• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטול תשלום הוראת קבע לביטוח חיים שלא על שמי

solidiwannabe

משתמש רשום
דירוג
4
היי,
אני מעוניין להפסיק לשלם על ביטוח חיים שעשיתי על אקסית שלי (יצאנו המון שנים) ביקשתי ממנה מספר פעמים לפנות לחברת ביטוח (הפניקס) ולהעביר את הפרטי תשלום על שמה בגלל משקעים וחוסר יציבות שלה היא לא עשתה זאת ונותק הקשר, אני במהלך של צמצום כרגע ומעוניין לבטל את הכרטיס שבו יורד החיוב החודשי ולהפסיק לשלם את הביטוח, אני מעוניין לדעת האם זה יכול לצור בעיות עבורי מצד חברת הביטוח, האם יוכלו לדרוש ממני להמשיך לשלם? שוב אני מדגיש אני לא בעל הפוליסה וגם סוכן הביטוח שאותו שאלתי אמר לי שאני לא יכול לשנות את פרטי התשלום מכיוון שהפוליסה לא על שמי,

מה אני יכול לעשות במצב כזה?

תודה

תתחיל בבקשה מההתחלה
מי בעל הפוליסה? כתבת שלא אתה, אז מי?
האם פוליסת ביטוח החיים היא עבור שניכם?
האם זו פוליסת ביטוח חיים + חיסכון?
מי בעל כרטיס האשראי?
נראה לי שאתה יכול לבטל את הוראה הקבע והפוליסה תתבטל עקב אי תשלום.
אני מציע לפנות ישורות לפניקס למחלקת כספים/חשבונון ולשאול מה יקרה אם....
סוכני הביטוח אוהבים ים שקט ללא מערבולות ומעדיפים לא לשנות כלום.
אם אתה לא בעל הפוליסה אז בבירור שאינך יכול לשנות את אמצעי התשלום.
לאחר שתדבר עם הפניקס תשוב לכאן עם התשובה שלהם.
אני, מנסיוני כגרוש, ביטלתי כרטיסי אשראי והוצאתי חדשים בחשבון בנק חדש כדי למנוע כול זיקה פיננסית בכול מוסד פיננסי ביני לבין גרושתי.
לא הבנתי מה זה אומר
ביטוח חיים שעשיתי על אקסית שלי
יש כאן סתירה בין זה לבין שאתה לא בעל הפוליסה. אם אתה עשית את הביטוח זה הרי שלך ואתה יכול לבטל אותה בכול זמן.
לכן תנסה להבהיר את המצב.
בהצלחה וברוך הבא לפורום!

היי יוסי תודה, פניתי לפניקס בעבר בגלל שאין פוליסה על התעודת זהות שלי שם אני לא יכול לעבור את חומת המענה הטלפוני הממוחשב בכלל,
אני שמח שענית לי, הפוליסה עשיתי לה בזמנו היה ״מבצע״ בסוכנות ביטוח וכבר שילמתי עם הכרטיס שלי, היא על שמה בלבד אך ההוראת קבע היא מהכרטיס שלי, איך אני יכול באמת לדאוג להעיף את הכרטיס שלי משם אם אנחנו לא בקשר ולא ביחסים טובים?

זה מתסכל זה הדבר היחיד שנתקע עדיין מאז הפרידה, 70 ש״ח ״מסכנים״ אבל אין שום סיבה שיירד ממני, מה לא?

היי יוסי תודה, פניתי לפניקס בעבר בגלל שאין פוליסה על התעודת זהות שלי שם אני לא יכול לעבור את חומת המענה הטלפוני הממוחשב בכלל,
אני שמח שענית לי, הפוליסה עשיתי לה בזמנו היה ״מבצע״ בסוכנות ביטוח וכבר שילמתי עם הכרטיס שלי, היא על שמה בלבד אך ההוראת קבע היא מהכרטיס שלי, איך אני יכול באמת לדאוג להעיף את הכרטיס שלי משם אם אנחנו לא בקשר ולא ביחסים טובים?

זה מתסכל זה הדבר היחיד שנתקע עדיין מאז הפרידה, 70 ש״ח ״מסכנים״ אבל אין שום סיבה שיירד ממני, מה לא?
תפנה לחברת האשראי ותודיע שאתה מסרב לשלם, אם הם לא מבטלים את החיוב, תודיע לחברת האשראי שאתה מפסיק להשתמש בכרטיס, מעביר את הוראות הקבע שלך לחברה אחרת, ואז כשלא יהיו חיובים אתה מודיע לבנק שאתה מבטל את ההוראת קבע לחברת האשראי.
בלי קשר תשלח מכתב בדואר רשום לאקסית שבו אתה מבקש בתקיפות שתעביר את אמצעי התשלום על שמה תוך שבוע (פקס) אחרת
אתה מבטל את ההרשאה לביטוח וכן תהיה חופש לתבוע אותה על נזקים החל משליחת ההודעה.
אפשר לתבוע אותה בתביעות קטנות , אבל לדעתי חברת האשראי היא האופציה הפשוטה יותר

לא יותר פשוט לפנות לחברת הביטוח ולבטל את הרשאת התשלום? אחרת עוד ימצא עצמו בבעיה מול חברת הביטוח (לה לכאורה הבטיח לשלם אך חדל מלכבד את התחייבותו).
לא צריך לשנות את אמצעי התשלום. רק להודיע שאתה מבטל את הרשאת התשלום הנוכחית שלך.

