן? שוק ההון 200
Roi האם אנחנו בדרך לפאשיזם חדש ? אוף טופיק 63
stass תגידו, אנחנו מדברים כאן על מניות ספציפיות? שוק ההון 53
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
GeraltOfHaifa שלושה בתים ארה"ב אך ללא הון שיקלי, התכוננות נדרשת לקראת קנית נכס בארץ? נדל"ן 16
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
M הכנות לקראת הורדת ריבית שוק ההון 9
י ללמוד Excel לקראת תפקיד אנליסט (כלכלה) התפתחות אישית 3
K הנזלת מניות לקראת משכנתה של דירת הגרלה שוק ההון 3
צ חשבון בנק משותף - זוג לקראת חתונה צרכנות פיננסית 7
י השקעה דולרית לקראת רילוקיישן שוק ההון 2
מ לקראת משבר חוקתי פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 284
פיטר גריפין שאלות לקראת הדו״ח השנתי - עוסק פטור מיסים 8
ר מצב השוק לקראת 2023 שוק ההון 30
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
J דיווח מאמצע מסע - לקראת גיל 50 יומני מסע אישיים 31
ט שקשוק מפחד לקראת כניסה לשוק ההון בסכום גבוה שוק ההון 62
סנופקין לקראת רכישה של דירה חדשה: סעיף מהיזם - איסור על מכירת הדירה עד מסירת המפתח נדל"ן 3
freakazoid התייעצות לגבי קרן סל בנקים ישראל\ארה"ב לקראת עליית המדד שוק ההון 1
פ פעולות לקראת סגירה של חשבון בנק צרכנות פיננסית 9
ס מניות נדלן בישראל ככלי לשמירה על ערך הכסף לקראת קנייה בעוד כמה שנים שוק ההון 6
נ "גם לי יש רק תיק אחד" - דילמות לקראת השקעה עצמאית שוק ההון 3
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
ד נזילה בדירה שכורה לקראת תמ"א - בעל דירה לא מתקן אוף טופיק 28
H צ'ק ליסט לקראת רילוקיישן אוף טופיק 68
המהנדל לבטים לקראת כניסה לעסקי הנדל"ן נדל"ן 17
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
ס צומת דרכים לקראת משבר גיל 30 יומני מסע אישיים 2
stamEhad ייעוץ פיננסי לקראת פרישה של אימי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
אגוז_קוקוס לקיחת אחריות כלכלית לקראת ילד ראשון יומני מסע אישיים 45
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה