• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי מסלול השקעה בפנסיה - אישור מעסיק? oO

מחקה

משתמש רגיל
דירוג
69
אני מעוניינת לעבור מסלול השקעה בקרן הפנסיה שלי. הקרן העבירה לי את הטופס הרלוונטי שמשום מה דרוש בו "אישור מעסיק" בגלל "רכיב הפיצויים".
יש לי מס' מעסיקים וגם אם היה לי רק אחד, לא דחוף לי שהמעסיק שלי יידע (ויצטרך לאשר...) את המסלול בו אני נמצאת. האם הדרישה להחתים את המעסיק חוקית בכלל? האם אני יכול למשל להעביר את הקרן למסלול X אבל להשאיר את הפיצויים במסלול Y ובכך לדלג על ההחתמה הזו?

אני מעוניינת לעבור מסלול השקעה בקרן הפנסיה שלי. הקרן העבירה לי את הטופס הרלוונטי שמשום מה דרוש בו "אישור מעסיק" בגלל "רכיב הפיצויים".
יש לי מס' מעסיקים וגם אם היה לי רק אחד, לא דחוף לי שהמעסיק שלי יידע (ויצטרך לאשר...) את המסלול בו אני נמצאת. האם הדרישה להחתים את המעסיק חוקית בכלל? האם אני יכול למשל להעביר את הקרן למסלול X אבל להשאיר את הפיצויים במסלול Y ובכך לדלג על ההחתמה הזו?
אני הצלחתי להעביר ללא חתימת מעסיק. ההעברה ארכה שנה. אי אפשר לדעת האם החוסר בחתימה היה רכיב משמעותי בעיקוב.

שנה?! אחרי שהם טוענים ל-3 ימי עסקים!? זה ממש פשע

על רכיב פיצויים נדרש אישור מעסיק. הדרישה חוקית.
אצל מעסיק שסיימת ויש עזיבת עבודה שאומרת שאין התנגדות לשחרור הכספים לא אמורה להיות בעיה. אם אין זה רק להביא עזיבת עבודה ויבצעו
מעסיק קיים אכן צריך לחתום גם הוא על הטופס. אצלנו חתומים על סעיף 14 מי שרוצה ממלא טופס שולח למנהל ההסדר והוא בעצמו מחתים את המעסיק ושולח לחברה. אני מניח שאפשר גם עצמאית לגשת לשכר ולשלוח לחברה.

חשבי שכר לרוב דיי עמוסים ששנייה אחרי לא יזכרו שפלוני/ת במסלול x אם זה באמת חשוב גש שיתנו חתימה והלאה.
בגדול כספי הפיצויים לא שייכים לעובד עד שלא סיים את עבודתו וקיבלו עזיבה עם הנחיות ברורות לשחרור כספי הפיצויים. מכאן הדרישה.

בגדול כספי הפיצויים לא שייכים לעובד עד שלא סיים את עבודתו וקיבלו עזיבה עם הנחיות ברורות לשחרור כספי הפיצויים. מכאן הדרישה.
uבכל זאת החוק מכריח את המעסיק להחזיק אותן בקופה שהעובד ביקש, ולכן לחתימה שלו אין משמעות.

בקופה... לא במסלול

היות ויש מצבים מועטים שהכסף עשוי לחזור למעסיק (סיום עבודה שאינה מזכה בפיצויים והעובד מנסה למשוך) אז יש לו עניין לשלוט ברמת הסיכון. מצד שני, לא יודע כמה הם באמת מתעסקים בזה ואני מניח שהרוב פשוט יעדיף שתשאיר במסלול הכללי וזהו

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
V שינוי מסלול השקעה בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
flower שינוי מסלול השקעה - מניות דיבידנד בפרט שוק ההון 60
מ קופת גמל - שינוי מסלול השקעה שוק ההון 10
A שינוי מסלול השקעה בפוליסת מנהלים עדיף משנת 97,האם אפשרי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
פ שינוי מסלול בגמל וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ס מעסיק לא חותם על שינוי מסלול לכספי פיצויים שוק ההון 35
A הפניקס מחקה מדדי חו"ל שינוי מסלול לs&p 500 צרכנות פיננסית 1
Kya שינוי מסלול בקרן השתלמות שוק ההון 1
A שינוי מסלול בקרן השתלמות שוק ההון 3
ח דעתכם לגבי שינוי מסלול עבור קרן השתלמות שוק ההון 4
C שוקל שינוי מסלול מהנדסה לתוכנה התפתחות אישית 27
M ביקשתי שינוי מסלול בקרן השלתמות ובינתיים השער יורד שוק ההון 3
תפוזינה שינוי מסלול בפנסיה צרכנות פיננסית 30
שודד הפינג פונג שינוי מסלול בפוליסת חסכון ללא אירוע מס - הכיצד? שוק ההון 13
E יש שינוי מבחינה מיסויית כעת במעבר מAmeritrade לSchwab? מיסים 3
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 325
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה