~1200 ש"ח לחודש על קניות בסופר בתור רווק

הנושא בפורום 'מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות' פורסם ע"י 1337justme, ‏21/2/21 ב- 19:12.

data-full-width-responsive="true">
  1. 1337justme

1337justme משתמש ותיק

לתומי חשבתי שזה סכום סביר לרווק, ואז אני קולט משיטוטים כאן בפורום שרווקים מוצאים כ400-600 ש"ח בחודש על אוכל (תוסיפו עוד כמה אחוזי אינפלציה בהנחה שהשרשורים היו לפני כ6-7 שנים) עדיין, אני מוציא לפחות פי 2 מזה!.

אני קונה בעיקר דברים במבצע ומנצל קוופנים. קונה דברים חיונים בלבד (פה ושם כמה שוקולדים לפינוק) אבל לא משהו מיוחד. הרוב המוחלט של ההוצאות הוא על מזון כמובן. פעם בכמה חודשים קונה מוצרי ניקוי וכו'.

אולי זה קשור לכך שאני מזמין רק אונליין קניה מרוכזת (משופרסל)? בגלל הקורונה אני לא נכנס לסופרים ועושה רק משלוחים אונליין. אני משתדל להגיע ל780 ש"ח כדי שדמי המשלוח יהיו 10 ש"ח, אבל לא תמיד מצליח להגיע לכמות ומגוון מוצרים שיספיקו לחודש, ולכן יש חודשים שיוצא לי להזמין 2 משלוחים כאלו ולכן העלות הממוצעת היא כ1200 ש"ח

אשמח לעצות מרווקים\רווקים לשעבר, כמה הוצאתם בחודש על קניות בסופר? ואם באמת יצא לכם פי 2 פחות ממני, איך עשיתם את זה?. יכול להיות שאני פשוט בן אדם רעב? :)

2. Mr. Bigglesworth

Mr. Bigglesworth משתמש בכיר

כל פעם שאני מנהל הוצאות אני מסדר מהיקר לזול כי לרוב בדברים היקרים הרבה יותר קל לעשות אופטימיזציות

כמו כן אם אתה קונה בשופרסל תו זהב זה היום עובד גם עם אונליין ויחסוך לך 5% ומעלה בלי להתאמץ.

אני מנחש שאתה אוכל בשר/דגים/עוף כל יום או לא מבשל כי אחרת אני לא רואה איך אפשר להגיע לזה
    @1337justme

Gentlemen, גרהם ו-1337justme אוהבים את זה.
  3. 1337justme

1337justme משתמש ותיק

תו זהב = כרטיס אשראי שופרסל?. בדיוק עשיתי כרטיס שלהם, יש אפשרות לקבל הנחה נוספת?

אני מבשל הכל לבד, לא מזמין אוכל ממסעדות אף פעם. אני כן אוכל כל יום בשר\דגים כ300 גרם פעם ביום, אבל למה שזה ישפיע ברמה כזו גבוהה? חזה עוף זה לא דבר כ"כ יקר (יש מבצע על 4 ק"ג למשל). אולי אני מגזים עם הסלמון :). היה נחמד להפוך טבעוני בשלב מסויים בחיים אבל זה כבר לדייון אחר.

לפעמים יוצא לי אפילו להזמין ביותר מ780 למשלוח...יכול להיות שבאמת יש לי תאבון גדול מדיי? אני מתאמן בבית, אבל לא בצורה מוגזמת

4. Shlomi Z

Shlomi Z משתמש בכיר

ואו...
    אני מוציא חצי מזה כמעט. תעשה סיבוב באושר עד.

ביולוג ירושלמי אוהב/ת את זה.
  5. DudeOFortune

DudeOFortune משתמש ותיק

בעיניי סביר בהחלט. מניח שאתה קונה בשר, דגים, גבינות

ניצן המצוין ו-Lucy אוהבים את זה.
  6. 1337justme

1337justme משתמש ותיק

אני מהמגזימים שלא נכנסים למדגרות הקורונה האלה :)

אכן, אבל זה לא מה שהרוב קונה? זה נחשב כלוקסוס?

7. AlexNOSAM

AlexNOSAM משתמש בכיר

באופן אישי, אלא אם אתה אוכל כל יום בחוץ, 1,200 ש״ח נשמע לי הגזמה פראית.

400-600 זה נשמע מאוד הגיוני בתור ״בסיס״ - כלומר, בלי אכילה בחוץ. כמו שקורה עכשיו בעצם, עם הקורונה והכל... מחירי המזון לא עלו מאז.
    גם עם אלה בפנים, זה נשמע לי עדיין המון. הרי אתה כולה אוכל את הסלמון בקצב של 300 גר׳ ליום.
    אני לצורך הדיון, קונה בשר מיובא לא כשר שבקלות עולה יותר מהסלמון. ועדיין בקושי מגיע לחצי מהעלות שלך... :|
    לא מסתדר לי אצלי בכלל בראש... אלא אם אתה קונה בשופרסל גם דברים אחרים על הדרך. אבל עדיין, כמה מאלה כבר רווק צריך...?

Mr. Bigglesworth ו-1337justme אוהבים את זה.
  8. yossik

yossik מודרטור

1200 לחודש לרווק זה בצד הגבוה של הסקלה.
    אפשר לחסוך מעט אבל לאכול טוב ובריא ולא להתכלב.
    אפשר לגוון עם מושט טרי ב 24-28 לקילו לעומת סלמון 45-80 לקילו [תלוי במותג].
    10 פה, 20 שם, זה מגיע למאות לחודש...
    אני מניח שתחסוך יותר אם תקנה בסניף במקום און-ליין כי זה זול יותר ואין דמי משלוח והוצאות דלק לסופר ממש זניח.

9. guesto

guesto משתמש ותיק

לדעתי 800 ש"ח בחודש זה נורמאלי למוצרים הבסיסיים.

ביולוג ירושלמי ו-1337justme אוהבים את זה.
  10. 1337justme

1337justme משתמש ותיק

באמת שאני לא קונה דברים יקרים או כמויות מסחריות.
    הכי יקר זה אלו:
    4 פיצות קפואות ב55 ש"ח
    1.1 ק"ג סלמון ב60~ ש"ח.
    4 ק"ג עוף ב100 ש"ל (מספיק לחודש בערך)

יכול להיות שאני צריך לחתוך בכל מיני מרקים\שוקולדים\גבינות בודדות שמייקרות את העסק

AlexNOSAM אוהב/ת את זה.
  11. Mr. Bigglesworth

Mr. Bigglesworth משתמש בכיר

זה תו כמו שיש תווי שי. אפשר להשיג אותו בין. 5-8% 5 זה בסניף, 8 זה אם יש לך חבר שעובד באלביט או משהו כזה, תברר.

באופן כללי ככל הנראה אם תתאמץ ותחפש מבצעים על הדברים היקרים או תתפשר טיפה יותר ותקנה דברים זולים יותר אני מתרשם שתוכל לחסוך 100-200 ש"ח. לא משהו משנה חיים.

שתיה/שתיה חריפה גם יכול להצטבר

חתול לילה ו-1337justme אוהבים את זה.
  12. Roi

Roi משתמש בכיר

חבל על הבריאות שלך...זה ממש יקר, אם אתה ממש רוצה פיצה, תכין בצק לבד, קוטב עגבניות וגבינה עם תוספות שבא לך, בעשירית המחיר וגם אתה יודע בדיוק מה נכנס לך לבטן.
    קבל מתכון של ג'ימי אוליבר

לגבי בשר, ממליץ לך לעבור לבקר, יותר מזין מעוף, תקנה חתיכות זולות כמו שרירים למינהם ותכין תבשילי קדירה, זה מזין ואתה יכול לחלק את זה לקופסאות ולקפיא.
    תקנה בשר טחון, תכין קציצות ובולונז, זה סבבה גם להקפאה.

בהצלחה

13. yossik

yossik מודרטור

+1
    גולש עם ת״א ומעט ירקות שורש, סיר 5 ליטר לשבוע עולה פחות ממרק קנור/אוסם בריא יותר ומשביע יותר.

Benjamin Willard, Roi, guesto ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  14. 1337justme

1337justme משתמש ותיק

לא נוגע בזבל הזה :)

נשמע מעניין תודה!, עד עכשיו פשוט הוספתי על הפיצות את התוספות שאני רוצה משימורים\ירקות. אבל כמובן שזה יקר בהרבה בצורה הזו.

Roi אוהב/ת את זה.
  15. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

אופטימיזציה לא נכונה, אתה קונה מוצרים יקרים שלא התכוונת לקנות כדי לחסוך 20 ש"ח. אתה מפסיד מזה.

אצלי ההוצאות גם עלו מ- 700 ל- 1100.
    לדעתי חלק מוסבר מאינפלציה אמיתית שאיכשהו לא מופיעה במדדים הרשמיים.
    חוץ מזה בזמן הקורונה התחלתי לאכול בבית גם בוקר וצהריים שעד הקורונה היו בעבודה.
    עוד חלק זה שבגלל ויתור על רכב אני עושה השלמות בסופר הקרוב והיקר.

נערך לאחרונה ב: ‏21/2/21 ב- 20:29
    ניצן המצוין ו-1337justme אוהבים את זה.
  16. nick

nick משתמש בכיר

אנחנו גילינו שבתקופה הזו כשאוכלים 3 ארוחות ביום בבית, העלות של הקניות ממריאה, ממש.
    3k ל 6 נפשות, ואני מניח שאני אוכל כפול מילד בערך אז זה יוצא יותר מהשש מאות שכתבו כאן, אבל פחות מ 1200

17. ההוא

ההוא משתמש ותיק

זה אפשרי אם התזונה שלך מבוססת על אורז, עדשים, שעועית וכו'. כמו שהסולידית כותבת, סיר מג'דרה עולה כ-20 שקל ויש בו כ-7 ארוחות.

לדעתי לא הרבה אנשים חיים רק על קטניות ודגנים לאורך זמן, אפילו לא בפורום הזה. אפשר ללכת קצת פחות לקיצוניות ולשלב עם התפריט הרגיל שלך.

youngpanther, AlexNOSAM ו-1337justme אוהבים את זה.
  18. 1337justme

1337justme משתמש ותיק

תכלס זה תמיד עבר לי בראש,אבל תמיד ניסיתי להזמין מוצרים שלא מתקלקלים בגלל זה. כנראה שזה לא ממש עובד :)

רק עבורך?

אתה (ושאר האנשים כאן שאומרים שהולכים לסניפים) לא מפחדים לתפוס חלילה קורונה בתור לקופה? שמעתי שיש הרבה אנשים בלי מסיכה בתורים האלו.

בתכלס, שכחתי את העובדה שאנחנו בקורונה והסכומים שציינו בשרשורים הישנים הם כנראה נמוכים יותר בגלל שלחלק מהאנשים יש אוכל בעבודה (ארוחת צהריים מסובסדת, ולפעמים מתארגנים על אוכל בחינם מהמטבח בערב)

בכוונה לא השוואתי עם הסולידית, אצלה זה בכלל כ 450 ש"ח לחודש :).
    אבל אני רואה שגם כאן (לפחות לפני הקורונה) הרבה רווקים כתבו שזו ההוצאה שלהם...מצד שני אני באמת לא מצליח להבין איך אפשר לחיות מ3 ארוחות ביום בבית שכוללות גם בשר דגים ודברי חלב ב600 ש"ח לחודש.

כנראה שצריך לעלות ב50% את הסכומים שדווחו בעבר עקב הקורונה.

Mr. Bigglesworth אוהב/ת את זה.
  19. optimum

optimum משתמש ותיק

אני התחלתי בדיוק לפני חודש פיילוט של הזנת החשבוניות מהסופר לגיליון אקסל כדי לחפש אנומליות בהתפלגות ההוצאות.
    זה עדיין בהרצה (חודש זה לא מספיק זמן בשביל לקבל תמונה טובה), נראה אם יצא מזה משהו. (בינתיים אין חדשות מרעישות, בשר מהווה שליש מהוצאות המזון. יחד עם ביצים וירקות הגענו לחצי מהתקציב)
    אני לא גר לבד, אבל תקציב המזון בחלוקה למספר הנפשות יוצא לנו כ-800 ש"ח לאדם.

אני מתעד יחד עם שאר ההוצאות שלי גם את החיובים בתןביס, מבחינתי אלו הוצאות לכל דבר ועניין. (וכדי לחשב את אחוז החיסכון אני מוסיף את הסכום של התןביס למשכורת נטו).
    המטרה היא באמת להתיר את הפרדוקס הזה שלהזמין אוכל יקר בעבודה זה לכאורה יותר זול מלבשל בבית.

1337justme ו-nick אוהבים את זה.
  20. wake_up

wake_up משתמש ותיק

אאל''ט שופרסל אונליין יקרים יותר באופן כללי.

אם מתאים לך לעבור לצמחונות זה כמובן יחסוך לך לא מעט כסף.
    האם אתה באמת צריך לאכול כל יום בשר\דגים?

אם אתה מתכוון למרק אינסטנט שנמכר באריזות קטנות אז זה באמת יקר.

כדאי גם לקנות מוצרים לא ממותגים. לדוגמה-פסטה היא בדיוק אותו דבר אם זו פסטה של אוסם או ברילה וכו'. חפש את המוצרים הזולים יותר, החיסכון מצטבר עם הזמן.

האם אתה זורק הרבה אוכל? אם כן, מתן את הקניות ושנה הרגלים. יותר קל להגיד מאשר לעשות, אבל עם קצת אימון עצמי והשקעת זמן ומחשבה אפשר לשנות את ההרגלים הישנים.

Sarah ו-Roi אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
שופרסל תפצה בינואר-פברואר את לקוחותיה בהנחה של 4 שקל על קניה מעל 25 שח מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏22/11/18
שאלה על האייטם : "זה אפשרי: הישראלית שחיה מ-500 שקל בשנה" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏11/5/18
משחת שיניים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏5/9/17
מחפשת משפחות שחזרו לגור עם ההורים לסרט תעודה בערוץ 2 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏21/12/16
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.