• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך מוצאים עו"ד?

paskar

משתמש בכיר
דירוג
1,223
זה שוק מאוד לא שקוף, וקשה להגיע לנתונים אובייקטיביים על עו"דים.
וניגוד האינטרסים המובנה שיש בין נותני שירותים/מוכרים ללקוחות/קונים הוא בעיה גדולה יותר בתחום הזה.

מעבר להמלצות מאנשים, יש לכם שיטות למציאת עו"ד מוצלח?

כשהייתי במשרד שמייצג תיקים בפרופיל גבוה מאוד הלקוחות הגיעו מפה לאוזן.

האמת היא ששמעתי לא אחת על עורכי דין מוערכים שנכשלו בבחירת עורכי דין עבור עצמם. זה לא קל.

השאלה היא עד כמה מורכב המקרה שאתה עתיד להפנות לעו"ד?

מעבר לכך, תוכל לנסות ולעיין בפסקי דין וכתבי טענות שהגיש המשרד (נמצא בעיקר במאגרים משפטיים שדורשים הרשמה בתשלום, אבל לעיתים ניתן לראות גם בגוגל).

מה שבטוח - לא להתלהב מכך שעורך הדין מככב בתכניות אירוח או מכך שהינו בעל טור משפטי וכו' - אלו דברים שאינם מהווים ולו אינדיקציה קלושה.

כשהייתי במשרד שמייצג תיקים בפרופיל גבוה מאוד הלקוחות הגיעו מפה לאוזן.
אין לי פיות רלוונטיים, ואני לא פרופיל גבוה.
אגב, זה הרושם שלי גם למה שאנשים עושים בדברים יומיומיים יותר, אם כי זה נראה לי בהרבה מקרים לא יותר מהליכה לברירת מחדל.

עד כמה מורכב המקרה שאתה עתיד להפנות לעו"ד?
לא מכיר מספיק אם התחום כדי להגיד בוודאות. אני מניח שיותר מהממוצע, אם כי בגלל הפרטים ולא המהות.

לנסות ולעיין בפסקי דין וכתבי טענות שהגיש המשרד (נמצא בעיקר במאגרים משפטיים שדורשים הרשמה בתשלום,
כתבי טענות נגישים ציבורית?
כן, פסקי דין זה הדבר האובייקטיבי (חלקית) היחיד כמעט שנגיש. אבל קשה למצוא, וגם קשה לדעת מה זה אומר בלי לראות את כל התיק. אין לי גישה למאגרים בתשלום. חבל ש-"צדק צריך להיראות" לא נעשה בצורה טובה.

פגישה עם עו"דים אולי אומרת קצת, אבל מהניסיון שלי בעיקר כדי לסנן את אלה שברור לגמרי שהם לא. קשה לי להגיד מי כן, וקשה לזהות את אלא שהם "לא" בגלל סיבות מעודנות יותר, או שהם טובים בלהסתיר אותן.

מה שבטוח - לא להתלהב מכך שעורך הדין מככב בתכניות אירוח או מכך שהינו בעל טור משפטי וכו'
ברור. אם כבר, אני מנסה להחליט אם יש ערך בלהתייחס לאתרי עו"דים. למשל, טעויות כתיב וטקסט מבולגן - עילה לפסילה?

תביעה אזרחית. חשבתי שאולי יש לאנשים תובנות כלליות.

מה הגדרתך למוצלח?
מבין את התחומים הרלוונטים (ולא סתם הם מפורסמים/נאמרים ברשימת עושה-הכל) ועושה אותם טוב, פיו וליבו שווים, יודע להשלים ידע אם צריך, שיהיה נגיש כשצריך. גם לא יזיק שיהיה במחיר שאני יכול לעמוד בו, אבל זה דבר נפרד. :)

ברור. אם כבר, אני מנסה להחליט אם יש ערך בלהתייחס לאתרי עו"דים. למשל, טעויות כתיב וטקסט מבולגן - עילה לפסילה?
אני סבור שזה נכון לכל בעל מקצוע.

בכל אופן, היום אתה יכול לעקוב אחרי פעולות העו"ד באתר נט-המשפט.
תסכם איתו מראש שכל דבר שהוא מגיש - אתה עובר עליו לפני.

וכן, זה נכון שפסק דין לא משקף בוודאות את טיב עורכי הדין והאמת שאפילו כתבי הטענות לא, אבל זה הכי רחוק שאני יכול לייעץ לך.
בעיקר אלימינציה.

תנסה להתחקות עד כמה עורך הדין זמין ללקוחות לאחר שפסקו להיות פוטנציאליים והפכו ללקוחות קיימים, אם יש לך דרך לעשות זאת...

לצערי נזקקתי לכמה עו"ד בחיי בנסיבות שונות ומשונות [תחבורה / עסק / זכויות יוצרים].
נוכחתי לדעת שהייתי צריך עו"ד שמכיר את האנשים הנכונים ויודע היכן צריך לשמן, ולאו דווקא את ה"תותח בתחומו".
זה הרגע שהבנתי שאני חי במדינת עולם 3. היה דיי עצוב.

צריך עו"ד שמכיר את האנשים הנכונים ויודע היכן צריך לשמן, ולאו דווקא את ה"תותח בתחומו".
זה לא היינו הך?
תמיד עדיף עו"ד שמכיר את השופט מאשר עו"ד שיודע לטעון טוב.

זה לא היינו הך?
חד משמעית.
פשוט דובר פה על עורכי דין טובים עם קורלציה לפסקי דין שלהם.

כשעשיתי סקר שוק עם עורכי דין, לקחתי את היחידי שאמר לי בפה מלא שהוא ...
בחירה שהוכיחה עצמה כהצלחה מסחררת לאחר מכן.

מצטער, סמנטיקה.
הרגע שהבנתי שאני צריך עו"ד עם שמן ולא עו"ד הבקיא בחוקים = הודו - הוא הוא הרגע העצוב.
הרגע ששכרתי את אותו עו"ד לא היה לי עצוב, היה משמח כי הבנתי שאני לקראת פתרון.

זה שוק מאוד לא שקוף, וקשה להגיע לנתונים אובייקטיביים על עו"דים.
וניגוד האינטרסים המובנה שיש בין נותני שירותים/מוכרים ללקוחות/קונים הוא בעיה גדולה יותר בתחום הזה.

מעבר להמלצות מאנשים, יש לכם שיטות למציאת עו"ד מוצלח?
השוק הזה שקוף כמו כל שוק של בעלי מקצוע ולכן גם הבחירה בדרכים דומות.
אני לא מכיר דרך טובה יותר מאשר המלצה אישית.
כמה טיפים כלליים:
1. אם הלכת למשרד של יותר מעורך דין אחד, חשוב לוודא מי יטפל בתיק שלך. ככל שהמשרד גדול יותר, הטיפ הזה חשוב יותר.
אין פסול בשיתוף של עורכי דין זוטרים בטיפול, אבל חשוב שתדע מה המעורבות של האיש שאתה בחרת.
2. הייתי נזהר כמו מאש מכאל שמתפארים ביכולת לשחד אחרים כדי להשיג את התוצאה.
לא רק בגלל הפן המוסרי, שממילא לא מעניין אף אחד בדיון בפורום אנונימי, אלא בעיקר כי מי שמשמן גם משומן. אין דבר נורא מלהבין שמי שמייצג אותך, והיה שותף לסודותיך בעניין הרלוונטי, מכר אותך לצד השני.
מעבר לכך, "המשמנים" הם אנשים זהירים ומתוחכמים (ע"ע רונאל פישר) ולאדם כזה לא תהיה שום בעיה להפיל אותך איתו או במקומו כשיעלו עליו. למשל, אם הוא משחד מישהו עבורך, יהיה לו די קל להוכיח שאתה המשחד ובמקרים מסויימים אפילו להציג אותך כעבריין היחיד בסיפור.
3. תן משקל לחיבור האישי ביניכם ולאמון. הוא ימסור לך הרבה אינפורמציה והערכות במהלך ניהול התיק. חשוב שתאמין לו ושתדע שהאינטרס שלך הוא העיקרי בעיניו.

לצערי נזקקתי לכמה עו"ד בחיי בנסיבות שונות ומשונות [תחבורה / עסק / זכויות יוצרים].
נוכחתי לדעת שהייתי צריך עו"ד שמכיר את האנשים הנכונים ויודע היכן צריך לשמן, ולאו דווקא את ה"תותח בתחומו".
זה הרגע שהבנתי שאני חי במדינת עולם 3. היה דיי עצוב.
הנה קטע רלוונטי מ-breaking bad:
https://www.youtube.com/watch?v=JNMQqh1ovlM

לדעתי רק המלצות.

בכל אופן, היום אתה יכול לעקוב אחרי פעולות העו"ד באתר נט-המשפט.
חבל שרק אחרי שהתחיל הליך.

תסכם איתו מראש שכל דבר שהוא מגיש - אתה עובר עליו לפני.
ברור, ויותר מזה. אני רק מקווה שלא יראו את זה כמעיק.

תנסה להתחקות עד כמה עורך הדין זמין ללקוחות לאחר שפסקו להיות פוטנציאליים והפכו ללקוחות קיימים
לא רואה איך אפשר לדעת מראש.
זה לא שאני צריך זמינות יוצאת דופן, אבל גם לא להרגיש שאני טרחה ושהוא עושה לי טובה כשאני מדבר איתו.

נוכחתי לדעת שהייתי צריך עו"ד שמכיר את האנשים הנכונים ויודע היכן צריך לשמן
אני משער שיותר בהתנהלות מול גופים/רשויות מאשר פרטי-נגד-פרטי?

אבל אי אפשר לדעת מראש מי השופט.

השוק הזה שקוף כמו כל שוק של בעלי מקצוע
נראה לי קשה יותר. התיקים ייחודיים יותר מאשר בתחומים אחרים, ולקוחות לא ישושו לגלות פרטים. העוסקים נמצאים בתחום שחלק ממנו הוא מניפולציה, יש גילדה חזקה... מסתבר שבאתר "מדרג" יש קצת סוגי עו"דים, אבל לא הכל.

הייתי נזהר כמו מאש מכאל שמתפארים ביכולת לשחד אחרים כדי להשיג את התוצאה.
כן. הולכים לעו"דים בשביל לפתור בבעיות מול אנשים חסרי מוסר, לא כדי למצוא חדשים כאלה.
אבל אני משער שגישה אחרת אומרת fight fire with fire.

נראה לי קשה יותר. התיקים ייחודיים יותר מאשר בתחומים אחרים, ולקוחות לא ישושו לגלות פרטים. העוסקים נמצאים בתחום שחלק ממנו הוא מניפולציה, יש גילדה חזקה... מסתבר שבאתר "מדרג" יש קצת סוגי עו"דים, אבל לא הכל.
לא מכיר לעומק תחומים אחרים, אבל אני מניח שגם נתונים אובייקטיביים אודות רופאים, למשל קשה למצוא. אפילו יועצי השקעות שקל למדוד, עקרונית, לא ממהרים לפרסם תוצאות אמת.

כן. הולכים לעו"דים בשביל לפתור בבעיות מול אנשים חסרי מוסר, לא כדי למצוא חדשים כאלה.
אבל אני משער שגישה אחרת אומרת fight fire with fire.
עורך דין שמטפל בסכסוך (לא כולם כאלו) בדרך כלל יהיה אגרסיבי, ישקול טוב טוב מה מגלה ומתי, בקיצור - לא פראייר. יש הבדל גדול בין זה לבין אדם שמשחד.
אבל זה דיון קצת מיותר. מי שרואה בהליך המשפטי מקום בו פותרים בעיה, יקח עורך דין מסוג מסויים. מי שמאמין שהכל הצגה ובסוף מי שמשלם יותר הוא הזוכה, יש לו צידוק עצמי לקחת עורך דין מסוג אחר.

אם תרצה, תוכל לשלוח בהודעה פרטית עם קצת פרטים מה בדיוק אתה מחפש , אוכל לשאול את עורכי הדין המשפחתיים, אם יש להם המלצה. :)

