• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אפשרויות שונות להשקעה (מלבד שוק ההון, נדלן, ..)

Jackl56

משתמש רגיל
דירוג
74
היי,
כרגע אני משקיע רק בשוק ההון (vti/vxus) ומתלבט אם לגוון במשהו נוסף. אמנם vti/vxus בעצמם הם מגוונים, ואם באמת אין סיבה טובה אז לא אעשה את זה, אבל רציתי לשמוע מכם האם אתם משקיעים בדברים נוספים
1) נדל״ן: אני לא מעוניין בטרחה של למצוא דיירים, לתקן דברים וכו׳. השאלה אם יש אפשרות לגוון השקעה בענף זה בלי זה. (השקעה בחו״ל? ״מגשימים״?)
2) השקעות חברתיות?
3) אג״ח קונצרני או ממשלתי נראה לי לא משתלם ביחס תועלת מול סיכון + עלויות מסחר. אבל הייתי שמח לשמוע על ניירות שאולי כן הגיוני להשקיע בהם

אני לא מעוניין בהשקעה בזהב או מתכות, חשוב לי משהו שיש בו פוטנציאל צמיחה
פיספסתי עוד משהו ?

תודה

נדלן יש עוד אפשרויות, לדוגמא השקעה בחוב מגובה נדלן, יש הרבה משקיעים שמוכניל לשלם 10אחוז בערך ריבית להלוואה מהירה לתקופה של שנה שנתיים, ואת החוב אליך הם מגבים בנדלן.

יש השקעה במשכנתאות. ובטח עוד הרבה.

בעיקר השאלה היא מה הבעיה שאתה מנסה לפתור עם פיזור ההשקעות הזה.
בשביל למתן תנודתיות- קרנות REIT מתכות יקרות וסחורות במינון לא גדול מדי יעשו את העבודה. מצד שני בשביל תשואה גבוהה לאורך 30 שנה: למה לבזבז כסף על מטיל זהב שלא מייצר כלום ולא על נתח מכל החברות האמריקאיות(בצורת קרן מחקה)? גם משרד להשכרה או דירה עם דמי שכירות לא משתווים לcompund return של חברה צומחת + דיבידנדים. הכל מתחיל בכמה תנודתיות אתה מוכן לספוג בתיק ההשקעות שלך ואז אם אתה רוצה למתן את התנודתיות הזו ואגח ממשלתי לא מספק אותך אז תוסיף Reit, מתכות וסחורות

נערך לאחרונה ב:
מה המטרה שלך? סתם משעמם לך?

השאלה אם יש אפשרות לגוון השקעה בענף זה בלי זה
יש. נדל"ן ישיר עם חברת ניהול, עדיין יש התעסקות אבל הרבה פחות.
2) השקעות חברתיות?
אין לי מושג מה זה, על פניו נשמע כמו אוקסימורון.
3) אג״ח קונצרני או ממשלתי נראה לי לא משתלם ביחס תועלת מול סיכון + עלויות מסחר. אבל הייתי שמח לשמוע על ניירות שאולי כן הגיוני להשקיע בהם
לכל אחד יש את ההגיון שלו אבל יש גם אג"ח קונצרני, בארץ וגם בחו"ל.
בשביל למתן תנודתיות- קרנות REIT מתכות יקרות וסחורות במינון לא גדול מדי יעשו את העבודה.
בדיוק ההפך.
על סחורות אין תשואה בכלל אגב.
ואז אם אתה רוצה למתן את התנודתיות הזו ואגח ממשלתי לא מספק אותך אז תוסיף Reit, מתכות וסחורות
עצות אחיטופל.

בדיוק ההפך.
על סחורות אין תשואה בכלל אגב
כאמור: סחורות וזהב מגנים עליך וממתנים נפילות בתיק בסביבה דפלציונית. מי שמחפש למקסם תשואה בכלל לא מחזיק אותם.

כאמור: סחורות וזהב מגנים עליך וממתנים נפילות בתיק בסביבה דפלציונית. מי שמחפש למקסם תשואה בכלל לא מחזיק אותם.
1. הם לא, אולי בסביבה היפר-אינפלציונית, סביבה דפלציונית כמעט ולא קיימת, וגם אם כן יש מכשירים הרבה יותר טובים להגן עליך מפני סיכון אינפלציה (גם שלילי).
2. זה לא עניין של מקסום תשואה, מי שמחפש תשואה הגדולה מ0 אין לו מה לחפש בסחורות.

עצות אחיטופל
למי מבנינו שלא מבין למה מה שקיעים בכלל בסחורות, מתכות וריט ()
1. הם לא, אולי בסביבה היפר-אינפלציונית, סביבה דפלציונית כמעט ולא קיימת, וגם אם כן יש מכשירים הרבה יותר טובים להגן עליך מפני סיכון אינפלציה (גם שלילי).
2. זה לא עניין של מקסום תשואה, מי שמחפש תשואה הגדולה מ0 אין לו מה לחפש בסחורות.
טעות שלי, התכוונתי אינפלציונית כמובן. למטרת תשואה אין מה להחזיק סחורות, מתכות או ריט (ואני לא מחזיק אף אחד מהנל). אתה יודע כמוני שתשואה הכי גבוהה נמצאת במניות . לגבי סחורות ראה תיק השקעות כמו all weather portfolio של ריי דליו מייסד קרן הגידור הגדולה בעולם. ממליץ על 7.5% סחורות . למה להחזיק נכס אם אין בו תשואה? פשוט מאוד- תיק פחות תנודתי עם פחות תשואה בטווח הארוך אבל מתאים לסביבות שונות: צמיחה, מיתון, אינפלציה, דיפלציה

טעות שלי, התכוונתי אינפלציונית כמובן. למטרת תשואה אין מה להחזיק סחורות, מתכות או ריט (ואני לא מחזיק אף אחד מהנל). אתה יודע כמוני שתשואה הכי גבוהה נמצאת במניות .
ריטים לא מחזיקים בשביל תשואה? אז למה מחזיקים אותם?
ריטים הם מניות לכל דבר ועניין.
לגבי סחורות ראה תיק השקעות כמו all weather portfolio של ריי דליו מייסד קרן הגידור הגדולה בעולם. ממליץ על 7.5% סחורות . למה להחזיק נכס אם אין בו תשואה?
כדי שיחשבו שהוא מומחה גדול וישקיעו בקרן הגידור שלו, את הכסף שלו הוא לא מרוויח מהשוק כמובן, הוא מרוויח מעמלות גבוהות.

ריטים לא מחזיקים בשביל תשואה? אז למה מחזיקים אותם?
ריטים הם מניות לכל דבר ועניין.
ריטים מחלקים את הרווחים כך שבהכרח אין להם capital growth כמו לחברה רגילה. יש להן תוחלת תשואה חיובית אבל זה עדין לא הסיבה להחזיק אותן (ריט לא מנצח את הs&p500 לצורך העניין ). מי שמחזיק ריט זה בשביל להפחית את התנודתיות, את סטיית התקן התיק שלו

ריטים מחלקים את הרווחים כך שבהכרח אין להם capital growth כמו לחברה רגילה. יש להן תוחלת תשואה חיובית אבל זה עדין לא הסיבה להחזיק אותן (ריט לא מנצח את הs&p500 לצורך העניין ). מי שמחזיק ריט זה בשביל להפחית את התנודתיות, את סטיית התקן התיק שלו
כל מילה במשפט שאמרת אינו נכון.
פרשתי, בזבוז של זמן.

ידידי, אתה צריך ללכת לקרוא על קרנות ריט.

המטרה שחשבתי עליה היא גיוון מכמה סיבות קטנות:
1) שאיפה לקורלציה הפוכה מול המניות. תחשבו על זה שיש סיכוי שבעוד 50 שנים, כל הצעירים ישקיעו את הכספים שלהם בסטארטאפים חדשים שיעשו גיוס המונים באינטרנט, והמניות של החברות המסורתיות (שנמצאות בבורסה) כולן יקרסו. (הסטרטאפים של הצעירים יחליפו אותן). תהיה איזה אפליקציה של השקעות מגניבה, ויפסיקו להשקיע בשוק ההון וישקיעו רק בחברות חדשות
2) כרגע אני מושקע רק דרך ברוקר אחד, אמריקאי (IB). זה אומר שאני מהמר כפול: על המניות + שער המרה של דולר שקל. אין לי נייר שאני יכול להשקיע בשקלים שאני חושב שהטרחה בהתעסקות שווה את התשואה (תספורות אג״חים מישהו אמר?)
3) אם אצטרך לממש כסף מההשקעה, בזכות קורלציה שלילית אוכל למשוך מהמקום שנמצא יותר גבוה. כמו כן, זה נותן לי יותר גמישות (למשל, כל משיכה מ-IB תצריך ממני ללכת לרואה חשבון כדי לתת דיווח למס הכנסה)
4) לשמוע במה עוד אנשים חכמים (יש כאן בפורום מספיק כאלה) משקיעים תמיד יכול רק לעזור.

אגב כשרשמתי השקעות חברתיות התכוונתי להשקיע בהלוואות חברתיות. בלנדר וחבריו

קורולציה שלילית למניות תיתן לך תשואה שלילית, רקומר.
4. אנשים פה משקיעים בנדל"ן יזמי, נדל"ן תזרימי, חוב לא סחיר מחוץ לבורסה, קריפטו, סטרטאפים, הלוואות P2P ובעסקים שלהם.

1) שאיפה לקורלציה הפוכה מול המניות. תחשבו על זה שיש סיכוי שבעוד 50 שנים, כל הצעירים ישקיעו את הכספים שלהם בסטארטאפים חדשים שיעשו גיוס המונים באינטרנט, והמניות של החברות המסורתיות (שנמצאות בבורסה) כולן יקרסו. (הסטרטאפים של הצעירים יחליפו אותן). תהיה איזה אפליקציה של השקעות מגניבה, ויפסיקו להשקיע בשוק ההון וישקיעו רק בחברות חדשות
2) כרגע אני מושקע רק דרך ברוקר אחד, אמריקאי (IB). זה אומר שאני מהמר כפול: על המניות + שער המרה של דולר שקל. אין לי נייר שאני יכול להשקיע בשקלים שאני חושב שהטרחה בהתעסקות שווה את התשואה (תספורות אג״חים מישהו אמר?)
3) אם אצטרך לממש כסף מההשקעה, בזכות קורלציה שלילית אוכל למשוך מהמקום שנמצא יותר גבוה. כמו כן, זה נותן לי יותר גמישות (למשל, כל משיכה מ-IB תצריך ממני ללכת לרואה חשבון כדי לתת דיווח למס הכנסה)
4) לשמוע במה עוד אנשים חכמים (יש כאן בפורום מספיק כאלה) משקיעים תמיד יכול רק לעזור.

כל נושא שהעלית הוא עולם ומלואו. אני לא מסכים עם אף נקודה שלך, אז ממש בקצרה:
1. לא יקרה לעולם. הבעיה לא טכנולוגית אלא רגולטורית. המוסדיים לעולם לא ישקיעו בדרך שכתבת ועל הפרטיים יערימו קשיים רבים, ובצדק. כלכלית אין שום היגיון בטענה שלך שחברה בשלבים ראשונים תהיה שווה יותר מאשר חברה דומה אחרי שההבטחה הגלומה בה התממשה.
2. לא. קרא בפורום אינספור שרשורים על הנושא של ההבדל בין המטבע אליו צמוד הנכס למטבע בו הוא נקוב.
3. עניין של טעם. בהצעה שלך תשלם יותר מס.
4. כנראה אני לא מספיק חכם או לא מספיק הרפתקן. למי שאין זמן / יכולת להבין השקעות מורכבות (כמוני), אין כמו שוק ההון כדי לצמוח בטווח הארוך, ואין כמו השקעות אחרות כדי לשקוע בטווח הארוך.

נערך לאחרונה ב:

1. אם אתה חושב שמניות יקרסו, אתה יכול לעשות עליהן שורט (רעיון רע בלי קשר).
2. אתה לא מהמר על שער דולר שקל כאשר אתה משקיע במניות.
3. אתה לא צריך ללכת לרו״ח אחרי כל משיכה מ-IB, וקורלציה שלילית זה לא שרביט קסם, אתה יכול להחזיק את SPY ואת SH יחד עם קורלציה מינוס 1, אבל זה יהיה הדבר הכי מטופש שאתה יכול לעשות.
4. הדבר הכי קרוב והגיוני למה שאתה מחפש זה אג״ח ממשלת ארה״ב.