לא יותר פשוט לפנות לחברת הביטוח ולבטל את הרשאת התשלום?
פניתי לפניקס בעבר בגלל שאין פוליסה על התעודת זהות שלי שם אני לא יכול לעבור את חומת המענה הטלפוני הממוחשב בכלל
עד כמה שידוע לי, חברת הביטוח לא "תתבע המשך תשלום", על ביטוח חיים - היא פשוט תתחיל לשלוח מכתבים (כנראה לבעלת הפוליסה) שעכב אי תשלום ואם היא לא מסדרת את התשלום, ביטוח החיים לא יהיה בתוקף.
זה לוקח כמה חודשים.
בכל מקרה, עדיף לנסות לסגור את זה מול האקסית.
נ.ב.
יצאתם מספיק זמן כדי לרכוש ביטוח חיים על שמה, מניח שאתה מכיר את ההורים שלה ברמה שיש לך את הטלפון שלהם.

יותר מהיר וקל (נפשית) לסגור את זה מול חברת הביטוח. אפשר להגיע לכולם - גם במייל וגם בטלפון.

אילו נזקים מדובר? מה שהוא שילם כל הזמן הזה?

מסכים עם שאר הדברים שנכתבו, עדיף להיות מכוסה מכל הצדדים
מהרגע שהוא מודיע לה + שבוע, כל התשלומים או ביטול הזמן חל עליה, זה לא באמת הרבה
אבל יכול לגרום לה קצת לפחד, אף אחד כמובן לא מגיש תביעות קטנות על סכומים כאלה
המטרה היא לגרום לה חהחליף/לבטל את הביטוח בלי שהוא יצטרך להחליף חברת אשראי, ולהמתין מספר חודשים עד שהחיוב היחיד יהיה של הביטוח ואז לבטל את הוראת הקבע בבנק

יתכן שגם ביטול הוראת הקבע לא תעזור,
כי אז תתבע על ידי חברת כרטיסי האשראי + עמלה

אולי אין ברירה אלא תביעה שבה אתה תובע את האקסית וחברת הביטוח

סכום הביטוח החודשי כפול 400 כפול 10 מקדם התעריפים + יום עבודה
או ביטול הביטוח ....

ואפשר לשלוח מכתב למפקח על הביטוח ולמפקח על הבנקים( הוא נדמה לי מפקח על האשראי)

נערך לאחרונה ב:
רגע רגע רגע... מי המוטב על הביטוח? לפני שאתם רצים להאשים את האקסית, אולי המוטב זה המשלם עצמו ואז זה משנה את מערך השיקולים

רגע רגע רגע... מי המוטב על הביטוח? לפני שאתם רצים להאשים את האקסית, אולי המוטב זה המשלם עצמו ואז זה משנה את מערך השיקולים
חברת הביטוח לא מפסיקה כי אין לו אפילו את תעודת הזהות של האקסית , היא לדבריו המוטבת

נראה לי שכל מי שנמצא בזוגיות ולא נשוי או עשה הסכם רצוי שבמידה והוא קונה ביטוח
שהפוליסה תהיה על שמו ולא על שם המוטב

מנסיון שלי, הרבה יותר יומיומי, עברתי בנק ושכחתי לעדכן פרטי כרטיס אשראי, קיבלתי מכתבים לשלם ביטוח חיים. כל מה שצריך לעשות זה לבטל את הרשאת החיוב (דרך החשבון שלך באינטרנט) ואם אתה רוצה להיות יותר מבסדר, תשלח לאקסית מכתב רשום שהחל מתאריך זה וזה אתה מפסיק לשלם את הפוליסה ואם היא תרצה להמשיך אותה היא תצטרך לשלם אותה בעצמה.
סיפור קטן - פעם ניסיתי להתנתק מחברת טלפון קווי מסוימת, לא בזק ולא הוט. כתבתי להם כמה פעמים, אבל הם עשו בעיות לגבי תשלומים שלכאורה יש או יהיו או אולי ויהיו ולכן צריך להשאיר את הוראת הקבע בתוקף עד שהם יסכימו לבטל אותה. כתבתי להם שהם מוזמנים לשלוח לי שובר תשלום הביתה ושהוראת הקבע מבוטלת, ושובר כזה אף פעם לא הגיע. מאז אני נוהגת ככה בכל התנתקות - אני מודיעה שהחל מתאריך זה וזה אני מפסיקה לשלם, ואם יש להם השגות הם יכולים לשלוח לי מכתב הסבר לחוב שכולל שובר תשלום ואני אשלם להם כמובן באופן מיידי. מיד לאחר מכן אני מבטלת את הרשאת החיוב בבנק ואף פעם אין לי שום בעיה או חיוב מיותר. לא קיבלתי מעולם שובר תשלום כזה, דרך אגב.

מוטבת של ביטוח חיים על שמה?

אני מניח שזה אפשרי ואז הסכום הולך ליורשים (שאני מניח שזה הוריה).
,

נכון,
@solidiwannabe
יש את המבוטח - האקסית
יש את בעל הפוליסה שזה כנראה האקסית (?)
יש את המוטבים שהם (כנראה) הוריה(?) (או אולי גם אתה ?)
ויש את המשלפ שזה אתה.

אם אינני טועה חברת ביטוח לא אמורה לקבל אמצעי תשלום ממי שאינו בעל הפוליסה (@יוסי ?) אם זה המצב אזםניב למפקח על הביטוח לסדר את הבעיה

**** דוגמא להסדר תשלום חריג
https://www.harel-group.co.il/insurance/life/request/doclib/תשלום בכרטיס אשראי.pdf

נערך לאחרונה ב:
אם אינני טועה חברת ביטוח לא אמורה לקבל אמצעי תשלום ממי שאינו בעל הפוליסה (@יוסי ?) אם זה המצב אזםניב למפקח על הביטוח צסדר את הבעיה
אין בעיה לקבוע משלם חריג לפוליסה, בתנאי שיש אישור של המבוטח (אני יכול לבטח את החיים שלך אם חתמת על זה). לגבי המשך ההתנהלות - מה שענו מעלי זה מתבקש.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 4
M ביטול אזרחות אמריקאית והתמודדות עם RSU מיסים 11
A ביטול חוזה בהפרת חוק המכר? נדל"ן 11
R ביטול אזרחות אמריקאית אוף טופיק 103
flower ביטול מסלולי ההשקעות בחו"ל - קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
נ שלב ב' של הרפורמה ביטול התקשורת העצמאית? עתיד התקשורת בארץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 90
ה בכוונת משרד האוצר: ביטול העלאת תקרת ההון הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 58
P השלכות ביטול צ'ק (לא גדול)? צרכנות פיננסית 18
Z ביטול עליית ריבית על המשכנתא. נדל"ן 61
א ביטול הזכות להפלות יזומות בארה"ב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 217
C ביטול כפל ביטוחים בדיעבד צרכנות פיננסית 0
TheOneTech ביטול הוראת קבע ליתר ביטחון? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
M ביטול וסדר בכרטיסי האשראי צרכנות פיננסית 6
A ביטול קיזוז אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Z ביטול פוליסת בריאות ישנה צרכנות פיננסית 3
Y חדר כושר צריך להחזיר לי כסף בשל ביטול מנוי אבל דורש פרטי חשבון בנק צרכנות פיננסית 4
S ביטול מסגרת אשראי -סיכונים צרכנות פיננסית 9
ג ביטול אג"ח מיועדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I ביטול אג"ח מיועדות פנסיה 226 מיליארד שקל שייכנסו לשוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Homer ביטול מס רווחי הון אוף טופיק 41
c881 ביטול המיסוי ההוני של אופציות/RSU מיסים 35
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
A ביטול אג״ח מיועדות…אולי הפעם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
סול ביטול ביטוח שארים פוסטים מאיכות נמוכה 21
ג ביטול מאפיינים בכיסוי הביטוחי אוף טופיק 0
the_newbie ביטול השתתפות עצמית ברכב שכור בישראל צרכנות פיננסית 1
Res Cogitans פיצויים בגין ביטול טיסה - בגין קורונה צרכנות פיננסית 13
L המנהל שלא היה - ביטול ביטוח מנהלים יומני מסע אישיים 11
totoguy הודעה מוזרה על ביטול פטור מס בחשבון IRA צרכנות פיננסית 11
T ביטול חוזה מחיר למשתכן נדל"ן 2
G ביטול/ניוד של ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 10
ו ביטול אגרות חוב המיועדות בפנסיה שוק ההון 2
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
ת ביטול כרטיס אשראי בנקאי, הם הביטול הוא דרך הבנק? פיזית בסניף? צרכנות פיננסית 6
G השכרת רכב בחו״ל - ביטוח ביטול השתתפות עצמית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
P ביטול עסקת מקרקעין + פיצוי, צריך פיצול סעדים? נדל"ן 6
E ביטול חדר בדירה נדל"ן 2
TunaGolem ESPP – ביטול חשיפת היתר לחברה שוק ההון 83
אצטרובל ביטול מס ירושה - רפורמת המס בארה"ב שוק ההון 20
T מכון כושר - ביטול ״מנוי״ צרכנות פיננסית 3
oz1987 ביטול כרטיס אשראי כדי לסגור חשבון בנק צרכנות פיננסית 15
E ביטול כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
E ביטול כרטיס אשראי בנקאי צרכנות פיננסית 6
doc29 ביטול מס רווחי הון אוף טופיק 34
חתול לילה מי בעד ביטול המסים אוף טופיק 260
זרטוסטרא ביטול ביטוח אישי צרכנות פיננסית 26