• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אובר אופטימיזציה של קה"ש קטנה?

Tim_Duncan

משתמש רגיל
דירוג
868
היי. אני בן 24, מרוויח בדיוק מה שמאפשר לי הפרשה חודשית מקסימלית פטורה ממס רווחי הון לקה"ש.
כרגע אני באלטשולר במסלול הכללי עם צבירה של 11-12k (עובד 7 חודשים). דמי הניהול הם 0.8% (כביכול הטבת סולק של המעסיק, ברגיל אצלם זה 0.9% לטענתם כשהתקשרתי לבקש הנחה).

נרשמתי לקבוצה של הנינג'ה עם הלמן ומשיחות עם נציגים בהלמן נראה שיאשרו לי להצטרף למרות הצבירה הנמוכה. לא ברור אם 0.3 או 0.35%.

אני מתכנן בעוד שנה להתחיל ללמוד מדעי המחשב ולא לעבוד כשנה וחצי, בסבירות די גבוהה.
ככה שבעוד שנה כשאתחיל ללמוד הצבירה תהיה 25K-30K ולמיטב הבנתי כאשר אחזור לעבוד (אצל אותו מעסיק או אצל מעסיק אחר) אצטרך לפתוח קרן אחרת ולנייד אליה. השאלה הראשונה פה היא האם אני צודק? או שאוכל להקפיא את הקרן ולחזור להפקיד אליה?

נגיד שאכן לא אוכל להחזיר להפקיד לקרן הזו, יש לי בכלל טעם לעבור כרגע להלמן בהינתן התרחיש שתיארתי? הרי אצטרך לפתוח קרן חדשה והיא לא תקבל בוודאות את התנאים של הקרן הזו.
נראה שהשירות לקוחות שלהם לוקה בחסר ושהם נכנסו למעגל הישראלי של שיטת מצליח בהעלאה חדה של דמי ניהול.

0.5 אחוז לשנה (ההבדל) מ30 אלף של קרן לא פעילה בשנתיים הם סך הכל 300 שקל...
ההבדל בתשואה בכמות שיש לי בין sp500 לבין מסלולי אלטשולר יהיו זניחים בשנתיים.
לא ככה?

בקיצור, אני מרגיש שאני מתעסק באובר אופטימיזציה ופשוט עדיף להשאר באלטשולר כרגע וכשאכנס חזרה למעגל העבודה אחרי התואר אחפש קבוצת רכישה חדשה לקרן שתמשיך איתי לזמן רב יותר (גם בIRA בהמשך).

מה אתם חושבים?

תודה מראש

נגיד שאכן לא אוכל להחזיר להפקיד לקרן הזו, יש לי בכלל טעם לעבור כרגע להלמן בהינתן התרחיש שתיארתי? הרי אצטרך לפתוח קרן חדשה והיא לא תקבל בוודאות את התנאים של הקרן הזו.
נראה שהשירות לקוחות שלהם לוקה בחסר ושהם נכנסו למעגל הישראלי של שיטת מצליח בהעלאה חדה של דמי ניהול.
לדעתי,תנייד להכי זול שיכול[בהנחה שהתשואה בעיניך] ועוד שנה תראה מה קורה.
השיטת מצליח שווה אצל כולם, והם עד כה לא היו שונים לטובה ולרעה משאר הקופות ...
עדיף לך להגיע לעתיד עם דמי ניהול נמוכים כדי שיהיה לך עמדת מיקוח מול גופים דומים.

אני מסכים איתך בעיקרון, אבל האם אוכל להפקיד אליה שוב או שמהרגע שאפסיק להפקיד היא פשוט תוקפא עם דמי הניהול המזהירים האלה?

אני מסכים איתך בעיקרון, אבל האם אוכל להפקיד אליה שוב או שמהרגע שאפסיק להפקיד היא פשוט תוקפא עם דמי הניהול המזהירים האלה?
בוא נגיד שלא..
עדיין אתה פותח קרן באותו בית השקעות וסוכמים לך את כל הקרנות באותו גוף כשתרצה לנייד.
גם אם יש לך 10 קופות באותו בית השקעות כשאתה משווה מול בתי השקעות בודקים מה הסכום של כולם.
אם הישגת דמי ניהול X באותו בית השקעות כנראה שכל קופה דומה שתפתח שמה תהייה עם אותו דמי ניהול...

בלי קשר לשאר, בכל מקרה כדאי לך לפתוח קרה"ש נפרדת בהמשך.
כך תוכל, אם תרצה אחרי 6 שנים, למשוך את הישנה בלי לשבור את הוותק של החדשה.

@paskar כביכול אני בגישה שחבל על הריבית דה ריבית ואעדיף לנייד אותה לקרן חדשה במקרה הצורך, אבל אכן לא חשבתי מספיק על התרחיש הזה. תודה.

יש למישהו מחשבות נוספות?

נערך לאחרונה ב:
דעתי -
קודם תסגר על איפה אתה רוצה שהכסף שלך יהיה מושקע. מניח שקראת כאן מספיק כדי לגבש דעה על השקעה פאסיבית/אקטיבית.
ההפרשים בדמי הניהול חסרי משמעות. מה שמשנה זה איזו קרן תישא יותר תשואה אחרי דמי ניהול.
נראה שההסתכלות שלך היא תחת הנחת תשואה זהה בין הקרנות. אבל בסוף השנה ההבדל בין הקרנות נובע מתשואת הנכסים ולא מדמי הניהול.

אחרי שנסגרת, תעביר את הקרן בהקדם האפשרי.
אני העברתי קה"ש לא פעילה לאינטרגמל בלי בעיה, כי אז היה להם איזה חזון של דמי ניהול זהים לכולם ללא מיקוח.
לעומת זאת, ולהבנתי, בחברות אחרות לא ירוצו לקראתך כשתרצה לנייד קרן קטנה ללא הפקדות.

כשתחליף מעסיקים, יפתחו לך קרנות שונות. מסיבות טכניות או בירוקרטיות, זה חסר משמעות.
חברת הגמל מסתכלת על הסכום הכולל שאתה מנהל אצלה, לא משנה אם בקרן אחת או בארבע.

גם עניין הריבית דריבית לא רלוונטי פה.
סמלץ באקסל או באחד המחשבונים און-ליין, תשואה לאחר עשור בקרן אחת של 150 שח, שתי קרנות של 75 שח ושלוש קרנות של 50 שח כל אחת.
מצא את ההבדלים ;)

ולמיטב הבנתי כאשר אחזור לעבוד (אצל אותו מעסיק או אצל מעסיק אחר) אצטרך לפתוח קרן אחרת ולנייד אליה.
לא בדיוק.
כלומר תצטרך לפתוח קרן חדשה, אבל זה רק "סל" חדש לשים בו את הכספים. אין מניעה שהקרן החדשה תיהיה באותו מקום כמו הישנה, ובמקרה כזה דמי הניהול בחדשה יהיו זהים לישנה.

לי יש היום כמעט 10 "קרנות" שונות. למעט הספרה האחרונה המזהה הקרן, אין כמעט הבדל ביניהם. כולם מנוהלים ביחד באותו מקום באותם תנאים

בסוף בזמנו עברתי להלמן אלדובי עם 0.35% (מחקה מדדי חו"ל). כרגע הצבירה היא כ-20K, וסביר שבשנתיים הקרובות לא תהיינה הפקדות לקרן.
כשאחזור להפקיד אפתח שם קרן נוספת בתקווה באותם תנאים. השאלה אם התנאים ישארו עם הצבירה הדי נמוכה שלי?
האם מישהו מחזיק/החזיק קרן השתלמות לא פעילה בהלמן אלדובי? האם הועלו דמי הניהול באיזשהו שלב? לאחר כמה זמן? כנ"ל בחברות אחרות...

האם מישהו מחזיק/החזיק קרן השתלמות לא פעילה בהלמן אלדובי? האם הועלו דמי הניהול באיזשהו שלב? לאחר כמה זמן? כנ"ל בחברות אחרות...
בד"כ בקה"ש/גמל פחות משנה לחברה אם הקרן "פעילה" או לא.
בפנסיה זה רלוונטי כי חלק גדול מדמי הניהול שהם מקבלים הם מהפקדה, בקה"ש/גמל בד"כ הם לוקחים 0 מההפקדה

בד"כ בקה"ש/גמל פחות משנה לחברה אם הקרן "פעילה" או לא.
עברו שנתיים ואני מתחיל משרה חדשה. הקרן עברה מהלמן להפניקס באותם תנאים (0.35) ולא הופקד אליה כמעט שנתיים. הם אומרים לי שעכשיו אני אקבל 0.79 בהפקדה לקרן חדשה... זה הגיוני? או שאני אמור לקבל את אותם תנאים?

