• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

למה אנחנו מניחים שהשוק יעלה בטווח הארוך ?

יניבוס

משתמש רשום
דירוג
3
שלום לכולם,
אני מתנצל מראש על השאלה הבסיסית
בעודי מסתבן במקלחת עלתה לי השאלה
למה אנחנו מניחים שהשוק יעלה בטווח הארוך (בלי להתייחס לעבר) ?.

זאת אומרת, נניח שהשקענו בSP500 (לשם הפשטות) ועברו להן 20 שנה, בזמן הזה חברות יצאו מהמדד ונכנסו למדד
למה אנחנו מניחים שהחברות יהיו מוצלחות מקודמותיהן או שהחברות הנוכחויות שנשארו במדד יהיו רווחיות יותר ?

אני יכל להניח שקצב הילודה ועלייה בתוחלת החיים מביאה אותנו למקום שיש יותר אנשים שצורכים שירותים ורמת החיים בעולם עולה באופן תמידי..

אני מקווה שאני מובן מספיק.

Mr. Bigglesworth

משתמש בכיר
דירוג
2,868
קודם כל צריך לזכור שכל עוד החברות רווחיות הן לא צריכות לגדול בשביל שההשקעה תניב תשואה חיובית.

Homer

משתמש ותיק
דירוג
147
אני חושב שזה מכיוון שאנחנו מניחים שחברות רוצות לגדול ולהרוויח עוד כסף. גם חברה ריווחית תרצה מתישהו לגדול על מנת להרוויח עוד (מעט חברות מסתפקות במה שיש ומוותרות על הרצון להציע שירותים ומוצרים חדשים תמורת הכנסה נוספת.)
כשכל חברה רוצה להגדיל את נתח השוק שלה אישית, התוצאה היא שגם השוק הכללי גדל לאורך זמן.

נערך לאחרונה ב:

dani91

משתמש ותיק
דירוג
612
אין ביטחון כזה, הכול תלוי בנכונות של ציפיות השוק.
אם קנית סל חברות כשהשוק היה אופטימי מאוד לגבי הרווחיות שלהן, ובדיעבד הסתבר שהשוק טעה, יהיה קשה לחזור לרווחיות.

גילגה

משתמש ותיק
דירוג
1,374
אלה חלק מהתבניות בהן המחשבה שלנו עובדת. יום וקאנט כתבו על זה לא מעט. כמעט כל ספקולציה שלנו לגבי העתיד נשענת על סמך תצפיות שלנו על העבר. אנחנו מניחים שהשוק יעלה בעתיד כי בעבר הוא עלה, כל השאר זה רציונליזציה של זה. האוכלוסיה היחידה לדעתי שמצליחה לשבור את הצורת מחשבה הזאת היא פיזיקאים תיאורטים.

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
1,816
מבחינה ריאלית זה פשוט סביר להניח שזה מה שיקרה כי אחרת להיתקע במקום ברמת הטכנולוגיה\תחבורה\פנאי וכו.. זה משהו שנשמע רע מאוד.. אבל זה לא משהו שלא יכול להיות.. אין ביטחון של 100% יש פשוט סבירות מאוד גדולה שזה מה שיקרה לאורך זמן

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,321
האנושות נחלצה מהמלכודת המלתוסיאנית ויש צמיחה כלכלית משמעותית מאז מהמהפכה התעשייתית.
בניגוד לאינטואיציה - דווקא הירידה בריבוי טבעי היא אחד הגורמים שאפשרו את הפריחה הכלכלית של האנושות.
העושר האנושי רק הולך וגדל ואם המגמה הזו תימשך, גם שוק ההון צפוי לשקף את המגמה הזו.
חומר קריאה מעניין:
https://shulit.com/malthusian-trap/

נערך לאחרונה ב:

פשוט

משתמש בכיר
דירוג
1,492
מאמינים שכיוון התפתחות האנושות הוא לחיים טובים יותר

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
11,141
בזמן הזה חברות יצאו מהמדד ונכנסו למדד
זה לא אקראי, אלו שיוצאות ירדו מגדולתן ונכנסות חברות עולות.
אולי אם יום אחד כל החברות הגדולות יחליטו לצאת מהבורסה ולחזור להיות פרטיות או שיום אחד כל התעשייה תיכחד.

יניבוס

משתמש רשום
דירוג
3
מאמינים שכיוון התפתחות האנושות הוא לחיים טובים יותר

ואיך זה קשור למניות ?
נניח חברות הסלולר נותנות שירותים טובים ומתקדמים יותר היום אך הרווחיות שלהם ירדה מלפני נניח 10 שנים(לא בדקתי)

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,385
בואו נסקור את זה לעומק, ונביט על מדד ה-S&P 500:
מה בעצם יש במדד הזה?
יש במדד הזה 500 חברות, בשווי מסוים, וברווחיות מסוימת.
השווי נגזר בין היתר מהרווח, מהצמיחה בו ומהריבית במשק.
אם קיים חשש לפגיעה ברווחיות, בצמיחה בה או לעלייה משמעותית בריבית במשק-אז השוק יתמחר מחדש את סל המניות, בצורה שתביא לידי ביטוי את השינוי.

נכון להיום, אני לא רואה סיבה שבעתיד תהיה בעיה בייצור הרווחיות או בצמיחה בה, שכן העלייה באיכות החיים+תהליכי המיכון החדשנים (AI, פחות עובדים, קיצוצים...) יובילו לעניות דעתי לעלייה ברווחיות וצמיחה בה, כך ש-500 החברות שיהיו במדד בעתיד כנראה ירוויחו יותר מ-500 החברות שקיימות בו כיום.
החשש היחיד שלי, היא עליית ריבית ריאלית משמעותית שתוביל לתמחור מחדש בנכסים (הן כי החברות יצטרכו לשלם יותר ריבית על החובות שלהן והן כי המחיר של המניות שלהן יצטרך לרדת כדי לכמת את העלייה בריבית).
מאז שנות ה-80 הריביות במשק האמריקאי רק ירדו בראיית היסטורית.
ב-2008 הגיעו ל-0%, הפסקה קצרה ושוב 0%.
מה עכשיו?

אולי הדפסת כל כך הרבה דולרים שהגיעו לידי הציבור תוביל לאינפלציה שתחייב עלייה בריבית הריאלית.
אולי לא.
מי יודע.

Spanz

משתמש ותיק
דירוג
451
ואיך זה קשור למניות ?
נניח חברות הסלולר נותנות שירותים טובים ומתקדמים יותר היום אך הרווחיות שלהם ירדה מלפני נניח 10 שנים(לא בדקתי)
מדברים פה על השוק בכלליות ועל מדדים -
במקרה של חברה ספציפית, אמרת בעצמך:
חברות יצאו מהמדד ונכנסו למדד

noam23

משתמש ותיק
דירוג
277
אני לא יודע אם כולם באמת מניחים שהשוק תמיד יעלה. אינדקס ה S&P500 האמריקאי תמיד עלה בטווח הארוך, אבל מצד שני יש מדדים כמו ה Nikkei היפני שמי ששם שם 100 דולר לפני 30 שנה, עדיין מופסד, ואולי לעולם גם לא ירוויח. מעניין אם יש קשר לילודה, מדד שבו יפן מהחלשות בעולם עם אוכלוסיה מצטמקת במהירות... פחות אנשים פחות כסף.

annona

משתמש ותיק
דירוג
208
אני לא יודע אם כולם באמת מניחים שהשוק תמיד יעלה. אינדקס ה S&P500 האמריקאי תמיד עלה בטווח הארוך, אבל מצד שני יש מדדים כמו ה Nikkei היפני שמי ששם שם 100 דולר לפני 30 שנה, עדיין מופסד, ואולי לעולם גם לא ירוויח. מעניין אם יש קשר לילודה, מדד שבו יפן מהחלשות בעולם עם אוכלוסיה מצטמקת במהירות... פחות אנשים פחות כסף.
לא חושב שנכון להסתכל בנקודת זמן ספציפית בעבר.
בבל מקרה, טבע האדם זה לגלות, לחקור, לצמוח, להשתפר מה שמוביל לצמיחה כלכלית בטווח הארוך.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
11,141
אבל מצד שני יש מדדים כמו ה Nikkei היפני שמי ששם שם 100 דולר לפני 30 שנה, עדיין מופסד,
זה סיכון מובנה של כל מי ששם את כספו בפעם אחת בהשקעה במדד, לכן יש יתרון למשקיע שמכניס את החסכון החודשי/רבעוני/שנתי לאורך שנים מגיל צעיר.
אני אומרת את זה בתור אחת שהשקיעה בבת אחת במדד כלשהו, שהיה בפיק, סכום גדול מאד וידעתי שזה מסוכן.

Wonko

משתמש ותיק
דירוג
573
אנחנו חיים בעולם קפיטליסטי שמונע מהגדלת משאבים עי יצירת חוב.
במילים אחרות, על מנת שחברה לא תעלם בעולם תחרותי, היא צריכה לצמוח.

noam23

משתמש ותיק
דירוג
277
זה סיכון מובנה של כל מי ששם את כספו בפעם אחת בהשקעה במדד, לכן יש יתרון למשקיע שמכניס את החסכון החודשי/רבעוני/שנתי לאורך שנים מגיל צעיר.
אני אומרת את זה בתור אחת שהשקיעה בבת אחת במדד כלשהו, שהיה בפיק, סכום גדול מאד וידעתי שזה מסוכן.
גם אם מישהו השקיע 100 דולר לחודש ב Nikkei באופן רציף ב 30 שנים האחרונות, ייתכן שהוא בהפסד. מישהו בדק את זה?

משה

משתמש ותיק
דירוג
1,534
האנושות נחלצה מהמלכודת המלתוסיאנית ויש צמיחה כלכלית משמעותית מאז מהמהפכה התעשייתית.

נחלצה בינתיים...

לא הייתי ממהר להספיד את מלתוס. האנושות מחסלת הרבה משאבים שאנחנו תלויים בהם.
דברים שולים כמו דגים, עצים, נפט ומים ראויים לשתייה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד למה לא להשקיע את כל הכסף בקרן נאמנות אחת? שוק ההון 10
ד למה בעצם לא להשקיע את כל הכסף בקרן נאמנות אחת? שוק ההון 1
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 33
E למה אסור לוותר על קרן השתלמות בניהול אישי (IRA) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 22
סול למה מחבואים הוא משחק חשוב לילדים (ובעצם, לכולם) התפתחות אישית 0
א למה המדינה לא משקיעה פסיבית בשוק העולמי שוק ההון 7
ס למה בעצם ביצועי החברה משפיעים על מחיר המניה? שוק ההון 95
SeaGull למה התכוון המשורר (=היועץ הבנקאי)? שוק ההון 17
W למה קיים הבדל במחיר של ביטוח חובה לרכב בין החברות ביטוח השונות פוסטים מאיכות נמוכה 1
B למה אין דמי ניהול בקרנות סל מברוקר ישראלי שוק ההון 4
W למה אג״ח מדינה ארוך טווח נופל בשנה האחרונה ושנה נוכחית? שוק ההון 3
bobby אג"ח קצר - למה הריבית לא אפסית? שוק ההון 1
N למה שמישהו ישקיע ב-Non traded REIT? שוק ההון 9
C למה אינפלציה משפיעה על המדדים? פוסטים מאיכות נמוכה 5
E למה הרוב הגדול מעדיף תעודות סל על פני מניות? שוק ההון 162
V זיכרון דברים - למה? ואיך? אוף טופיק 27
S למה לשים לב לפני שעוברים לביטוח בריאות קבוצתי ומבטלים את הביטוח הפרטי? צרכנות פיננסית 0
ט שוק ההון: למה אנשים לוקחים הלוואה לצרכי מינוף? פוסטים מאיכות נמוכה 13
מ השקעה בקרית-אתא. בעד/נגד/למה? נדל"ן 15
adamshalev פלח הקריפטו של משקיע פסיבי [aka, למה כל חברי הפורום הם משקיעי אקטיביים] השקעות אלטרנטיביות 21
D למה צריך חשבון ממוסה (תיק פרטי) בנוסף לחשבון פטור (IRA) ? שוק ההון 11
ק טירונית שוק ההון מחפש סימולים (או - כשאת אומרת אג"ח, למה את מתכוונת) שוק ההון 10
A למה מוצרים מחקי מדד נקובים במטבע? שוק ההון 40
J למה לא להשקיע בקרן ממונפת שוק ההון 2
OiNK למה אפליקציות מסחר כמו Etoro/Robinhood/Fidelity לא משרתות משתמשים ישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Sp0 אני לא מבין למה אין קורלציה בין קרן מחקה לS&P 500 שוק ההון 11
י למה השקעה מפוזרת במניות נחשבת למסוכנת ביחס להחזקה ("השקעה") במזומן? שוק ההון 14
מ למה מניות עם רווחים מעולים נופלות?? שוק ההון 18
T למה בנקים לא רוצים לתת הלוואות לדיור? נדל"ן 29
ד למה ברירת המחדל הסולידית היא לא השקעה דרך הבנק? צרכנות פיננסית 20
י למה לשוק יש נטייה לגדול אקספוננציאלית? יש לכך הסבר תיאורטי מעבר לתצפיות אמפיריות? שוק ההון 31
Tim_Duncan למה כותבים איכותיים מ2015-2017 נעלמו מהפורום? אוף טופיק 33
י ייעוץ השקעות דיגיטלי לציבור ללא רישיון ייעוץ- למה לא בעצם? אוף טופיק 4
Y למה השקעה ב reits מסוכנת(תנודתית) כמו מניות? שוק ההון 3
מ למה אג״ח לי עכשיו? שוק ההון 3
א שאלה קצת מביכה - למה למישהו אכפת מדיבידנדים ? שוק ההון 172
T למה הערך של מנייה שקניתי ירד בארץ אבל לא בחו"ל? שוק ההון 4
ד למה לא מניות מועדפות? שוק ההון 6
M למה סנופי שוק ההון 0
Beinish שאלה של מתחילים - למה אני לא מוצא קרנות ISHARES באתרים כמו funder? שוק ההון 4
1 אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
ת הצעת מחיר במוסך שכתוב עליה "זמני- פרופורמה" למה הכוונה? אוף טופיק 2
אוגורן קופת גמל להשקעה בנוסף לפנסיה - למה לא? שוק ההון 16
ע אם תיק 100/30 כ"כ טוב לפנסיה למה לא גם בתיק האישי ? שוק ההון 6
F למה קיים חשש מירידות? שוק ההון 46
W למה ממשלות לא משקיעות? אוף טופיק 7
H למה להמשיך הפקדות לקרן פנסיה בחופשת לידה/חל"ת צרכנות פיננסית 1
amikal למה האירית עם תשואה נמוכה יותר מהישראלית שמחקה אותו דבר? שוק ההון 25
G למה לקנות דירה להשקעה? נדל"ן 18

נושאים דומים

למעלה