• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בחירת בית השקעות

yishai

משתמש רגיל
דירוג
52
שלום אני חדש בפורום, אני עוקב אחריו ואחרי הבלוג כבר זמן רב. אני מתכנן בקרוב להעביר כספים להשקעה,יש לי בערך 150 אש"ח.
בהנחה שאני מתכנן להשקיע רק במניות בקרנות ואנגארד בארהב (אני בן 25 ואזרח אמריקאי)
ממה שהבנתי כאשר יש יותר מ80 אש"ח הכי זול זה לפתוח חשבון בבית השקעות בארהב.
אני רואה שיש כאן בפורום אנשים עם סכומים גדולים מזה שעובדים עם בתי השקעות ישראלים להשקעה בחו"ל, אני אשמח להבין מה היתרונות של זה.

כמו כן האם הבנתי נכון שהדרך הזולה לקניית דולרים היא העברת שקלים לבית השקעות ישראלי המרה ואז העברה לבית השקעות אמריקאי.
עבור אופן פעולה זה יש הבדל בין בתי השקעות שונים (או tradeone אני באגוד)

אני אישית עובד עם חשבון באינטראקטיב ברוקרס ומשלם עמלות פעולה של 1.5 דולר בלבד ללא עלויות שוטפות כלשהן.

כאזרח אמריקאי חלק מבתי ההשקעות בארץ לא ישמחו לפחות לך חשבון וצריך לקחת זאת בחשבון.

כמו כן הם יגבו ממך מס במקור בארץ אבל אם יהיה לך חשבון בחו"ל אז לא יגבו ממך מס במקור וכך הכסף יכול להישאר מושקע בבורסה.
כאזרח ארצות הברית לא יגבו ממך מס במקור על דיבידנדים בחשבון בחו"ל בכלל שזה יתרון לא קטן.

אתה יכול לפתוח חשבון ישירות מול אינטראקטיב ולשלם:
* עמלת מינימום של 1 דולר לפעולה בלבד.
* במידה ולא תשלם 30 דולר בעמלות בחודש (או שאין לך 100 אלף דולר בחשבון) אז יגבו ממך עמלת אי-פעילות בסך 10 דולר.

אתה יכול לפתוח חשבון באינטראקטיב דרך מתווך ישראלי (כמו ביטריידר) ולשלם:
* עמלת מינימום של 1.5 דולר לפעולה (במקום רק 1).
* פטור מעמלת אי-פעילות.

אם הרעיון של פתיחת חשבון באינטראקטיב דרך ביטריידר מעניין אותך אז אתה יכול להצטרף לקבוצה שמגיעה מהבלוג שלי ולקבל הנחה בעמת פעולה ל-1.4 דולר במקום 1.5 דולר.
הפטור מעמלת אי-פעילות נשאר אותו הדבר.

ביטריידר יסייעו לך במילוי טפסים ובהעברות לאינטראקטיב אם תצטרך.

כמובן שיש אלטרנטיבות רבות אחרות.

אני לא מכיר טענה כזו. אולי אתה מתכוון לטענה אחרת: מעל כמה עשרות אש"ח עדיף לעבוד עם בתי השקעות בארץ מאשר דרך הבנקים (דמי הניהול הקבועים של בתי ההשקעות הופכים להיות נמוכים יותר מאשר דמי המשמורת של הבנק).
כאשר משווים ברוקר זר מול בית השקעות בארץ, אפילו בתיק של מליון ש"ח, יתכן שישתלם יותר להחזיק אותו בבית השקעות בארץ. כדי להכריע ביניהם, יש להתחשב גם בעלויות העברה לחו"ל. אם בכל רכישה תקנה נייר אמריקאי אחד בלבד, סביר מאד שעמלות העברה תגברנה על עמלות הרכישה בארץ.
כמו כן האם הבנתי נכון שהדרך הזולה לקניית דולרים היא העברת שקלים לבית השקעות ישראלי המרה ואז העברה לבית השקעות אמריקאי.
לשם כך עליך להחזיק חשבון בבית השקעות ישראלי, ולשלם עליו כל חודש. ניתן גם להתמקח עם הבנקים ולהוריד אותם למחירים דומים.

