• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אישור שאני לא עצמאי

מנסה_להבין

משתמש רגיל
דירוג
105
אולי למישהו כאן יש מושג.
אני צריך אישור שאני לא עצמי, מאיפה משיגים אישור כזה?

באתר הביטוח הלאומי, תחת "מידע אישי", גש ל"גבייה" -> "בירור גבייה" -> "כללי" או "עיסוקים", ושם כתוב המעמד שלך מבחינת עבודה (עצמאי / שכיר).

כנ"ל תחת "נתוני ביטוח" -> "בירור נתוני ביטוח" במידע האישי.

אם נדרש אישור רשמי, ניתן להוציא אישורים מסוגים שונים תחת "אישורים" באתר, בטח אחד מהם יכלול את מצבך התעסוקתי.

*עריכה*

מצאתי, האישור הרלוונטי נקרא "ריכוז מידע – ביטוח וגביה אישור הכולל מידע על המעמד בביטוח לאומי ומצב החשבון".
זמין באופן מיידי באתר על נייר המכתבים של הביטוח הלאומי.

נערך לאחרונה ב:
תודה!
אתה מכיר משהו דומה באתר של מס הכנסה ?

אתה מכיר משהו דומה באתר של מס הכנסה ?
ניסיתי עכשיו להתחבר לאזור האישי באתר מס הכנסה ולא נראה שהוא כולל פירוט של הדברים הללו.
במילים אחרות - תפיק לך קוד גישה לאתר הביטוח הלאומי :)

יש לי קוד גישה אבל המוסד רוצה אישור ממס הכנסה, מס הכנסה לא כל כך ידידותיים ואפילו להגיע לבן אדם ולשאול אותו במענה הקולי זאת משימה לא פשוטה :)

@מנסה_להבין ומה אם תנסה לשלוח להם את האישור החתום מביטוח לאומי ("שיטת מצליח")?
נשמע מוזר שאישור מהביטוח הלאומי לא מספיק בהקשר הזה. ואכן, מס הכנסה הרבה פחות נגישים מביטוח לאומי...
מהו המוסד המבקש בהקשר הזה?

עמותה שנותנת מלגות לימודים.
הם ממש הדגישו את זה שהאישור חייב להיות ממס הכנסה והוסיפו "בלבד".

יש לי קוד גישה אבל המוסד רוצה אישור ממס הכנסה, מס הכנסה לא כל כך ידידותיים ואפילו להגיע לבן אדם ולשאול אותו במענה הקולי זאת משימה לא פשוטה :)
באופן הכי מהיר וקל- כנס לאישורים מס במקור- הכנס את ת.ז שלך ותקבל הודעה שהתיק לא נמצא במרשמי מס הכנסה זה אמור להספיק
https://www.misim.gov.il/gmIshurim/frmIshurimInfo.aspx?cur=0

נכנסתי לקישור שצרפת, הכנסתי תעודת זהות וקיבלתי את זה (מצרף צילום מסך - מחקתי את השם והת"ז שלי) , לא ברור לי מה זה מוכיח
https://pasteboard.co/IfI8pOW.jpg

נכנסתי לקישור שצרפת, הכנסתי תעודת זהות וקיבלתי את זה (מצרף צילום מסך - מחקתי את השם והת"ז שלי) , לא ברור לי מה זה מוכיח
https://pasteboard.co/IfI8pOW.jpg
יש לך תיק במס הכנסה!!! אולי אתה מרוויח מעל 800א, או שבעבר פתחת וחשבת שסגרת, אבל לא נסגר. לא רק שיש לך תיק במס הכנסה, יש לך גם אי אישור על ניהול ספרים שכנראה מעיד שיש לך שם קנס, על אי הגשת דוח או משהו דומה
אם לא היה לך תיק לא היה נרשם כלום באישור ניהול ספרים ולא היה נרשם כלום בשיעורי הניכוי.
אם אינך מאמין תכניס נתונים של שכיר שאינו מרוויח המון ותראה את ההבדל במסכים
אצלו תקבל הודעה- התיק לא קיים במרשמי מ''ה