יש למישהו המלצה לעורך דין טוב והגון בתחום הנדל"ן? אם כן, אשמח להמלצות בפרטי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
S איך מוצאים קרן סנופי עם בסיס חישוב מדד? שוק ההון 5
כ איך מוצאים יועצ/ת פנסיוני טוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T איך מוצאים מקצוע לחיים התפתחות אישית 19
Regevkr בעיות עם ניכוי מס במקור לפי האמנה עם ארה"ב - לא מוצאים אותי במרשם מיסים 1
Kipodi איך מוצאים טיקר של אג"ח ממשלת ישראל שמונפק בדולרים/יורו בחו"ל? שוק ההון 2
M איך מוצאים תאריך זול לחופשה? צרכנות פיננסית 8
R איפה מוצאים את שיעור הבלתי מועסקים לפי ההגדרה של דמי אבטלה? אוף טופיק 6
F איך מוצאים סימול של חברה? שוק ההון 8
G איך מוצאים דירה משתלמת לרכישה? נדל"ן 3
adamshalev איך מוצאים כרטיסי טיסה בזול לחו״ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
חבקוק איך מוצאים את הרכב ההשקעות של תכלית s&p 500 5113998 שוק ההון 2
D איך מוצאים קרן / תעודה מחקה? שוק ההון 6
כ פרשתי :) איפה מוצאים עוד אנשים עם זמן פנוי? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
jenglender איך מוצאים סוכן ביטוח אמין צרכנות פיננסית 10
adamshalev איפה מוצאים נתוני תשואה פלוס דיבידנדים של ני"ע ישראלים ? שוק ההון 4
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
L האם עו"ד שמונה ע"י היזם דואג לאינטרסים שלי? נדל"ן 19
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
Y מה לעשות עם עודפי עו"ש (קצר טווח) שוק ההון 8
ס עו"ש והשקעות צרכנות פיננסית 17
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
ע יומנה של עו״ס יומני מסע אישיים 34
deussex תהליך חיפוש דיירים וחתימה על חוזה - לבד או דרך סוכן נדל"ן + עו"ד נדל"ן 27
I היכן להשכיב קרן חירום? פקדון נזיל, עו"ש או קרן כספית? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ס משכנתא עם עו״ש או לשבור את כל התיקים / קופות? נדל"ן 0
א הטבות הבנקים לפותחי חשבון עו"ש - האם למישהו יש ניסיון בהשגתן בחשבון קיים? צרכנות פיננסית 18
A האם העברת יורו מחשבון עו"ש בלוקסמבורג לחשבון IB מנוהל בגרמניה עלול להיחשב באירוע מס איכשהו ע"י איזהשהיא ראשות? פוסטים מאיכות נמוכה 4
H תנאי הלוואה וחשבון עו"ש בבנק יהב צרכנות פיננסית 12
P המלצות לעו"דים לרשלנות מקצועית של עו"ד? פוסטים מאיכות נמוכה 2
T עו"ד במצוקה התפתחות אישית 20
א משתחרר עוד שמונה חודשים: היה לי מסלול בראש אני אני מחשב מסלול מחדש (עו"ד) התפתחות אישית 5
V קיזוז עו"ש פחק שוק ההון 1
ב שאלה למבינים בתחום - חובות עו"ד כלפי מוכר הדירה נדל"ן 15
נ התייעצות - משכירים, אתם עושים חוזים עם עו"ד? נדל"ן 23
ל המלצות על עו"ד המתמחה בנדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ה עו"ד אבודה יומני מסע אישיים 17
L מוטב למקרה פטירה בחשבון עו"ש או תחליף ללא סיכון צרכנות פיננסית 26
love הפקדת דולרים לחשבון עו"ש צרכנות פיננסית 34
G עומד לקראת רכישת דירה מקבלן - איך בוחרים עו"ד? נדל"ן 7
א עו"ד עובד מדינה מתלבט התפתחות אישית 27
H התייעצות: עו"ד לתביעת נזיקין אוף טופיק 9
L עו"ד נדל"ן סולידי - יש/קיים? צרכנות פיננסית 50
לא חשוב שמות עזרה| פענוח תעודת זהות בנקאית ושיקול מעבר למסלול עמלות עו"ש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 68
ח יש עו"ד סוכני ביטוח בקהל? (ביטוח יחידת דיור) צרכנות פיננסית 0
א הגשת תביעות דרך עו"ד לקרן ניצולי שואה צרכנות פיננסית 11
פ חשבון עו"ש לצד תיק ההשקעות? שוק ההון 8
P בנק ירושלים מתחיל לקחת עמלות עו"ש? צרכנות פיננסית 19
Y עו"ד להסכם ממון אוף טופיק 26
א 'הבא תדפיס עו"ש' אצל משקיעים צרכנות פיננסית 3

נושאים דומים

Back
למעלה