• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בתור משקיע חדש (מאוד),מילות נחמה על הימים האחרונים?

לא קראתי, אבל אתה צודק. השינוי במחיר נובע מהערכת יתר\חסר ("הריבית עכשיו גבוהה\תעלה - המניות האלו שיש לי פחות שוות מבחינתי", או: "הריבית עכשיו נמוכה\תרד, אני מוכן לשלם יותר כי המניות אטרקטיביות עבורי") ולא אך ורק בגלל כמות הכסף הנכנסת\יוצאת

נערך לאחרונה ב:
אצטט קטע נוסף מאותו מקור (ההדגשה שלי):
Dear Wall Street analysts and financial reporters – when investors purchase a stock in the secondary market, the dollars that buyers bring “into” the market are immediately taken “out of” the market in the hands of the sellers. It is an exchange. This is why the place it happens is called a “stock exchange.” The stock market is not an air balloon into which money goes in or out and expands or contracts that balloon.

אצטט קטע נוסף מאותו מקור (ההדגשה שלי):
מוזר. תמיד הייתי בטוח שזה בדיוק המצב.
הרי אם תכניס עוד כסף לבורסה, נכון, חלק ימכרו אבל לא בהכרח 100% מהכסף שנכנס יצא - ולכן זה קצת כן כמו בלון, עם חור קטן. לא?

וכן, מסכים עקרונית עם WALER, השאלה מתי וכמה הריבית תעלה ואז PE של 20 יתכן וישמע הרבה פחות אטרקטיבי.
אני רק אסביר שקו המחשבה שלי היה בקשר לאמירה של @אורי ג. שזו טעות לנסות לתזמן את מועד הכניסה לשוק למעט, אולי במעריכים קיצוניים, ולהראות שנכון להיום אנחנו ממש לא שם.

לגבי עליית הריבית אז היא אמורה להיות סמן ותוצאה של צמיחה כלכלית טובה, כך אני מבין, אז כאשר הריבית תעלה אולי יהיה בזה גם משהו חיובי לחברות.

שורה תחתונה, עבור מישהו שמנסה להחליט אם להיכנס עכשיו עם סכום גדול (כמוני) לשוק בפיזור פסיבי עולמי, כשאני מנסה לענות על השאלה, האם יש פעמוני אזהרה גדולים של בועה או קריסה ממשמשת ובאה, אני לא רואה כאלה לפי הPE.

השאלה היא האם הריבית הנמוכה ככ דוחפת את המניות שהן בעצם היו צריכות להיות עכשיו על ערך של sp500 של 1100 ולא 2200, כלומר כשהריבית תעלה השוק יחתך בחצי.
להבנתי הצנועה לא, כי אז לכאורה המכפילים ירדו לערכים מאוד מאוד נמוכים שהם לא הגיוניים.

מה אתם אומרים?

להבנתי הצנועה לא, כי אז לכאורה המכפילים ירדו לערכים מאוד מאוד נמוכים שהם לא הגיוניים.
לא הבנתי את החלק הזה.
אתה מתכוון שאם המכפילים יירדו לרמה של 5 זה לא הגיוני? בעוד שמכפיל של 25 הוא כן הגיוני?
אחד הדברים שג'ון האסמן טוען הוא שהמחירים (בטווח הקצר-בינוני) לא נקבעים בהתאם למה "הגיוני" או לא, אלא בהתאם לרצון ולמוכנות של המשקיעים להיחשף לסיכונים. ככל שהרצון הזה גובר, מחירי המניות עולים. ברגע שהסנטימנט הזה יתהפך ואנשים יחליטו שהם לצאת מהשוק, מחירי המניות יירדו. והם ימשיכו לרדת למכפילים מאוד נמוכים כל עוד הרצון להיחשף לסיכון יהיה נמוך.
אגב, לרדת ממכפיל ממוצע של 25 למכפיל ממוצע של 15 (שלעניות דעתי הוא כן הגיוני) משמע ירידה של 40%...

לא הבנתי את החלק הזה.
אני אומר שכשאני מסתכל על השילר של הסנופי ב30 שנים האחרונות, הכי נמוך שהוא ירד זה 13, 14 משהו כזה, גם אחרי תנודות קיצוניות ולא רציונליות למטה.

עכשיו, נראה לי שהמצב החברות בעולם כרגע כמכלול הוא ממוצע מינוס. אולי יותר, אולי פחות, אבל אין איזשהו משבר ברור, כלומר אנחנו בתקופה של תמחור רציונלי יחסית, אז בטח לא 13 או 14 שהיה ברגעים של הפניקה הגדולה.

אבל קטונתי, אני לא באמת מבין משהו. אני למעשה רק מנסה לענות לעצמי על השאלה האם עוד עשור כשיסתכלו על אוקטובר 2016 יגידו "אני לא מבין איך מישהו נכנס עם הכסף שלו כשהיה ככ ברור שהכל בועתי?". לא רוצה להיות חלק מעוד פרק בהליכת אקראי בוול סטריט:) (איפה שהוא מתאר את כל הבועות בהיסטוריה).

מה דעתך?

הכל יקר היום...
הבעיה שנקודת הסיום של ההשקעה שלי תהיה בסבירות גבוהה כשהריבית תהיה בשיעור נורמלי יותר (נגיד 3-4 אחוז). מצד שני מה האלטרנטיבה שלי?
- לחכות לעליית ריבית ולצניחת הבורסה? גם יכול לקחת מלא זמן שבמהלכו אני אפסיד המון כסף, ויכול להיות שגם אחרי הירידה במניות שתבוא בעקבות עליית הריבית עדיין אני אהיה ברווח סביר.

הבעיה שנקודת הסיום של ההשקעה שלי תהיה בסבירות גבוהה כשהריבית תהיה בשיעור נורמלי יותר (נגיד 3-4 אחוז). מצד שני מה האלטרנטיבה שלי?
- לחכות לעליית ריבית ולצניחת הבורסה? גם יכול לקחת מלא זמן שבמהלכו אני אפסיד המון כסף, ויכול להיות שגם אחרי הירידה במניות שתבוא בעקבות עליית הריבית עדיין אני אהיה ברווח סביר.
בעיה כלל עולמית, או שתקנה ביקר או שתדגור על מזומן, אין הרבה מה לעשות.

אני אומר שכשאני מסתכל על השילר של הסנופי ב30 שנים האחרונות, הכי נמוך שהוא ירד זה 13, 14
תראה מה קרה למכפיל בתקופת האינפלציה (תחילת שנות ה 80), טיפ-טיפה יותר מלפני 30 שנה

דעתי לא שווה הרבה
לצורך העניין דעתי שיקר. לא בועה כמו נאסק ב2001, אבל יקר. בהיעדר צמיחה הדרך היחידה שאני חושב שמחירי המניות ימשיכו לעלות מכאן זה אם הם כן ייכנסו בעתיד לטווח מחירים בועתי.
אני חושב שלרוב האנשים הדרך הכי טובה להתמודד עם המצב זה לשמור על אחוז מסוים מהתיק במזומן. לא יודע כמה. כל דבר בין 20% ל-60% נשמע לי הגיוני, כל אחד ומה שנוח לו.
לא רוצה להיות חלק מעוד פרק בהליכת אקראי בוול סטריט
having said that - נראה לי שהפואנטה העיקרי של הספר היא שאי אפשר לתזמן

בכל מקרה אלו זמנים מעניינם :)

ובנוסף - כשכולם בורחים מהשוק- כדאי להיכנס. ככה אתה אמרת לא?

נערך לאחרונה ב:
אני אומר שכשאני מסתכל על השילר של הסנופי ב30 שנים האחרונות, הכי נמוך שהוא ירד זה 13, 14 משהו כזה, גם אחרי תנודות קיצוניות ולא רציונליות למטה.
כל עוד לא התחשבת ברכישה העצמית, אין למדד משמעות.

לבחור בפינצטה מניות עם מכפיל נמוך?
  1. למה בפינצטה כשאפשר להשתמש בETF?
  2. יהיו שיטענו שגם המניות עם המכפיל הנמוך, הינן בעלות מכפיל גבוה מדי.

כל עוד לא התחשבת ברכישה העצמית, אין למדד משמעות.
אם אני מבין נכון זה רק מחזק עוד יותר את הטענה שהמכפיל היום אינו גבוה כיוון שהרכישות העצמיות גורמות לו להיות מראש יותר גבוה מאשר בעבר, לא?

אם אני מבין נכון זה רק מחזק עוד יותר את הטענה שהמכפיל היום אינו גבוה כיוון שהרכישות העצמיות גורמות לו להיות מראש יותר גבוה מאשר בעבר, לא?
כן, @ogi הרחיב על זה בצורה יפה בעבר, נסה לחפש

השאלה כמובן מאיפה בא ההון של הרכישות העצמיות (רמז, אג"ח קונצרני\זבל בריבית נמוכה).

השאלה כמובן מאיפה בא ההון של הרכישות העצמיות (רמז, אג"ח קונצרני\זבל בריבית נמוכה).
אם כבר, אז השאלה היא אם המינוף של החברות גדול יותר מבעבר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C בתור משקיע חדש וטרי, כיצד נכון להתנהג שוק ההון 5
S השקעת כספים בתור אזרח אמריקאי צעיר מיסים 0
Y עבודה בתור שכיר בעת שירות מילואים פעיל אוף טופיק 32
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 0
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
W פרוייקטים שאפשר לעשות בתור סטודנט למדמח התפתחות אישית 23
N כמה להפריש לקרן הפנסיה בתור עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C האם אפשר להפקיד בקרן השתלמות בתור מובטל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ה הלוואה בתור מינוף לעומת קרן ממונפת שוק ההון 35
tomchoook הגשת דו״ח למס יסף בתור שכיר מיסים 18
T שאלה כללית בנוגע לרכש ETF-ים בתור סוחר עצמאי שוק ההון 3
ת אייפון SE בתור מתנה לאמא, הוא לא חלש מדי? מתאים למבוגרים? ואיפה כדאי לרכוש? אוף טופיק 8
א פיצויים שנצבעו בתור תגמולים - כדאי לתקן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T בתור ישראלי, שעובד דרך האינטרנט ומטייל בחו"ל, מה עדיף, PayPal, Payoneer או Skrill? צרכנות פיננסית 1
A האם יש הגבלה על סכום כסף שאפשר להעביר לתיק IRA בתור עצמאי? שוק ההון 28
M איך לנצל הזדמנות נדל"ן בתור מתווך נדל"ן 12
א הגשת טופס 1325 למס הכנסה בתור סוחר יומי מיסים 16
Roi מוח כוורת - שוקל עבודה עצמאית בתור מלווה לקניית נכסים בספרד נדל"ן 43
1337justme ~1200 ש"ח לחודש על קניות בסופר בתור רווק מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 96
B השקעה בשעונים בתור חלק מייצב בתיק ההשקעות השקעות אלטרנטיביות 23
S יש כאן מישהו שמנהל חשבון השקעות בחו"ל בתור חברה בע"מ? שוק ההון 4
Y ניתוק תושבות והשקעה בארץ בתור תושב זר שוק ההון 90
R חיסכון בתשלום לביטוח לאומי בתור מובטל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
S מס רווחי הון בתור שכיר צרכנות פיננסית 2
ה השקעה בvix בתור תחליף לאגח בתיק שוק ההון 20
M לקיחת משכנתא בתור איש קבע נדל"ן 12
H האם אפשר להתייחס ל- IB בתור בנק זר למקרה חירום? שוק ההון 40
O מחיר למשתכן בנרקיסים - האם שווה לקנות בתור השקעה עתידית? נדל"ן 26
מ התלבטות לסגור פוזיציה או לשמור בתור "ביטוח" שוק ההון 7
M השקעה במשרדים בתור חברה נדל"ן 3
Saver דירה רשומה בתור אכסניה נדל"ן 15
נ האם אני יכול לפתוח קופת גמל או קרן השתלמות בתור חייל? שוק ההון 5
N בתור עצמאי חובה עליי להפריש השנה לקופ"ג? צרכנות פיננסית 1
ע שאלה בנוגע לכדאיות השקעה בקרנות REIT בתור diversifier שוק ההון 54
K דיבידנדים בתור מניות נוספות שוק ההון 10
whybe Ibi משתמשים בפוסט האחרון בבלוג בתור מקפצת פרסום אוף טופיק 5
ח חישוב הפקדה מינימלית לפנסיה בתור עצמאי שוק ההון 8
דוג האם לשכור דירה שנמצאת ממש קרוב לאנטנות סלולריות (בתור סטודנט) אוף טופיק 31
Koby Paris האם אתם מחשבים הטבות בעבודה בתור הוצאות עתידיות ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
R בתור בחור/בחורה צעירים, מהיכן מתחילים? [נערך: השקעה בנדל"ן] פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 136
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
ר משקיע מתחיל- נושא האג"ח שוק ההון 11
ר משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 30
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
T צורך בהגשת דו״ח שנתי על דיבידנדים משקיע דרך IB מיסים 8
P מיומנו של משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 24
Y מה חשוב ברו"ח עבור משקיע בחו"ל מיסים 2

נושאים דומים

Back
למעלה