• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

REVS לתשואת דיבידנד, איפה הקאץ'?

gsafier

משתמש רגיל
דירוג
25
במאמר המונומנטלי של הסולידית על קרנות סל מוטות דיבידנד, אחת מהקרנות החזקות שעלתה היא SCHD.
באמת, קרן סל חזקה, יציבה, זולה, שנותנת תשואת דיבדנד (Dividend Yield) של 3.5% ומעלה.
נחמד מאוד.

אבל ישנה קרן סל חדשה בשם REVS, שבשנה האחרונה נתנה תשואת דיבדנד של 22.68%.
היא קצת יותר יקרה (0.19% דמי ניהול), אין לה היסטוריה ארוכה זה נכון והיא גם מחלקת רק פעם בשנה.
מצד שני, עיון לא מאוד מעמיק באחזקות שלה, מראה שהיא לא מחזיקה זבל, אלא חברות דיבידנד ראויות לשמן.

אז מה הקאץ' פה? מה אני מפספס?
למה REVS כ"כ זולה ולא כולם קופצים על קרן סל עם תשואת דיבידנד של כמעט 23%?

זה לא באמת תשואת דיבידנד, הם פשוט מוכרים חלק גדול מהקרן בסוף שנה ומחלקים אותו (כנראה שזה כל העליית ערך שהיתה באותה שנה).
הקרן עוקבת אחרי מדד כלשהו של mega cap value, כך שהביצועים שלה די קרובים לתשואת השוק.

אתה יכול לקבל אותו דבר על ידי קניית סנופי ומכירת חלק מהיחידות בסוף שנה כדי לממש את העליית הנרך שהיתה באותה שנה.

למה REVS כ"כ זולה ולא כולם קופצים על קרן סל עם תשואת דיבידנד של כמעט 23%?

אתה תמיד צריך להסתכל על התשואה הכוללת, לא רק על הדיבידנד

יש חברות (נניח כמו קולה) שלהן יש דיבידנד גבוה, אבל החברה עצמה כמעט ולא צומחת

לדיבידנדים יש חסרון משמעותי ביחס לחברה שמשקיעה את הרווחים בצמיחה - בגלל חוסר היעילות שיוצרים אירועי המס. כל פעם שמופרש דיבידנד אתה משלם אחוז מסויים של מס כרגע מה שמקטין תשואה פוטנציאלית שיכלת להשיג אם היית דוחה את התשואה לעתיד

שים לב שזה *נורא* לא יעיל מבחינת מס.
קרן שמחלקת כל שנה 20% מההון שלה, אתה משלם מתוך זה 5% בתור מס דיבידנד. ככה שהעלות של הקרן החביבה הזאת היא כ 5.19% שנתי. מזעזע.

שים לב שזה *נורא* לא יעיל מבחינת מס.
קרן שמחלקת כל שנה 20% מההון שלה, אתה משלם מתוך זה 5% בתור מס דיבידנד. ככה שהעלות של הקרן החביבה הזאת היא כ 5.19% שנתי. מזעזע.
לא לגמרי מדוייק, מן הסתם קרן כזו תכלה את עצמה תוך זמן קצר ואז תוכל לקבל על ההפסד שלה מגן מס.
אבל עדיין, בהחלט מיותר.

לא לגמרי מדוייק, מן הסתם קרן כזו תכלה את עצמה תוך זמן קצר ואז תוכל לקבל על ההפסד שלה מגן מס.
אבל עדיין, בהחלט מיותר.
אני לא רוצה מגן מס, כי אני לא רוצה להחזיק קרן כזאת מפגרת. :|

אבל עדיין, בהחלט מיותר.
שים לב שהיא מחלקת רק את הרווח, לא מכלל ההון.
עדיין מפגר, אבל זה הבדל עצום ביכולת שרידות.

עדיין מפגר, אבל זה הבדל עצום ביכולת שרידות.
איך רק את הרווח? כדי לחלק 22% המכפיל רווח של הקרן צריך להיות מתחת ל 5. זה המצב?

איך רק את הרווח? כדי לחלק 22% המכפיל רווח של הקרן צריך להיות מתחת ל 5. זה המצב?
אני מנחש שה- 22% כולל את העליות של השנה האחרונה (התיקון של הקורונה).

אני מנחש שה- 22% כולל את העליות של השנה האחרונה (התיקון של הקורונה).
היה להם turnover של 95%, בשילוב של העליה חזקה בשנת 2020 הגיוני שזה חלוקת רווחים ממומשים.

משהו שאני לא בטוח בו - להבנתי ETF לא חייבים לחלק רווחים ממומשים (הם נהנים מדחיית מס הוני בתוך הקרן), אז זה אומר שהקרן *בחרה* לחלק רווח ממומש? לא ברור לי.

תשואת דיבידנד של קרן היא חסרון ולא יתרון. אם היו לקרן רווחים, תמיד אני יכול למכור מספר יחידות בהתאם. חלוקת דיבידנד שקולה למכירה כפויה, כלומר ארוע מס כפוי.

על חברות, עוד אפשר להגיד שדיבידנד מעיד על בריאות כלכלית. אפשר להתווכח על זה, אבל יש בזה משהו. לגבי קרנות, חד משמעית עדיף שלא יחלקו.

קרנות אמריקאיות חייבות לחלק על פי חוק את מה שהחברות שהן מחזיקות מחלקות, אבל לחלק את כל רווחי הקרן זה מזעזע.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
אה הכוונה לרווחי הון, חשבתי רווחים של החברה.
היות והחברה הם קרן סל, והרווחים של קרן הסל נובעים מהנכסים שהם קונים ומוכרים, אז זה היינו הך.

תשואת דיבידנד של קרן היא חסרון ולא יתרון. אם היו לקרן רווחים, תמיד אני יכול למכור מספר יחידות בהתאם. חלוקת דיבידנד שקולה למכירה כפויה, כלומר ארוע מס כפוי.

על חברות, עוד אפשר להגיד שדיבידנד מעיד על בריאות כלכלית. אפשר להתווכח על זה, אבל יש בזה משהו. לגבי קרנות, חד משמעית עדיף שלא יחלקו.

קרנות אמריקאיות חייבות לחלק על פי חוק את מה שהחברות שהן מחזיקות מחלקות, אבל לחלק את כל רווחי הקרן זה מזעזע.
בהקשר הזה, יש לי חבר (נשבע לכם חבר, לא אני) שטוען שריבית דריבית אמיתית זה רק דיבידנדים.
הטיעון שלו הוא שאם יש לך x מניות וערך המניה עולה, עדיין יש לך x. נגיד והמניה היתה שווה 100, עלתה ל-110 ואז ל-120. אז הרווח שלך הוא 20% ואין פה שום ריבית דריבית.
עם דיבידנדים לעומת זאת, אתה יכול לקנות עוד מניות ואז זו באמת ריבית דריבית.

ברור לי שההגיון עקום, אבל אני לא מצליח לנסח את זה בצורה מספיק בהירה בשביל לשכנע אותו.

בהקשר הזה, יש לי חבר (נשבע לכם חבר, לא אני) שטוען שריבית דריבית אמיתית זה רק דיבידנדים.
הטיעון שלו הוא שאם יש לך x מניות וערך המניה עולה, עדיין יש לך x. נגיד והמניה היתה שווה 100, עלתה ל-110 ואז ל-120. אז הרווח שלך הוא 20% ואין פה שום ריבית דריבית.

ברור לי שההגיון עקום, אבל אני לא מצליח לנסח את זה בצורה מספיק בהירה בשביל לשכנע אותו.

אולי תסביר לו את זה ככה:
מניה היא בסך הכל בעלות על חלק מחברה. נניח מניה אחת היא אחד חלקי מליון מהחברה.
עכשיו, נניח שהחברה הזאת לא עושה כלום, היא רק שמה את הכסף שלה בתוכנית חיסכון. כל פעם תוכנית חסכון לשנה, היא מקבלת 10% (הלוואי), ואז משקיעה את הכסף מחדש בתוכנית חסכון חדשה באותם התנאים.
החברה כמובן מרויחה ריבית דריבית, ואחרי שנתיים הערך שלה יעלה ב-21% ולא ב-20%. בהתאם, גם הערך של המליונית-חברה שלו יעלה ב-21% ויכלול את הריבית דריבית.

אחרי שהוא יבין את זה, תסביר לו שאם אחרי שנה הוא קיבל דיבידנד והשקיע אותו מחדש, אז מה-10% לקחו לו 2.5%, ועכשיו ריבית דריבית יש רק על 7.5%.

שאם יש לך x מניות וערך המניה עולה, עדיין יש לך x. נגיד והמניה היתה שווה 100, עלתה ל-110 ואז ל-120. אז הרווח שלך הוא 20% ואין פה שום ריבית דריבית.
עם דיבידנדים לעומת זאת, אתה יכול לקנות עוד מניות ואז זו באמת ריבית דריבית
נתחיל מתרחיש הדיבידנדים: אתה מתאר מצב שבו מניה במחיר 100 חילקה 10, כלומר השיאה 10% (מחיר המניה נשאר 100). אחר כך שוב חילקה דיבידנד של 10, כלומר השיאה שוב 10%. מי שהגיע מחדש את הדיבידנד מחזיק עכשיו 1.1 מניות (אם הוא פטור ממס), ולכן קיבל עכשיו 11, וסך הכל ההחזקה שלו שווה 121. בקיצור התרחיש הוא רווח של 10%, ואז רווח של 10%.
נשווה לתרחיש של עליית מחיר במקום דיבידנד: מחיר המניה היה 100. השיאה 10% ועכשיו עולה 110, ואחר כך שוב השיאה 10% ושווה עכשיו 121. זה בדיוק אותו דבר.
מכיוון שהחברה מרוויחה באחוזים, היא תמיד משיאה ריבית דריבית (אם היא לא מרוויחה באחוזים אז היא אכן צריכה לחלק דיבידנד, אבל בכלל לא בטוח שמשתלם להחזיק אותה).

(וכמובן, אם יש מס, אז בתרחיש הדיבידנדים המשקיע נשאר עם פחות, כי יש לו רק 1.075 מניות במקום 1.1.)

@תל אביבי יותר פשוט:
חברה שמחזיקה מניות של חברה שמחלקת דיבידנד ומשקיעה אותן מחדש במניות של החברה שמחלקת דיבידנד.
1628541478104.png

משהו שאני לא בטוח בו - להבנתי ETF לא חייבים לחלק רווחים ממומשים (הם נהנים מדחיית מס הוני בתוך הקרן), אז זה אומר שהקרן *בחרה* לחלק רווח ממומש? לא ברור לי.
חייבים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L מה הצפי שלכם לתשואת מדדי המניות לשנים הקרובות ולמה שוק ההון 63
U קיזוז רווח דיבידנד בחול כנגד הפסד במניות בארץ מיסים 8
R קניית מניות דיבידנד שוק ההון 39
S מיסוי על דיבידנד מסוג Return of Capital מיסים 21
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
Y רווחי דיבידנד לא ממוסים במקור ב-IB מיסים 23
דו דו שנת דיווח דיבידנד בברוקר זר מיסים 1
yossik דיבידנד null שוק ההון 4
R חלוקת דיבידנד באופן לא שווה בין בעלי המניות מיסים 13
D דיבידנד מנכה מס במקור? שוק ההון 16
יבגני וולף אינדקס עולמי של מניות שמחלקות דיבידנד לפי DGI שוק ההון 13
א מניות דיבידנד ומס ירושה שוק ההון 16
י תכנון מס דיבידנד זר מעל גיל 60 מיסים 8
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
O דיון תיאורטי - מניות שלא מחלקות דיבידנד שוק ההון 3
O איך אני יודע כמה דיבידנד התגלגל בתעודה iShares Core S&P 500 UCITS ETF 1159250 שוק ההון 4
M אזהרה על תקופת האקס - דיבידנד שוק ההון 7
Y קיזוז הפסדי הון עם דיבידנד וריבית מחו"ל מיסים 10
Z דיווח מס על דיבידנד מחברה שרשומה במדינת מקלט מס מיסים 1
דו דו השפעת דיבידנד על שערי קניה ומכירה בחישובי דף עזר 1325 מיסים 1
מ קיזוז הכנסה דיבידנד מחו"ל בהפסד הון בישראל מיסים 11
E המלצה לקרן/נייר דיבידנד ביורו פוסטים מאיכות נמוכה 1
S מס על דיבידנד שמקורו ב גמל ב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ברק א. חישוב תשואת דיבידנד כוללת של תיק מניות דיבידנד שוק ההון 1
ז תהיות לגבי התיק ולגבי דיבידנד שוק ההון 15
א דיבידנד בקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ב שאלה בנוגע לקיזוז מס כנגד דיבידנד שהתקבל בדולרים מיסים 3
Henchman34 תיק מניות דיבידנד לצריכה בגיל פרישה ומס עיזבון אמריקאי. שוק ההון 21
O רכישת מניות דיבידנד לתיק משקיע פסיבי שוק ההון 59
אוגורן טופס תביעה לקצבת אזרח ותיק - ריבית מחסכונות או דיבידנד ממניות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א איך בודקים אם קרן היא צוברת/מחלקת דיבידנד? שוק ההון 1
B מניות דיבידנד שוק ההון 5
T מיסוי על דיבידנד בקרן סל בארצות הברית פוסטים מאיכות נמוכה 13
Q שילוב מניות דיבידנד בתיק פסיבי שוק ההון 5
השקעה לא מזל מה נכון לעשות עם 60 אלף שקל - דיבידנד VS הלוואה צרכנות פיננסית 29
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
ה השקעה במדידי מניות דיבידנד בשקלים שוק ההון 14
Y מס רווח הון על דיבידנד מגרמניה מיסים 11
H מס ששולם בחו"ל (דיבידנד) מיסים 6
י ניכוי מס-דיבידנד גבוה מהרגיל מיסים 14
Aslan השקעה במניות דיבידנד בשלב צמיחה שוק ההון 15
י למה לא להשקיע בקרן ריט, המחלקת 12% דיבידנד? מה כבר יכול להשתבש? שאלת מתחיל שוק ההון 17
H מס דיבידנד בחו"ל - קיזוז הפסד הון? מיסים 16
O דיבידנד לבן ליום שחור? התפתחות אישית 38
I דיבידנד אחרון של VTI לא התקבל שוק ההון 8
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
R תשואת דיבידנד בקרנות איריות EIMI & SMEA שוק ההון 8
deussex רעיון לחלק מהתיק (10%) כמניות דיבידנד שוק ההון 10
שם משתמש בעייתי דיבידנד: זה משהו שפשוט נכנס לך לחשבון הבנק? שוק ההון 36
T צים מכריזה על דיבידנד מיוחד לרבעון 3 2020 של 2.5 דולר (~5% תשואה מובטחת?) שוק ההון 77

נושאים דומים

Back
למעלה