• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה פסיבית במדדים

• פותח הנושא Rambo
  • פורסם בתאריך

Rambo

משתמש רשום
דירוג
2
שלום לכולם.
עברתי על "המדריך המלא להשקעה פסיבית במדדים+FAQ" של @Jackl56 (תודה רבה עזר לי המון!) ורציתי לדעת האם יש מקור כלשהו שאפשר לראות בו את כל המדדים הקיימים ולעשות השוואה ביניהם? כמו שהוא ציין במדריך, המדדים הפופולרים שלרוב מדברים עליהם בפורום הם VT, VTI,VXUS ורציתי לבחון עוד אופציות שאולי יהיו מתאימות לי יותר.

כמו כן, בבלוג של ה @הסולידית "90 שאלות פיננסיות שהתביישתם לשאול" בסעיף 66 היא מדברת על "כרית בטחון", האם יש נוסחא מסויימת לסכום שכדאי לשמור בצד כ"כרית בטחון"? היא גם מציינת שכדאי לשמור את ה"כרית" במזומן בלבד - הכוונה היא להשאיר אותה בעו"ש למקרה הצורך?

תודה ושבוע טוב!

מדדים הפופולרים שלרוב מדברים עליהם בפורום הם VT, VTI,VXUS ורציתי לבחון עוד אופציות שאולי יהיו מתאימות לי יותר.
שים לב שאלו לא מדדים, אלו קרנות סל שעוקבות אחר מדדים..
בחירת האמצעי (הכלי) היא שלב שני לאחר שאתה בוחר במה אתה רוצה להשקיע.

כמו כן, בבלוג של ה @הסולידית "90 שאלות פיננסיות שהתביישתם לשאול" בסעיף 66 היא מדברת על "כרית בטחון", האם יש נוסחא מסויימת לסכום שכדאי לשמור בצד כ"כרית בטחון"? היא גם מציינת שכדאי לשמור את ה"כרית" במזומן בלבד - הכוונה היא להשאיר אותה בעו"ש למקרה הצורך?
יש כמה נוסחאות, כל אחד בוחר מה שנראה לו. הפופולריות ביותר הן מכפלה של מספר בין 1 ל 6 בהוצאה החודשית שלך.
והכוונה היא לאו דווקא מזומן בעו"ש, גם אג"ח קצר עושה את העבודה כי הוא בעצם דמוי מזומן. הדרישה היא תנודתיות נמוכה ונזילות.

איפה להשקיע קרן חירום?
איפה אתם שומרים את "קרן החירום" שלכם?
אז מה הסיפור של קרן החירום

שים לב שאלו לא מדדים, אלו קרנות סל שעוקבות אחר מדדים..
בחירת האמצעי (הכלי) היא שלב שני לאחר שאתה בוחר במה אתה רוצה להשקיע.

כן הכוונה שלי הייתה - האם יש מקור שדרכו אפשר לבחון את הקרנות המחקות ואת התחומים ולראות במה להשקיע?

כן הכוונה שלי הייתה - האם יש מקור שדרכו אפשר לבחון את הקרנות המחקות ואת התחומים ולראות במה להשקיע?
נניח שתראה את כל המידע שתרצה בצורה שתרצה.
לפי מה תחליט במה להשקיע?

נניח שתראה את כל המידע שתרצה בצורה שתרצה.
לפי מה תחליט במה להשקיע?
אין לי תשובה חד משמעית, אני עובר על הבלוגים והדיונים שנפתחו פה על מנת לבנות תיק השקעות נכון, הייתי מעוניין לבחון את הביצועים של הקרנות, דמי ניהול, תעשיות שונות ולנסות לקבל יותר מושג במה אני רוצה להשקיע.

אין לי תשובה חד משמעית, אני עובר על הבלוגים והדיונים שנפתחו פה על מנת לבנות תיק השקעות נכון, הייתי מעוניין לבחון את הביצועים של הקרנות, דמי ניהול, תעשיות שונות ולנסות לקבל יותר מושג במה אני רוצה להשקיע.
לא חסר.
פאנדר, ביזפורטל, אתר הבורסה, portfoliovisualizer, portfoliocharts, retrolyzer, etf.com, etfdb.com ורבים אחרים.
רטרולייזר ספציפית זה משהו שאני בניתי ואתה יכול למצוא מידע עליו בדף פרופיל שלי. לא בטוח כמה כל אלו יעזרו לך. הם יכולים לבלבל אותך לא מעט.

לא חסר.
פאנדר, ביזפורטל, אתר הבורסה, portfoliovisualizer, portfoliocharts, retrolyzer, etf.com, etfdb.com ורבים אחרים.
רטרולייזר ספציפית זה משהו שאני בניתי ואתה יכול למצוא מידע עליו בדף פרופיל שלי. לא בטוח כמה כל אלו יעזרו לך. הם יכולים לבלבל אותך לא מעט.

תודה!

וואו, הגרף הצבעוני של (PORTFOLIOCHARTS (HIT MAP מדהים. ישר קולטים איזה אחזקה השתלמה יותר:
https://portfoliocharts.com/assets/

@Rambo, הבחינה לאחור כיפית - תחושת ההתעלות של "התעשרתי" כי בחרת בתקופה, הפקדות ואחזקות ספציפיות שהביאו לך מליונים בפוטנציה היא ממכרת. אבל כמו בכל דבר בהשקעות, אין להסתמך על ביצועי העבר כדי להשליך על ביצועי העתיד.

נערך לאחרונה ב:
@Rambo, הבחינה לאחור כיפית - תחושת ההתעלות של "התעשרתי" כי בחרת בתקופה, הפקדות ואחזקות ספציפיות שהביאו לך מליונים בפוטנציה היא ממכרת. אבל כמו בכל דבר בהשקעות, אין להסתמך על ביצועי העבר כדי להשליך על ביצועי העתיד.

@י.ג כן אני יודע שאין טעם להסתכל על ביצועי עבר ושזה לא אומר כלום על העתיד, עשיתי את הטעות הזאת כבר פעם אחת.
אני עדיין בשלב שאני לומד מטעויות עבר ומנסה לבנות תיק נכון ומאוזן.

@י.ג כן אני יודע שאין טעם להסתכל על ביצועי עבר ושזה לא אומר כלום על העתיד, עשיתי את הטעות הזאת כבר פעם אחת.
אני עדיין בשלב שאני לומד מטעויות עבר ומנסה לבנות תיק נכון ומאוזן.
הטענה העקרית שלי שלהשליך על מסלול השקעה זה או אחר בגלל הצלחות העבר זה יהיה שגוי ולכן יש להקפיד כתמיד על פיזור הגון.
עדיין, הכלים האלה ממחישים בצורה הטובה ביותר את כוחה של השקעה לאורך זמן, אלמנט הריבית דריבית, ההבנה שאי אפשר לתזמן שוק לטוב ולרע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B השקעה פסיבית במדדים שוק ההון 21
T האם השקעה במניות ערך עדיפה על השקעה במדדים (השקעה פסיבית) שוק ההון 39
N פריעת משכנתא או השקעה פסיבית? נדל"ן 29
J אלטשולר שחם - iShare - האם נחשב השקעה פסיבית זרה (PFIC) לעניין בעלי אזרחות כפולה שוק ההון 2
ה השקעה פסיבית במניות בתל אביב פוסטים מאיכות נמוכה 20
קוף שמבין השקעה פסיבית שוק ההון 5
S השקעה פסיבית לטווח ארוך- אלטרנטיבות לבנק שוק ההון 6
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
R השקעה פסיבית קרן מחקה Sַ&P500 מול קופת גמל להשקעה מחקה Sַ&P500 שוק ההון 36
naftali10 השקעה פסיבית יקרה יותר מאקטיבית שוק ההון 8
ה השקעה פסיבית באגח שוק ההון 6
T השקעה פסיבית או סמי פסיבית? שוק ההון 5
C השקעה בקריירה VS השקעת פסיבית שוק ההון 13
דור דורים השקעה פסיבית - בכל סדר גודל? שוק ההון 7
א השקעה אקטיבית VS השקעה פסיבית שוק ההון 2
ה השקעה באמצעות מנהל תיקים בחשבון הבנק לעומת השקעה פסיבית על ידי רכישת קרנות נאמנות שוק ההון 31
א תיק השקעות - השקעה פסיבית שוק ההון 12
G אז יש אנשים שבשבילם השקעה פסיבית היא החלק הדפנסיבי בתיק שוק ההון 2
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5

נושאים דומים

Back
למעלה