אופטימיזציה לפנסיה ועזיבת דמי ניהול נמוכים

Ron.B

משתמש ותיק
דירוג
429
היי,
אני במצב קצת ייחודי והייתי שמח לשמוע את דעתכם האם יש שיקולים מיוחדים בעקבות המצב.
קודם כל אני אתאר את המצב היום:
יש לי קרן פנסיה של הראל בדמי ניהול אפסיים (נשארה לי מהתקופה שהייתי בקבע). עד עכשיו שמרתי עליה מכל משמר ככה שהיועץ הפנסיוני לא יחשוב אפילו להוציא לי את הכסף משם כי הסתכלתי רק על דמי ניהול.
(ותודה לפוסט פירמידת הצרכים של המשקיע ולפורום שהאירו את עיני)

מעבר לפנסיה עד התקרה יש לי פנסיה מקיפה ושארית קטנה של ביטוח מנהלים (בעבר הייתי 100 אחוז משרה שזה היה מעל התקרה ואז ירדתי באחוזי משרה ואני מתחת לתקרה), אני כבר לא זוכר באיזה טענה שוכנעתי לשמור על ביטוח המנהלים, אבל מדובר על תכנית בת פחות משנתיים ככה שקשה לי להאמין שיש שם הטבות מטורפות שכבר לא ניתן יהיה להשיג.

ולתמצית השאלות:
1. חשבתי להעביר את הפנסיה עד התקרה למסלול החדש של הלמן אלדובי מחקה S&P500, עשיתי סימולציות ואני ממש מופתע כמה דמי הניהול לא משמעותיים כמו שחשבתי. ושוב, אני משווה אפס דמי ניהול לאלו שבהלמן אלדובי. זה עדיין 'מרגיש' לי חריג לוותר על פנסיה ללא דמי ניהול כמעט ולכן רוצה לראות אם יש נקודות שאני מפספס.
2. בעוד כחודשיים אני עובר מקום עבודה, לתקופה של שנה אהיה אצל מעסיק אחד ואז במידה והכל ילך כמתוכנן אני הפוך להיות עובד מהמניין כלומר שוב מחליף מעסיק. האם כדאי לי לחכות עם הסדר בפנסיה לעוד חודשיים? אולי רק במעבר שאחריו עוד כשנה וחודשיים? כרגע אני נוטה לחכות חודשיים כי זה נראה לי פרק זמן שלא שווה את הטופסולוגיה.
3. החל מעוד חודשיים אני אחזור להיות מעל גובה התקרה לפנסיה. חשבתי להעביר את ההפקדות מעל התקרה לקופת גמל היות ואין לי צורך בכיסויים ביטוחיים מעל לתקרה. האם אני יכול להעביר לשם סכומים שהיום נצברו בקרן המנהלים\פנסיה מקיפה?

תודה לכל מי שקרא עד לפה!

OJD

משתמש ותיק
דירוג
128
היי,
אני במצב קצת ייחודי והייתי שמח לשמוע את דעתכם האם יש שיקולים מיוחדים בעקבות המצב.
קודם כל אני אתאר את המצב היום:
יש לי קרן פנסיה של הראל בדמי ניהול אפסיים (נשארה לי מהתקופה שהייתי בקבע). עד עכשיו שמרתי עליה מכל משמר ככה שהיועץ הפנסיוני לא יחשוב אפילו להוציא לי את הכסף משם כי הסתכלתי רק על דמי ניהול.
(ותודה לפוסט פירמידת הצרכים של המשקיע ולפורום שהאירו את עיני)

מעבר לפנסיה עד התקרה יש לי פנסיה מקיפה ושארית קטנה של ביטוח מנהלים (בעבר הייתי 100 אחוז משרה שזה היה מעל התקרה ואז ירדתי באחוזי משרה ואני מתחת לתקרה), אני כבר לא זוכר באיזה טענה שוכנעתי לשמור על ביטוח המנהלים, אבל מדובר על תכנית בת פחות משנתיים ככה שקשה לי להאמין שיש שם הטבות מטורפות שכבר לא ניתן יהיה להשיג.

ולתמצית השאלות:
1. חשבתי להעביר את הפנסיה עד התקרה למסלול החדש של הלמן אלדובי מחקה S&P500, עשיתי סימולציות ואני ממש מופתע כמה דמי הניהול לא משמעותיים כמו שחשבתי. ושוב, אני משווה אפס דמי ניהול לאלו שבהלמן אלדובי. זה עדיין 'מרגיש' לי חריג לוותר על פנסיה ללא דמי ניהול כמעט ולכן רוצה לראות אם יש נקודות שאני מפספס.
2. בעוד כחודשיים אני עובר מקום עבודה, לתקופה של שנה אהיה אצל מעסיק אחד ואז במידה והכל ילך כמתוכנן אני הפוך להיות עובד מהמניין כלומר שוב מחליף מעסיק. האם כדאי לי לחכות עם הסדר בפנסיה לעוד חודשיים? אולי רק במעבר שאחריו עוד כשנה וחודשיים? כרגע אני נוטה לחכות חודשיים כי זה נראה לי פרק זמן שלא שווה את הטופסולוגיה.
3. החל מעוד חודשיים אני אחזור להיות מעל גובה התקרה לפנסיה. חשבתי להעביר את ההפקדות מעל התקרה לקופת גמל היות ואין לי צורך בכיסויים ביטוחיים מעל לתקרה. האם אני יכול להעביר לשם סכומים שהיום נצברו בקרן המנהלים\פנסיה מקיפה?

תודה לכל מי שקרא עד לפה!

1. מבין את ההרגשה, אבל כמו שפירמידת הצרכים לימדה אותנו.. המסלול ברוב המוחלט של המקרים יהיה משמעותי יותר מדמי הניהול.
2. הייתי הולך על זה עכשיו. זו טופסולוגיה פעם אחת.
3. אני חושב שכן.

Ron.B

משתמש ותיק
דירוג
429
2. הייתי הולך על זה עכשיו. זו טופסולוגיה פעם אחת.
תודה, אני הייתי בטוח שצריך למלא טפסים בכל מעבר מעסיק, ואז במקום להעביר את הפנסיה עכשיו ובמעסיק הבא שוב פעם למלא את הכל מחדש חשבתי לחכות.

divj

משתמש רשום
דירוג
24
הדמי ניהול בקרן פנסיה שלך מהקבע היו אמורים להתעדכן להרבה יותר גבוהים כמה חודשים אחרי שהשתחררת. התנאים האלו מובטחים רק כל עוד אתה בקבע ולא לאחר מכן. אני לא יודע מתי השתחררת אבל אני מכיר מישהו שזה קרה אצלו מעל לשנתיים אחרי השחרור.
כלומר בסופו של דבר זה יקרה ולכן לא הייתי מבסס החלטות לטווח ארוך על כך שדמי הניהול האלו ישמרו.

Ron.B

משתמש ותיק
דירוג
429
הדמי ניהול בקרן פנסיה שלך מהקבע היו אמורים להתעדכן להרבה יותר גבוהים כמה חודשים אחרי שהשתחררת. התנאים האלו מובטחים רק כל עוד אתה בקבע ולא לאחר מכן. אני לא יודע מתי השתחררת אבל אני מכיר מישהו שזה קרה אצלו מעל לשנתיים אחרי השחרור.
כלומר בסופו של דבר זה יקרה ולכן לא הייתי מבסס החלטות לטווח ארוך על כך שדמי הניהול האלו ישמרו.
באמת היה נראה לי תמוהה שהתנאים נשארים אחרי הקבע. אני כבר שנה וחצי אחרי ומתנהל בפנסיה בצורה רגילה לגמרי (העברתי מסלולים כמה פעמים) ולא קיבלתי שום התראה או פניה מנציגים שלהם.
בכל מקרה, אתה צודק שלא כדאי לבסס אסטרטגיה ארוכת טווח על גליצ' שיכול להשתנות בכל רגע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M אופטימיזציה של מעבר מברוקר ישראלי לברוקר זר + שילוב חשבון בנק אמריקאי צרכנות פיננסית 34
L העברת תיק ני"ע ישראלי לברוקר זר (שאלת אופטימיזציה ולא טכנית) שוק ההון 74
לאץ' אופטימיזציה של קרן השתלמות שוק ההון 46
F פנסיה/השתלמות לאמריקאים - אופטימיזציה תחת הנחות מסוימות צרכנות פיננסית 11
S אופטימיזציה בשכר נטו על ידי שווי ארוחות בעבודה אוף טופיק 3
E אופטימיזציה ל ESPP ודיבידנדים שוק ההון 49
M פרישה בגיל פרישה - אופטימיזציה שוק ההון 8
Tim_Duncan אובר אופטימיזציה של קה"ש קטנה? צרכנות פיננסית 9
O בת 64 לקראת פרישה, אופטימיזציה של מוצרי חסכון/השקעה שוק ההון 12
S אופטימיזציה של משכנתא צרכנות פיננסית 18
NUADA קרן חירום :שאלת אופטימיזציה שוק ההון 2
P אכ"א בתקופה שמעסיק לא הפקיד לפנסיה חודשים רבים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
תפוזינה האם כדאי להפריש לפנסיה בשביל קצבת שארים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A יציאה לפנסיה בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
F אפיקי השקעה נוספים עבור חיסכון לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
Homer המשך הפרשה לפנסיה גם לאחר עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
O יציאה לפנסיה לפני גיל 67 - מספר שאלות מטופשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T הפרשה מעבר לתקרה לפנסיה משלימה או לגמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ד האם להגדיל הפרשות לפנסיה ולקה"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I הפרשה מעל התקרה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
M התייעצות לבחירת מסלול מעל תקרת הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Homer ישראלי תושב חוץ מפקיד לפנסיה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה מה לעשות עם קופות גמל לא פעילות אחרי יציאה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
G יש קבוצות רכישה פתוחות כרגע לפנסיה מחקה מדד S&P500? פוסטים מאיכות נמוכה 1
M מעבר מביטוח מנהלים לפנסיה שוק ההון 0
R מיסוי הפרשות לפנסיה שכיר. מיסים 5
Yos מעבר מביטוח מנהלים לפנסיה שוק ההון 10
ב העברת צבירה מפנסיה משלימה לפנסיה מקיפה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
1 מעבר לפנסיה של אלדובי מחקת סנופי בזמן ריסק צרכנות פיננסית 0
M מתייחסים לפנסיה באיזון התיק הכללי? שוק ההון 20
S המשמעות של הפסקת תשלום לפנסיה אוף טופיק 30
S עלות ביטוחים לפנסיה צרכנות פיננסית 1
J אסטרטגיית השקעה כאשר יש הפקדה משמעותית לפנסיה וקה״ל שוק ההון 8
א כיצד להפריש לפנסיה באבטלה צרכנות פיננסית 1
Homer הפרש במחשבוני לפנסיה וקיצבה נמוכה יותר בקרן ברירת מחדל שוק ההון 4
אוגורן קופת גמל להשקעה בנוסף לפנסיה - למה לא? שוק ההון 16
ע אם תיק 100/30 כ"כ טוב לפנסיה למה לא גם בתיק האישי ? שוק ההון 6
ט ביטוח חיים - להעביר לפנסיה? או איך להוריד דמי ניהול צרכנות פיננסית 4
A האם כדאי להפקיד לפנסיה וקרן השתלמות כשכיר שהמעביד לא מפריש לו? צרכנות פיננסית 4
R משיכת הפרשות מעל התקרה לפנסיה שחויבו במס צרכנות פיננסית 12
י הפרשה עצמאית לפנסיה במהלך לימודים צרכנות פיננסית 3
4 חיסכון במס על הפקדה עצמאית לפנסיה צרכנות פיננסית 4
D משקיע בדרך לפנסיה שוק ההון 4
M מה הדרך הכי טובה להפוך כסף נזיל לפנסיה מובטחת? צרכנות פיננסית 1
מ שאלות בנוגע לפנסיה וקרן השתלמות שוק ההון 1
D תיק לאישה שעומדת לצאת לפנסיה שוק ההון 7
K יציאה לפנסיה בגיל 67 - נקודות והחלטות חשובות שצריך להכיר צרכנות פיננסית 3
לא חשוב שמות הפקדות לפנסיה משני מקומות עבודה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
S שינוי חיסכון לפנסיה-אגרות חוב מיועדות? או חישוב רטרואקטיבי? צרכנות פיננסית 11
Galita ענייני מיסוי הקשורים להפקדה עצמאית לפנסיה בזמן מגורים בחו"ל מיסים 0

נושאים דומים