הגשתי בקשה להחזר מס יכול להיות שבגלל זה יש לי תיק שם

נערך לאחרונה ב:
הגשתי בקשה להחזר מס יכול להיות שבגלל זה יש לי תיק שם
עשית את לבד? כי נראה שעל מנת לעשות זאת פתחו לך תיק. מהחזר מס לא פותחים תיק בד"כ
מציעה שתפנה באמצעות מפל לבירור העניין+ הסדרתו שתוכל להוציא הוכחה שאין לך תיק. אתר את פקיד השומה שלך ורשום הודעה
עליך ללחוץ על אייקון הדואר
https://taxes.gov.il/Pages/InfoTaxesGovIl/ContactUsIncomeTax.aspx

עשיתי את זה דרך חברה חיצונית, בדקתי על עוד מספר אנשים וכולם עם אותה תוצאה כמו שלי, מה שמשותף לכולנו (או לפחות אחד הדברים) זה שכולנו הגשנו בקשה להחזר מס דרך אותה חברה.

עשיתי את זה דרך חברה חיצונית, בדקתי על עוד מספר אנשים וכולם עם אותה תוצאה כמו שלי, מה שמשותף לכולנו (או לפחות אחד הדברים) זה שכולנו הגשנו בקשה להחזר מס דרך אותה חברה.
אז זו חברה סופר מטומטמת!!! היא כנראה פתחה לכם תיק
מה שאומר שמהרגע שהחברה הזו עשתה זאת, אתם אמורים לכאורה להגיש מדי שנה להגיש דוחות שנתיים.
היא כנראה רצתה שתקבלו הודעות בדבר הצורך להגיש ותחזרו אליה.
כנראה העובדה שרשום לך שצריך לנכות לך בהתאם לתקנות ורשום לך למעשה שאתה לא מנהל ספרים.
אני מקווה שאני טועה. לא מכירה הרבה מקרים כאלה. עדיף שתפנה דרך מפל ותבקש תשובה בנושא-האם יש לך תיק פתוח וקנסות
במידה וכן ולחבריך גם, ממליצה לפנות אל החברה במכתב- "טרם פנייה להליכים משפטיים" על מנת שיפצו אתכם על עוגמת נפש, בזבוז משאבים וכ"ו

אני מציע משהו אחר מ @Nina T
בגלל שהחברה רשומה כמייצג שלך, תבקש ממנה להוציא את סיווג התיק שלך משע"מ (המערכת של רשות המיסים), בעיקרון אתה צריך את ה"קוד סוג תיק" במסמך מקורי
ראה דוגמא לקודים:
https://agcpa.co.il/סוג_תיק_מס_הכנסה/

עריכה: אני מניח שאתה אמור להיות "91"

אני מציע משהו אחר מ @Nina T
בגלל שהחברה רשומה כמייצג שלך, תבקש ממנה להוציא את סיווג התיק שלך משע"מ (המערכת של רשות המיסים), בעיקרון אתה צריך את ה"קוד סוג תיק" במסמך מקורי
ראה דוגמא לקודים:
https://agcpa.co.il/סוג_תיק_מס_הכנסה/
מצד שני, אם תסתכל על המסך שהוא שלח- אין ניהול ספרים תקין. מה שאומר שכנראה יש שם קנסות. יש בעיה בדרך ההתנהלות שלהם, אם פעלו באופן שגרם לו חוב וקנס וסוג של כתם. הם היו צריכים להגיש דרך יחידת החזרים ולא לפתוח לו תיק במס הכנסה. זו עילה לתביעה לדעתי, במיוחד אם יש עוד חברים במצבו

אין ניהול ספרים תקין. מה שאומר שכנראה יש שם קנסות
אצלי גם יש X על ניהול ספרים
לא מדובר על התקינות של האישור, אלא עצם קיומו, או הצורך בו
מצד שני, לכל החברות שלי יש אישור כזה ואני יכול להוריד אותו למחשב (יותר נכון לקבל במייל)

מצד שני, לכל החברות שלי יש אישור כזה ואני יכול להוריד אותו למחשב (יותר נכון לקבל במייל)
שלילה של אישור ניהול ספרים אינה עניין של מה בכך

פרט לכך- כנראה שאתה עוסק. הוא לא אמור להיות עוסק והעובדה שהוא מקבל הודעה כזו משמעה שיש לו תיק פתוח

"אישור ניהול ספרים הוא אישור הניתן לעוסקים עצמאיים מטעם רשות המיסים, על עמידתם בתיעוד הנהלת חשבונות על פי הוראות תקנות המס בישראל."

