• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אופציות להשקעה ממונפת

מנתח טכני

משתמש רגיל
דירוג
84
שלום חברים אני שוקל השקעה מדדית ממונפת.
מתלבט בין האופציות הקיימות.

אשמח לשמוע יתרונות וחסרונות לכל צד.
אשמח לשמוע כיצד הממונפים שביניכם מתמנפים.
בשום פנים ואופן לא המלצות
אופציות אפשריות:
1. קרנות סל ממונפות. מינוף יומי/חודשי.
2. אופציות ו/או חוזים עתידיים. -יש לי ידע מועט ממש באופציות ושום ידע בחוזים.
השאלה אם שווה להשקיע זמן ו/או כסף כדי ללמוד את מכשירי השקעה אלו.
3. הלואה זולה.

הצעות נוספות יתקבלו בברכה.
תודה מראש לעונים

אם כבר להתמנף אז בחיים לא הייתי עושה את זה אחרי 10 שנים של שוק שורי

מינוף בירידה שמתוזמן לא בדיוק ברגע הנכון יכאב כפליים.
איך אתה מתכוון להתמודד עם זה?
התלבטתי אם להבהיר שאין בכוונתי לפתח דיון בנושא פירמידת הצרכים של המשקיע. סיבולת הסיכון. או הקצאת נכסים.
חלק זה מבורר עם עצמי ואין כאן מקומו.
גם לא מתכוון לתזמן שום תחתית. אבל הסטורית קניות בהוזלה השתלמו בטווח של לפעמים חודשים ולפעמים שנים בודדות.

אני אישית מחזיק קרן ממונפת יומית, TQQQ אם זה משנה. אבל הדרך שלי הפוכה ממה שציינת, דווקא כאשר השוק עולה אני נכנס, וכשהוא יורד או תנודתי (נמדד ע״י ממוצע x ימים) לצאת. לא ממליץ ולא מייעץ מקסימום שיתוף לא אמין ולא מחויב המציאות.
אני לא מבין כלום באופציות וחוזים.
יש כמה חברי פורום חשובים ובכירים שממונפים בדרך של הלוואה, לי אישית זה פחות מתאים.

אשמח לשמוע יתרונות וחסרונות לכל צד.
אשמח לשמוע כיצד הממונפים שביניכם מתמנפים.
בשום פנים ואופן לא המלצות
אופציות אפשריות:
1. קרנות סל ממונפות. מינוף יומי/חודשי.
2. אופציות ו/או חוזים עתידיים. -יש לי ידע מועט ממש באופציות ושום ידע בחוזים.
השאלה אם שווה להשקיע זמן ו/או כסף כדי ללמוד את מכשירי השקעה אלו.
3. הלואה זולה.
אתחיל מהמובן מאליו: נקודת המוצא שלי היא שאתה מעוניין לדעת איך כדאי להתמנף, ולא האם כדאי. אני לא ממליץ על מינוף, אני לא מתמנף בעצמי, ואני מדגיש שזה מסוכן.

עכשיו למה ששאלת (יתרונות וחסרונות) - זו לא יכולה להיות תשובה מלאה, זה יותר כמו רשימת מונחים לגיגול:
1. הבעיה היא volatility drag. ההפסד בירידות גדול מהרווח בעליות. ככל שהמינוף הוא על בסיס זמן קצר יותר, כך זה פועל יותר לרעתך.
דוגמה לשם האינטואיציה: היו לי 100 דולר, לוויתי עוד 100. הבורסה ירדה חמישה אחוז ועלתה חמישה אחוז, יש לי 199.5 דולר, לאחר החזר ההלוואה יש לי הפסד חצי דולר (יותר מזה כי ההלוואה נושאת ריבית אבל נזניח את זה). זו דוגמה למינוף קרן. עכשיו בוא נעשה את אותו דבר עם קרן ממונפת (שממנפת את התשואה ולא את הקרן): היו לי 100 דולר. קניתי קרן ממונפת פי 2. הבורסה ירדה חמישה אחוז ועלתה חמישה אחוז, ולכן הקרן ירדה ועלתה עשרה אחוז. יש לי 99 דולר, הפסדתי אחד דולר (פי 2 במקרה הזה מההפסד במקרה של מינוף קרן).
יתרונות: זמין בלחיצת כפתור, נוח לשימוש, מאפשר לפנטז על הפיכה למיליונר תוך יומיים. בעיניי, כלי גרוע.

2. חסרון ראשון כבר אמרת - אופציות וחוזים עתידיים דורשים ידע בשביל להתעסק איתם. הבעיות שלי הן טווחי הזמן המוגדרים (והדי מוגבלים במקרה של אופציות), שגורמים לחוסר גמישות מבחינתך כמשקיע. למנף השקעה בסנופי ל30 שנה באמצעות אופציות למשל ידרוש לגלגל כל שנה וחצי בעלויות לא מבוטלות ובהתעסקות לא מבוטלת. במקרה של חוזים, יש את עניין הmark to market שגורם להתעסקות, לריתוק הון ובמידה ואתה לא עומד בדרישות גם לסגירת הפוזיציה.
יתרונות: מינוף ענקי. הרבה יותר משמעותי משאר האפשרויות שציינת. בחוזה עתידי אתה יכול להפסיד הון עתק אם הימרת על הכיוון הלא נכון ולא גידרת, ובאופציות אם אתה לא בכסף אתה פשוט תפסיד את הפרמיות שוב ושוב.

3. בעיניי, האופציה הטובה מבין השלוש למשקיע לטווח ארוך שלא מנסה לתזמן את השוק. יש הלוואות ממש זולות (גם חינמיות), כמו למשל מקרן ההשתלמות או הפנסיה בפריים מינוס חצי.
חסרונות: אלו לא תמיד הלוואות בלון שאפשר לגלגל, ואז צריך למכור חלקים מהתיק כדי להחזיר את התשלומים כל חודש. מוגבלות בזמן בדרך כלל. אם אתה רציני לגבי זה, שווה לעבור לברוקר זר, הריביות שם נוחות והאפשרות לקנות במארג'ין גדולה יותר.

לא פירטת איפה אתה מתכוון להתמנף האם בישראל או בחו"ל. בכל מקרה, אם מדובר בישראל אז אין בישראל כמעט מסחר בחוזים עתידיים אמיתיים (נדמה לי שהם מונפקים רשמית, אבל אף פעם לא ראיתי בהם תנועת מסחר), ומשתמשים בחוזים סינטטיים (רכישת קול ומכירת פוט). אם מדובר בחו"ל ואתה מתכנן לקחת הלוואה בארץ, אז תשים לב לפער הריביות והמטבעות (לקחת הלוואה בשקלים ולהשקיע בדולרים יש בזה סיכון יותר מאשר להשקיע באותו מטבע שבו אתה לוקח הלוואה).

לדעתי חוזים הם האופציה הנכונה ברוב המקרים להתמנף בשוק ההון, כי זה מטרתם. בגדול הסיבות לדעתי הינם: ריבית המינוף טובה יותר מאשר כל ברוקר בחו"ל, והם מאפשרים גמישות, נזילות ואסטרטגיות השקעה מגוונות, וכמובן שיעור מינוף גבוה יותר מכל אופציה אחרת. בעבר הייתה להם בעיה של גודל (שכן גודל של חוזה בודד היה 150K$ והוא לא היה נגיש למשקיע הקטן), אבל היום לאחר ההשקה של חוזי "מיקרו אי מיני", גם משקיעים קטנים יכולים להשתמש בחוזים.

בכל מקרה, כמו כל כלי חשוב לדעת טוב טוב איך להשתמש בו, ובמיוחד במינוף שהוא כלי מסוכן (ויש לחוזים גם חסרונות, הגדול שבהם "עלויות גלגול" שעדיין לדעתי יותר נמוכות מריביות בשוק בטח למשקיע הקטן).

לדעתי, אם אתה שוקל מינוף, שווה לך ללמוד טוב חוזים, גם אם תחליט שלא להשתמש בהם בסוף, שכן מעבר להכרות עם הכלי, זה יתן לך באופן כללי הבנה טובה יותר של היתרונות/חסרונות של מינוף.

ועל הדרך, העובדה שניתן להשתמש בחוזים כדי להגיע למינוף של פי 20, לא אומר שחובה לעשות זאת. אפשר בהחלט להתמנף בחוזים בשיעור "סולידי" של 1.2-1.4 שלא יגרום לך "לאבד את המכנסיים" במפולת הבאה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
KingOfKong אופציות להשקעה ב small-cap אמריקאי שוק ההון 2
מ בחינת שתי אופציות להשקעה נדל"ן 3
A סדר ובחינת אופציות להשקעה שוק ההון 30
X רכישת אופציות מחברה בחו״ל מיסים 2
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
ס אופציות אופציות אופציות שוק ההון 15
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
K פער בין עלות אופציות למחירי מימוש שונים לא הגיוני שוק ההון 0
E רווחי הון על אופציות מיסים 4
E מיסוי אופציות מיסים 12
liranviper האם לממש rsu או אופציות? שוק ההון 24
I מסחר עצמאי אופציות להון של מעל 500K שוק ההון 23
מכירת אופציות בחברה פרטית בחלקים מיסים 4
ס מימוש אופציות שוק ההון 4
מ מחקר טריניטי - אגח מול אופציות שוק ההון 2
J אופציות put ו call כדי לגדר סיכון על מניה ספציפית שוק ההון 38
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
B מכירת אופציות בקה"ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מכירת אופציות וקיזוז הפסדי הון בטופס 135 מיסים 4
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
Y מכירת אופציות בib פוסטים מאיכות נמוכה 5
הדבורה מיה עלות מניה עם מכירת אופציות שוק ההון 2
י מיצוע על ידי מכירת אופציות שוק ההון 19
א אופציות שוק ההון 0
L אופציות במקום עבודה שוק ההון 35
Giladd כסף או אופציות? שוק ההון 16
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
Z מיסוי ריאלי של שורטים, מכרתי 2 אופציות בשורט, היו מדדים חיובים ובפקיעה מאופציה שהרווחתי נוקה מס על הרווח הריאלי, בהפסד קוזז לי רק הפסד נומינלי. מיסים 29
R לגבי אופציות שוק ההון 4
י לכאורה, מכירת אופציות מכוסות על QQQ מייצרת כסף. מה יכול להשתבש? שוק ההון 10
ע מימוש אופציות אחרי הנפקה/לוק-אפ שוק ההון 8
נ מימוש אופציות בעזיבת סטארטאפ שוק ההון 5
E רכישת אופציות אחרי שנה בסטארט-אפ מיסים 6
א זכויות/אופציות במגוריט שוק ההון 0
klayhamn אופציות בנעילה אחרי IPO - מה עושים עם חוסר זמינות למסחר במועד? שוק ההון 11
N בחירה בין 2 אופציות - נדל"ן נדל"ן 8
stamEhad סדר מכירת אופציות / RSUs בצורה אופטימלית שוק ההון 7
B בחירת דמי ניהול מ3 אופציות שניתנו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M מיסים על אופציות לאזרח אמריקאי מיסים 9
IAmSam אופציות ומניות כעוסק מורשה או חברה בע"מ מיסים 2
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
A הימנעות מחשיפה למט״ח ע״י אופציות שוק ההון 4
unrealx מיסוי אופציות שוק ההון 1
c881 ביטול המיסוי ההוני של אופציות/RSU מיסים 35
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
T לקחת RSU או אופציות ? מיסים 7
ט קורס אופציות - כדאי? התפתחות אישית 12