• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

באיזה מטבע נקוב נכס הבסיס בקרן iShares MSCI ACWI UCITS ?

אני עדיין חושב שהיא התכוונה להעלות את העניין של התצוגה.
בעיקרון אני בהחלט בעד לתת לה להנות מהספק. אבל בנושא שערי מט"ח היא מספר פעמים כתבה את הנושא בצורה שגורמת לי להעריך שבנושא הזה היא חולקת על מה שקרוב לקונצנזוס בפורום (שאין משמעות למטבע).
אציין בנוסף שבטווח הקצר - בינוני בהחלט יש משמעות אבל הקרנות המגודרות גורמות ליותר בעיות מאשר פותרות.
אני לא יכול לחשוב על מטרת השקעה סבירה שההשקעה בקרנות כאלו משרתת (ואין לה פתרון הרבה יותר טוב)

שקל ודולר.
שער החליפין מייצג די טוב לאחר תיקון איפלציה של שניהם.

כלומר טענתי היא שאם תמדוד תשואה בש"ח מתוקן אינפלציה או דולר מתוקן אינפלציה ההבדל לאורך זמן יהיה קטן.
מצטער, עדיין לא ממש הבנתי.

אתה בעצם אומר ששע"ח לא משפיע, ושאם מודדים ביחס ל "סל מחירים" כללי תיאורטי, אז בעצם התשואה זהה בין אם מודדים את המחיר של הכל (המניות + "סל המחירים") בשקלים לבין אם מודדים אותם בדולרים?

נו זה בדיוק מה שאני טוען בכל הדיונים האלה :)

נו זה בדיוק מה שאני טוען בכל הדיונים האלה :)
ואני מנסה לחזק את הטענה עם ראיה נוספת.
אחדד גם שבטווח קצר - בינוני להבנתי יש משמעות לשע"ח ולכן למישהו שמתכנן הוצאה גדולה / שינוי משמעותי בתיק בטווח הזה כדאי לשקול גידור כלשהו.

בטווח קצר - בינוני להבנתי יש משמעות לשע"ח ולכן למישהו שמתכנן הוצאה גדולה / שינוי משמעותי בתיק בטווח הזה כדאי לשקול גידור כלשהו.
התנודתיות של המניות גבוהה בהרבה מתנודות שער החליפין.
מי שמתכנן הוצאה גדולה בטווח קצר-בינוני צריך למכור את המניות. גידור לא ממש יעזור...

התנודתיות של המניות גבוהה בהרבה מתנודות שער החליפין.
מי שמתכנן הוצאה גדולה בטווח קצר-בינוני צריך למכור את המניות. גידור לא ממש יעזור...
זה כבר תלוי בהרבה דברים. ככל הנראה ברובם הגורף של המקרים מה שאמרת נכון.

תודה רבה לכם.

אגב,

התשובה שענו לי מבלאקרוק ישראל מראה שלמעשה נכס הבסיס חשוף למטבעות נוספים מלבד לדולר, האם זה אומר שאני חשוף ל64% מסך הסכום לשער חליפין דולר/שקל ושאר 36% מהסכום חשוף לשערי חליפין של השקל עם שאר 33 המטבעות הללו?

זו התשובה:

"לקרן יש חשיפה מטבעית גלובלית ולמרות שכ64% הם אכן לדולר, היא מחזיקה בעוד כ33 מטבעות אחרים. שים לב שאם אתה רוכש את הקרן בישראל היא תהיה נקובה בשקל אבל עדיין תהיה חשופה למט"ח."

תודה רבה לכם.

אגב,

התשובה שענו לי מבלאקרוק ישראל מראה שלמעשה נכס הבסיס חשוף למטבעות נוספים מלבד לדולר, האם זה אומר שאני חשוף ל64% מסך הסכום לשער חליפין דולר/שקל ושאר 36% מהסכום חשוף לשערי חליפין של השקל עם שאר 33 המטבעות הללו?

זו התשובה:

"לקרן יש חשיפה מטבעית גלובלית ולמרות שכ64% הם אכן לדולר, היא מחזיקה בעוד כ33 מטבעות אחרים. שים לב שאם אתה רוכש את הקרן בישראל היא תהיה נקובה בשקל אבל עדיין תהיה חשופה למט"ח."
שיהיו בריאים איך הם משתפים פעולה עם השטות הזו של חשיפה מטבעית.
עד שהצליחו להבין שאם המחיר נקוב בשקלים זה לא אומר שיש חשיפה לשקל, שכחו את התובנה הזו כשבלבלו בין נכסים שמחירם נקוב ב 33 מטבעות לבין חשיפה למטבעות אלו

שיהיו בריאים איך הם משתפים פעולה עם השטות הזו של חשיפה מטבעית.
טכנית הם צודקים, אם הדולר יורד מבלי שהמניות עולות (דבר שלא אמור לקרות) אז ערך הקרן בשקלים יורד.

טכנית הם צודקים, אם הדולר יורד מבלי שהמניות עולות (דבר שלא אמור לקרות) אז ערך הקרן בשקלים יורד.
אתה מתכוון אם הדולר והמניות שניהם יורדים בדיוק באותו יחס?
כי אם רק הדולר יורד אז לפי הגדרה מחיר של כל דבר (כולל מניות) במונחי דולר יהיה יקר יותר.

למה לא אמור לקרות? אם השקל מתחזק מול סל המטבעות (או כל מדד אחר שמודד את המטבעות האחרים לפי משקלם בינם לבין עצמם), ונניח שהיחס בין כל אותם מטבעות לעצמם נשמר, אך נחלש למול השקל, למה שהמניה שקובה בדולר תעלה?

אם השקל מתחזק מול סל המטבעות
אם השקל הוא זה שמתחזק זה משהו אחר.
הוא דיבר על מצב שבו הדולר הוא זה שיורד ולא השקל זה שמתחזק.
כלומר היחס בין כל המטבעות לבין עצמם נשמר, אך הדולר הוא זה שנחלש מול כולם (כולל מול כל שאר הנכסים, כמו סחורות, מניות וכו').

ברור שאם שער הדולר יורד יחסית לנכס אחר והמחיר בדולר לא משתנה, אז המחיר במונחי הנכס האחר יורד.
חוץ מחשבון ברמה של כיתה ו' (הלעג לא כלפיך, אלא כלפיהם), אין בו תובנה מיוחדת.

אבל כאן הם הלכו צעד הלאה, כפי שכתבתי.
הם מבינים שאם נייר הערך נקוב בשקלים אבל מחזיק נייר ערך שנקוב בבאט תאילנדי, אין חשיפה לשקלים.
אבל לא מבינים שאם נייר הערך שנקוב בבאט תאילנדי הוא של חברה שמחזיקה קרקעות בשבדיה, מפעל במרוקו ויש לה לקוחות במקסיקו, אין חשיפה לבאט התאילנדי.

אם השקל הוא זה שמתחזק זה משהו אחר.
הוא דיבר על מצב שבו הדולר הוא זה שיורד ולא השקל זה שמתחזק.
כשישראלי שחי פה בארץ ומתנהל בשקלים מדבר על "הדולר נחלש" או "השקל התחזק" הוא לרוב מתייחס ליחס של דולר/שקל. לרוב הגדול אין מושג אם זה קרה כי הדולר נחלש מול סל המטבעות או כי השקל התחזק מול סל המטבעות.

כשישראלי שחי פה בארץ ומתנהל בשקלים מדבר על "הדולר נחלש" או "השקל התחזק" הוא לרוב מתייחס ליחס של דולר/שקל. לרוב הגדול אין מושג אם זה קרה כי הדולר נחלש מול סל המטבעות או כי השקל התחזק מול סל המטבעות.
נכון. אז מה?
יש הרבה דברים לא נכונים שה"ישראלי" הממוצע מאמין בהם.
אין שום סיבה לחזק אמונה לא נכונה כזאת. עדיף להסביר איך דברים באמת עובדים.

נכון. אז מה?
יש הרבה דברים לא נכונים שה"ישראלי" הממוצע מאמין בהם.
אין שום סיבה לחזק אמונה לא נכונה כזאת. עדיף להסביר איך דברים באמת עובדים.
להגיד שהם טועים זה גם לא נכון. הם פשוט לא מסבירים נכון מה מפריע להם, אבל התוצאה מבחינתם היא אותה תוצאה - אם השקל התחזק מול הדולר (ומול סל המטבעות), התשואה של השקעה שנעשתה בדולר נשחקת - בהינתן שהם מתכוונים לבסוף להשתמש בשקלים.

להגיד שהם טועים זה גם לא נכון
למה לא?
אם הם לא מבדילים בין עליה של השקל לבין ירידה של הדולר אז הם בהכרח טועים.
אם השקל התחזק מול הדולר (ומול סל המטבעות), התשואה של השקעה שנעשתה בדולר נשחקת
מצד שני עלות המחיה בשקלים יורדת (בטווח הארוך).

חוץ מזה, אם מנגד הדולר הוא זה שנחלש אז זה רק נראה שהתשואה קטנה יותר, כשאר התשואה השקלית אולי קטנה יותר מאשר התשואה הדולרית אבל שווה לתשואה בכל שאר המטבעות בעולם (וגם יחיסית לסחורות וכו').

או בקיצור - זה שאנשים לא מבינים זאת לא סיבה "לזרום" איתם אלא עדיף להסביר להם איפה הטעות שלהם.

למה לא?
אם הם לא מבדילים בין עליה של השקל לבין ירידה של הדולר אז הם בהכרח טועים.
אם השקל התחזק מול סל המטבעות הוא גם התחזק מול הדולר, ובמילים אחרות הדולר נחלש מול השקל (וגם שאר המטבעות נחלשו מול השקל).

מצד שני עלות המחיה בשקלים יורדת (בטווח הארוך).
נכון במידת מה, אז?
חוץ מזה, אם מנגד הדולר הוא זה שנחלש אז זה רק נראה שהתשואה קטנה יותר, כשאר התשואה השקלית אולי קטנה יותר מאשר התשואה הדולרית אבל שווה לתשואה בכל שאר המטבעות בעולם (וגם יחיסית לסחורות וכו').
נכון.
או בקיצור - זה שאנשים לא מבינים זאת לא סיבה "לזרום" איתם אלא עדיף להסביר להם איפה הטעות שלהם.
רק שההסבר שלך לרוב מתעלם מההבדל בין שני המצבים - דולר שנחלש מול סל המטבעות לעומת שקל שמתחזק מול סל המטבעות, ובלי ההסבר הבסיסי הזה אנשים חושבים רק על הצמד שקל-דולר.

מי שחושב שהשקל עומד להתחזק מול סל המטבעות צריך להשקיע בשקל, ללא קשר ל"חשיפה" בתעודות בלקרוק.
מעניין (לא באמת, כי די ברור למה) הרשות לא מבקשת לציין חשיפה דומה לדולר ממי שמשקיע במדד ת"א 35 שכולל מניות רבות שעיקר הכנסותיהן והוצאותיהן לא בשקלים.
עריכה: שלא לדבר שלפי אותו היגיון צריך להזהיר מי שמחזיק בשקלים מחשיפה לשקל שלא תגן עליו במקרה של ירידת ערך השקל מול סל המטבעות בהינתן שחלק מהצריכה של כל ישראלי היא במוצרים שמחירם חשוף למחיר הדולר ולא לשקל, כגון דלק.

נערך לאחרונה ב:
אם השקל התחזק מול סל המטבעות הוא גם התחזק מול הדולר, ובמילים אחרות הדולר נחלש מול השקל (וגם שאר המטבעות נחלשו מול השקל).
נכון.
אבל אם הדולר הוא זה שנחלש מול הכל (גם מול סל המטבעות, גם מול הסחורות וגם מול המניות וכו'), אז עדיין "הדולר נחלש מול השקל", אבל הפעם זה הדולר שנחלש מול הכל בניגוד לשקל שהתחזק מול הכל.
אתה באמת לא מבין את ההבדל בין שני המצבים?
נכון במידת מה, אז?
מה אז?
זה אומר שאין משמעות אמיתית לעליית השקל לטווח הארוך.
רק שההסבר שלך לרוב מתעלם מההבדל בין שני המצבים - דולר שנחלש מול סל המטבעות לעומת שקל שמתחזק מול סל המטבעות, ובלי ההסבר הבסיסי הזה אנשים חושבים רק על הצמד שקל-דולר.
בדיוק להיפך.
ההסבר שלך הוא זה שמתעלם מההבדל בין שני המצבים.
ואתה זה שטען ש"הישראלי הממוצע" לא יודע להבדיל ביניהם ולכן הם בהכרח אותו דבר.
אני אמרתי שזה שהם טועים (כלומר לא יודעים להבדיל בין המצבים) זאת לא סיבה "לזרום" איתם אלא סיבה טובה להסביר להם את ההבדל.

