ביטוח מנהלים או קופת גמל כאשר יש צורך בביטוח אובדן כושר עבודה

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י ohno, ‏13/11/18.

1. ohno

ohno משתמש רשום

שלום

אשמח לשמוע את דעתכם לגבי הפרשות לקופת גמל מול ביטוח מנהלים בהקשר של אובדן כושר עבודה.
    יש לי משפחה צעירה וכמפרנס הראשי אני חושב שחשוב שאהיה מבוטח כנגד אובדן כושר עבודה.

עד כה הפרשתי את היתרה מעל תקרת ההפרשה לפנסיה לקופת גמל של IBI וכרגע אני לא מבוטח על ההפרשה העודפת לא.כ.ע.

אני מתלבט האם כדאי להעביר את ההפרשה העודפת לביטוח מנהלים, על מנת לקבל ביטוח אובדן כושר עבודה בעלות של 0.9%.

הסיבה העיקרית להתלבטות: ההפרש בעלויות הביטוח (בביטוח מנהלים אצטרך להפריש 3% מההפקדה פלוס 0.5% מהחסכון לעומת קופת גמל בה אני מפריש רק 0.48% מהחסכון) וכמו כן לא בטוח שאוכל לממש את האסטרגיה של השקעה פאסיבית בעוקבי מדדים כמו שאני עושה היום דרך IBI

אשמח לדעתכם

תודה

2. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

אם אתה לא מפקיד לביטוח מנהלים יש לך 3.9% עודפים לרכוש איתם ביטוח א.כ.ע בשוק הפרטי.
    תעשה סקר שוק ותראה אם זה יוצא יותר או פחות.

(מזניח לעכשיו את הפרש דמי הניהול מהצבירה)

3. roneng

roneng משתמש בכיר

אם אתה גם ככה מפריש לפנסיה, אתה יכול להפריש רק תגמולים לפנסיה ואת הפיצויים לגמל.
    ככה אתה יכול לבטח עד שכר של 32,488 ש"ח בביטוח אכ"ע ושארים דרך הפנסיה.

4. ohno

ohno משתמש רשום

תודה רונן על התגובה. לא כלכך הבנתי איך הגעת לביטוח שכר עד 32 אלף בפנסיה בלבד.

עד כמה שאני מבין השכר המקסימלי המבוטח בפנסיה הוא כ 19 אלף ש"ח, ואת הפרשות התגמולים על שאר השכר ניתן להפקיד או לקופת גמל או לביטוח מנהלים. וכנ"ל לגבי הפיצויים.

5. roneng

roneng משתמש בכיר

זאת טעות נפוצה.
    ההגבלה היא על ההפקדה לפנסיה ולא על השכר.
    נכון להיום תקרת ההפקדה לפנסיה מקיפה היא 4,061 ש"ח לחודש. אם אתה מפקיד גם תגמולים (6%+6.5%) וגם פיצויים (8.33%) אכן תגיע לתקרה הזאת בהפקדת שכר של כ19 אש"ח (‎20.833%*19492=4061).
    מצד שני, אם אתה מפקיד רק תגמולים לפנסיה (12.5%) ואת הפיצויים לגמל אז אתה יכול להפקיד קצת מעל 32 אש"ח כי ‎12.5%*32488=4061
    גם זה דרך אגב לא מדוייק. מעבר לקופת גמל וביטוח מנהלים, יש לך את האופציה של פנסיה משלימה.

ohno אוהב/ת את זה.
  6. ohno

ohno משתמש רשום

מעולה, תודה רבה על ההסבר המפורט! מדהים שאף יועץ פנסיוני לא מסביר את זה ככה.
    זאת בהחלט נשמעת דרך טובה לשפר את כיסוי הא.כ.ע בפנסיה המקיפה

שתי שאלות נוספות:

- מה הם היתרונות של פנסיה משלימה לעומת האלטרנטיבות?
    - אני מניח שניתן לרכוש א.כ.ע פרטי על ההפרש הלא מבוטח במידה והשכר עולה על 32K?

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
האם להישאר בביטוח מנהלים? צרכנות פיננסית ‏1/1/19
ביטוח חיים (ביטוח מנהלים) צרכנות פיננסית ‏12/12/18
הצעות מחיר - קרן פנסיה/ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית ‏18/11/18
ביטוח מנהלים (שנת 2010) - שארים צרכנות פיננסית ‏14/11/18
קרן פנסיה או ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית ‏29/10/18
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.