אזרח אמריקאי
שים לב שיש בנקים ובתי השקעות שלא יפתחו חשבון לאזרחים אמריקאיים (דיסקונט, IBI ואקסלנס).
מצד שני, אם יש לך כתובת בארה"ב, תוכל לפתוח חשבון אצל ברוקרים רבים שלא פתוחים לאזרחי חוץ ארה"ב. דוגמא ספציפית היא Vanguard שמאפשרת מסחר בכל הקרנות והETF ללא עמלות בכלל.

אני באייביאי והממשק שלהם לא משהו. צריך לבחור ממשק/כלי מתוך כמה והם לא מסונכרנים אחד עם השני.
במעמד פתיחת החשבון הם היו מוכנים להגיע למקום העבודה וכאשר רציתי לצרף שותף הם לא מוכנים לטרוח ודורשים שיבואו אליהם.

הבנת לא נכון כפי שטונה אמר.

כמו כן הם יגבו ממך מס במקור בארץ
טעות.

האם אתה הולך להוסיף כספים לחיסכון? כמה וכל כמה זמן?
כמה ני"ע אתה מתכוון להחזיק? באיזה תדירות אתה מתכוון לרכוש אותם? באיזה סכומים?

אני רואה שיש כאן בפורום אנשים עם סכומים גדולים מזה שעובדים עם בתי השקעות ישראלים להשקעה בחו"ל, אני אשמח להבין מה היתרונות של זה.
יש שרשור שלם המדבר על יתרונות וחסרונות של ברוקר זר, שלדעתי יכיל את על התשובות הרלוונטיות, כמובן כתלות באופן הפעילות שלך. לגבי השוואה של עלויות מבין הבתי השקעות/בנקים בארץ - יש את הסקר ויש גם פוסט שכתבתי בנפרד לגבי בנק ירושלים ספציפית.

יש כמובן עוד שרשור נפרד שמדבר על המרת מטח, ומקיף את מגוון האפשרויות והעלויות - שם תמצא את החצי השני של התשובות.

אני מצטער שהתמקחתי בזמנו עם הבנק. הייתי צריך לעבור מייד לבית השקעות. ההתמקחות הייתה סתם בזבוז אנרגיה ובזבוז כסף. השתהיתי בבנק שנתיים ללא צורך, בעמלות מופחתות אך עדיין גבוהות בהרבה מאלה שקיבלתי בבית ההשקעות ללא שום התמקחות.

ההתמקחות הייתה סתם בזבוז אנרגיה ובזבוז כסף
אני הודעתי לבנק שלי שבבית השקעות אני אשלם כ-30₪ ואם הם לא מורידים את עמלת אחזקת ניירות הערך ( שהיא באחוזים ) למספר קטן מ-30 אני עוזב.

זה עבד

מה בדבר נוחות הממשק?
לאומי טרייד (של בנק לאומי) פי אלף יותר ידידותי מ-אורדרנט פרו (של אקסלנס).
וגם ב-etrade שם מנוהלות המניות שאני מקבלת מהחברה שאני עובדת בה (RSU, ESPP) הוא ממשק יפהפה, נוח, ונהיר.
לטעמי האורדרנט פרו הוא אסון של ממשק אדם מכונה.

גם בבנק הפועלים ממשק המסחר מאד נוח, אין מה להשוות לאורדרנט המזעזעת. והעמלות שלי שם מצוינות. אבל כבר הבנתי שזה תלוי בסניף (יש סניפים שמתאמצים לשמר לקוחות ויש כאלה שלא, בכל הבנקים) ובגודל התיק.

זה תלוי בסניף
איך אני שונאת את הקונספט הזה של "הסניף"... כזה שנות ה-80 של המאה הקודמת.
"את זה אפשר לעשות רק בסניף שלך"
"גשי לסניף"
ואם אני עוברת לעיר אחרת, אז אני צריכה לעבור סניף, או לנסוע מרחקים לסניף שלי, כמו לעשות מסע נוסטלגי לעיר הולדתי.
בגלל זה בין היתר אני בישיר לאומי - כי כל סניף הוא הסניף שלי. לא שזה המקום הכי זול או הכי טוב... פשוט לי אישית יש אלרגיה ל"סניף".

ואם אני עוברת לעיר אחרת, אז אני צריכה לעבור סניף, או לנסוע מרחקים לסניף שלי, כמו לעשות מסע נוסטלגי לעיר הולדתי.
"הסניף" = האנשים שאת עובדת איתם / שעובדים איתך. זה לא אומר שאת צריכה להגיע לשם פיזית. אני מגיעה לסניף פחות מפעם בשנה. כל התקשורת באימייל ובטלפון. לי זה נוח כי הם באמת נותנים לי תנאים טובים ומשתלם לי.

זה לא אומר שאת צריכה להגיע לשם פיזית.
אולי היום זה כך. כשעברתי לישיר לאומי (שהיה פעם הישיר הראשון) הם אפשרו פעולות ללא הגעה לסניף (טלפון, אינטרנט, שליחים) בעוד שבסניף שלי בלאומי לא התאפשר. תכלס ישיר לאומי זה סניף 678 של בנק לאומי. אבל אני לא מכירה את האנשים הספציפיים שעובדים שם. כנראה האלרגיה שלי לסניף מבוססת על זכרונותיי ממזמן.

רק בסכומים גבוהים (מאות אלפי שקלים)
לאו דווקא.. בהשראת הבלוג לקחתי את כל המשפחה להתמקחות.
נפלנו על הפקיד כל המשפחה, לאחים היו בזמנו פחות מ-100K, אבל להורים היו חשבונות ותיקים.. והוא הוריד לכל בני המשפחה.

נפלנו על הפקיד כל המשפחה, לאחים היו בזמנו פחות מ-100K, אבל להורים היו חשבונות ותיקים.. והוא הוריד לכל בני המשפחה.
והסכום המצרפי הוא?
לאיזה תנאים הגעתם?
ותחכי, ההטבות האלה יתאפסו אם הזמן...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א התייעצות בחירת בית השקעות ישיר או דרך יועצים פנסיונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A בחירת בית השקעות שוק ההון 1
S בחירת בית השקעות שוק ההון 1
סתןלי ת'כסף בחירת בית השקעות לניהול חשבון מסחר ב UK שוק ההון 0
T בחירת בית השקעות שוק ההון 6
ה בחירת בית השקעות שוק ההון 8
א בחירת בית השקעות צרכנות פיננסית 1
K בחירת בית השקעות שוק ההון 19
Y שאלה תכלסית על בחירת בית השקעות דרכו לסחור שוק ההון 20
מ בחירת בית השקעות צרכנות פיננסית 1
L בחירת בית השקעות לפנסיה/קופ"ג צרכנות פיננסית 26
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
Y בחירת קרן כספית שוק ההון 3
א בחירת דירה - מחיר למשתכן נדל"ן 16
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
י בחירת האינסטרומנט המתאים לגידור שוק ההון 0
ד בחירת יועץ משכנתא נדל"ן 7
B בחירת מסלול אצל אקסלנס שוק ההון 4
D מיסוי espp, בחירת אופן חישוב המס מיסים 2
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
caterpillar בחירת מקבילה דואלית מתאימה לנייר שקלי שוק ההון 0
ס בחירת בורסה לרכישת נייר דולרי שוק ההון 9
T בחירת דירה בפינוי בינוי נדל"ן 32
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
S בחירת שכונה למגורים אוף טופיק 16
doc29 בחירת עורך דין מייצג פינוי בינוי נדל"ן 7
ttmoon בחירת דירה ומשכנתא נדל"ן 26
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L בחירת קרן כספית שוק ההון 9
ד בחירת מסלול לימודים - העברית? רייכמן? התפתחות אישית 5
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y בחירת מסלול במשכנתא לסילוק נדל"ן 5
ה בחירת בנק וכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 2
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
I בחירת קרנות מתאימות דרך ib לנאסדק100 ו״לכל העולם״ שוק ההון 1