• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פוליסת חיסכון של הפניקס מחקה מדד S&P500

ronlos

משתמש רשום
דירוג
0
אהלן,

בגדול, אני רוצה להשקיע סכום של 170K + הפקדות חודשיות של 6K .
אני מחפש להשקיע בצורה פסיבית בלי להתעסק בזה יותר מדי.. לשים את הכסף עכשיו ולא להתעסק איתו עד שישתלם לנו לקנות בית למגורים.

בקטן, בת זוגתי ואני דואגים להשאיר לנו בצד כל חודש מספיק כסף להוצאות השוטפות ועוד רשת ביטחון של כ25K בעו"ש.
אני מעוניין להשקיע את הכסף לתקופה ארוכה (לפחות 5 שנים) בלי תאריך יעד מוגדר. המחשבה היא לא להשתמש בכסף הזה ובשלב מסוים, כאשר ההחזרים החודשיים על משכנתא הפוטנציאלית באותה תקופת זמן יהיו נמוכים יותר מהשכירות שלנו - לקנות בית למגורים (כמובן בהינתן בזה והתיק יהיה ברווח באותה תקופה. אין לנו בעיה להמשיך להמתין בשכירות גם חודשים נוספים).
או לחילופים להשתכנע שלחיות בשכירות כל החיים זו אחלה אופציה (בינתיים אני לא שם.. אבל אולי אחרי שנעבור לפריפריה דעתי תשתנה) ואז פשוט להמשיך להשקיע את הכסף לתקופה מאוד ארוכה - 25 עד 30 שנה.

יש לי אופציה לפתוח פוליסת חיסכון של הפניקס מחקה מדד S&P500 עם דמי ניהול של 0.44% מצבירה.
האם כדאי? האם יש אופציות אחרות ששווה לשקול?

תודה!

אהלן,

בגדול, אני רוצה להשקיע סכום של 170K + הפקדות חודשיות של 6K .
אני מחפש להשקיע בצורה פסיבית בלי להתעסק בזה יותר מדי.. לשים את הכסף עכשיו ולא להתעסק איתו עד שישתלם לנו לקנות בית למגורים.

בקטן, בת זוגתי ואני דואגים להשאיר לנו בצד כל חודש מספיק כסף להוצאות השוטפות ועוד רשת ביטחון של כ25K בעו"ש.
אני מעוניין להשקיע את הכסף לתקופה ארוכה (לפחות 5 שנים) בלי תאריך יעד מוגדר. המחשבה היא לא להשתמש בכסף הזה ובשלב מסוים, כאשר ההחזרים החודשיים על משכנתא הפוטנציאלית באותה תקופת זמן יהיו נמוכים יותר מהשכירות שלנו - לקנות בית למגורים (כמובן בהינתן בזה והתיק יהיה ברווח באותה תקופה. אין לנו בעיה להמשיך להמתין בשכירות גם חודשים נוספים).
או לחילופים להשתכנע שלחיות בשכירות כל החיים זו אחלה אופציה (בינתיים אני לא שם.. אבל אולי אחרי שנעבור לפריפריה דעתי תשתנה) ואז פשוט להמשיך להשקיע את הכסף לתקופה מאוד ארוכה - 25 עד 30 שנה.

יש לי אופציה לפתוח פוליסת חיסכון של הפניקס מחקה מדד S&P500 עם דמי ניהול של 0.44% מצבירה.

תודה!
לא ממליץ ולא יועץ ולא נותן חוות דעת על הסיכון/ פיזור וזמן השקעה שהגדרת (לא רואה בזה משהו רע, פשוט זה אינבדואלי)

פוליסת חיסכון זה לא דבר רע, אבל לאור זה שאתה רוצה פוליסת חיסכון מחכה מדד SP500 אתה מראש הולך להשקעה בסיכון גבוה של 100 אחוז מניות
ומשלם על מוצר "טיפש" מחכה מדד פאסי
כלומר ה0.44 אחוז דמי ניהול שתשתלם לפינקס לא יתנו לך יתרון מכל אפיק אחד שתשקיע דרכו באותו מדד
כמבון שאם אתה מאמין שהפינקס זאת חברה עם שירות יותר טוב או בטחונות יותר חזקים אז כמובן זה אולי יתרון אבל בהנחה שלא אני חושב ששווה לך למוד קצת על תיק השקעות בניהול אישי בברוקר ישראלי כאשר תקנה בו רק נייר אחד מחכה מדד SP500 (לדוגמא בלארקורק ישרלאי SP500)

3 יתרונות עיקרים:
1. דמי ניהול, בברוקר ישראלי על כזה סכום תשלם סביב ה15 שקל לחודש לא משנה גודל התיק
על 170K זה 0.1 אחוז, עד 500K (בהנחה שתתמיד בהפקדות 5 שנים ללא תשואה כלל) זה 0.036 אחוז למרות שבסכומים כאלה תוכל לקבל פתור מלא
2. שאתה בוחר בעצמך את הנייר אתה יכול לבחור קרן אירית צוברת (הנייר של בלאקרוק לדוגמא) ואז אתה מרוויח יותר במיסוי דיבדנד נמוך - שווה ערך לתשואה עודפת של 0.375 אחוז אם אני לא טועה
3. בפוליסת חיסכון ביום שתפדה אותה אתה תשתלם מס רווחי הון מלא, ככל הנראה אם תרצה להמשיך איתה עד גיל פרישה שהסכום יגדל אתה תיהיה במלכודת דבר כי מכירה שלה ומעבר לאפיק אחר יגרור לך אירוע מס מאוד כבד, בבורקר ישראלי בתאוריה אתה יכול למשוך את זה עד גיל פרישה וגם להעביר את הני"ע בין ברוקרים שונים בארץ ובחול וגם לבנק ללא אירוע מס

שוב לא מנסה להגיד אם זה נכון להשקיע ככה את הכסף, פשוט בפוליסת חיסכון כמו שאתה הצגת אין יתרות על תיק ממוסה
למעט אולי האפשרות לעשות הוראת קבע להפקדות של שגר ושכח ובתיק הממוסה אתה תצטרך כל הפקדה לקנות את הנייר בעצמך (טלפון לחדר מסחר של חצי דקה או 2 קליקים במחשב)

למה פוליסת חיסכון?
שקלת השקעה בתיק השקעות עצמאי?

אז ככה,
לפני כשנה כאשר ידעתי אפילו פחות מעכשיו בנושא השקעות,
פתחתי פוליסת חיסכון בפניקס עם מה שלמיטב הבנתי היו תנאים מאוד טובים.
נהנתי בשנה האחרונה מתשואה של 8.5% ואני לא מתלונן.
בתקופה האחרונה התחלתי לקרוא קצת יותר וזה הוביל אותי להבנה הבסיסית שאין סיבה לא להשקיע את הכסף במניות בכלל ובS&P500 בפרט בגלל שאני צעיר ויש לי גם ככה אפיק השקעה ארוך טווך.

אין לי סיבה חזקה למה להישאר בפוליסת חיסכון הנוכחית בצורה כזו או אחרת.
האם בתיק השקעות עצמאי אני לא משלם עמלות \ משלם פחות מ0.44% מצבירה? למה זה בעצם יותר משתלם מהמסלול הנוכחי שלי?

האם בתיק השקעות עצמאי אני לא משלם עמלות \ משלם פחות מ0.44% מצבירה? למה זה בעצם יותר משתלם מהמסלול הנוכחי שלי?
אני די בטוח שעניתי לך מאוד מסודר על זה
תקרא אולי שוב את ההודעה הראשונה שלי

דמי ניהול, בברוקר ישראלי על כזה סכום תשלם סביב ה15 שקל לחודש לא משנה גודל התיק
על 170K זה 0.1 אחוז, עד 500K (בהנחה שתתמיד בהפקדות 5 שנים ללא תשואה כלל) זה 0.036 אחוז למרות שבסכומים כאלה תוכל לקבל פתור מלא

מעבר לזה ממליץ שתקרא גם פה בפורם, גם בבלוג וגם בכלל במקורות אחרים על תיק השקעות עצמי בברוקר זר (בשונה בתיק השקעות עצמי בבנק)

זכרתי 0.34%, אבל בעצם אכן 0.44%.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ ביטוח מנהלים - ניוד חלקי של פוליסת חיסכון צרכנות פיננסית 2
פישי פוליסת חיסכון של בתי השקעות? צרכנות פיננסית 20
ל דמי ניהול- פוליסת חיסכון וקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S כלי טכני לירושה - גמל / פוליסת חיסכון? צרכנות פיננסית 2
E עיכוב בפדיון פוליסת חיסכון שוק ההון 0
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
H התלבטות בין פוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
A פוליסת חיסכון בלקרוק והמלצה מפוקפקת? שוק ההון 7
S פוליסת חיסכון - לאן לנייד את הכספים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
שם משתמש בעייתי פוליסת ביטוח חיים משולב חיסכון - יש הגיון במוצר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M פוליסת חיסכון, מינוף ומה שבינהם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
S תיק השקעות מנוהל, פוליסת חיסכון או גם וגם? שוק ההון 4
ה פוליסת חיסכון שוק ההון 4
H פוליסת חיסכון שוק ההון 33
M ״ניהול תיק השקעות״ לעומת ״פוליסת חיסכון״? שוק ההון 22
D p2p או פוליסת חיסכון? שוק ההון 22
I מינוף פוליסת חיסכון לקנית נדל"ן בארה"ב נדל"ן 7
amikal רווח ריאלי (עם התחשבות באינפלציה) בפדיון פוליסת חיסכון לצורך חישוב מס רווחי הון מיסים 14
ב מינוף בשוק ההון, באחלה תנאים, באמצעות פוליסת חיסכון בחברת הביטוח? שוק ההון 23
ד גמל להשקעה מול פוליסת חיסכון צרכנות פיננסית 3
א פוליסת חיסכון והפקדה חודשית שוק ההון 6
נ מה ההבדל בין פוליסת חיסכון לבין קופת גמל להשקעה? שוק ההון 5
ט פוליסת חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
מאור קונפינו פוליסת חיסכון מול תיק עצמאי שוק ההון 6
S ניהול השקעות עצמאי מול פוליסת חיסכון שוק ההון 28
פישי פוליסת חיסכון בבתי השקעות שוק ההון 6
nimrodko בעיה בפדיון פוליסת חיסכון בכלל צרכנות פיננסית 4
Rio כלי פיננסי שלא הזכרנו - פוליסת חיסכון (דוגמא ספציפית בפנים) שוק ההון 24
G פוליסת חסכון - חושב למשוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y איך בעצם מחושבת הבעלות שלי בקופת גמל או פוליסת חסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S פוליסת חסכון - האם למשוך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N חסכון לילד - קופת גמל או פוליסת חסכון שוק ההון 2
Z ביטול פוליסת בריאות ישנה צרכנות פיננסית 3
O פוליסת ביטוח חיים שהופסקה אחרי מעברת חברות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
כנשר האם צריך רישיון בכדי למכור (לשווק?) פוליסת ביטוח? צרכנות פיננסית 1
S פוליסת ״מגדל יותר״ לעצמאים צרכנות פיננסית 2
ו פוליסת חסכון - תשלום מס רווחי הון מיסים 6
א אשמח להתייעצות לגבי "פוליסת חסכון" שוק ההון 1
T האם זה בהכרח נכון למכור את פוליסת החיסכון שלי בהפסד על מנת לעבור להשקעה בקרן סל? שוק ההון 7
נ ניתוח דרך פוליסת ביטוח בריאות פרטית צרכנות פיננסית 3
M פוליסת חסכון וpfic שוק ההון 6
R פוליסת בריאות קולקטיב של איגוד מקצועי לעומת פוליסת בריאות קולקטיב של המעסיק צרכנות פיננסית 10
F פוליסת אכע ללא ביטוח מנהלים שוק ההון 24
N המרת פוליסת חסכון לקופת גמל להשקעה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
M הקשר בין פוליסת ביטוח מנהלים לבין פוליסת אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 7
M פוליסת מטרייה קולקטיבית - מכתב שקיבלתי צרכנות פיננסית 1
Oziris קרן השתלמות + פוליסת חסכון + התחלת תיק השקעות שוק ההון 3
מ פוליסת חסכון Best Invest שוק ההון 1
A פוליסת בריאות פרטית- מעבר (עוזב את מגדל הגרועים). צרכנות פיננסית 6

נושאים דומים

Back
למעלה