• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך זה לגור בשכירות?

McMurphy

משתמש רגיל
דירוג
269
כן וגבוהים מאד, משכירים מחפשים בנרות שוכרים כאלה.
מדויק.
אני תמיד מציע לשוכרים אפשרות לחוזה ארוך טווח.
הרוב מבעלי הבתים שמוכנים לתת “אופציה לדייר”, הם בטח כאלה שיהיו מוכנים אך ורק אם השכ”ד בחוזה הבא יעלה !
קשה לי להאמין שיהיה בעל דירה שיסכים למשהו אחר.

אלא אם כן, אתה כבר גר אצלו 5-6-9 שנים, ואז כדי לשמור אותך , אתה בא ממש בעמדה של כח עם רצון לעוד 4 שנים נגיד באותו הסכום.

אבל במקרים בהם פעם ראשונה, בעל הבית פוגש אותך…..זה תמיד יהיה חוזה ארוך עם העלאה בכל שנה.
בפעם האחרונה הדירה הושכרה בתחילת 2024 לדייר חדש ל7 שנים בתוספת אופציה לשנה שמינית. לגבי דמי השכירות לתקופת ה7 שנים נהלנו מו״מ.

אני יודע מה שווי שוק הדירה כעת והשערות לגבי מה יהיה עם אינפלציה ודיור וידעתי איזו הכנסה אני שואף להפיק מהדירה בתקופה הזו בהתחשב בנתונים הנ״ל- אין לי עניין להעלות סתם אוטומטית כל שנה ומצידי אני מוכן לסכום קבוע כל השנים עם מנגנון הצמדה- דווקא לשוכרים יותר קל לעכל להתחיל בסכום נמוך ולעלות בהדרגה כך שהממוצע יהלום את הסכום שלדעתי סביר בהתחשב בסיכונים וסיכויים.

• אהבתי
Reactions: YPV

vigaror

משתמש רגיל
דירוג
382
בפעם האחרונה הדירה הושכרה בתחילת 2024 לדייר חדש ל7 שנים בתוספת אופציה לשנה שמינית. לגבי דמי השכירות לתקופת ה7 שנים נהלנו מו״מ.
אלא אם יש לך נכס מאוד מיוחד שקשה להשכיר אותו (דירות יוקרה, דירות נידחות במצב גרוע . . .), לא מאמין שכדי לך להשכיר לתקופה כל כך הארוכה ברצף
כי זה לא שאתה מקבל שקט נפשי ל8 שנים, אתה לא מכיר את השוכר מלפני והשוכר תמיד יכול לעזוב לפני תום החוזה אבל אתה תקוע איתו.

הצמדה למדד היא לא באמת ערובה לכך שהשכירות תישאר רלוונטית למציאות (ועדיין יש בעיות בחישוב מדד השכירות )

fizban

משתמש רגיל
דירוג
116
אתה לא מכיר את השוכר
אני נוטה להסכים עם זה.
אני שוכר דירה בעצמי, ולפעמים שוכרים אחרים בבניין הם פשוט גועל נפש.
אם היתה לי דירה להשכרה, הייתי שוקל חוזה לשנה לדיירים חדשים ואם אני מתרשם לטובה, אז אולי להאריך את תקופות.

McMurphy

משתמש רגיל
דירוג
269
אלא אם יש לך נכס מאוד מיוחד שקשה להשכיר אותו (דירות יוקרה, דירות נידחות במצב גרוע . . .), לא מאמין שכדי לך להשכיר לתקופה כל כך הארוכה ברצף
כי זה לא שאתה מקבל שקט נפשי ל8 שנים, אתה לא מכיר את השוכר מלפני והשוכר תמיד יכול לעזוב לפני תום החוזה אבל אתה תקוע איתו.

הצמדה למדד היא לא באמת ערובה לכך שהשכירות תישאר רלוונטית למציאות (ועדיין יש בעיות בחישוב מדד השכירות )
זאת דירת דופלקס אבל לא קשה להשכרה ולכל אחד מהצדדים יש אופציית יציאה מהחוזה. לפי הנסיון האישי שלי יש מתאם לא רע בין שוכרים סבירים וכאלו שרוצים את הדירה לטווח ארוך. אני כאמור משקלל מה התחזית שלי לשוק השכירות ומדד. אין לי כדור בדולח וגם לשוכרים לא, אבל יש מפגש אינטרסים והבנה שגם אם צד אחד בדיעבד היה יכול להשיג עיסקה מעט יותר טובה אם היה מנהל מו״מ חדש אחרי שנה, זה שווה לו בשביל השקט הנפשי. במקרי קיצון יש הבנה שיעשו שימוש באופציית היציאה.

