• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אופטימיזציה לפנסיה ועזיבת דמי ניהול נמוכים

Ron.B

משתמש רגיל
דירוג
617
היי,
אני במצב קצת ייחודי והייתי שמח לשמוע את דעתכם האם יש שיקולים מיוחדים בעקבות המצב.
קודם כל אני אתאר את המצב היום:
יש לי קרן פנסיה של הראל בדמי ניהול אפסיים (נשארה לי מהתקופה שהייתי בקבע). עד עכשיו שמרתי עליה מכל משמר ככה שהיועץ הפנסיוני לא יחשוב אפילו להוציא לי את הכסף משם כי הסתכלתי רק על דמי ניהול.
(ותודה לפוסט פירמידת הצרכים של המשקיע ולפורום שהאירו את עיני)

מעבר לפנסיה עד התקרה יש לי פנסיה מקיפה ושארית קטנה של ביטוח מנהלים (בעבר הייתי 100 אחוז משרה שזה היה מעל התקרה ואז ירדתי באחוזי משרה ואני מתחת לתקרה), אני כבר לא זוכר באיזה טענה שוכנעתי לשמור על ביטוח המנהלים, אבל מדובר על תכנית בת פחות משנתיים ככה שקשה לי להאמין שיש שם הטבות מטורפות שכבר לא ניתן יהיה להשיג.

ולתמצית השאלות:
1. חשבתי להעביר את הפנסיה עד התקרה למסלול החדש של הלמן אלדובי מחקה S&P500, עשיתי סימולציות ואני ממש מופתע כמה דמי הניהול לא משמעותיים כמו שחשבתי. ושוב, אני משווה אפס דמי ניהול לאלו שבהלמן אלדובי. זה עדיין 'מרגיש' לי חריג לוותר על פנסיה ללא דמי ניהול כמעט ולכן רוצה לראות אם יש נקודות שאני מפספס.
2. בעוד כחודשיים אני עובר מקום עבודה, לתקופה של שנה אהיה אצל מעסיק אחד ואז במידה והכל ילך כמתוכנן אני הפוך להיות עובד מהמניין כלומר שוב מחליף מעסיק. האם כדאי לי לחכות עם הסדר בפנסיה לעוד חודשיים? אולי רק במעבר שאחריו עוד כשנה וחודשיים? כרגע אני נוטה לחכות חודשיים כי זה נראה לי פרק זמן שלא שווה את הטופסולוגיה.
3. החל מעוד חודשיים אני אחזור להיות מעל גובה התקרה לפנסיה. חשבתי להעביר את ההפקדות מעל התקרה לקופת גמל היות ואין לי צורך בכיסויים ביטוחיים מעל לתקרה. האם אני יכול להעביר לשם סכומים שהיום נצברו בקרן המנהלים\פנסיה מקיפה?

תודה לכל מי שקרא עד לפה!

היי,
אני במצב קצת ייחודי והייתי שמח לשמוע את דעתכם האם יש שיקולים מיוחדים בעקבות המצב.
קודם כל אני אתאר את המצב היום:
יש לי קרן פנסיה של הראל בדמי ניהול אפסיים (נשארה לי מהתקופה שהייתי בקבע). עד עכשיו שמרתי עליה מכל משמר ככה שהיועץ הפנסיוני לא יחשוב אפילו להוציא לי את הכסף משם כי הסתכלתי רק על דמי ניהול.
(ותודה לפוסט פירמידת הצרכים של המשקיע ולפורום שהאירו את עיני)

מעבר לפנסיה עד התקרה יש לי פנסיה מקיפה ושארית קטנה של ביטוח מנהלים (בעבר הייתי 100 אחוז משרה שזה היה מעל התקרה ואז ירדתי באחוזי משרה ואני מתחת לתקרה), אני כבר לא זוכר באיזה טענה שוכנעתי לשמור על ביטוח המנהלים, אבל מדובר על תכנית בת פחות משנתיים ככה שקשה לי להאמין שיש שם הטבות מטורפות שכבר לא ניתן יהיה להשיג.

ולתמצית השאלות:
1. חשבתי להעביר את הפנסיה עד התקרה למסלול החדש של הלמן אלדובי מחקה S&P500, עשיתי סימולציות ואני ממש מופתע כמה דמי הניהול לא משמעותיים כמו שחשבתי. ושוב, אני משווה אפס דמי ניהול לאלו שבהלמן אלדובי. זה עדיין 'מרגיש' לי חריג לוותר על פנסיה ללא דמי ניהול כמעט ולכן רוצה לראות אם יש נקודות שאני מפספס.
2. בעוד כחודשיים אני עובר מקום עבודה, לתקופה של שנה אהיה אצל מעסיק אחד ואז במידה והכל ילך כמתוכנן אני הפוך להיות עובד מהמניין כלומר שוב מחליף מעסיק. האם כדאי לי לחכות עם הסדר בפנסיה לעוד חודשיים? אולי רק במעבר שאחריו עוד כשנה וחודשיים? כרגע אני נוטה לחכות חודשיים כי זה נראה לי פרק זמן שלא שווה את הטופסולוגיה.
3. החל מעוד חודשיים אני אחזור להיות מעל גובה התקרה לפנסיה. חשבתי להעביר את ההפקדות מעל התקרה לקופת גמל היות ואין לי צורך בכיסויים ביטוחיים מעל לתקרה. האם אני יכול להעביר לשם סכומים שהיום נצברו בקרן המנהלים\פנסיה מקיפה?

תודה לכל מי שקרא עד לפה!

1. מבין את ההרגשה, אבל כמו שפירמידת הצרכים לימדה אותנו.. המסלול ברוב המוחלט של המקרים יהיה משמעותי יותר מדמי הניהול.
2. הייתי הולך על זה עכשיו. זו טופסולוגיה פעם אחת.
3. אני חושב שכן.

2. הייתי הולך על זה עכשיו. זו טופסולוגיה פעם אחת.
תודה, אני הייתי בטוח שצריך למלא טפסים בכל מעבר מעסיק, ואז במקום להעביר את הפנסיה עכשיו ובמעסיק הבא שוב פעם למלא את הכל מחדש חשבתי לחכות.

הדמי ניהול בקרן פנסיה שלך מהקבע היו אמורים להתעדכן להרבה יותר גבוהים כמה חודשים אחרי שהשתחררת. התנאים האלו מובטחים רק כל עוד אתה בקבע ולא לאחר מכן. אני לא יודע מתי השתחררת אבל אני מכיר מישהו שזה קרה אצלו מעל לשנתיים אחרי השחרור.
כלומר בסופו של דבר זה יקרה ולכן לא הייתי מבסס החלטות לטווח ארוך על כך שדמי הניהול האלו ישמרו.

הדמי ניהול בקרן פנסיה שלך מהקבע היו אמורים להתעדכן להרבה יותר גבוהים כמה חודשים אחרי שהשתחררת. התנאים האלו מובטחים רק כל עוד אתה בקבע ולא לאחר מכן. אני לא יודע מתי השתחררת אבל אני מכיר מישהו שזה קרה אצלו מעל לשנתיים אחרי השחרור.
כלומר בסופו של דבר זה יקרה ולכן לא הייתי מבסס החלטות לטווח ארוך על כך שדמי הניהול האלו ישמרו.
באמת היה נראה לי תמוהה שהתנאים נשארים אחרי הקבע. אני כבר שנה וחצי אחרי ומתנהל בפנסיה בצורה רגילה לגמרי (העברתי מסלולים כמה פעמים) ולא קיבלתי שום התראה או פניה מנציגים שלהם.
בכל מקרה, אתה צודק שלא כדאי לבסס אסטרטגיה ארוכת טווח על גליצ' שיכול להשתנות בכל רגע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M אופטימיזציה של הפרשות לפנסיה - עוד פוסט עם טוויסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
הדבורה מיה "העברת" עוסק פטור לבת הזוג לצורך אופטימיזציה מיסים 5
Adam Smith אופטימיזציה של מחזור משכנתא נדל"ן 10
Royi אופטימיזציה של תשלום מס בתא משפחתי עם פער גדול ברמות שכר מיסים 6
צ אופטימיזציה לארון בגדים צרכנות פיננסית 29
Y אופטימיזציה של ביטוח רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
M אופטימיזציה של מעבר מברוקר ישראלי לברוקר זר + שילוב חשבון בנק אמריקאי צרכנות פיננסית 34
L העברת תיק ני"ע ישראלי לברוקר זר (שאלת אופטימיזציה ולא טכנית) שוק ההון 118
לאץ' אופטימיזציה של קרן השתלמות שוק ההון 46
F פנסיה/השתלמות לאמריקאים - אופטימיזציה תחת הנחות מסוימות צרכנות פיננסית 11
S אופטימיזציה בשכר נטו על ידי שווי ארוחות בעבודה אוף טופיק 3
E אופטימיזציה ל ESPP ודיבידנדים שוק ההון 49
M פרישה בגיל פרישה - אופטימיזציה שוק ההון 8
Tim_Duncan אובר אופטימיזציה של קה"ש קטנה? צרכנות פיננסית 13
O בת 64 לקראת פרישה, אופטימיזציה של מוצרי חסכון/השקעה שוק ההון 12
S אופטימיזציה של משכנתא צרכנות פיננסית 18
NUADA קרן חירום :שאלת אופטימיזציה שוק ההון 2
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
N הפקדה עצמאית לפנסיה ממלגת דוקטורט פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
L מנורה כגוף מבטח לפנסיה, גמל והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
N פיצול לפנסיה פעילה ולא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K כיצד להתייחס לפנסיה תקציבית בתיק השקעות שוק ההון 35
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
X אבא שלי יוצא לפנסיה התפתחות אישית 7
א למכור RSU עכשיו או לחכות לפנסיה ולחסוך מס שוק ההון 3
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
B תשלום מס הכנסה על הפרשות לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D שאלות בנוגע לפנסיה וביטוח לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
AbuNafha השלמת הכנסה מביטוח לאומי לאחר פרישה לפנסיה, והורשת קרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
ו כיצד מחשבים את מספר הקסם להפרשה לפנסיה כעוסק פטור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ח גובה שכר להפרשה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
י הפרשה מקסימלית לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
י הטבות מס בהפקדות לפנסיה שמעל המינימום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
L למה לא? הפרשה גדולה מוקדמת לפנסיה אוף טופיק 12
ש חובת הפרשה לפנסיה מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
C הפקדה לפנסיה וקה"ש בחופשת לידה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
י החזר מס בגין הפקדות לפנסיה מיסים 6

נושאים דומים

Back
למעלה