• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בן 43 מחפש כיוון חדש

august skylark

משתמש רשום
דירוג
8
שלום.אני מנסה למצוא כיוון חדש (או חצי חדש) לחיים המקצועיים שלי. כרגע הם בכל מקרה לא ממש קיימים ואני מתנודד בין אבטלה ועבודות זמניות. אני בן 43. מאחוריי תואר ראשון במדמ"ח ממכללה סבירה וקריירה די כושלת, שכללה תפקידי פיתוח (בעיקר ג'אווה) במספר חברות +שעמום וברנאאוט קשים. אני לא בתחום באופן מקצועי כבר יותר מ 5 שנים. אני כן מנסה לשמור קצת על כושר עם כל מיני פרוייקטי תחביב, אפליקציות רשת (נמצאות בגיטהאב). אני מניח שהאפשרות שלי לחזור לתפקידי פיתוח היא מאד לא סבירה. אני מנסה להבין אולי יש תפקידים אחרים שיש לי סיכוי להשתלב בהם ב"הי טק": תמיכה, QA, מכירות (אני אוהב שפות ונסיעות), דברים נוספים.
באופן קצת פרדוקסלי יש לי ידע תיאורטי בסיסי בML, אולי דווקא שם יש לי סיכוי? ז"א אני מניח ששם הדגש הוא יותר על אלגוריתמיקה ופחות על פריימוורקים וספריות עדכניים? או אולי דווקא יותר כיוון של RT, לינוקס, C, תמיד עיניין אותי לעבוד קרוב לברזלים, השאלה אם מישהו יתן לי צ'אנס בגילי ומצבי, אם נניח אלמד כמה חודשים בבית את הנושא?
בנוסף אני חושב על אפשרות ללכת דווקא לתחום היצירתי: אני עוסק כתחביב בגרפיקה, אנימציה, תלת מימד, ,פיתוח משחקים. הייתי מאד שמח לעשות את זה באופן מקצועי. (שוב אחרי תקופת הכשרה), השאלה אם זה לא יביא אותי שוב למסלול של אבטלה או עבודה בשכר מאד נמוך.
ויש את האפשרות של לזרוק כל מה שאני מכיר לפח ולהתחיל מאפס, אבל לזה אני אקדיש פוסט נפרד, כי זה מתחיל להיות ארוך.
אשמח לשמוע את התובנות והעצות שלכם
תודה

אגיב לגבי מה שאני יודע.
השכר באנימציה, תלת מימד וחבריו הוא מאוד נמוך ואין כל כך עבודה בארץ (יש בערך סטודיו גדול אחד שעוסק בזה), אז אל תצפה לעשות מזה קריירה שתרוויח ממנה המון. כמו כן, כדי להגיע לרמה מקצועית כמעט תמיד דרוש קורס, זה גם לוקח זמן.
אם יש לך חוש עסקי יש מצב שלהיות אנליסט לגמרי יתאים לך, אתה גם יכול למכור את שנות הנסיון שלך בפיתוח (אמנם לא מוצלחות אך עדיין קיימות) כנסיון בתחום ההייטק.

אגיב לגבי מה שאני יודע.
השכר באנימציה, תלת מימד וחבריו הוא מאוד נמוך ואין כל כך עבודה בארץ (יש בערך סטודיו גדול אחד שעוסק בזה), אז אל תצפה לעשות מזה קריירה שתרוויח ממנה המון. כמו כן, כדי להגיע לרמה מקצועית כמעט תמיד דרוש קורס, זה גם לוקח זמן.
אם יש לך חוש עסקי יש מצב שלהיות אנליסט לגמרי יתאים לך, אתה גם יכול למכור את שנות הנסיון שלך בפיתוח (אמנם לא מוצלחות אך עדיין קיימות) כנסיון בתחום ההייטק.
תודה, בקשר לשכר אני לא מצפה להרוויח המון, שכר ממוצע למשק זה בהחלט משהו שאני יכול לחיות איתו.
האם אתה מכיר גם את תחום ההדמיות האדריכליות? יודע אם יש לו דרישה בארץ?

תודה, בקשר לשכר אני לא מצפה להרוויח המון, שכר ממוצע למשק זה בהחלט משהו שאני יכול לחיות איתו.
האם אתה מכיר גם את תחום ההדמיות האדריכליות? יודע אם יש לו דרישה בארץ?
לא מכיר את התחום.

קריירה די כושלת
אפליקציות רשת (נמצאות בגיטהאב)
למה קריירה כושלת? - דווקא נשמע שאתה עדיין מתעסק בזה מהצד, זה בפני עצמו מראה על מוטיבציה לתחום.

אולי דווקא יותר כיוון של RT, לינוקס, C, תמיד עיניין אותי לעבוד קרוב לברזלים
יכול להיות שאתה באמת צריך לחפש נישה אחרת בתוך התחום הזה, מה שהצעת הוא בהחלט אופציה אבל יש עוד אופציות:
מפתח לאנדרואיד, backend, frondend ועוד המון

השאלה אם מישהו יתן לי צ'אנס בגילי ומצבי, אם נניח אלמד כמה חודשים בבית את הנושא?
למרות שאני כן מאמין שקיים קושי בגלאים מבוגרים בהייטק, 43 זה ממש לא מבוגר כדי להיחשב "זקן".
הבעיה שלך היא שאתה נמצא המון זמן מחוץ למקצוע + בעיות בעבודות קודמות בתחום? (אם אתה מרגיש נוח לפרט פה אולי נוכל לעזור יותר).

אני חושב שקודם כל אתה צריך לישר קו על הידע המקצועי שלך:
  1. לשלוט בשפה נפוצה אחד - לדוגמה python/java/C בצורה טובה
  2. לעבור מחדש על החומר של מבני נתונים ואלגורתמים - רשימות, תורים וכדומה
  3. אם יש חומר נלווה לנישה שבה אתה רוצה לעבוד - זה הזמן ללמוד אותו

לאחר מכן אתה צריך לבנות ולדעת לספר את הסיפור שלך - "למה יצאת מהמקצוע?", "מה גרם לך לחזור?" - ובעצם כל השאלות שכוח אדם ישאלו אותך בראיון עבודה, ואגב אולי בכלל לא כדי לך לספר שעבדת במקצוע בעבר? .

עכשיו אתה מוכן, כוון למשרות junior - אבל את הראיונות הראשונים שלך כדי שתעשה במקומות שאתה פחות מעוניין להתקבל אליהם - זו הזדמנות לזהות חוסרים בידע המקצועי ובעיות בסיפור החיים שלך.

בהצלחה!!!

נערך לאחרונה ב:
I work as an artist and pipeline developer at an animation studio.
So from my perspective, maybe a more technical role in the industry might suit you.
It's not a large industry, but it's also hard to find people with these specific skills, so I guess the pay has the potential to be better compared to something like an animator or compositor.

I can only comment on what I'm seeing where I work, but the more technical roles that might be in demand are:

Rigger, probably mainly in Maya, I get the impression we're always looking for new riggers, and we often have to outsource the work to freelancers.

Unity/Unreal developer - Obviously in demand in the gaming industry, but we're also starting to see real-time rendering engines being used in episodic animation.

Pipeline developer - That's what I do, basically optimizing the workflow between all the various pieces of software, and building various tools for them, not sure if there's more than a handful of people in Israel who do that specifically for animation, and we've been trying to find someone to add to the team, but so far unsuccessfully.

יש לי שאלה שאולי היא בקטנה אוף-טופיק.
בזמני, זה היה לפני המון שנים, היו יועצי הכוונה מקצועית כבר לקראת סיום בית ספר יסודי ותיכון והם עזרו לתלמידים לבחור לאיזו מגמה להמשיך בתיכון או כיוון כללי באקדמיה או לימוד מקצועות טכניים.
ברוב המקרים ההכוונה שלהם הייתה די קולעת ומספר לא מבוטל מחברי שהלכו למשל למגמה ביאולוגית, כיום הם רופאים בכירים או וטרינרים.
חלקם הלכו לפילוסופיה וכיום הם ידוענים, סופרים וגם פוליטיקאים.
אני מבין שכיום השירות הזה לא ניתן יותר ע"י הממלכה שלנו אבל,
למה למשל שהצעירים שמרגישים שאיבדו דרך, עניין או כיוון, שלא שלא ייפנו מיוזמתם לשירות הכוונה מיקצועית?
כאן בפורום אנחנו אנונימיים ורוב התשובות לשאלות אישיות הן יותר סוביקטיביות מאשר אובייקטיביות.
זה מבורך, זו חוכמת ההמונים ולמען זה הפורום קיים, אבל כפי שכתבתי, יש עוד אופציות.

בזמני, זה היה לפני המון שנים, היו יועצי הכוונה מקצועית כבר לקראת סיום בית ספר יסודי ותיכון והם עזרו לתלמידים לבחור לאיזו מגמה להמשיך בתיכון או כיוון כללי באקדמיה או לימוד מקצועות טכניים.
ברוב המקרים ההכוונה שלהם הייתה די קולעת ומספר לא מבוטל מחברי שהלכו למשל למגמה ביאולוגית, כיום הם רופאים בכירים או וטרינרים.
למה למשל שהצעירים שמרגישים שאיבדו דרך, עניין או כיוון, שלא שלא ייפנו מיוזמתם לשירות הכוונה מיקצועית?
כאן בפורום אנחנו אנונימיים ורוב התשובות לשאלות אישיות הן יותר סוביקטיביות מאשר אובייקטיביות.
זה מבורך, זו חוכמת ההמונים ולמען זה הפורום קיים, אבל כפי שכתבתי, יש עוד אופציות.
לדעתי לא מזיק לשמוע כמה שיותר דיעות. אני אישית הלכתי להכוונה מקצועית לפני כמה שנים ואני לא מרוצה מהייעוץ שקיבלתי מהם, כמו רוב הייעוץ שקיבלתי בחיי מיועצים "מומחים" בתוחמים שונים. אישית אני מעדיף לשמוע מאנשים שמכירים ממקור ראשון את התחום הרלבנטי

I work as an artist and pipeline developer at an animation studio.
So from my perspective, maybe a more technical role in the industry might suit you.
It's not a large industry, but it's also hard to find people with these specific skills, so I guess the pay has the potential to be better compared to something like an animator or compositor.

I can only comment on what I'm seeing where I work, but the more technical roles that might be in demand are:

Rigger, probably mainly in Maya, I get the impression we're always looking for new riggers, and we often have to outsource the work to freelancers.

Unity/Unreal developer - Obviously in demand in the gaming industry, but we're also starting to see real-time rendering engines being used in episodic animation.

Pipeline developer - That's what I do, basically optimizing the workflow between all the various pieces of software, and building various tools for them, not sure if there's more than a handful of people in Israel who do that specifically for animation, and we've been trying to find someone to add to the team, but so far unsuccessfully.

תודה על התגובה המפורטת.
מנועי משחקים אכן נשמע לי כיוון טוב, גם ליישומים שהם לא משחקים.
בקשר Pipeline developer, מה הם הכישורים וידע הדרושים?

בקשר Pipeline developer, מה הם הכישורים וידע הדרושים?
As far as languages are concerned, most applications in the animation industry are scriptable through Python, maybe some C++ for plugins, and some web stuff doesn't hurt, and Qt plays an important role in the UI stuff.
Familiarity with the software being used by the artists is definitely important, so for our studio as an example it would be stuff like Maya, Fusion, V-Ray, Premiere, After Effects, etc.

It's mainly about understanding how the whole process of making an animated show works, and optimizing it.
One day it might be building a tool for the modeler to arrange some polygons in a certain way, another day it's reverse-engineering a file format because you want to modify it without opening the program that uses it, another it's making sure that some files are copied to another studio on another continent, then those files are used to render a shot, and the rendered frames are returned to the original location, or collecting data on how the tools are used to find better solutions, stuff like that.

@august skylark , אם לא משנה לך מקום העבודה, ואתה מחפש (לדבריך) לעבוד "קרוב לברזלים", למה שלא תנסה לעבוד באחת החברות הבטחוניות בארץ? (רפא"ל\אלביט\תעשייה אווירית\אולי יש עוד...)

43 זה ממש לא נחשב שם "מבוגר", יש _המון_ תחומי עבודה החל מהרמה הנמוכה ביותר של הברזלים (כולל אסמבלר!) וכלה בטכנולוגיות המתקדמות יותר...
יש אפשרויות תעסוקה כמעט בכל הארץ (מהחרמון ועד מצפה רמון, באילת לדעתי אין).

אם זה משהו שמעניין אותך, מוזמן לפנות אלי בפרטי.

גילוי נאות - אני עובד בתעשיה אווירית.

@august skylark , אם לא משנה לך מקום העבודה, ואתה מחפש (לדבריך) לעבוד "קרוב לברזלים", למה שלא תנסה לעבוד באחת החברות הבטחוניות בארץ? (רפא"ל\אלביט\תעשייה אווירית\אולי יש עוד...)

43 זה ממש לא נחשב שם "מבוגר", יש _המון_ תחומי עבודה החל מהרמה הנמוכה ביותר של הברזלים (כולל אסמבלר!) וכלה בטכנולוגיות המתקדמות יותר...
יש אפשרויות תעסוקה כמעט בכל הארץ (מהחרמון ועד מצפה רמון, באילת לדעתי אין).

אם זה משהו שמעניין אותך, מוזמן לפנות אלי בפרטי.

גילוי נאות - אני עובד בתעשיה אווירית.

הי. תודה רבה. זה בהחלט מעניין מאד, אבל לצערי יש לי בעיה עם סיווג בטחוני (ניסיתי בעבר לקבל ונדחיתי מסיבות לא ברורות)

עם ניסיון כמו שלך הייתי הולך על תפקיד של מנתח מערכת, צריכה להיות לך הבנת E2E ויכולת ללמוד את המוצר.
כמו כן תפקיד טסטים QA זו אופציה שתעזור לך לחזור לתחום בצורה קלה.

עשיתי,
למי שמעוניין יכול לספר

לא תמצאו לזה זכר אפילו בגוגל, אבל יש תקן כזה במשרד החינוך של 'יועצ\ת קריירה לנוער', מסתבר שיש דבר כזה, במקרה יצא לי לגלות את זה לאחרונה.
מעבר לזה, בהרבה ערים בארץ יש מרכזי צעירים (18-35) במימון הרשות המקומית ומרכזי תעסוקה בשיתוף של הרשות המקומית עם משרד הרווחה שמציעים ייעוץ...הרבה תועלת אני לא חושב שיש מהם, אבל זה כבר נושא אחר.

אני חושב שהכלב קבור בסיבה שבגללה נשרת מפיתוח מלכתחילה ולא ניסית/לא הצלחת להתרומם חזרה במשך 5 שנים.
באמת מדובר בשחיקה מקצועית, או שזה יותר כמו קשיי השתלבות חברתיים עם אנשים? לי נשמע שאולי יש לך בעיה עם אנשים. לא שיש בזה משהו רע, אבל אם זו הסיבה אז יש דרכים להתמודד עם זה.

אגב, אם להיות טיפה קונקרטי, לדעתי המסלול הכי מהיר להשתלבות חזרה בתעשייה למישהו בנקודה שלך זה פיתוח web. בעשור האחרון, זה פשוט היה בהלה לזהב, בתחום הזה. אני מניח שעסקת בפיתוח אפליקציות desktop כשאתה אומר Java, אכן? אתה לא חייב אפילו לנסות ללמוד שפה אחרת לצד שרת. או שתלמד Scala, כי יהיה לך יתרון מרקע ג׳אוואי. אבל אני כבר סתם נסחף... זה רעיון שלי לדוגמה.

שלום לכולם, חדשה כאן. אני עובדת כמפתחת וגם הרבה עם אנשים. לא יועצת קריירה, לא יועצת תעסוקתית ולא פסיכולוגית.
לפותח הפוסט - אני מציעה לעבוד לפי התבנית הבאה שהתאמתי אותה בעקרון ליזמים של עסקים קטנים אבל למעשה אפשר להשתמש בה לכל פרוייקט (לא ממציאה פה שום דבר חדש).
  1. איפה אני עכשיו - רקע: איך הגעת הנה, מה יש (או אין) היום.
  2. לאן רוצים להגיע - הגדרת מטרות
  3. הגדרת העסק – מודל עסקי קנבס
  4. בחירת אסטרטגיות עפי מודלים קיימים
  5. תוכנית עבודה כללית ומסגרת זמן להשגת המטרות
  6. עבודה מעגלית של ניסוי-תוצאות:
    1. קובעים משימות לטווח קצר (למשל שבועיים), ומקבלים פידבקים מיידיים תוך כדי התקדמות.
    2. במהלך כל טווח כזה מודדים את ההתקדמות.
    3. בסיומו מפיקים לקחים זריזים לגבי הצעד הבא.
    4. תוכנית העבודה הכללית מתעדכנת בהתאם (למשל אם הבנו שאנחנו הולכים בכיוון שלא מביא תוצאות או שהציפיות שלנו לא ריאליות או שהפרספקיבה שלנו מעוותת)
    5. וחוזר חלילה – צעדים 1-4 עד שמשיגים את המטרה
עכשיו אדגים את זה על השאלה של אוגוסט.
1. איפה אני עכשיו? אז בעצם רוב מה שאתה מתאר נכנס כאן. קצת רקע על מה שהיה, על הקשיים, במה אתה טוב, המשאבים שלך (למשל יש לך תואר במדמ"ח), האמונות וכו.

