1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

פוליסת חסכון וpfic

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י MimsyB, ‏14/7/19 ב- 16:55.

1. MimsyB

MimsyB משתמש רשום

שלום,
    כבעל אזרחות אמריקאית (וישראלית) אני מבין את המגבלות על ההשקעה בקרנות נאמנות/קרנות סל בכלל תקנות PFIC.
    לאחרונה התעניינתי באפיקי השקעה רלוונטים עבורי - וקיבלתי המלצה על פוליסת חסכון, מכיוון שהכסף איננו יושב ״בחשבון״ שלי ואין לי מניות בקרן כלשהי נטענה הטענה שאינני מחויב על מיסים לפי תקנות pfic.
    האם למישהו פה יש ניסיון עם הנושא או ידע כלשהו?
    האם עליי לדווח בדוח השנתי על הרווחים שנשעו בפוליסה (ולשלם עליהם מיסים)? האם עליי לשלם רק בעת משיכה מהפוליסה?
    תודה,
    מ

2. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש ותיק

היי,
    אני גם אזרח אמריקאי. רואה החשבון שעושה לי את הדוחות לארה"ב טוען שזה לא pfic. אני לא יודע להסביר את הרציונל למה זה לא וגמל להשקעה כן, אבל שאלתי אותו אם אזומן לביקורת אם הוא יגן על ההחלטה וטען שכן.

3. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

חוקית זה pfic (או נאמנות שזה גרוע באותה מידה).
    פרקטית, רואי החשבון בארץ נוטים להמעיט בסיכון שבביקורת יגדירו את זה כpfic.
    בעיניי, זה לא שווה את הסיכון. אם הביקורת קורית 20 שנה אחרי הרכישה, אתה משלם מסים ורבית שהם יותר מהקרן.

אז אם ללכת הכי פרקטי, עדיף להימנע בעיניי, למרות שרואי חשבון ילחמו בחירוף נפש עבורך (האם הם בכלל יהיו רואי החשבון שלך עוד X שנים?).

ולדעתי הכי חשוב, לפני שניגשים לדון במסים, צריך לדון בכלי הזה מהפן ההשקעתי. גם כאן, אני לא מרגיש בנוח עם המוצר הזה בלשון המעטה. חוסר שקיפות, עלויות גבוהות, ניגוד אינטרסים של המשווקים של המוצר.

4. דן ג.

דן ג. משתמש ותיק

די ברור לי, שאם נושא כזה היה מגיע לדיון בביקורת, רואה החשבון לא יוכל בכלל לייצג אותך (בסוף). תצטרך עורך דין בבית משפטo_o
    מה שבטוח,זה לא המבקר הראשוני שייתווכח עם רואה החשבון שלך לגבי סיווג ההשקעה, זה יהיה מישהו שבאמת מבין בנושא.
    ( גם אני חושב שלא סביר שזה יגיע לביקורת בכלל)

5. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

מעניין אותי להכיר את ראש תחום PFIC ב-IRS :)

בכל מקרה בעיניי להיכנס בצורה יזומה לPFIC כשיש לך כלים הרבה יותר יעילים להשקיע את אותו כסף זה ביג נו נו ולו רק בגלל הסעיף שאומר שההתיישנות לא מתחילה להיספר אם לא מדווחים על הPFIC(בסוף לא מדובר כאן על סטארטאפ ביוטק שאתה חושב שיש לו איזה תשואה חלומית - שימו לב סטארטאפים בתחילת דרכן לרוב הם גם PFIC).

דן ג. אוהב/ת את זה.
  6. MimsyB

MimsyB משתמש רשום

תודה על התשובות אך עוד שתי שאלות.
    1. לפי מה שהבנתי אני כן מדווח על הפוליסות חסכון (ממלא w9) ככה הסבירו לי היועצים שמנסים למכור לי אותם. אז אני משער שהם חושבים שזה לא pfic לא?
    2. יעקב על אילו אופציות יותר טובות אתה מדבר? לפי הבנתי השקעה בארץ היא מאד בעייתית אופציה בלי שום אפשרות להשפיע בקרנות סל/קרנות נאמנות או נדלן. האופציה שיש זה להשקיע דרך ברוקר אמריקאי בארה"ב - שזו אופציה טובה אך היא בעצם אומרת שעליי להוציא את כל הכסף שלי מכאן לשם לא?

7. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

תשאל אותם. רוב הסיכויים שאין להם מושג מה זה PFIC
    אם כן, בכל מקרה הם בניגוד אינטרסים מעצם זה שהם מרוויחים מזה שאתה משקיע בפוליסת חיסכון

לגבי הW9 אין קשר. כל מי שפותח חשבון והינו אזרח ארה"ב צריך למלא W9 ללא קשר למוצרים שהוא רוכש בתוך החשבון.

זו לא האופציה היחידה, אתה יכול להשקיע בקרנות סל אמריקאיות דרך בית השקעות ישראלי.

בהנחה ואתה הולך לכיוון הזה (כמו שאמרתי יש לך את האופציה לבית השקעות ישראלי) זה לא קשה או מפחיד כמו שזה נשמע

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
העברת קרן השתלמות ופוליסת חסכון פינת המשקיעים ‏30/8/18
קרן השתלמות + פוליסת חסכון + התחלת תיק השקעות פינת המשקיעים ‏7/4/17
שינוי מסלול בפוליסת חסכון ללא אירוע מס - הכיצד? פינת המשקיעים ‏5/10/16
פוליסת חסכון Best Invest פינת המשקיעים ‏3/8/16
p2p או פוליסת חיסכון? פינת המשקיעים ‏23/4/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.