• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח אובדן כושר עבודה

לביטוח של איזה משכורת?
אשתי משלמת 11 שקל לכל 1000 שקל ביטוח.
יכול להיות שזה סכום הוגן מאוד בעבור מה שאשתך משלמת כתלות במה שהביטוח שלה מכסה.
ספציפית, המעסיק שלי משלם עליי 7 ש"ח לכל 1000 ש"ח... ככה שמשכורת של 10K תעלה למעסיק 70 ש"ח לחודש.

מזכיר שעדיין לא קיבלתי את כתב הפוליסה המלא אליי הביתה כמו שסוכנת הביטוח של מנהל ההסדר אמרה... עדיין מחכה לראות איזה חתול בשק סידרו לי, או שלא. הביטוח הוא דרך מגדל.
חתמתי כי זה סוג של הסכם קיבוצי דרך המעסיק ואין יותר מדי מגוון, ואם זה לא יהיה מספיק טוב לי - או שאבטל לגמרי (המעסיק ירוויח שזה עדיף לי משחברת הביטוח תבטח אותי בכפילות שלא מעניקה שום דבר) או שאשדרג.
עוד נראה...

התעריף הוא לפי אחוז מהשכר המבוטח
ובדכ למי שאין הסדר מיוחד או בעיות בריאות האחוז הוא ٪1 למי שיש ביטוח דרך מעסיק או הסדר קולקטיבי זה יכול לרדת ל 0.7٪ עד 0.4٪ ולמי שיש בעיות בריאות בהסדר פרטי זה יכול להיות עד 2.5٪ או בכלל לא.

משהו לא ברור לי, נאמר לי אישית שהמעסיק מפריש 1.2% לאבדן כושר עבודה (אני חושב שזה דרך ביטוח מנהלים). ניסיתי לשאול את סוכן הביטוח אם אפשר שזה יעבור לחסכון או חלק מזה לחסכון כתוספת במקום שכל הסכום יעבור לאבדן כושר עבודה (רוצה נגיד 0.6% לאבדן כושר עבודה ו0.6% לחסכון). הוא חייך ואמר לי שזה לא אפשרי. אבל קשה לי להסביר את זה אני מרגיש איפשהוא באוויר שמישהו מחסיר ממני מידע, שאבדן הכושר עבודה שהמעסיק מפריש לביטוח מנהלים שמשהו פה לא אומרים לי. כאילו שזו עובדה מוגמרת שהמעסיק מפריש איזה תוספת לאבדן כושר עבודה ואי אפשר להעביר אותה לחסכון, האם זהו המצב או שאני מרגיש משהו נכון?

המעסיק מפריש את העלות בפועל לאכ"ע עד גובה מסוים כדי שזה לא יהיה על חשבון המועסק.
לא שמעתי שאפשר להעביר אותה לחסכון, כמו שלא ניתן לבקש ממנו להעביר לך את הכסף של ארוחת הצהריים במקום לאכול.

המעסיק מפריש את העלות בפועל לאכ"ע עד גובה מסוים כדי שזה לא יהיה על חשבון המועסק.
לא שמעתי שאפשר להעביר אותה לחסכון, כמו שלא ניתן לבקש ממנו להעביר לך את הכסף של ארוחת הצהריים במקום לאכול.
לא מדוייק, לפי תנאי פנסיה החובה המעסיק חייב להפריש מינימום (וגם העובד) תקציב אכע נכלל בתקציב, יש כאן דוגמה
http://www.pensuni.com/?p=2783

אם אתה בביטוח מנהלים לדוגמא
והמעסיק מפריש 5% לתגמולים ועוד 1.25% לאכע חסר לו עוד 0.25% ,
אם המעסיק נותן לך הטבה מפעלית של 0.6%
אז הוא צריך להשלים 0.9%

שלום,
אשמח אם מישהו מקצועי בתחום ביטוח חיים יוכל לענות לי. אני מוכר על ידי חברת ביטוח כבעל אבדם 100% של כשר עבודה מזה כשבע שנים. יש לי סעיף שחרור בפוליסות השונות.
למרות שאין לי כשר עבודה - חברת הביטוח מורידה עמלה מאוד גבוהה מהפוליסה עבור אבדן כשר עבודה. למה אני צריך לשלם את הסעיף המיותר הזה?
נראה לי שזה כמו שאני מבטח את שתי ידיי בחברת ביטוחץ לאחר שנגדעו שתי ידי חברת הביטוח אמנם תשלם לי חדשית עבור זה אבל תחייב אותי בעמלה הביטוח לשתי ידי שאינם!

אודה על תשובה מקצועית,
אבי

אני לא בטוח שזו כזו בעיה...
אם אני מבין נכון - אותם 0.7% של כביכול אותו ביטוח אכ"ע שהמעסיק מוכן לשלם עליך נכנסים לך כרגע להפקדות של קרן הפנסיה?
במילים אחרות, המעסיק מפריש לך לקרן הפנסיה במקום 6.5% לפי החוק, 7.2% במצטבר?...

אם אני מבין נכון את מה שאתה שואל - לא ממליץ, רק מתאר לך מה היו האפשרויות שלי באותה סיטואציה:
1. לפנות למנהל ההסדר של המעסיק שלך (סוכן ביטוח או סולק פנסיוני, יש כל מיני שמות לאותו דבר בדיוק) ולבקש מממנו ישירות שיתן לך הצעה לביטוח אכ"ע דרך המעסיק... כלומר, לגשת לחשבת השכר של המעסיק ולומר לה שאתה רוצה לעשות את ביטוח האכ"ע דרך אותו מנהל ההסדר ושהם (המעסיק) ישלמו את זה כמו שהציעו/הבטיחו/נקבע בראיון השכר ביניכם.
אתה צריך לפנות לנציגת שירות או סוכנת ביטוח של אותו מנהל ההסדר ולדבר איתה ישירות.
אתה צריך לקבל אישור או הסכמה מחשבת השכר שהמעסיק ישלם לך את אותו ביטוח אכ"ע שיבוצע דרך מנהל ההסדר כמו שהבטיחו עד 1% מהשכר.
זה מה שאני עשיתי.

2. אתה יכול להשאיר את המצב כך (=המעסיק מפקיד לך 0.7% נוספים להפקדות בקרן הפנסיה - יכול להוות לך "חיזוק" לצבירה בקרן הפנסיה המקיפה), ולעשות אובדן כושר עבודה פרטי בעצמך - אם דרך מנהל ההסדר כסוכן ביטוח לכל דבר (אם הוא עובד עם לקוחות פרטיים), ואם דרך פניה טלפונית עצמאית לחברות ביטוח ולבקש הצעות לביטוח אכ"ע "רגיל" או אולי כזה שהוא "משלים לקרן הפנסיה" (יש ביטוח אכ"ע כזה במגדל שנקרא "מטרייה ביטוחית פלוס").
כמובן שאתה צריך להתעניין מה כולל הביטוח כמובן, מה חשוב לך וכל המסביב.

אגב, סכום "ממוצע" של ביטוח אכ"ע "רגיל" הוא בסביבות ה- 50-70 ש"ח לחודש... זו הגדרה מאוד כללית "ממוצע" וביטוח "רגיל" שלא אומרת הרבה, אבל נותנת מושג לגבי העלות.
@ביולוג ירושלמי תודה רבה וקצת באיחור.
אני בודק עכשיו את האופציות האלה , אני מבין שאתה הלכת לסוכן של המעסיק וסידרת לעשות דרכם את הביטוח למרות שאתה לא עשית את הפנסיה דרכו (האחרון זה המצב שלי).

תודה רבה וקצת באיחור.
בשמחה :)

אני בודק עכשיו את האופציות האלה , אני מבין שאתה הלכת לסוכן של המעסיק וסידרת לעשות דרכם את הביטוח למרות שאתה לא עשית את הפנסיה דרכו (האחרון זה המצב שלי).
ביטוח אובדן כושר עבודה - המעסיק מפרגן לי ומשלם 7 ש"ח בערך לכל 1,000 ש"ח שהוא מבטח. הביטוח נעשה דרך המשווק הביטוחי/פנסיוני של המעסיק בחברת "מגדל" כי הם בסה"כ צינור נוח וזמין לעניין הזה. ביטוח אכ"ע מקצועי, ובכך הוא שונה מביטוח האכ"ע הפנסיוני (שהוא מובנה).
קרן פנסיה - בגלל שאני יודע בדיוק מה אני רוצה דרשתי מאותו משווק פנסיוני של המעסיק שיהיה רק סולק פנסיוני בעבורי והצטרפתי למיטב-דש קרן ברירת מחדל, מסלול פאסיבי מחקה מדדי מניות (ד"נ - 0.01% מהצבירה / 1.31% מההפקדות).
הרעיון הוא שהמעסיק לא מתעסק עם כל עובד בנפרד, אלא מעביר למשווק הפנסיוני את הסכום של כל העובדים, ושאותו משווק כבר ישבור את הראש עם כל התוכניות והדרישות של העובדים והבירוקרטיה מול החברות וכו'.
קרן השתלמות - כנ"ל. דרשתי מאותו משווק פנסיוני של המעסיק שיהיה רק סולק פנסיוני בעבורי ונשארתי ב- IBI מסלול פאסיבי מחקה מדד S&P500 (ד"נ - 0.5% מהצבירה).

בשמחה :)

ביטוח אובדן כושר עבודה - המעסיק מפרגן לי ומשלם 7 ש"ח בערך לכל 1,000 ש"ח שהוא מבטח. הביטוח נעשה דרך המשווק הביטוחי/פנסיוני של המעסיק בחברת "מגדל" כי הם בסה"כ צינור נוח וזמין לעניין הזה. ביטוח אכ"ע מקצועי, ובכך הוא שונה מביטוח האכ"ע הפנסיוני (שהוא מובנה).
קרן פנסיה - בגלל שאני יודע בדיוק מה אני רוצה דרשתי מאותו משווק פנסיוני של המעסיק שיהיה רק סולק פנסיוני בעבורי והצטרפתי למיטב-דש קרן ברירת מחדל, מסלול פאסיבי מחקה מדדי מניות (ד"נ - 0.01% מהצבירה / 1.31% מההפקדות).
הרעיון הוא שהמעסיק לא מתעסק עם כל עובד בנפרד, אלא מעביר למשווק הפנסיוני את הסכום של כל העובדים, ושאותו משווק כבר ישבור את הראש עם כל התוכניות והדרישות של העובדים והבירוקרטיה מול החברות וכו'.
קרן השתלמות - כנ"ל. דרשתי מאותו משווק פנסיוני של המעסיק שיהיה רק סולק פנסיוני בעבורי ונשארתי ב- IBI מסלול פאסיבי מחקה מדד S&P500 (ד"נ - 0.5% מהצבירה).

לגבי (1) יפה מאוד. אני אבדוק את הנושא. אם הבנתי ממך נכון בתוך קרן הפנסיה של מיטב דש אמור להיות לי ביטוח כזה מובנה. גם לי מגיע ביטוח נוסף "מקצועי" כפי שתיארתי שכרגע הכסף הוא נכנס לי לפנסיה בגלל שלא "עשיתי" את החבילה של קרן הפנסיה של הסוכן של החברה בה אני עובד. הוא בזמנו טען שרק אם אני פנסיה דרכו (לא מיטב דש) , אני יכול לעשות את הביטוח הנוסף הזה - הוא קרא לזה מבצע של מקום העבודה שלי. הוא מחרטט לצערי ואני אבדוק את זה, לא היה לי זמן פשוט לעשות את זה.

(2) אני באותו מסלול.

(3) אני באותה חברה אבל מסלול מניות חול פסיבי מדדים. אתה יכול להגיד מה הדעה שלך לגבי העדפתך ל מניות ארה''ב ? האם זה בגלל שקרן השתלמות אתה יכול למשוך אותה בזמן הקרוב יחסית, כלומר אתה מאמין שבזמן הקרוב מדד ארהב יעלה יותר מכל העולם כמו בעשרות שנים אחרונות?

תודה

אם הבנתי ממך נכון בתוך קרן הפנסיה של מיטב דש אמור להיות לי ביטוח כזה מובנה.
בכל קרן פנסיה יש ביטוח אובדן כושר עבודה (נקרא גם "ביטוח נכות").
אם אני לא טועה, אי אפשר לבטל אותו, רק לשנות את המסלול הביטוחי ולהוריד אותו למינימום.
בנוסף יש גם ביטוח שארים (קצבת אלמנה/יתום) שאותו כן אפשר לבטל, אבל לבטל רק לשנתיים ואז לבקש לבטל שוב (לחדש את הביטול).
אלו 2 הביטוחים העיקריים בקרן הפנסיה שהם מובנים ושאין לך בחירה אם כן או שלא, אלא רק איך ובכמה.

מסלול מניות חול פסיבי מדדים
נראה אחלה של מסלול, ש- 50% ממנו עוקב אחרי S&P500...
הוא נראה קצת יותר מפוזר מהמסלול שאני נמצא בו.
S&P 500 - 50%
30% - Euro Stoxx600
MSCI Emerging Market s - 13%
Nikkei - 7%

אתה יכול להגיד מה הדעה שלך לגבי העדפתך ל מניות ארה''ב ?
ההעדפה שלי היא למדד מניות אמריקאי כי אני מאמין ב- US&A.
אני חושב ש- S&P500 הוא מדד מצויין שמכיל מגוון רחב ומפוזר מאוד של חברות מהמופלאות שהיו לאנושות.
חלק מהסיבות לבחירת המסלול הזה כבר תוארו בעבר בכישרון רב (1 | 2 | 3).
אגב, אם הייתה אפשרות לדאו ג'ונס, יש מצב שהייתי במסלול שמחקה אותו... למה? לא בטוח. אינטואיציה.

האם זה בגלל שקרן השתלמות אתה יכול למשוך אותה בזמן הקרוב יחסית
בשום פנים ואופן אני לא מתכנן למשוך את קרן ההשתלמות שלי שעל מנת לממן צריכה.
אני מייעד אותה כרובד פנסיוני נוסף ומבחינתי כל מה שמופקד לשם לא באמת קיים. זה לא כסף קיים וזה לא כסף שלי (2.5% ממנו הם כן שלי, כל השאר בונוס).
אני וקרן ההשתלמות שלי ניפגש בפנסיה אם הסיגריות לא יהרגו אותי קודם ואז הכל יישאר כירושה לילדים שלעולם לא יהיו לי.

למשוך אותה בזמן הקרוב יחסית, כלומר אתה מאמין שבזמן הקרוב
זמנים קרובים לא מדברים אליי (ואני גם לא מאמין בכלום חוץ ממדע, בטח לא אמונה בעניינים של שוק ההון).
מה גם שאם ארשום לך שאני "מאמין שיהיה כך וכך", אני משול לספקולנט לא פחות מהאחרים, משמע שאתנבא באשר למשהו מסויים ואני באמת שלא מבין כל כך.
אני ממש לא יודע מה יהיה וזה גם לא מעניין אותי כי טווחי הזמן מרחיקים אותי מהעכשיו ונתנים לי מרווח נשימה. כל מה שאני שם היכן שאני שם נתקע שם ומבחינתי הוא לא קיים. זו סיבולת הסיכון שלי - הדחקה של ההון.
עפ"י משנתה של הסולידית - אני במצב של קנה-החזק או שגר-שכח. לא מעניין אותי מה יהיה עם שוק ההון ב- 10-15 שנים הקרובות.

מדד ארהב יעלה יותר מכל העולם כמו בעשרות שנים אחרונות?
חוזר על זה - אין לי מושג... זה לא למה בחרתי ב- S&P500. שהרי "אין תשואות העבר מעידות על תשואות העתיד".
מי שאומר לך שכן, המדד הזה יעלה יותר מכל המדדים האחרים בכל העולם, אז...
לאף אחד אין הוכחות ולכן לא מדובר במדע אמפירי או בעובדות, אלא בהשערות ותו לא (כמובן שאפשר לעשות רציונליזציה לאותן השערות ואז הספקולציה נהיית מעניינת יותר).
ייתכן שאם באפט היה נפגש איתי לשיחה, קונה לי על חשבונו בקבוק חצי ליטר של קוקה קולה שלא הייתי שותה ואומר לי את זה, אולי הייתי מאמין. כל השאר - ספקולנטים (את המושג "ספקולציה" בהקשר של השקעות, טבע בכבודו ובגאוניותו בנג'מין גרהאם, אני מקשיב לו).

מישהו יכול לתת הערכת עלות לדבר כזה באופן פרטי (לא דרך הפנסיה)?
פשוט הפנסיה שלי מאוד סולידית (רק 40% מניות) הייתי מעדיף משהו שואף ל100% שיש לי אופציה בביטוח מנהלים שהעבודה שלי מציעה או לחלופין לעבור לקופת גמל. בכל מקרה זה אומר לוותר על הביטוחים המובנים. למישהו יש נסיון עם זה?
סליחה על ההקפצה, יכול לשאול מה עשית בסוף? אני יודע כי העלו את הביטוחים משמעותית מאז ...
[אני עצמאי ובדיוק יושב על המדוכה]

יכול לשאול מה עשית בסוף?
עברתי ל-100% הפקדות לקופת גמל.
המעסיק רוכש עבורי אכע עיסוקי (עם שחרור הפקדות לגמל) ב-0.58% מהשכר ועל חשבון התגמולים (כלומר רק 5.92% מהשכר מגיעים לתגמולים במקום 6.5%).

עברתי ל-100% הפקדות לקופת גמל.
המעסיק רוכש עבורי אכע עיסוקי (עם שחרור הפקדות לגמל) ב-0.58% מהשכר ועל חשבון התגמולים (כלומר רק 5.92% מהשכר מגיעים לתגמולים במקום 6.5%).
מי החברה המבטחת ?
זה לפני או אחרי הרפורמה (מתי תאריך תחילת הפוליסה?)
זאת פולסיה קולטיבית לכל החברה?

רכשת חלופה כלשהי לביטוח שארים ?
ריסק ב-4.80 לכל 100,000 דרך המעסיק הקודם (נראה לי שזה מוגדר 50% הנחה לכל החיים).

אני עושה פעולה דומה כמו בקרן פנסיה, על כל 100,000 שצוברים בשווי הנקי, אני מוריד מהביטוח.

ריסק ב-4.80 לכל 100,000 דרך המעסיק הקודם (נראה לי שזה מוגדר 50% הנחה לכל החיים).
זול! באיזו חברה ?

המעסיק רוכש עבורי אכע עיסוקי (עם שחרור הפקדות לגמל) ב-0.58% מהשכר
וגם זה זול. האם כתוב בפוליסה שיש שחרור הפקדות לגמל ? וידאת את זה ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
יבגני_ל מנסה להבין את העלות של ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N ביטוח אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D הוצאה מוכרת בגין רכישת ביטוח מפני אובדן כושר עבודה (אכע) לשכירה מיסים 6
L ביטוח אובדן כושר עבודה נפרד, וקופת גמל פנסיונית נפרדת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח אובדן כושר עבודה וקרן הפנסיה צרכנות פיננסית 1
אמירב חלוקת ביטוח אובדן כושר עבודה למספר חברות ביטוח צרכנות פיננסית 4
F ביטוח אובדן כושר עבודה מטעם המעסיק VS דרך הפנסיה צרכנות פיננסית 0
avi90 עלות ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 15
א ביטוח אובדן כושר עבודה יקר צרכנות פיננסית 13
O ביטוח מנהלים או קופת גמל כאשר יש צורך בביטוח אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 17
ז עלות ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאים צרכנות פיננסית 19
ש המשך ביטוח אובדן כושר עבודה באופן עצמאי צרכנות פיננסית 3
M הקשר בין פוליסת ביטוח מנהלים לבין פוליסת אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 7
M ביטוח אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 6
I חובת ביטוח אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 34
M ביטוח אובדן כושר עבודה בזמן הפסקה של שנים מהעבודה צרכנות פיננסית 10
yanosh34 ביטוח סיעודי וביטוח אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 9
A ביטוח אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 38
יבגני_ל מה אפשר לעשות עם יתרה שימושית בחשבון ביטוח אובדן כוח עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 31
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6

נושאים דומים

Back
למעלה