2. אתה לא מהמר על שער דולר שקל כאשר אתה משקיע במניות.
המרתי שקלים לדולרים כדי לקנות את המניה. אם לאחר שנה השקל התחזק לעומת הדולר, אז כשאמיר חזרה לשקלים את הכסף אני ארוויח (בשקלים). מה אני מפספס?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I כדאיות השקעה -בחירה בין אפשרויות שונות נדל"ן 22
נ בחירה בין אפשרויות שונות בדמי ניהול לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 7
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
C אפשרויות מימון לרכישת בית ב-2.2 מ' צרכנות פיננסית 10
A אפשרויות הלוואה ארוכות טווח צרכנות פיננסית 1
A השוואת אפשרויות פדיון פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H אפשרויות מינוף גם בחו"ל נדל"ן 40
M אפשרויות השקעה כחברה בע'מ ולא עוסק מורשה מיסים 4
B עזרה בבחירת אפשרויות בדמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ג אפשרויות השקעה לטווח קצר/קצר מאוד שוק ההון 9
stamEhad אפשרויות השקעה שיש לאזרח אירופאי (פורטוגלי) ואין לאזרח ישראלי השקעות אלטרנטיביות 12
ת אפשרויות לקניית קריפטו השקעות אלטרנטיביות 6
M מהן אפשרויות המשיכה בקפ"ג IRA? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
O אפשרויות לניהול קרן השתלמות כIRA - 2021 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
לאונל אפשרויות להפקדה בקרן השתלמות לקראת סוף השנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A האם יש מלאכות כפיים עם אפשרויות קריירה סבירות? התפתחות אישית 20
M אפשרויות להשקעה שפתוחות רק לתושבי חוץ? שוק ההון 4
D אפשרויות השקעה בנדל"ן מניב נדל"ן 28
י אפשרויות למשוך חסכון פנסיוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
D אפשרויות למינוף לתושב ישראלי שוק ההון 53
סול פתיחת IAR- בקרן השתלמות או בגמל? האם יש עוד אפשרויות? שוק ההון 6
Y מה אפשרויות קניית כסף (מתכת) אם בקרן נאמנות או מתכת פיזית שמאוחסנת בצורה בטוחה? שוק ההון 13
Y הרכב תיק הארי בראון - השוואה בין אפשרויות שוק ההון 8
cypriano de rore תיק השקעות סולידי - טבלת אפשרויות שוק ההון 41
unrealx התלבטות בין 4 אפשרויות אג"ח שוק ההון 9
N ייסורי הדוב או אפשרויות השקעה בזמן הנוכחי שוק ההון 16
V אסטרטגיית או אפשרויות השקעה לזמן מיתון (משבר ו/או נפילות ממושכות בבורסות) שוק ההון 20
A חריגה מתקרת ההפקדה לפנסיה - אפשרויות צרכנות פיננסית 23
מ אפשרויות מימון פרויקט יזמי נדל"ן 3
G השקעה סולידית לטווח קצר/בינוני, עם אפשרויות יציאה שוק ההון 2
ד מה הן אפשרויות המשיכהֽ/ניוד של כספים צבורים בביטוח מנהלים ישן? צרכנות פיננסית 3
ב אפשרויות השקעה בשווקים בו הריבית עולה שוק ההון 10
N חיסכון לילדים - השוואת אפשרויות השקעה שוק ההון 41
ד אפשרויות השקעה עבור תושב חוץ שוק ההון 14
I שימוש יתר בIBI או אפשרויות לקופת גמל שוק ההון 12
I אפשרויות השקעה לבעלי אזרחות זרה שוק ההון 3
B אפשרויות השקעה לאזרחים אמריקאיים שוק ההון 37
קיטו קרן השתלמות נזילה, אפשרויות השקעה שוק ההון 21
adamshalev אפשרויות לתכנון מס שוק ההון 13
אהרון מהן אפשרויות ההשקעה לאנשים מבוגרים ? שוק ההון 2
N קיזוז רווחים והפסדים משתי קופות גמל להשקעה שונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מחלקת או צוברת איך בודקים והאם יש הבדל בין אותו נייר בבורסות שונות? שוק ההון 2
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
T אותה חברה בורסות שונות שוק ההון 7
A שונות אינפלציה בין מדינות כפונקציה של שערי מטבע אוף טופיק 20
קוף שמבין תשואות דומות או שונות באותה קרן מחקה? שוק ההון 1
נ האם יש פערים בדרישות הקבלה בין אונבריסטאות שונות באותו חוג? פוסטים מאיכות נמוכה 9
M מחירים שונים לחברות שונות לאותו מוצר בהייטקזון צרכנות פיננסית 12
א ריביות על הלוואות שונות לדיור נדל"ן 1

נושאים דומים

Back
למעלה