1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

בתור משקיע חדש (מאוד),מילות נחמה על הימים האחרונים?

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Whistle, ‏14/1/16.

1. Whistle

Whistle משתמש רשום

בנוסף, איך אני נגמל מלהסתכל בתיק כל יום?? :)

שלי אוהב/ת את זה.
  2. c881

c881 משתמש בכיר

רק התחלת, בכמה כבר ירד התיק?
    עכשיו אתה יכול לרכוש באותו סכום יותר מניות/אגח נוספים.

נ.ב.
    למטרת גמילה - צא לטיול למדבר.

3. daat99

daat99 משתמש בכיר

נחמה:
    תבדוק בכמה הדיבידנדים הצפויים השתנו במקום בשווי התיק.

איך להסתכל פחות?
    הדיבידנדים משתנים אחת ל-3 חודשים (לרוב) - אם תסתכל עליהם כל יום ותראה את אותו המספר אז אתה תגמל לבד...

Matias Katz ו-טל51 אוהבים את זה.
  4. ברננקי

ברננקי משתמש בכיר

גם אני בודק בשבועיים האחרונים כל יום את המדדים, זה ממש מדגדג לי אז אני לא מצליח להתאפק. אבל כל עוד זה לא מוביל לטעויות (וזה לא - השבוע קניתי קצת מניות) אז אולי זה לא כזה נורא.
    אני מאוד מתעניין במצב ועם יד הדופק - אבל אין בי דאגה. גם אם תהיה קריסה של 50%, זה לא נורא עבורי כי אני לא צריך את הכסף בקרוב. נכון שזה לא נעים לראות את ערך התיק יורד - אבל חשוב להבין שזה לא באמת משנה. אם אתה חוסך ומגדיל את התיק - זה רק נותן לך הזדמנות לקנות מניות במחיר מבצע. (איך הסולידית אמרה - שוק ההון הוא השוק היחיד בו מבצעים דווקא מבריחים קונים)

5. קפבלנקה

קפבלנקה משתמש בכיר

אני גם מסתכל הרבה על התיק וגם קורא הרבה פורנו כלכלי, דבר שלכשעצמו מבחינתי לפחות לא הרסני כי זה לא יוביל להחלטות חדשות ופזיזות, את ההחלטות שלי כבר עשיתי ואני מתכנן לדבוק בהן בכל מחיר. מסכים שזה פשוט מיותר וחסר פואנטה, בעיקר בזבוז זמן ואולי מוטב לשחרר את מעט התאים שעוד נשארו לי במוח למחשבות חדשות.
    לגבי הירידות - אף פעם לא נעים, אבל זה חלק מהמשחק כידוע. קצת נחמד אפילו בקטע מזוכיסטי וגם מחשל אותי כמשקיע.

AlexNOSAM, טל51, שלי ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  6. korma

korma משתמש ותיק

אני מגדר. אחת הסיבות שהתעקשתי לאפשר לי אופציות מכר ב-IRA היתה כדי לגדר ולאפשר לי לישון טוב יותר בלילה.
    היות והמדדים היו בשיא, והחששות היו ברורים ומובנים - כמו כל פסגה בחיים שלא ידוע מה יש מאחוריה, החלטתי לגדר את ההשקעה, מתוך ידיעה שקיים סיכוי שכמו כל ביטוח - גם הביטוח הזה לא יהיה בשימוש.
    במקרה הנוכחי - ההיפך קרה. הגידור מרכך את הפגיעה.

וכמובן אי אפשר בלי: "משחק באופציות מעוף עלול לגרום להפסדים כבדים מאוד"

מאידך, בתיק הפרטי, החלטתי על כניסה הדרגתית, 3-5% משווי ההשקעה מדי חודש או מדי X אחוזים במדדים. אז פה אני דווקא ישן בסדר ומצפה לירידות גדולות ככל הניתן על פני השנה-שנתיים הקרובות, מתוך ידיעה שייתכן ולא יקרו.

AlexNOSAM, טל51 ו-daat99 אוהבים את זה.
  7. Yevgeny

Yevgeny משתמש בכיר

@Whistle בתור משקיע חדש, נפילות בשווקים זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לך, the more the better, מהסיבה הפשוטה שיש לך עוד הרבה יותר מניות לקנות בעתיד ותמיד עדיף לעשות את זה בזול.

8. Jane Doe

Jane Doe משתמש ותיק

9. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

לצערי, זו אשליה. אין תלות בין שנים שונות בשוק.

עומרפ, טל51 ו-Sinister אוהבים את זה.
  10. קפבלנקה

קפבלנקה משתמש בכיר

אפשר לשאול על מה אתה מבסס את האמירה הזו?

11. עמוסס

עמוסס משתמש בכיר

הזכרת לי את הביטוי: מה הכוונה נגמר לי הכסף? אבל יש לי עוד מלא צ'קים! - זה שיש המון מניות בזול, לא אומר שלבחור יש כסף לקנות ונראה לי שלזה הוא התכוון, שרגע אחרי שהוא שם את כל הכסף, הנפילות התחילו.

12. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

כאן יש גרף של הקורלציה בין חודשים שונים. באותו שרשור היה גם גרף על הקורלציה בין השנים ודיון על משמעותה.

טל51, Sinister ו-daat99 אוהבים את זה.
  13. קפבלנקה

קפבלנקה משתמש בכיר

14. קפבלנקה

קפבלנקה משתמש בכיר

טונה, תלחץ על Calculate בראשון, ו - 5 בטיים הורייזן לצורך העניין. עזוב ימים וחודשים, לא מעניין. תגיד לי אם אתה לא מזהה דפוס כלשהו בבקשה.
    אשמח גם לשמוע אם זה יכול להיות מקרי לדעתך.

daat99 אוהב/ת את זה.
  15. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

אני לא טוען שזה מקרי.
    זה נכון במבט לעתיד, אבל לא (כמה חודשים) אחרי שהיו נפילות.
    הכסף העתידי שיכנס יראה את הbaseline הנוכחי, והעליות הצפויות שלו לא קשורות לכך שכרגע המניה זולה.

המשפט המפורסם Time in the market is more important than timing the market, לא אומר שתזמון שוק לא משפיע אלא שבממוצע הוא מזיק.

Izik, daat99 ו-קפבלנקה אוהבים את זה.
  16. Yevgeny

Yevgeny משתמש בכיר

יש כמה הנחות יסוד שאפשר להניח כאשר אנחנו משקיעים בשוק ההון, מניות לצורך הדיון:
    * יש עלייה בשווי שלהן בטווח הארוך (אחרת לא היה לנו סיבה להשקיע בכלל)
    * יש התכנסות לממוצע ארוך טווח של ״יוקר״ המניות (לא משנה איך אתה מודד את זה, יחס pe זה רק דוגמא נפוצה אחת) - כלומר התמחור שלהן ביחס לאיזושהן מטריקות של פעילות כלכליות יכול להיות גבוה או נמוך בכל רגע נתון אבל היסטורית חוזר לטווח ערכים מסוים

תחת ההנחה הזאת, נפילה במחיר המניות אומרת שצפי התשואות העתידי ארוך הטווח כשרוכשים אותן עולה.

doc29 ו-daat99 אוהבים את זה.
  17. daat99

daat99 משתמש בכיר

קפבלנקה אוהב/ת את זה.
  18. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

אני מבין את התיאוריה.
    לדעתי הנתונים מראים שהתשואות לאחר משברים לא היו שונות מתשואות רנדומלויות. אנסה לבדוק זאת בצורה יותר מסודרת.

19. Yevgeny

Yevgeny משתמש בכיר

כמשקיע חדש (ראה כאן), רוב עתיד ההשקעות שלו עוד בפניו - הסכומים שהוא יחסוך וישקיע במהלך קריירת העבודה בכמה עשורים הקרובים. לכן עדיף להתחיל מנקודת מחיר נמוכה ככל האפשר.

איליה, doc29, ogi ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  20. Yevgeny

Yevgeny משתמש בכיר

חוץ מזה, @Whistle, תתנחם בזה ששילמת מחיר נמוך מאוד כדי לגלות שסיבולת הסיכון שלך נמוכה ממה שחשבת כשבנית את התיק.
    נורא קל להיות "משקיע במניות לטווח ארוך" אחרי שנים של עליות רק כדי לגלות שאתה לא יכול לישון בלילה אחרי קריסה של 50%. זכית לגלות את זה על תיק קטן וירידה קטנה.
    יש ביטוי שאומר -
    The market is an expensive place to discover who you are

נערך לאחרונה ב: ‏14/1/16
    טל51, שלי, איליה ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.