https://www.bdo.co.il/he-il/בלוגים/בלוג-עסקים-קטנים-ובינוניים-(smb)/נובמבר-2018/אישור-ניהול-ספרים

וקפה- כדאי מאד שתלך לבדוק מדוע הוחלט שאתה לא מנהל את ספריך לפי חוק

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N אישור חשבון בInteractive Brokers שוק ההון 2
M מבצעי "שלם עכשיו 5% והשאר בקבלת מפתח" - האם במעמד החתימה יש להמציא אישור משכנתא? נדל"ן 38
פ אישור דיבידנדים Fidelity-ESPP מיסים 0
S רו"ח מבקש אישור יתרה ארנק דיגיטלי KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 1
SolidBixby אישור ניכוי במקור מרשות המיסים בעבור מסחר ב IB? מיסים 6
U אישור תכנית התחדשות עירונית - מה המשמעות נדל"ן 1
P הפקדת אישור יציאה מהארץ, כשבחו"ל? אוף טופיק 1
I אישור מס ירושת מוטב לקופת ביטוח מנהלים הכוללת פיצויים מיסים 0
A אישור יתרות מהבנק לחטיבת ביקורת פנימית צרכנות פיננסית 1
Z האם תוכנה של מס הכנסה מנפיקה אישור כשמשדרים תיקון לדו״ח? מיסים 6
adamshalev אפשר לקבל אונליין אישור ניכוי מס במקור לפיצויים\תגמולים במקום ללכת למס הכנסה? מיסים 6
C אישור עקרוני למשכנתא - חישוב הכנסה חודשית לעובדי הייטק נדל"ן 11
ת רכישת דירה הרשומה בטאבו כחברת גוש חלקה - אישור משפטי למשכנתא לפני חתימה על חוזה נדל"ן 1
S עבודה צדדית מידי פעם - מס/תיאום מס/ אישור מעסיק ? מיסים 1
L שאלה לגבי תהליך אישור תמ"א 38/פינוי-בינוי נדל"ן 4
ס מיטב דש משכו לי 18,480 ש"ח מהחשבון ללא אישור שלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
M אישור תושב למתגורר ביחידת דיור מיסים 2
D אישור למס הכנסה לצורך משיכת כספי הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A האם אני יכול לחסוך עבור משפחתי, מבלי אישור שלהם? שוק ההון 36
T אישור מmexem לפתיחת חשבון ישיר בIB שוק ההון 1
T אישור מmexem לפתיחת חשבון ישיר ב IB צרכנות פיננסית 3
ש אישור כתובת בפתיחת חשבון ב-IB שוק ההון 3
M דרישת אישור מעסיק לשינוי מסלול רכיב פיצויים צרכנות פיננסית 1
מ פרסום תגובות אחרי אישור אוף טופיק 4
P אישור מחוסר דיור נדל"ן 1
שמוליק קיפוד אישור ניהול חשבון [חשבון אמריקאי - Bank of America] צרכנות פיננסית 6
J טופס 867/אישור מס שנתי מברוקר זר שוק ההון 4
ל עזרה - העברת קופ״ג ללא אישור שוק ההון 3
M אישור מס הכנסה על תשלום מזונות - יש כזו חיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
מ שינוי מסלול השקעה בפנסיה - אישור מעסיק? oO שוק ההון 9
A בקשת אישור מהמעסיק לעבודה בשעות הפנאי כעצמאי התפתחות אישית 34
א אישור ניהול חשבון בנק- 40 ש"ח?! צרכנות פיננסית 8
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
ט האם יש דרך לראות בצורה מרוכזת את כל השרשורים שאני עוקב אחריהם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
P פיזור תיק שאני מנהל לבדי שוק ההון 9
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
S שאלה בנוגע ל 2 etf שאני מתעניין שוק ההון 1
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
A נניח שאני קונה קרן מחקה מנוטרלת מט"ח: שוק ההון 10
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M קרן השתלמות לעוסק פטור - מה קורה שאני סוגר את העסק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M לא בטוחה שאני מבינה איך לחשב צריכת חשמל למכשיר חשמלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
ה מה ההפקדה המקסימלית שאני יכול לעשות כעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה