• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אסטרטגיה לאחר עליה למכור את ההשקעה במניה

• פותח הנושא Nool
  • פורסם בתאריך

Nool

משתמש רגיל
דירוג
248
רוב הכסף מושקע בVOO
אבל יש לי הקצאה למניות בודדות

למשל במשבר רכשתי ת.סל תעופה ובואינג, בראיה שאם הענף יקלע למשבר בסוף הוא יצא ולא אכפת לי להמתין כמה שנים.
האם כדאי למכור את העלות ולהשאר באחזקה רק עם הרווח ו"לשכוח מזה" כיון שבטווח הרחוק זה יעלה עוד
או להשאר עם כל הכמות כי הראיה היא לטווח הרחוק

המחשבה למכור זה שהעליות לא משקפות את מצב החברות, אלא את האופטימיות, ואז אין פה השקעת ערך, אלא ספקולציה. ואת הרווח להשאיר מושקע

אם אמכור אעביר את החלק הזה לVOO

לא הבנת
אני השקעתי וכבר ברווח של 70% בתעופה, ו90% בואינג
השאלה אם למכור כל אחזקה בסכום ההשקעה הראשונית או להשאר עם כל הסכום

אחדד את השאלה, האם האסטרטגיה לאחר רווח למכור את ההשקעה ולהשאיר אחזקה רק של הרווח טובה?
או שזה לא צריך להיות שיקול

אחדד את השאלה, האם האסטרטגיה לאחר רווח למכור את ההשקעה ולהשאיר אחזקה רק של הרווח טובה?
אתה שואל אותנו למה קנית אותם?

מבחינתך אין אסטרטגיה ופשוט להשקיע בת.סל עולם/S&P או כל דבר כללי אחר. (תקן אותי אם אני טועה)

אני שואל, אם אני מקצה אחוז מסוים מהתיק למניות ספציפיות, האם לאחר שהן עלו, למכור את עלות הרכישה, ולהשאר עם הרווח, או שלא ולמה.
זה שעדיף להשקיע במדד זה אני יודע ועושה, אבל נהנה לשחק עם אחוז קטן מהתיק ב"הימור" על מניות/ענפים ספציפיים

האם כדאי למכור את העלות ולהשאר באחזקה רק עם הרווח
אם הבנתי נכון אז אתה שואל - נניח שקנית 100יחידות ב 100 והיום ה 100 יחידות שוות 200, אז האם למכור שווה ערך של 100 שזה [לצורך האילוסטריציה] 50 יחידות?

אם הבנתי נכון אז אתה שואל - נניח שקנית 100יחידות ב 100 והיום ה 100 יחידות שוות 200, אז האם למכור שווה ערך של 100 שזה [לצורך האילוסטריציה] 50 יחידות?
בדיוק,
והדיון הוא על זה שאני עושה עסקאות כאלה על אחוז קטן מהתיק, רוב התיק בVOO וחלק בנאסדק

לא, אני יודע למה קניתי
קניתי כי הימרתי שהן יעלו חזק, והימרתי על אחוז קטן מהתיק שמוקצע לזה
אז מה השאלה? אם קנית במטרה שיעלו ואז למכור, אתה כבר יודע מה רצית לעשות.
ואם קנית במטרה שיעלו ולהמשיך להחזיק לטווח ארוך, כנ"ל.
זה סכום שאתה משחק בו, רק אתה יודע מה המשחק.

אז מה השאלה? אם קנית במטרה שיעלו ואז למכור, אתה כבר יודע מה רצית לעשות.

השאלה איזה אסטרטגיה אתם הייתם עושים?
אני חושב למכור את החלק שהשקעתי, ולהשאר עם השאר
זה לצורך הדיון, לפתוח את הראש לרעיונות נוספים, לא שחור ולבן

בדיוק,
והדיון הוא על זה שאני עושה עסקאות כאלה על אחוז קטן מהתיק, רוב התיק בVOO וחלק בנאסדק
שאלה נוספת, על איזה אחוז מהתיק אתה מדבר וסכום ההשקעה שלך בתעופה ובואינג?

