• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה ההפקדה המקסימלית שאני יכול לעשות כעצמאי?

המתעניינולוג

משתמש רשום
דירוג
2
מקווה שהשאלות לא תמימות מדי

1) אם יש לי עסק עצמאי שמכניס 10,000 ש''ח בשנה, זה חוקי להפקיד לקרן ההשתלמות שלי כעצמאי את המקסימום השנתי? כלומר 18,960, שאר הכסף מגיע מהמשכורת שלי כשכיר

2) אם יש לי עסק עצמאי שמכניס 20,000 בשנה מותר לי להפקיד לקרן ההשתלמות שלי את המקסימום השנתי?

כן זה חוקי
גם אם יש לך רק שקל הכנסה מעסק או ממשלח יד ניתן להפקיד ולקבל הטבת מס במשיכה עד המקסימום של ההפקדה המוטבת, כלומר 18,960 לשנת המס 2022.

מצד שני, הטבת מס בהפקדה ניתן לקבל ניכוי 4.5% מההכנסה החייבת מהעסק או ממשלח היד בשנת המס עד לתקרת הכנסה של 270,000 בשנת המס 2022.

כן זה חוקי
גם אם יש לך רק שקל הכנסה מעסק או ממשלח יד ניתן להפקיד ולקבל הטבת מס במשיכה עד המקסימום של ההפקדה המוטבת, כלומר 18,960 לשנת המס 2022.

מצד שני, הטבת מס בהפקדה ניתן לקבל ניכוי 4.5% מההכנסה החייבת מהעסק או ממשלח היד בשנת המס עד לתקרת הכנסה של 270,000 בשנת המס 2022.
תודההה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O האם הגיוני להגיע לתקרות ההפקדה לפני שעוסקים במסחר עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
C מה נכלל בתקרת ההפקדה לקופת גמל לשכיר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M מיסוי של הסכום מעל תקרת ההפקדה הפטורה לאחר משיכה מקה"ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M קופת גמל ותיקה - ג'וקר שמאפשר לעקוף את תקרת ההפקדה לקרן פנסיה מקיפה ולהצטייד במלא אגח מיועדות ופנסיה פטורה ממס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y תקרת ההפקדה הפטורה ממס רווחי הון לקהש לשכיר ולעצמאי שוק ההון 0
G העלאת ההפקדה בקרן ההשתלמות והפקדה עצמאית צרכנות פיננסית 10
E האם יש משמעות למועדי ההפקדה בקופ"ג להשקעה בהשוואה למועדי הפקדה בIB (במקרה של ירידות ושיטת DCA)? שוק ההון 7
Yos ביטוח מנהלים - גודל ההפקדה המומלץ בגישת פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
A חריגה מתקרת ההפקדה לפנסיה - אפשרויות צרכנות פיננסית 23
סולידי528 פנסיה 5K, לאן להפקיד את מה שמעל תקרת ההפקדה לפנסיה? צרכנות פיננסית 11
Z תקרת ההפקדה לפנסיה עצמאים. אם מי ששכרו נמוך מהרף של 200K+ ומפריש שוק ההון 7
A קרן השתלמות - מה לעשות עם הסכום שמעבר לתקרת ההפקדה? שוק ההון 17
ס האם ההפקדה לקה"ש מוגבלת ב2.5% מצד העובד? צרכנות פיננסית 3
Henchman34 קרן השתלמות וגודל ההפקדה שוק ההון 99
I איך לייצר כלי שמבטיח את התשואה המקסימלית בין ריבית קבועה ומדד? שוק ההון 4
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
ט האם יש דרך לראות בצורה מרוכזת את כל השרשורים שאני עוקב אחריהם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
P פיזור תיק שאני מנהל לבדי שוק ההון 9
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
S שאלה בנוגע ל 2 etf שאני מתעניין שוק ההון 1
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
A נניח שאני קונה קרן מחקה מנוטרלת מט"ח: שוק ההון 10
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M קרן השתלמות לעוסק פטור - מה קורה שאני סוגר את העסק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M לא בטוחה שאני מבינה איך לחשב צריכת חשמל למכשיר חשמלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
A טעות בטופס 867 או שאני לא יודע חשבון? מיסים 5
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
T כמה גישות שאני, חייל ממוצע, מתלבט ביניהן שוק ההון 40
ה מקווה שאני שואל את זה בפורום הנכון - דרופשיפינג השקעות אלטרנטיביות 1
Y שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות שוק ההון 4
O כישורים רבים - בעיה שאני לא יודע למנף אותם התפתחות אישית 18
D איך לעבוד עם בחור שאני לא אוהב בלי לאבד את השפיות? אוף טופיק 9
א באסה - צריך משקפיים. לפני שאני ניגש לאופטיקה, מה תמליצו לי ממרכיבי משקפים מנוסים? אוף טופיק 19
לא חשוב שמות 5 דברים שאני כבר לא בטוחה לגביהם דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 181
בייניש עבר רבעון מאז שפתחתי את התיק, תוהה אם אני מפספס משהו בזה שאני לא עושה כלום שוק ההון 9
unrealx הודעה מוזרה מהבנק בגלל מנייה שאני מחזיק שוק ההון 8
amit רגע לפני שאני מבקש דחיית משכנתא. שוק ההון 1
ע דעתכם בנוגע לאסטרטגיה שאני רוצה לבנות שוק ההון 63
N גרף שאני מחפש בנרות שוק ההון 1
ח "אין מו"מ על מחיר, אלו דירות שאני יכולה "להעיף" מהר" נדל"ן 28
A אני לא מאמינה שאני עושה את זה יומני מסע אישיים 19
V שאלה: מה קורה בדיוק לאחר שאני מתחיל לעקוב אחרי משתמש מסוים? אוף טופיק 5

נושאים דומים

Back
למעלה