Delver

משתמש בכיר
דירוג
3,874
שוכר הודעה מראש של 3 חודשים משכיר 6 חודשים
אני הייתי מוכן בלי אופציה יציאה בכלל
אז נושא השכירות לטווח ארוך (מבחינת השוכר) זו פיקציה. אם תרצה להעלות את המחיר או למכור את הדירה או סתם הוא לא יבוא לך בטוב, אין לשוכר שום ביטחון למעט התראה ארוכה מהמקובל.

fizban

משתמש רגיל
דירוג
116
שוכר הודעה מראש של 3 חודשים משכיר 6 חודשים
אני הייתי מוכן בלי אופציה יציאה בכלל
זו לא ממש אופציה.
עד כמה שידוע לי, אופציה אומרת שלשוכר יש אפשרות לשכור לשנה נוספת (או יותר, תלוי בחוזה) ולמשכיר אין שיקול דעת בנושא. לפעמים מעגנים זכות של המשכיר להעלות עד אחוז מסויים לשנה השניה.
בחוזה שלי אין אופציה לשנה נוספת, אבל גם אין אפשרות להוציא אותי לפני סוף החוזה (אלא אם יש הפרה יסודית) ואם בעלת הדירה לא רוצה להמשיך, עליה להתריע 3 חודשים לפני סיום החוזה.

McMurphy

משתמש רגיל
דירוג
269
אז נושא השכירות לטווח ארוך (מבחינת השוכר) זו פיקציה. אם תרצה להעלות את המחיר או למכור את הדירה או סתם הוא לא יבוא לך בטוב, אין לשוכר שום ביטחון למעט התראה ארוכה מהמקובל.
זו הייתה בקשה שלו לאפשרות יציאה מצידו אז הוספתי גם מצידי- אני העדפתי בלי אפשרות יציאה בכלל לאף אחד - ושוב מהנסיון שלי ששוכר ומשכיר חותמים על חוזה לטווח ארוך בדרכ יש לזה משמעות גם אם יש אפשרות יציאה. במו״מ רואים מי רציני ובאמת רוצה להישאר בדירה אאכ יהיה תרחיש קיצוני. בניגוד לנכתב אין לי עניין להעלות כל שנה ויש אנשים שמעוניינים להתחייב לכמה שנים.

ירח אפל

משתמש בכיר
דירוג
2,515
אם אני לא טועה, אז שכירות לתקופה של מעל 5 שנים, מחייב רישום בטאבו

pseudonym

משתמש רגיל
דירוג
683
מישהו בכלל אוכף את זה?

Delver

משתמש בכיר
דירוג
3,874
זו הייתה בקשה שלו לאפשרות יציאה מצידו אז הוספתי גם מצידי- אני העדפתי בלי אפשרות יציאה בכלל לאף אחד - ושוב מהנסיון שלי ששוכר ומשכיר חותמים על חוזה לטווח ארוך בדרכ יש לזה משמעות גם אם יש אפשרות יציאה. במו״מ רואים מי רציני ובאמת רוצה להישאר בדירה אאכ יהיה תרחיש קיצוני. בניגוד לנכתב אין לי עניין להעלות כל שנה ויש אנשים שמעוניינים להתחייב לכמה שנים.

שלא ישתמע שאני בא אליך בטענות, אני לא.

אני רוצה לומר שנתקלתי בתופעה של משכירים שרושמים במודעה "לטווח ארוך" או "אפשרות לטווח ארוך" ואז כששואלים אותם לגבי זה, הם נבהלים כי אצלם בראש הטווח הארוך הוא רק עבור השוכר, בעוד שהם רוצים להיות חופשיים להעלות שכ"ד כאוות נפשם. כלומר רושמים את זה סתם כהצהרה לא מחייבת (ולכן גם חסרת משמעות) שאין להם כוונה לגור בדירה או למכור אותה כרגע.

יזם

משתמש רגיל
דירוג
234
- האם אתם מרוצים מזה שאתם גרים בשכירות? לא
- עד כמה קל למצוא דירה שאופק השכרת היא לתקופה של מעבר ל 10 - 15 שנים ? והאם קל בהחלט למצוא כאלו שמוכנים להתחייב? לא קל, לא
- האם הבחירה של לגור בשכירות היא הייתה בהחלט נכונה עבורך? (בהנחה שיש לך גם תיק השקעות ונכסים שעובדים)
אחרי צבא כן, כשאתה בעל חוש עיצובי וחובב נדלן מושבע, המסקנה הייתה חדמ"ש לקנות כדי לגור, אף אחד לא יגיד לי איפה להוסיף מרפסת/לשבור קיר.
כמובן המשכנתא באותו גובה של השכירות שהייתה.

המצבר

משתמש סולידי
דירוג
39
היי,
הייתי רוצה לשאול את חברי הפורום מבינהם שגרים בשכירות
- האם אתם מרוצים מזה שאתם גרים בשכירות?
- עד כמה קל למצוא דירה שאופק השכרת היא לתקופה של מעבר ל 10 - 15 שנים ? והאם קל בהחלט למצוא כאלו שמוכנים להתחייב?
- האם הבחירה של לגור בשכירות היא הייתה בהחלט נכונה עבורך? (בהנחה שיש לך גם תיק השקעות ונכסים שעובדים)
כן,מאוד
אין לי מושג
חד משמעית כלכלית מעולה עד שנזכה (אם בכלל) בלוטו של דירה בהנחה

Eranlavi

משתמש רגיל
דירוג
140
נורא מעניין לקרוא את התשובות של האנשים, 6 שנים אחריי

גימפל

משתמש רגיל
דירוג
112
היי,
א. ממש לא, רוצה כבר לקנות וזהו.
- עד כמה קל למצוא דירה שאופק השכרת היא לתקופה של מעבר ל 10 - 15 שנים ? והאם קל בהחלט למצוא כאלו שמוכנים להתחייב?
ב. לא מכיר בסביבה שלי דיבור על השכרה לכזה טווח ארוך.
ג. ברירת מחדל, מאוד רוצה להתקדם.
המלצה אישית - קנו דירות!

מרקר

משתמש רגיל
דירוג
641
היי,
כשגרתי בשכירות הייתי מרוצה. בדרך כלל אני שוכר לחצי שנה.
האופי שלי זה לעבור מדינות ומקומות. אני לא מתכוון לדרוך במקום 10 שנים. מאמין שהישארות במקום עלולה לבא על חשבון התפתחות אישית.
כן. אני לא אקנה דירה בכל מדינה שאני נמצא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Tsachi01 לגור עם ההורים - זה לא שחור ולבן אוף טופיק 83
א האם זה זמן טוב למכור עכשיו דירה? נדל"ן 8
ס בעלי אזרח אמריקאי וחשבון הבנק משותף. באופן אוטומטי בית ההשקעות כותב שהוא נהנה בחשבון. זה אומר שבמקרה פטירה 40% מהחשבון ילכו למס ירושה? שוק ההון 1
M זה רק ספורט אוף טופיק 3
N שיוך כספים לIB שמתעכב כי אין הערה בהעברת זה"ב שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי השכרת דירה זה יותר משתלם מלקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
E יש פה בני 50 פלוס שזוכרים איך זה לצאת להופעה ? אוף טופיק 7
A פיצול מנייה עתידי - מה זה אומר ואיך לנהוג? שוק ההון 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
Z זה כבר נהיה סטנדאפ, השאלה היא על מי צוחקים. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 14
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
י דירה סמוכה לפיר אשפה - כמה זה בעייתי? נדל"ן 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T כל יום הנסדק 1%+ למעלה? איך זה יגמר לדעתכם? שוק ההון 21
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
מ האם יש היגיון לא למשוך קצבה מהפנסיה מהשנייה בה זה אפשרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 65
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M כמה זה חמור להיכנס למינוס צרכנות פיננסית 10
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
N האם זה דבילי מצידי? שוק ההון 19
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
S רגולציה זה מורכב שוק ההון 5
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
C מה הסולידית הייתה אומרת על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
י מכרזי ר"מי, איך זה עובד?, והאם זה זמן טוב נדל"ן 8
H האם זה אפשרי להשכיר יחידת דיור ב3000+- ש"ח ממשכורת של 6200? צרכנות פיננסית 22
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
נ נכנסתי למינוס ב- IBKR. כמה זה יעלה לי? צרכנות פיננסית 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
נ להתאהב זה לפעמים זול ופחות מסוכן מלהשקיע אוף טופיק 35
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
הפרופסור זה נורמלי שיש לי תקשורת לא טובה עם המנחה שלי? התפתחות אישית 4
א חישוב מס ריאלי איך זה עובד ? שוק ההון 8
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
י האם זה פיתרון למס רווחי הון? מיסים 8
א זכיתי במחיר למשתכן, האם זה שווה? נדל"ן 7
L האם S&P 500 זה מפוזר מספיק? פוסטים מאיכות נמוכה 26
גימפל עושר מבחינתי זה... דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 63

נושאים דומים

למעלה