השאלה איזה אסטרטגיה אתם הייתם עושים?
אני חושב למכור את החלק שהשקעתי, ולהשאר עם השאר
זה לצורך הדיון, לפתוח את הראש לרעיונות נוספים, לא שחור ולבן
רובנו כאן משקיעים לטווח ארוך ולא בסקטורים ספציפיים.
אם החלטת לשחק במטרה לגרוף רווח מתנודה גדולה בפרק זמן כלשהו, אתה הגדרת את המשחק.
נזרום איתך עם הרעיון למכור רק עלות הקנייה ולהשאיר את הרווח: על הסכום שתמכור תשלם מס, והרווח שיישאר מושקע יכול לרדת (כמו שעלה).
כלומר רצית לנצל הזדמנות, ההזדמנות קרתה, ועכשיו אתה מתלבט אם לנצל אותה (שזאת כנראה היתה התוכנית המקורית שלך) או לחכות שיהיה יותר או פחות רווח. אתה מבין למה השאלה שלך לא הגיונית?

@Nool , מה שאתה מבקש זו המלצה ואזור לנו להמליץ.
Having said that, אם המניות הללו הם ממילא חלק קטן בלבד מהתיק שלך, אז זה לא כל כך ישנה אם תמכור או תשאיר.
מה שכן אוכל להמליץ זה שתקבע רף עבור אותן "השקעות משחק" כ- x% מהתיק. כך, אם המניות יצמחו ואחוזן בתיק יעלה, תדע מתי למכור.

כפי שכבר ענו לך, פרט לשיקולי מס, אין שום הבדל אם הרווחת או הפסדת על פוזיציה מסוימת. זה כלל לא משנה אם הרווחת על מניה שקנית, הפסדת על מניה שקנית, או שלא קנית ואתה שוקל אם לקנות עכשיו. אם אתה חושב שהמניה תעלה, תקנה\אל תמכור. אם אתה חושב שהיא תרד, תמכור\אל תקנה.

לשאלתך מה אנחנו עושים עם פלח ה'משחקים' (למי שיש),
אז אני משקיע חלק מהתיק (יחסית קטן אבל לא זניח) במניות סלקטיביות שבחרתי ע"פ מום והאסטרטגיה שלי היא להחזיק גם אותם לטווח ארוך מאוד ומה שיהיה יהיה. בגדול, אם מניה בודדת תגיע לפרופורציה של 10%+ מכלל נכסי התיק, משהו שיכול לקרות אחרי מאות אחוזי רווח, התוכנית היא להתחיל לאזן אולי עם סטיות כאלה ואחרות.

לא יודע אם זה עזר לך או לא.
בגדול תנסה להבא לחשוב לפני הקניה איך אתה מגיב לתרחישים מסוימים, אם אתה מגיב, זה יכול לחסוך צרות וזו גישה שיהיה הרבה יותר קל לך להתנהל בתוכה, אחרת אנשים מגיעחם למצב שהם יורים באפלה ומקבלים הרבה יותר מידי החלטות וזה כמעט תמיד נגמר בתשואות חסר לאורך זמן, אפילו שהפעם תפסת מהלך יפה בינתיים.
עדיף שתהיה תוכנית לא אידיאלית מאשר שלא תהיה תוכנית בכלל, כי בתכלס מי יודע עכשו אם למכור אחרי 70% למעלה, חלק או הכל אם בכלל, ועד מתי ולמה. אלה דברים שצריך לענות עליהם מראש (למשל: האם אני בכלל מנסה לעשות 'סיבובים' על מניות? לפי איזה קריטריונים אני נכנס ומתי יוצא?) והם חלק מאסטרטגיה כללית ולא ברמת המוצר.

האם כדאי למכור את העלות ולהשאר באחזקה רק עם הרווח ו"לשכוח מזה" כיון שבטווח הרחוק זה יעלה עוד
או להשאר עם כל הכמות כי הראיה היא לטווח הרחוק
בדיוק יושב עם כמה חבר'ה מפטפטים על דא ועל הא.. (אני+3)
העלתי את השאלה שלך -האם כדאי לקנות או למכור כעת מניות תעופה-
במקרה יצא בסקר שלי 50% לכל צד. בדיוק מה שסקר שוק היה נותן לך..
--
מקוה שעזרתי במשהו

דעתי האישית היא שבכל מה שקשור להשקעות בחברות ספציפיות, יש טעם למכור את המניות כשהן עשו רווח שלהערכתך הוא מתקרב כרגע למקסימום האפשרי במצב הקיים ואז לחפש חברה אחרת שמחיר המניה שלה מתחת למחיר השוק לפי הערכתך.
הסיבה לדעתי היא כי בנקודת ההסתכלות שלי לבחור מניה של חברה מסויימת (לצורך תשואת עליית ערך ולא בגלל הדיבידנדים) דומה לבחירת דירה להשקעה (לצורך עליית ערך ולאו דווקא בגלל שכ"ד).
יש לי הקצאה למניות בודדות
כשבחרת להקצות אחוז מסויים להשקעות ערך, האם קבעת לעצמך כללים מסויימים? למשל, לפי מה אתה בוחר איזו חברה לקנות? לפי מה אתה בוחר מתי למכור?
אם זה רק למשחק והימורים ואתה לא מתמקצע בהבנת השקעות ערך - אז לא משנה מה תבחר, זה רק משחק לא חשוב :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
liranviper איך להגדיר אסטרטגיה לאחר מכירת דירה? שוק ההון 26
T מימוש מניות ורף תקרת מס הכנסה (אסטרטגיה כדאית) שוק ההון 9
O אסטרטגיה להעברת תיק מנוהל להשקעה פאסיבית שוק ההון 2
CoinCollector אג״ח ארוך - אסטרטגיה להשקעה שוק ההון 9
א אסטרטגיה השקעה - לבעלי חיסכון קטן שוק ההון 5
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
יבגני וולף קופת גמל ותיקה- אסטרטגיה שוק ההון 14
נ אסטרטגיה שוק ההון 7
K גיבוש אסטרטגיה להחזרת משכנתא צרכנות פיננסית 37
D אסטרטגיה בניהול התיק שוק ההון 8
sogi אסטרטגיה להעלאת השכר בהייטק התפתחות אישית 146
א השקעה סולידית בשוק ההון: אסטרטגיה פשוטה למתחילים אוף טופיק 21
ה תהייה לגבי אסטרטגיה בקרן השתלמות IRA שוק ההון 3
Gari אסטרטגיה בבחירת קרן מחקה ישראלית שוק ההון 40
M אסטרטגיה למזעור דמי ניהול לטווח ארוך במחקות שוק ההון 47
Liron2035 אסטרטגיה במעבר מתיק מנוהל בנק לתיק פסיבי שוק ההון 2
דור דורים תזמון/אסטרטגיה למינימום של מלכודות מס שוק ההון 19
יבגני_ל אסטרטגיה - חשבון מסחר ממוסה במקור יחד עם לא ממוסה במקור צרכנות פיננסית 59
nick קצירת רווחים של אסטרטגיה מסוכנת\אקטיבית, כתוצאה מאיזון בתיק קטן שוק ההון 7
oz1987 אסטרטגיה של הוזלת דמי ניהול שוק ההון 45
S בקשת עזרה בחישוב אסטרטגיה (מכירה לפני ה-ex-Date) שוק ההון 67
C אסטרטגיה לבניית תמהיל משכנתא צרכנות פיננסית 53
S אסטרטגיה למסלול פנסיה שוק ההון 3
M אסטרטגיה למשיכת כספים בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 71
H אסטרטגיה השקעה לטווח קצר שוק ההון 8
מ אסטרטגיה במקום הקטנת אחוז מניות עם הזמן שוק ההון 26
P אסטרטגיה לתחילת השקעה פאסיבית - dollar cost averaging? שוק ההון 12
ETL אסטרטגיה בזמן רכישת\מכירת ניירות ערך שוק ההון 181
אריאלT אסטרטגיה ברכישת דירה נדל"ן 35
ק "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
ק התוכנית שלי להתנהלות לאחר הפרישה המוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 113
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
S האם ניתן להוסיף נתונים לדו"ח לאחר קבלת שומה ? מיסים 16
E דמי אבטלה - לאחר תקופה ממושכת בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N בעלי מניות לאחר עסקת רכישה שוק ההון 16
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
ס התייעצות לאחר פגישה עם סוכן מטעם העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
O איך לחשב מה יותר משתלם לאחר ניכוי מס, קרן כספית או פקדון בבנק? מיסים 5
M מחויבות לבניה לאחר זכייה במכרז בנה ביתך ברמ׳׳י נדל"ן 0
א הצמדה למדד תשומות הבניה לאחר קבלת הדירה נדל"ן 4
A עיכוב מחמת כח עליון לאחר חריגה מתאריך החוזה נדל"ן 18
מ IRA לאחר גיל 67 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21

נושאים דומים

Back
למעלה