1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

השקעה פסיבית במדדים

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Rambo, ‏4/3/18.

data-full-width-responsive="true">
  1. Rambo

Rambo משתמש רשום

שלום לכולם.
    עברתי על "המדריך המלא להשקעה פסיבית במדדים+FAQ" של @Jackl56 (תודה רבה עזר לי המון!) ורציתי לדעת האם יש מקור כלשהו שאפשר לראות בו את כל המדדים הקיימים ולעשות השוואה ביניהם? כמו שהוא ציין במדריך, המדדים הפופולרים שלרוב מדברים עליהם בפורום הם VT, VTI,VXUS ורציתי לבחון עוד אופציות שאולי יהיו מתאימות לי יותר.

כמו כן, בבלוג של ה @הסולידית "90 שאלות פיננסיות שהתביישתם לשאול" בסעיף 66 היא מדברת על "כרית בטחון", האם יש נוסחא מסויימת לסכום שכדאי לשמור בצד כ"כרית בטחון"? היא גם מציינת שכדאי לשמור את ה"כרית" במזומן בלבד - הכוונה היא להשאיר אותה בעו"ש למקרה הצורך?

תודה ושבוע טוב!

2. Mamaof

Mamaof משתמש ותיק

שים לב שאלו לא מדדים, אלו קרנות סל שעוקבות אחר מדדים..
    בחירת האמצעי (הכלי) היא שלב שני לאחר שאתה בוחר במה אתה רוצה להשקיע.

Waler אוהב/ת את זה.
  3. ברננקי

ברננקי משתמש בכיר

יש כמה נוסחאות, כל אחד בוחר מה שנראה לו. הפופולריות ביותר הן מכפלה של מספר בין 1 ל 6 בהוצאה החודשית שלך.
    והכוונה היא לאו דווקא מזומן בעו"ש, גם אג"ח קצר עושה את העבודה כי הוא בעצם דמוי מזומן. הדרישה היא תנודתיות נמוכה ונזילות.

Rambo אוהב/ת את זה.
  4. מתכנת

מתכנת מודרטור

איפה להשקיע קרן חירום?
    איפה אתם שומרים את "קרן החירום" שלכם?
    אז מה הסיפור של קרן החירום

Rambo אוהב/ת את זה.
  5. Rambo

Rambo משתמש רשום

כן הכוונה שלי הייתה - האם יש מקור שדרכו אפשר לבחון את הקרנות המחקות ואת התחומים ולראות במה להשקיע?

6. adamshalev

adamshalev מודרטור

נניח שתראה את כל המידע שתרצה בצורה שתרצה.
    לפי מה תחליט במה להשקיע?

7. Rambo

Rambo משתמש רשום

אין לי תשובה חד משמעית, אני עובר על הבלוגים והדיונים שנפתחו פה על מנת לבנות תיק השקעות נכון, הייתי מעוניין לבחון את הביצועים של הקרנות, דמי ניהול, תעשיות שונות ולנסות לקבל יותר מושג במה אני רוצה להשקיע.

8. adamshalev

adamshalev מודרטור

לא חסר.
    פאנדר, ביזפורטל, אתר הבורסה, portfoliovisualizer, portfoliocharts, retrolyzer, etf.com, etfdb.com ורבים אחרים.
    רטרולייזר ספציפית זה משהו שאני בניתי ואתה יכול למצוא מידע עליו בדף פרופיל שלי. לא בטוח כמה כל אלו יעזרו לך. הם יכולים לבלבל אותך לא מעט.

י.ג ו-Rambo אוהבים את זה.
  9. Rambo

Rambo משתמש רשום

תודה!

10. י.ג

י.ג משתמש ותיק

וואו, הגרף הצבעוני של (PORTFOLIOCHARTS (HIT MAP מדהים. ישר קולטים איזה אחזקה השתלמה יותר:
    https://portfoliocharts.com/assets/

@Rambo, הבחינה לאחור כיפית - תחושת ההתעלות של "התעשרתי" כי בחרת בתקופה, הפקדות ואחזקות ספציפיות שהביאו לך מליונים בפוטנציה היא ממכרת. אבל כמו בכל דבר בהשקעות, אין להסתמך על ביצועי העבר כדי להשליך על ביצועי העתיד.

נערך לאחרונה ב: ‏5/3/18
  11. Rambo

Rambo משתמש רשום

@י.ג כן אני יודע שאין טעם להסתכל על ביצועי עבר ושזה לא אומר כלום על העתיד, עשיתי את הטעות הזאת כבר פעם אחת.
    אני עדיין בשלב שאני לומד מטעויות עבר ומנסה לבנות תיק נכון ומאוזן.

י.ג אוהב/ת את זה.
  12. י.ג

י.ג משתמש ותיק

הטענה העקרית שלי שלהשליך על מסלול השקעה זה או אחר בגלל הצלחות העבר זה יהיה שגוי ולכן יש להקפיד כתמיד על פיזור הגון.
    עדיין, הכלים האלה ממחישים בצורה הטובה ביותר את כוחה של השקעה לאורך זמן, אלמנט הריבית דריבית, ההבנה שאי אפשר לתזמן שוק לטוב ולרע.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.