2. לאן רוצים להגיע? אז גם זה נמצא שם אבל ניסוח ברור יעזור להתמקד על המטרה. אם הבנתי טוב זה משהו כזה:
למצוא עבודה קבועה במשכורת סבירה (נותן יציבות כלכלית), בתחום שיעניין ויאתגר אותך (מונע שיעמום ושחיקה ועוזר להתפתח).
כדי שיהיה לך אפשרות למצוא עבודה אז אתה רוצה שהגיל לא יהווה חסם ושהתחום לא יהיה נישתי מדי כי אז לא תקבל הצעות.
כבר כשאנחנו מנסחים מטרות עולות שאלות ואנחנו מתחילים לראות שב-1 חסרה אינפורמציה, למשל אנחנו לא יודעים כמה משאבים (זמן, מאמץ, כסף) אתה מוכן להשקיע בהשגת העבודה, אם כי ציינת: "השאלה אם מישהו יתן לי צ'אנס בגילי ומצבי, אם נניח אלמד כמה חודשים בבית את הנושא?" זה רומז שאתה מוכן להשקיע כמה חודשי לימוד אבל נניח האם גם יותר זמן בא בחשבון?

3. הגדרת העסק. טוב אז אתה כמובן לא עסק אלא איש פרטי שהפרוייקט שלו זה למצוא עבודה אז במקרה הזה במקום למפות את העסק אתה יכול למפות את עצמך. דבר זה עוזר למיתוג עצמי בעתיד לאורך כל התהליך (כבר בלימודים, כתיבת קורות החיים, פרופילים ברשת, ראיונות עבודה, במקום העבודה עצמו). מיפוי עצמי הוא נושא בפני עצמו אז רק אכתוב בקצרה שגם כאן ניתן להשתמש בתבנית ממש כמו בקנבס שיש בה סעיפים כמו: משאבים, חוזקות/חולשות, כישרונות ומיומנות, תחביבים, אמונות וערכים, חסמים וכו - ואחכ מתוך כל זה גוזרים את הערך האישי.
כמו כן בפסיכולוגיה פיתחו לזה כלים. באתר הזה למשל (אין לו שום קשר אליי) אתה יכול לעשות מבחן בעברית של 60 שאלות ובסוף לפי טיפוס האישיות הוא מציע לך רשימה של מקצועות רלוונטים. זה פותח אפשרויות שלא חשבת עליהן. אם מישהו רוצה יש גם מלא כאלו באנגלית.

4. בחירת אסטרטגיות. אז כמובן לא תסתכל על אסטרטגיות עסקיות כי אתה לא עסק אבל גם למציאת עבודה יש מלא שיטות שאנשים מספרים עליהן ברשת עד אין סוף כי כולם צריכים למצוא עבודה. בהתאם למטרות שלך ולהגדרה שלך תחפש איך אנשים אחרים התמודדו עם הסיטואציה ואז תבחר דרך אחת או כמה לנסות. למשל אם החלטת בסוף על קריירה של מפתח משחקים/תוכנות לימודיות ביוניטי אז זה כבר מצמצם את החיפוש לדבר הספציפי הזה.

5. הגדרת תוכנית כללית ומסגרת זמן. בשלב זה בהתבסס על כל הנקודות הקודמות אתה בונה הערכה לתוכנית כללית שהמטרה שלה לצייר איזה מתווה לדרך שבא תתחיל ללכת. יכול להיות שזה ישתנה בהמשך בהתאם לנסיבות וזה בסדר.
למשל אתה יכול להחליט שאתה מקדיש כמה חודשים ללימוד התחום שבחרת, ואז אתה מתחיל לחפש עבודה וברקע בונה תיק עבודות וקשרים לפי הדרישות שאתה נתקל בהן מהשוק... וכו.

6. עבודה מעגלית של ניסוי-תוצאות (אני לא קוראת לזה ניסוי טעיה כי מה לעשות שאפשר גם להצליח).
בתוכנה אם הכרת זה קצת דומה לאג'יל. בגדול אתה רוצה לראות אם התוכנית שהגדרת עובדת ומקדמת אותך לעבר המטרה. אם כן אתה ממשיך איתה ואם לא אז משנה מה שצריך אבל המשוב שאתה מקבל כל הזמן נותן לך את הכיוון.
למשל, בשבועיים הראשונים אתה מתחיל להכיר (בכל מיני אמצעים) את התחום הנבחר אבל אז מגלה שהיקף החומר עצום וכמה חודשים ממש לא מספיקים ולכן זה לא ריאלי. אז אתה משנה בהתאם: או שאתה ממקד יותר את התחום, או שאתה מחליט שמתאים לך ללמוד עכשיו כמה שנים, או שאתה עובר לתחום הבא שמעניין אותך, או שאתה נשען על ידע קודם רלוונטי אם יש כזה ומוסיף עליו כדי לקצר את התהליך וכו.
וככה מתקדמים.

מקווה שזה נותן כיוון לך או למישהו.
בהצלחה.

אני חושב שהכלב קבור בסיבה שבגללה נשרת מפיתוח מלכתחילה ולא ניסית/לא הצלחת להתרומם חזרה במשך 5 שנים.
באמת מדובר בשחיקה מקצועית, או שזה יותר כמו קשיי השתלבות חברתיים עם אנשים? לי נשמע שאולי יש לך בעיה עם אנשים. לא שיש בזה משהו רע, אבל אם זו הסיבה אז יש דרכים להתמודד עם זה.

אגב, אם להיות טיפה קונקרטי, לדעתי המסלול הכי מהיר להשתלבות חזרה בתעשייה למישהו בנקודה שלך זה פיתוח web. בעשור האחרון, זה פשוט היה בהלה לזהב, בתחום הזה. אני מניח שעסקת בפיתוח אפליקציות desktop כשאתה אומר Java, אכן? אתה לא חייב אפילו לנסות ללמוד שפה אחרת לצד שרת. או שתלמד Scala, כי יהיה לך יתרון מרקע ג׳אוואי. אבל אני כבר סתם נסחף... זה רעיון שלי לדוגמה.

סליחה על התגובה המאוחרת.
בהחלט מדובר בשחיקה מקצועית, זה פשוט היה משעמם בצורה בלתי נתפסת, ואם להיות כנה כנראה שזה עדיין יהיה די משעמם אם אני אחזור, אבל אחרי שעשיתי כמה עבודות אפורות הבנתי שהן משעממות לא פחות, והמשכורת היא שליש.
אני אכן עובד על אפליקציות ווב בשנים האחרונות כתחביב, וזה כן יותר מעניין. אבל אני עובד רק על פרוייקטים פרטיים שלי, לא הצלחתי למצוא עבודה אמיתית. עכשיו אני לומד React, מקווה שזה ישים אותי בעמדה קצת יותר טובה, אבל עדיין החור בקו"ח שלי הוא מאד בעייתי, אז אני די סקפטי, אבל עדיין לא התאיישתי סופית :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
stamEhad חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
T בחור בן 21 מחפש את עצמו בעולם התפתחות אישית 26
Yuvalbuz3 לוחם בן 20 מחפש להעמיק ידע בשוק ההון. שוק ההון 11
D בן 23 מחפש אפיקי השקעה יומני מסע אישיים 11
B בן 23, ללא הון התחלתי, עם הפקדה חודשית מחפש הכוונה שוק ההון 21
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 15
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
I בן 26 - יוצא לדרך, טייק 2# יומני מסע אישיים 8
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
E בן 19 חדש בתחום דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
N כיוון החיים של בן 24 התפתחות אישית 5
ג לבטים של בן 22 יומני מסע אישיים 8
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 87
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
A דירוג אשראי לצעיר בן 24 אוף טופיק 4
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
Omer Daniel השקעה ראשונה - בן 23 שוק ההון 4
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
C פתרון ליצירת קשר עם ילד בן שבע בבית צרכנות פיננסית 22
B אריחים בקירות חיצוניים של בניין חדיש (בן כ15) שהחלו ליפול נדל"ן 9
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
מ בן 20 יוצא לדרך יומני מסע אישיים 14
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
V מה הכלי הכי מומלץ למבוגר בן 60 ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
TheMailMan קורס מחשבים/סייבר/תכנות לילד בן 9 התפתחות אישית 14
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
B אזרחים יכולים להיכנס לאוניברסיטת בן גוריון? אוף טופיק 4
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
ד שכונת בן גוריון רמת גן נדל"ן 11
R השלמת הכנסה. בן 36 יומני מסע אישיים 16
א בן 28 - מתוסכל מהענף יומני מסע אישיים 50
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33

נושאים דומים

Back
למעלה