או שאני אמור לקבל את אותם תנאים?
אני הועברתי מהלמן לפינקס גם, ובזמן המעבר עברתי מעסיק (קה"ל IRA)
ככה שעקרונית אני הייתי אמור גם לפתוח קרן השתלמות חדשה

שלחתי להם בקשה ואישרו לי לא לפתוח קה"ל חדשה ולהמשיך להפקיד לנוכחית
ממה שקראתי אסור להם לא לאפשר זאת
ואז כמובן כל התנאים ממשיכים

שווה לבקש את זה מהם, ואם לא יסכימו אז אולי לפנות לפיקוח

בכל מקרה עוד חודש הפינקס תעבור למקום חדש לפחות הIRA
אז תזדרז, כי עכשיו אין להם אינטרס לא לאפשר לך את זה
ואם הצלחת אז קיבעת לך את התנאים להמשך גם

שווה לבקש את זה מהם, ואם לא יסכימו אז אולי לפנות לפיקוח

בכל מקרה עוד חודש הפינקס תעבור למקום חדש לפחות הIRA
לצערי הצבירה רק ב30K, לא ממש רלוונטי לIRA
מעניין מה שאתה אומר, הייתי צריך להתווכח בערך שעה לקבל שיחה עם מנהל. כמובן שהזכרתי פנייה לפיקוח. תודה!

• אהבתי
Reactions: A42
צערי הצבירה רק ב30K, לא ממש רלוונטי לIRA
מההודעה הבודדת של המנכל של החברת IRA החדשה רשם פה בפורם

אולי בעתיד הקרוב הוא יסכים לפתוח חשבונות בצבירה קטנה
ואולי אפילו יהיה שיתוף פעולה עם בעלת הבית..

תכלס אם הייתי בנעלים שלו זה השקעה ממש טובה כי לרוב מי שהולך לIRA יצבור כנראה הרבה יותר מהחוסך הממוצע ולא יפדה את הקה"ל עד שיצא לפרישה...

תעדכן על התוצאות (-:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
הדבורה מיה "העברת" עוסק פטור לבת הזוג לצורך אופטימיזציה מיסים 5
Adam Smith אופטימיזציה של מחזור משכנתא נדל"ן 10
Royi אופטימיזציה של תשלום מס בתא משפחתי עם פער גדול ברמות שכר מיסים 6
צ אופטימיזציה לארון בגדים צרכנות פיננסית 29
Y אופטימיזציה של ביטוח רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
M אופטימיזציה של הפרשות לפנסיה - עוד פוסט עם טוויסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M אופטימיזציה של מעבר מברוקר ישראלי לברוקר זר + שילוב חשבון בנק אמריקאי צרכנות פיננסית 34
Ron.B אופטימיזציה לפנסיה ועזיבת דמי ניהול נמוכים צרכנות פיננסית 4
L העברת תיק ני"ע ישראלי לברוקר זר (שאלת אופטימיזציה ולא טכנית) שוק ההון 112
לאץ' אופטימיזציה של קרן השתלמות שוק ההון 46
F פנסיה/השתלמות לאמריקאים - אופטימיזציה תחת הנחות מסוימות צרכנות פיננסית 11
S אופטימיזציה בשכר נטו על ידי שווי ארוחות בעבודה אוף טופיק 3
E אופטימיזציה ל ESPP ודיבידנדים שוק ההון 49
M פרישה בגיל פרישה - אופטימיזציה שוק ההון 8
O בת 64 לקראת פרישה, אופטימיזציה של מוצרי חסכון/השקעה שוק ההון 12
S אופטימיזציה של משכנתא צרכנות פיננסית 18
NUADA קרן חירום :שאלת אופטימיזציה שוק ההון 2
I ״עלייתה ונפילתה של תיאוריית העושר״ - עשור של תובנות על אורך החיים הסולידי יומני מסע אישיים 1
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ק המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 24
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
C מקור לראות דוחות כספיים של עסקים קטנים? אוף טופיק 2
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
M האג"ח בסביבה של היום שוק ההון 20
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15