מי שחושב שהשקל עומד להתחזק מול סל המטבעות צריך להשקיע בשקל, ללא קשר ל"חשיפה" בתעודות בלקרוק.
או פשוט לקחת בחשבון שהתשואה שלו בהמרה לשקל תישחק, אם הוא חושב שהעליה של ה s&p תהיה גדולה יותר מהתחזקות השקל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
liranviper מינוף לנדל"ן/מניות - באיזה מטבע? שוק ההון 51
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
C באיזה תנאי שוק פק"מ נותן יותר ריבית מהתשואה של קרן כספית? שוק ההון 6
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
T איך אני יודע באיזה שלב הפינוי בינוי נמצא? נדל"ן 5
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
א באיזה מקרים קרן כספית תרד? שוק ההון 40
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ranv באיזה ברוקר תנאי השורט short טובים? שוק ההון 7
מ באיזה בנק זר כדאי לפתוח חשבון? צרכנות פיננסית 2
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
Shnizelia באיזה תיק גב אתם משתמשים? פוסטים מאיכות נמוכה 12
D הגרלת דירה בהנחה - באיזה מקום פוטנציאל הרווח ממכירה הוא הגבוה ביותר? נדל"ן 17
I באיזה יום בחודש עדיף לרכוש מדדים בקרן ההשתלמות שלי? שוק ההון 8
P באיזה תמהיל משכנתא לבחור? דירת מחיר למשתכן בנתיבות נדל"ן 10
E באיזה גיל התחלתם להתעסק בשוק הון? שוק ההון 29
א באיזה מחיר ארכוש לי את המנייה שוק ההון 15
R באיזה מדדי מניות בעולם מושקעים כספים במסלול מניות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Meni3 באיזה נקודה בחיסכון כדאי לפתוח תיק השקעות שוק ההון 3
M באיזה אופן (מתי) נגבים דמי ניהול בקרנות מחקות? שוק ההון 2
T ביטוח מבנה על דירה - באיזה גובה ומה לכלול? צרכנות פיננסית 1
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
D באיזה פקודה אתם קונים את הETFים שלכם שוק ההון 80
L "לא קוראת עברית וחתמה על הלוואה" - באיזה בנק יש הלוואת עם 44% ריבית? אוף טופיק 18
S באיזה יחידות מחיר מוצגת מניה/מדד - שאלה בסיסית שוק ההון 5
Y איך אתם בוחרים באיזה נייר ערך להשקיע? שוק ההון 12
M באיזה פתרונות אתם משתמשים בעבודה לניהול פרויקט אוף טופיק 7
Y באיזה חשבון בנק מומלץ לפתוח לעצמאי? צרכנות פיננסית 11
ImCarryGG באיזה תואר אתם מחזיקים והאם אתם מתכננים לחזור לאקדמיה? התפתחות אישית 173
I חינוך פיננסי - באיזה גיל לקנות מניות ואיך צרכנות פיננסית 19
L מסחר אישי - באיזה בית השקעות אתם כרגע? צרכנות פיננסית 3
H linux באיזה הפצה אתם משתמשים? ואיזה פלטפורמה? אוף טופיק 181
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
Saver שינוי מקום מגורים כאמצעי להגדלת חסכון - באיזה מחיר? יומני מסע אישיים 15
YuriFink דעתכם בהחלטה באיזה בית השקעות להתחיל. שוק ההון 1
Y באיזה גיל עזבתם.ן את הבית? אוף טופיק 49
G באיזה בנק היום ניתן לקבל חשבון ללא עמלות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
פ באיזה גיל אפשר לפתוח עוסק מורשה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
c881 לכו שימו אוהל באיזה פארק ל-5 שנים שוק ההון 0
Y באיזה שער תבוצע העסקה? שוק ההון 1
Y באיזה מצב כדאי להקים חברת השקעות במקלט מס כדי לצמצם את נטל המס? שוק ההון 133
עומר "כשזה מגיע לכסף שלך - באיזה צד אתה בוחר להיות?" (פרסומת של שקל - סוכנות לביטוח) אוף טופיק 23
ל באיזה שלב משנים את חלוקת התיק (אם בכלל)? שוק ההון 6
S עובד מגיל 14 ורק עכשיו נפל האסימון(24), באיזה מסלול כדאי לחסוך? יומני מסע אישיים 10
M מטבע Pi השקעות אלטרנטיביות 4
S הזמנות באינטרנט בחו"ל - עדיף לשלם בשקלים בפייפאל או מטבע חוץ באשראי (1% המרה)? צרכנות פיננסית 3
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
Y חיובים אונליין ביורו או דולר, חשבון מטח, אשראי של הבנק, רק מטבע אחד כל פעם צרכנות פיננסית 17
Plato אג"ח ארה"ב - סיכון מטבע שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה