• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אופטימיזציה לארון בגדים

צ'יטה

משתמש רגיל
דירוג
93
שלום רב לחברי הפורום המוערכים מאוד.

אז לאחרונה פתחתי את הארון, ונחרדתי לגלות שחולצה עם סמל בית ספר נמצאת בתוכו.

הבנתי שזה רמז לכך שהוא צריך רענון.

אז, החלטתי לשלם למכונת כביסה שעות נוספות, ולהתמודד עם הטורנדו שנמצא בארון.

תוך כדי סידורים, הבנתי שאני לובש בגדים דומים כמעט בכל יום, ולעומת זאת, יש בגדים קבועים שנמצאים על הקו
אירוע בודד-כביסה-שהייה של כמה חודשים בארון,
וחוזר חלילה.

אז התחלתי לסדר את הארון לפי צורך:

1. עבודה - מכנס קצר (ג'ינס), טי שרט (חולצה עם שרוולים ארוכים), סווצרט ונעלי סניקרס
  2. ספורט - מכנס קצר (לשחייה ספידו), חולצה מנדפת ונעלי ספורט גבוהות
  3. אירועים - מכנס מחוייט/ג'ינס רשמי, חולצה מכופתרת, סווצרט רשמי ונעלי אירועים
  4. פיגמה - מכנס ארוך, חולצת תרמית

ואז חשבתי, כמה בגדים בעצם אני צריך?
בטוטאל, אם אני מכפיל כל אחד פי 2 כדי ליצור מגוון בצבע וכדי למנוע מצב של ללא בגדים בגלל שהבגד היחיד בכביסה זה יוצא:
חולצות - 8
מכנסיים - 8
סווצרטים - 4
נעליים - 2

בתום הפרוייקט, משהו בתוכי נרגע, דהיינו מיעוט בציוד הלכה למעשה הרגיע חלק בנפש (או במילים אחרות: OCD, חמוד)

ושאלות רבות נוספות צצו:
האם לכבס בגד שלבשתי פעם אחת?
האם קניית מכונה כביסה אכן הכרחית? אולי מנוי למכבסה הקרובה תחסוך ממני זמן, התעסקות וקנייה של מוצר אחד גדול ושל מוצריו הנלווים?
האם כדור הארץ הוא עגול? אה, זה לא לפה..

אופטימיזציית ארון נעימה לכולם!

תחזור בתשובה, תתחרד. יקל עליך יותר

נערך לאחרונה ב:
לא כתבת כמה תחתונים יש בארון...

יהיה נחמד להרחיב את זה בדומה למאמר על מייק המשקיע
כך שיכלול פירוט גם של צבעים וסגנונות שיאפשרו קומבינציות רבות

קודם כל תודה על התגובות, גם הציניות וגם הרציניות.

מי שיש לו דעה/ניסיון בנוגע לשאלות בסוף הפוסט - מוזמן לענות (:

תלוי איזה בגד.
בגדים תחתונים מקובל לכבס אחרי לבישה אחת.
מכנסי ג'ינס וסווטשירטים - מקובל לכבס כל כמה פעמים, אלא אם כן התלכלכו או קיבלו ריח לא נעים.

האם קניית מכונה כביסה אכן הכרחית? אולי מנוי למכבסה הקרובה תחסוך ממני זמן, התעסקות וקנייה של מוצר אחד גדול ושל מוצריו הנלווים?
לדעתי האישית כדאי.
1. זה לא מוצר יקר, והוא מחזיק מעמד הרבה שנים.
2. זמן ההתעסקות בקניה יחזור אליך עם ריבית בזה שתוכל לכבס בבית ולא תצטרך ללכת למכבסה.
כנ"ל כמובן בנושא הכספי - יותר חסכוני לכבס בעצמך.
לדעתי זה גם יעזור לתחושת עצמאות (הידיעה שאתה יכול לכבס לבד ולא תלוי באחרים).

חולצות - 8
מכנסיים - 8
סווצרטים - 4
האם קניית מכונה כביסה אכן הכרחית?
זאת כמות קטנה מדי, בהנחה שכל פעם רק חצי או רבע מהם זקוקים לכביסה.
כמובן שיש להכניס לרשימת הכביסה גם תחתונים, גרביים, מצעים ומגבות אבל לא כתבת מה זמן השימוש הממוצע בהם.
אם יש לך בגד שאתה לובש רק כשאתה נמצא בבית, ובהנחה ואין לך בן זוג או שותף - אתה יכול לכבס רק כשמלוכלך או הריח כבר לא נעים לך.
חולצות וסווטשרטים לשהייה מחוץ לבית עדיף לכבס כל יום או יומיים - הריח הטבעי מבית השחי בתוספת הריח הלא טבעי מבישום, יוצרים אפקט דוחה.
מכנסיים אפשר אפילו פעם בשבוע אם לא התלכלכו.
בגדי ספורט - אם השימוש באוויר הפתוח אז אפשר כל כמה ימים (אם אפשר לאוורר אותם לאחר הפעילות). אם בחדר כושר, תכבס אחרי כל שימוש.
בגד ים לא מכבסים, רק שוטפים ותולים לייבוש.
תחתונים וגרביים - אחרי שימוש יומי
מצעים ומגבות - עדיף כל שבוע. יש עליהם ערמות של קרדיות, חיידקים ועובשים בלתי נראים וכמובן הפרשות גוף.

זאת כמות קטנה מדי, בהנחה שכל פעם רק חצי או רבע מהם זקוקים לכביסה.
כמובן שיש להכניס לרשימת הכביסה גם תחתונים, גרביים, מצעים ומגבות אבל לא כתבת מה זמן השימוש הממוצע בהם.

אם יש לך בגד שאתה לובש רק כשאתה נמצא בבית, ובהנחה ואין לך בן זוג או שותף - אתה יכול לכבס רק כשמלוכלך או הריח כבר לא נעים לך.
חולצות וסווטשרטים לשהייה מחוץ לבית עדיף לכבס כל יום או יומיים - הריח הטבעי מבית השחי בתוספת הריח הלא טבעי מבישום, יוצרים אפקט דוחה.
מכנסיים אפשר אפילו פעם בשבוע אם לא התלכלכו.
בגדי ספורט - אם השימוש באוויר הפתוח אז אפשר כל כמה ימים (אם אפשר לאוורר אותם לאחר הפעילות). אם בחדר כושר, תכבס אחרי כל שימוש.
בגד ים לא מכבסים, רק שוטפים ותולים לייבוש.
תחתונים וגרביים - אחרי שימוש יומי
מצעים ומגבות - עדיף כל שבוע. יש עליהם ערמות של קרדיות, חיידקים ועובשים בלתי נראים וכמובן הפרשות גוף.

הסבר מדוייק, אמא
להיכל התהילה

1. זה לא מוצר יקר, והוא מחזיק מעמד הרבה שנים.
2. זמן ההתעסקות בקניה יחזור אליך עם ריבית בזה שתוכל לכבס בבית ולא תצטרך ללכת למכבסה.
כנ"ל כמובן בנושא הכספי - יותר חסכוני לכבס בעצמך.
לדעתי זה גם יעזור לתחושת עצמאות (הידיעה שאתה יכול לכבס לבד ולא תלוי באחרים).
אני חלוק עליך.
אני אקח דוגמה אחרת. מדיח כלים. (גולש קצת לצרכנות פיננסית..)
הפתרון הסולידי למדיח כלים הוא לא למצוא מדיח כלים יעיל, חסכוני ובעל צריכה אנרגטית נמוכה,
הפתרון הוא להמעיט בכמות הכלים, התידרש לעבור שטיפה.

אותו דבר עם בגדים, לדעתי.
הבעיה היא לא הביצה, אלא התרנגולת.
(לא בטוח שזה מדוייק מבחינת משמעות, אבל זה בול מבחינת סמנטיקה) (;

שאלות רבות נוספות צצו:
היוש, לדעתי יופי של עבודה, חולצה עם סמל בי"ס זה בהחלט אחלה של סמרטוט, ולגבי השאלות שצצו:
כביסה לאחר שימוש אחד היא תלויה בדבר; כלומר- בקיץ- לדעתי אין בכלל שאלה, ברור שכן.(!)
בחורף-חולצה צמודה לגוף וכיוצא באלה, לכביסה .
לגבי סווצרים- ג'ינס וכדומה- אם ניסרת/ גיננת בבוץ/ טיגנת חצילים או חלילה בשר( סתם מעוררת פרובוקציות זולות אל תשתוללו)/ אם מדובר בבגד שלבשת כבר פעמים רבות ויכולת הספיגה שלו פחתה עם הבלאי, כן הייתי מכבסת אחרי שימוש אחד.אחרת- תתלה במקום מאוורר ואפשר ללבוש עוד פעם .
לגבי מכונת כביסה- מאז ומעולם החזקתי במכונה, אין לי מושג איפה יש בכלל מכבסות, ונדמה לי שבמבחן עלות- תועלת, כשאפשר היום למצוא מכונות באזור ה1500 שח שיחזיקו עם תחזוקה נכונה לא מעט שנים, הבנת כבר לאן דעתי נוטה .
לענין הצבעים: הכי קל: צבעים אחידים וסולידיים שמתערבבים היטב זה בזה; מכנסיים אפורים כהים, או שחורים, או כחולים כהים, חולצות כנ"ל או לבנות, ואם חסר לך צבע , גיוון ומגניבות, תתפרע בגרביים או תהיה מגניב בלב.
בהצלחה, איזה כיף ארון נקי , יעיל ומסודר!

אחד הדברים שהכי נהנתי מהם זה מיון יסודי של הארון והגעה למצב שיש לי ארון עם 2 דלתות והוא מלא עד החצי בכל המלתחה שלי . חורף קיץ ספורט פיגמה הכל.
כמו שאומרים בסרט של המינימליסטים- כל חולצה היא החולצה האהובה עלי. אני גם שונאת לקנות בגדים אז בכלל
לדעתי

ברור שלקנות מכונת כביסה. זה לא מאוד יקר וסופר נוח זמין בבית ואתה יכול לבחור את הריח של המרכך. אחד המוצרים שהם חובה

קיץ
8 חולצות זה המון ומכבסים חולצה כל יום. עושים כביסה פעם ב4 ימים והרי לך אפילו ספרים
4 מכנסים קצרים. לא מכבסים כל יום מכנס. ואפשר אפקטיבית אם ממש רוצים להסתדר עם שניים או אפילו אחד אם יש לך מיבש ואתה ממש הארד קור.
חתחונים - כמו בטיול אחרי צבא אין דבר כזה יותר מידי. לפחות 15 כנל גרבים.
4 גופיות אם אתה בקטע אוהב ים וכו.

חורף
4-5 מכנסים ארוכים שמתאימים גם לחורף. מתוכם 4 גינסים ועוד אחד מחוייט לאירועים כאלה ואחרים.
10 גופיות אם אתה אוהב גופיות.
8 חולצות מבדים בעובי שונה תלוי עונה
2 חולצות פליז נעימות לשים מעל החולצה הרגילה או לישון איתם .
מעיל אחד טוב. מעולם לא הבנתי את הקונספט של מלא מעילים. יש לי אחד ואני לובשת אותו כל יום. אם הוא מריח מוזר אני מכבסת ולובשת יום אחרי.
מכנס פיזמה 2-3 טובים נוחים שאפשר להסתובב איתם בבית.

ספורט - אני נשבעת יש לי 2 טייצים ו2 חולצות ו3 גרביים, כי הם נקנו באריזה של 3 ואי אפשר היה לקנות 2. אחרי אימון לכביסה. יום למחרת הכל כבר נקי ויבש לאימון הבא (מתאמנת 3 פעמים בשבוע)

חגיגי - מכנס אחד מחויט ו2 חולצות יפות.

2 זוגות מצעים (אחד בשימוש שני בכביסה וחוזר חלילה)
2 מגבות (אותו עיקרון)

ובנימה נוספת ולא קשורה, טיול אחרי צבא לוקחים צימידן אחד עם מגבת טיולים אחת וזהו וכולם מסתדרים / מריחים טוב גם אחרי חצי שנה.
עוד נימה נוספת שעברתי לחול (שם למדתי) ישבתי מול מזוודה אחת בגודל בינוני עם הגבלת משקל של אל על (23 קילו) ופתאום כל פיסת בד חשובה ותופסת מקום. ויודע מה הסתדרתי מצויין למשך תקופה לא מבוטלת ושוב אני לא קונה בגדים כמעט בכלל.

מבחינת צבעים, אתה גבר . טהרת השחור, לבן, כחול, אפור ושילובים שונים שלהם.

אין כמו לסדר את הארון עם בוא האביב.

מבחינת צבעים, אתה גבר . טהרת השחור, לבן, כחול, אפור ושילובים שונים שלהם.
למה הוא צריך להגביל את עצמו? שילבש איזה צבע שמתאים לו.

למה הוא צריך להגביל את עצמו? שילבש איזה צבע שמתאים לו.
כי הוא שאל איזה צבעים יניבו הכי הרבה אופציות מבחינת התאמה לפריטים אחרים.
אם יש לך 2 מכנסים, אחד כתום ואחד ירוק, אופציות החולצות שתוכל ללבוש איתם יצומצמו באופן טבעי.

אני מרגישה שיותר קל להיות עם מלתחה מצומצמת אם יש כמה בני בית כי כשאתה אחד אז מצד אחד אתה צריך לכבס את הבגדים אבל מצד שני לוקח זמן עד שמכונה מתמלאת ככה יוצא שבינתיים יש לך בגדים מסריחים בסל כביסה ובארון אין בגדים ואז אין מה ללבוש אגב צריך לקחת בחשבון גם זמן ייבוש של הבגדים וגם את זה שלא תמיד אפשר לכבס את כל סוגי הבגדים ביחד, למשל אל ממש מומלץ להכניס דברים בצבע לבן אם צבע אדום או בגדי עבודה עם בגדים עדינים

אני מרגישה שיותר קל להיות עם מלתחה מצומצמת אם יש כמה בני בית כי כשאתה אחד אז מצד אחד אתה צריך לכבס את הבגדים אבל מצד שני לוקח זמן עד שמכונה מתמלאת ככה יוצא שבינתיים יש לך בגדים מסריחים בסל כביסה ובארון אין בגדים ואז אין מה ללבוש אגב צריך לקחת בחשבון גם זמן ייבוש של הבגדים וגם את זה שלא תמיד אפשר לכבס את כל סוגי הבגדים ביחד, למשל אל ממש מומלץ להכניס דברים בצבע לבן אם צבע אדום או בגדי עבודה עם בגדים עדינים
קודם כל תודה על התגובה.
להבא, סימני פיסוק הם מצרך חיוני בפסקה בגודל כזה.

אתה יכול לבחור את הריח של המרכך. אחד המוצרים שהם חובה
מוצר מזעזע, שנים שאין לנו בבית.
הריח מתערבב עם הבישום והדאודורנט (אם הוא בכלל נשאר אחרי הכביסה), והוא בעייתי למצעים ומגבות
כשאתה אחד אז מצד אחד אתה צריך לכבס את הבגדים אבל מצד שני לוקח זמן עד שמכונה מתמלאת ככה יוצא שבינתיים יש לך בגדים מסריחים בסל כביסה
בכל מכונת כביסה יש גם תכניות לכמות קטנה של פריטים. במכונה שלנו, התכנית לבגדים סינטטים זה עד 2 ק"ג, לצמר וכביסת יד עד 1 ק"ג, ויש גם תכנית לריענון של חצי שעה וגם היא למשקל קטן. אני משתמשת בתכניות האלו המון (כביסה לשלושה אנשים).

אני חלוק עליך.
אני אקח דוגמה אחרת. מדיח כלים. (גולש קצת לצרכנות פיננסית..)
הפתרון הסולידי למדיח כלים הוא לא למצוא מדיח כלים יעיל, חסכוני ובעל צריכה אנרגטית נמוכה,
הפתרון הוא להמעיט בכמות הכלים, התידרש לעבור שטיפה.

אותו דבר עם בגדים, לדעתי.
לא הבנתי איך זה חלוק עלי - מעולם לא אמרתי שצריך כמות בגדים גדולה...
כמות בגדים קטנה לא סותרת החזקת מכונת כביסה. כמו שכתבו, יש תוכניות לכמויות קטנות.

אם השיקול כאן הוא חיסכון, אתה יכול לעשות את החישובים לפי הנתונים האישיים שלך:
קח מכונת כביסה שנראית לך סבירה, וחלק את המחיר שלה בהוצאה החודשית שלך על מכבסה.
בצורה כזו תקבל בערך תוך כמה חודשים ההשקעה תשתלם *לך*.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
הדבורה מיה "העברת" עוסק פטור לבת הזוג לצורך אופטימיזציה מיסים 5
Adam Smith אופטימיזציה של מחזור משכנתא נדל"ן 10
Royi אופטימיזציה של תשלום מס בתא משפחתי עם פער גדול ברמות שכר מיסים 6
Y אופטימיזציה של ביטוח רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
M אופטימיזציה של הפרשות לפנסיה - עוד פוסט עם טוויסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M אופטימיזציה של מעבר מברוקר ישראלי לברוקר זר + שילוב חשבון בנק אמריקאי צרכנות פיננסית 34
Ron.B אופטימיזציה לפנסיה ועזיבת דמי ניהול נמוכים צרכנות פיננסית 4
L העברת תיק ני"ע ישראלי לברוקר זר (שאלת אופטימיזציה ולא טכנית) שוק ההון 112
לאץ' אופטימיזציה של קרן השתלמות שוק ההון 46
F פנסיה/השתלמות לאמריקאים - אופטימיזציה תחת הנחות מסוימות צרכנות פיננסית 11
S אופטימיזציה בשכר נטו על ידי שווי ארוחות בעבודה אוף טופיק 3
E אופטימיזציה ל ESPP ודיבידנדים שוק ההון 49
M פרישה בגיל פרישה - אופטימיזציה שוק ההון 8
Tim_Duncan אובר אופטימיזציה של קה"ש קטנה? צרכנות פיננסית 13
O בת 64 לקראת פרישה, אופטימיזציה של מוצרי חסכון/השקעה שוק ההון 12
S אופטימיזציה של משכנתא צרכנות פיננסית 18
NUADA קרן חירום :שאלת אופטימיזציה שוק ההון 2
S מה הדרך הקלה ביותר לגהץ בגדים? צרכנות פיננסית 18