• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך הייתם משקיעים בתקופה זו 1M ש"ח במידה ונדרש תזרים חודשי

אוקיי, אני אלך עם הכיוון שלך שגם היה הכיוון שלי הראשוני השאלה היא מכיוון שנדרש תזרים חודשי מתחילים למשוך מיידית, זה לא יגמור את הכסף מהר מידי מכיוון שלא נתנו לכסף לעבוד? אשמח לקבל אקסל לסנריו הזה אם קיים למשיכה מיידית.

בשביל למשוך 3000₪ לחודש אתה צריך למשוך לפי כלל ה- 3.6%
כל הבסיס לפרישה מוקדמת הרי נשען על העיקרון הזה (ראה מקורות מידע - הבלוג של הסולידית, מחקר טריניטי שמראה שמשיכה של 4% היא בטוחה ועוד)
למעשה יש סיכוי טוב שאפילו תוכל למשוך קצת יותר בהנחה שהכסף צריך להחזיק לך *רק* 15-20 שנה ושלאחריו תוכל לקבל קצבה ממקור אחר.

האמירה ״מכיוון שלא נתנו לכסף לעבוד״ גם לא ברורה...
אם יש לך סכום של 1M הרי זה הכסף שנצבר (ומישהו בעבר חסך אותו/נתן לו לעבוד/או כל דרך אחרת אפשרית בשביל לייצר את הסכום הזה).
תדמיין שהתחלת לפני 10 שנים בלי כלום וחסכת ונתת לכסף לעבוד ואחרי 10 שנים (היום) הצלחת להגיע ל- 1M ש״ח. אז עכשיו פתאום אתה מבין איך אתה יכול למשוך ממנו 3.5%-4%?...

זה נכון שמעכשיו אתה חייב להמשיך ולתת לכסף לעבוד על מנת שתוכל למשוך את ה- 3.5%-4% שאתה צריך בלי שהכסף ייגמר לפני הזמן. לפי מחקר טריניטי אתה כנראה צריך להחזיק לפחות 50% במניות.

בשביל למשוך 3000₪ לחודש אתה צריך למשוך לפי כלל ה- 3.6%
כל הבסיס לפרישה מוקדמת הרי נשען על העיקרון הזה (ראה מקורות מידע - הבלוג של הסולידית, מחקר טריניטי שמראה שמשיכה של 4% היא בטוחה ועוד)
למעשה יש סיכוי טוב שאפילו תוכל למשוך קצת יותר בהנחה שהכסף צריך להחזיק לך *רק* 15-20 שנה ושלאחריו תוכל לקבל קצבה ממקור אחר.

האמירה ״מכיוון שלא נתנו לכסף לעבוד״ גם לא ברורה...
אם יש לך סכום של 1M הרי זה הכסף שנצבר (ומישהו בעבר חסך אותו/נתן לו לעבוד/או כל דרך אחרת אפשרית בשביל לייצר את הסכום הזה).
תדמיין שהתחלת לפני 10 שנים בלי כלום וחסכת ונתת לכסף לעבוד ואחרי 10 שנים (היום) הצלחת להגיע ל- 1M ש״ח. אז עכשיו פתאום אתה מבין איך אתה יכול למשוך ממנו 3.5%-4%?...

זה נכון שמעכשיו אתה חייב להמשיך ולתת לכסף לעבוד על מנת שתוכל למשוך את ה- 3.5%-4% שאתה צריך בלי שהכסף ייגמר לפני הזמן. לפי מחקר טריניטי אתה כנראה צריך להחזיק לפחות 50% במניות.
את צודקת, הגבתי מהר בלי לחשוב כמה שניות לפני :)
הכיוון הוא רק 100% מניות מכיוון שאופק ההשקעה הוא ארוך, בתקווה שהתיק ישאר ל"נצח".

באמת לקח לכם הרבה דפים לחזור לקרנות האיריות וה-VT שלכם.

הסיבה (לדעתי) שהאופציה הזו לא עלתה מיד זה בגלל שהתייחסו כאן לתקרה העליונה של הסכום שנדרש לפותח השרשור. משיכה של 5000₪ חודשית מסכום של 1M זה 6% וזו משיכה מסוכנת (בהנחה שלא מוכנים שהקרן תתאפס).

@קפיצת הדרך תודה על ההסברים המפורטים.
יש אפיקי השקעה כיום שיוכלו לשמור על ערך הכסף כנגד האינפלציה? אגח צמוד מדד של ממשלת ישראל שווה משהו היום? או שפשוט עדיף להשאיר קופת חירום של שנה בעוש וזהו?

את צודקת, הגבתי מהר בלי לחשוב כמה שניות לפני :)
הכיוון הוא רק 100% מניות מכיוון שאופק ההשקעה הוא ארוך, בתקווה שהתיק ישאר ל"נצח".

קח לתשומת לבך שאם אתה מחזיק תיק של 100% מניות אתה תצטרך להיות מסוגל להמשיך ולמכור ולאכול מהתיק גם כשהוא נחתך בעשרות אחוזים ולהצליח להחזיק בעצמך לא למכור אותו בהיסטריה במטרה לעבור למסלולים בטוחים יותר.

זה לא פשוט בכלל...

אגב, רוב האנשים שאומרים שזה מתאים להם נמצאים בשלב הצבירה ואז זה שונה כי ירידות של עשרות אחוזים מהוות גם פוטנציאל לצמיחה. בשלב הפרישה (ובהנחה שלא נכנסים כספים חדשים) הירידות הללו לא מייצרות פוטנציאל...

זו תשואה טובה? הסיכוי מול הסיכון נמוך
בארץ תשואה של 4-5 אחוז נחשבת טובה מאד כן, לעומת 2-2.5 שיש לך במרכז הארץ. באופן כללי, אני אישית לא היתי קונה שום דירה בשביל תשואה של פחות מ-12 אחוז ברוטו, אבל זה רק אני.

אם אתה חושב שהסיכו מול הסיכוי גבוה מידי אז אל תשקיע.

אוקיי, אני אלך עם הכיוון שלך שגם היה הכיוון שלי הראשוני השאלה היא מכיוון שנדרש תזרים חודשי מתחילים למשוך מיידית, זה לא יגמור את הכסף מהר מידי מכיוון שלא נתנו לכסף לעבוד? אשמח לקבל אקסל לסנריו הזה אם קיים למשיכה מיידית.
1. בוודאי שהכסף עובד, כמה בחריצות הוא יעבוד תלוי בסיבולת הסיכון שלך.
2. לא ברור כמה זמן אתה רוצה לחיות מהתיק הזה ומה אתה רוצה שהיה גובהו בסוף התקופה אבל בגדול אם תמשוך כ3% ממנו כל שנה הוא לא צפוי להסתיים לעולם בהרכב תיקים מסוים, יש מומחים גדולים ממני פה לנושא (מחקר טריניטי).
בנוסף אני לא רואה טעם להשקיע את כל הכסף ולהתחיל למשוך ישירות אולי יותר משתלם להחזיק x שקלים בחוץ ולחיות מהם? השאלה לכמה זמן?
אין פה נכון ולא נכון, זה תלוי בך, נראה לי להחזיק שנה עד 3 בתור מזומן או שווה ערך (פק"מ לדוגמא) ולחיות מזה זה סביר.
בנוסף, תוכל להסביר למה זה יותר משתלם יעיל וכלכלי מקבלת דבדנדים?
אתן למסטר להסביר:
https://www.youtube.com/watch?v=f5j9v9dfinQ

חס וחלילה לא התנגחתי ולא נעלבתי. כשאני לא מבין במשהו במאה אחוז אני לא רושם כדי לא להטעות.
אז לשאלתך, פריפרייה זה איזור מאד גדול, אבל בוא נקח את באר שבע לדוגמא. עם מיליון ש"ח בבאר שבע אתה יכול לייצר 3500 ש"ח ללא שום בעיה, זה 4% + תשואה שנתית ברוטו. תשואות של 4 עד 4.5 אחוז בבאר שבע הן לא מצרך נדיר. תלך לירוחם, דימונה וכד', והתשואות עולות אפילו עוד - לא שהיתי משקיע שם באופן אישי.
בתור בעל ניסיון לא קטן, תשואה של 4% ברוטו תשאיר לך לרוב 3% נטו.
מה שמוביל למספרים שכתבתי פחות או יותר בלי מאוד להכיר את השוק בפריפריה.

בתור בעל ניסיון לא קטן, תשואה של 4% ברוטו תשאיר לך לרוב 3% נטו.
מה שמוביל למספרים שכתבתי פחות או יותר בלי מאוד להכיר את השוק בפריפריה.
גם עם הוצאות אתה עדיין תעשה 3000 ש"ח+ על מיליון ש"ח.

קח לתשומת לבך שאם אתה מחזיק תיק של 100% מניות אתה תצטרך להיות מסוגל להמשיך ולמכור ולאכול מהתיק גם כשהוא נחתך בעשרות אחוזים ולהצליח להחזיק בעצמך לא למכור אותו בהיסטריה במטרה לעבור למסלולים בטוחים יותר.

זה לא פשוט בכלל.
אכן, בתיק כזה פשוט הקושי הוא להדבק לתוכנית ולא לסטות ממנה גם בנפילות כואבות.

כניסה תתבצע במיצוע, קנייה חודשית כך שכל הכסף יושקע במהלך שנה+- כדי למזער סיכונים.
מה לגבי משיכה (מכירה בשכבות, LIFO)? יש איזו אסטרטגיה? משיכה שנתית/חודשית/רבעונית? עמלת המרת מטח כמעט אפסית דרך IB, לכן לא רואה חיסרון במשיכה חודשית.

שכל הכסף יושקע במהלך שנה+- כדי למזער סיכונים.
זכותך לעשות מה שאתה מרגיש איתו בטוח, אבל אל תכתוב דברים שאינם נכונים.

התזרים החודשי הנדרש הוא ~3K-5K ש"ח.
משך השקעה: ארוך מאוד

אשמח לשמוע רעיונות, אני מודע לעובדה שהנושא כללי מידי אבל הדרישה הקשיחה היא אחת - תזרים יציב של ~3K-5K ש"ח.
כמובן שאם חסרים פרטים אשמח לפרט יותר.

תודה

רעיון פשוט מאוד, תקנה היום את T בכול הסכום, ייתן לך כמעט 5K בחודש אחרי מס.
הבעיה זה הסיכון שנלווה לכך, לכן לא ממליץ ולא מייעץ.

זכותך לעשות מה שאתה מרגיש איתו בטוח, אבל אל תכתוב דברים שאינם נכונים.
תפסת אותי, לא דייקתי, כניסה במכה אחת עדיפה מבחינת תשואה אבל עבורי אני אבחר במיצוע ככל הנראה מבוסס ערך כדי למזער את הפגיעה בתיק בתקופה הנוכחית.

רעיון פשוט מאוד, תקנה היום את T בכול הסכום, ייתן לך כמעט 5K בחודש אחרי מס.
הבעיה זה הסיכון שנלווה לכך, לכן לא ממליץ ולא מייעץ.
לא הבנתי מה זה T ואיך הוא יתן לי כמעט 5k

הוא מציע להשקיע את כל הונך במניה של AT&T. סה״כ הגיוני. מזל שהוא ״לא ממליץ״

התסכלתי באתר של הבנק, בגדול המחיר באותו רגע היה 545 אגורות למניה, גובה הדיבידנדים היה 12 אגורות והמיסוי של כל השנים האחרונות היה 30.5 אחוז.
משם החישוב פשוט 48 אגורות ומתוכן המדינה לוקחת לך קצת יותר מ30%. אתה נשאר ביד עם 33.36 אחרי מיסים.
נחלק את זה במחיר המניה: נקבל 0.061 כלומר 6.1% אחוז תשואה לאחר מיסים. עכשיו קצת הזהרתי שתהיה כאן איזהשהי ירידה בעתיד בגלל הקורונה, אבל אני תחת ההנחה שקורונה זה לא לנצח ויבוא יום והכלכלה תחזור לתלם. בכל מקרה, ההחזר החודשי המבוקש הוא בין 3K ל 5K אז לדעתי יש לנו מקום לירידות בתשואת הדיבידנד עקב מצב השוק. בכל מקרה, 6% תשואה זה חצי אחוז כל חודש, על השקעה של מליון זה 5K לחודש, בדיוק ברף העליון של ההחזר המבוקש.
אפשר הסבר להדיוטות מאיפה הגיע המספר 48 ?
תודה!

מה שאתה מציע לו זה נחמד, אבל זה די הרבה עבודה בשביל להשקיע מיליון שקל...

זה לא הרבה עבודה (יש כאלו החוששים וזה נראה להם הרבה עבודה),
כדי להגיע להכנסה מהותית של עשרות אלפי שקלים בחודש צריך להתאמץ,
כל הנושא של המאמץ מצחיק, בעבודה זה בסדר להתאמץ אבל לא כשמדובר בהשקעות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
new-investor ב-מה הייתם משקיעים, אג״ח ממשלתי או אג״ח עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 10
נ איך הייתם משקיעים את כספיכם שלכם בשנת 1900? אוף טופיק 21
C האם הייתם משקיעים בצורה אחרת אם הייתם גרים במדינה אחרת? שוק ההון 6
מ איך הייתם משקיעים במצבי ? שוק ההון 15
amidar הייתם משקיעים פה? וגם - המון (!!!) גילוי נאות... אוף טופיק 2
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
מ כמה הייתם משלמים היום במזומן על 250K צבירה בפנסיה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות? שוק ההון 7
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
K הייתם קונים אצל רמאי משתלם? אוף טופיק 19
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
S האם הייתם פורשים במצבי? נדל"ן 14
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
ס אם הייתם יכולים להשקיע עד 40k ללא מס אבל מחפשים סיכון נמוך שוק ההון 6
M כיצד הייתם מנצלים את קיפאון הייצור שנוצר עקב הקורונה שוק ההון 5
Ron.B מחאת הדיור- איך הייתם מנהלים אותה? אוף טופיק 255
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
N בכמה הייתם מעריכים את החסכון הכספי של אי-הבאת ילדים? אוף טופיק 326
aminadav מאיזה סכום השקעה הייתם מחלקים את הרכישה לכמה חלקים כדי לא להשפיע על המחיר? שוק ההון 30
א איך הייתם בונים תיק ראשוני פשוט? שוק ההון 14
P 800K ששוכבים בעו"ש. מה אתם הייתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
L כיצד הייתם ממליצים לי להשקיע את הכסף במצבי נדל"ן 6
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 18
R מה הייתם עושים במקום שלי נדל"ן 52
מומו הברווז "יש לך תיק אחד" - איך הייתם מתייחסים לנדלן? שוק ההון 17
N בעל הבית גונב חשמל בצורה מתוחכמת, איך הייתם פועלים במצב הזה? אוף טופיק 211
C איזו דירה הייתם לוקחים? נדל"ן 10
D שאלת נדל"ן - מה הייתם מעדיפים? נדל"ן 22
ה רבותי ההיסטוריה חוזרת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 18
Yuval328 איך הייתם פועלים אם ביום אחד הערך המנייתי בתיק היה נופל ב10%? שוק ההון 17
U אם מחר בנק ישראל מקפיץ את ערך הדולר מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 15
ש מה הייתם עושים עם 2-3 מיליון שקל שוק ההון 15
ב מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 52
T מה הייתם עושים במקומי? צרכנות פיננסית 17
F מה הייתם עושים עם 2M ש"ח? שוק ההון 50

נושאים דומים

Back
למעלה