• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

צים מכריזה על דיבידנד מיוחד לרבעון 3 2020 של 2.5 דולר (~5% תשואה מובטחת?)

Tor50

משתמש ותיק
דירוג
423
צים דיווחה היום על הרבעון הטוב ביותר בתולדותיה והכריזה על דיבידנד מיוחד של 2.5 דולר עבור רבעון שלוש (ישולם בדצמבר 21). על פי המחיר הנוכחי של המניה מדובר על תשואת דיבידנד של כמעט 5 אחוז עבור הרבעון השלישי בלבד. כלומר אם אני קונה עכשיו מניה של צים מובטח לי חמש אחוז תשואה בעוד חודש... אני צריך להתעמק עוד קצת בדוחות ובשיחת ועידה אבל על פניו זה נראית הזדמנות די מעניינת לתשואה גבוהה בסיכון נמוך מאוד. מאוד קורצת לי ההזדמנות להרוויח קצת ממחירי התעבורה הימית המשוגעים.

dror

משתמש ותיק
דירוג
289
21 בדצמבר ישולם ,
אבל מה התאריך הקובע?
( בתאריך זה מי שמחזיק במניה יקבל את התשלום )

Tor50

משתמש ותיק
דירוג
423
21 בדצמבר ישולם ,
אבל מה התאריך הקובע?
( בתאריך זה מי שמחזיק במניה יקבל את התשלום )
ה15 בדצמבר. ישולם ב-27 לדצמבר

Leo1

משתמש בכיר
דירוג
1,715
אני תוהה למה רוב האנשים רואים הזדמנות אחרי שמניה כבר עלתה. בפברואר כתבת שאתה חושב ש-ROKU היא השקעה ממש טובה. מאז היא ירדה כמעט פי 2. צים לעומת זאת עלתה מאז פי 2.5. איך עכשיו אתה רואה הזדמנות ואז לא ראית?

Tor50

משתמש ותיק
דירוג
423
אני תוהה למה רוב האנשים רואים הזדמנות אחרי שמניה כבר עלתה. בפברואר כתבת שאתה חושב ש-ROKU היא השקעה ממש טובה. מאז היא ירדה כמעט פי 2. צים לעומת זאת עלתה מאז פי 2.5. איך עכשיו אתה רואה הזדמנות ואז לא ראית?
אמירות מטופשות שלא ראויות לתגובה. אני לא עובד אצלך ולא אחראי לספק לך עצות השקעה

Mr. Bigglesworth

משתמש בכיר
דירוג
3,456
על פניו זה נראית הזדמנות די מעניינת לתשואה גבוהה בסיכון נמוך מאוד
אתה מודע לכך שדיוודנד משולם מקופת המזומנים של חברה והמניה יורדת בהתאם?

adamshalev

מודרטור
דירוג
22,019
ובונוס - אתה מוסר 25% מזה לדוד ביידן.
זה בעצם הפסד מובטח של 1.25%.
אחלה אסטרטגיה, שווה למנף אותה גם.

Mr. Bigglesworth

משתמש בכיר
דירוג
3,456

Tor50

משתמש ותיק
דירוג
423
מודע לזה אבל בוא נראה איך זה יעבוד בפועל בחודש הקרוב. לבינתיים מאז ההכרזה על הדיבידנד היום המנייה על +4%
התוצאות והתחזית כלכך טובות שייתכן וזה ימנע ירידה במחיר, אולי במקום לעלות +10% זה עלה +4% בגלל ההשפעה של הדיבידנד

adamshalev

מודרטור
דירוג
22,019
מודע לזה אבל בוא נראה איך זה יעבוד בפועל בחודש הקרוב. לבינתיים מאז ההכרזה על הדיבידנד היום המנייה על +4%
התוצאות והתחזית כלכך טובות שייתכן וזה ימנע ירידה במחיר, אולי במקום לעלות +10% זה עלה +4% בגלל ההשפעה של הדיבידנד
[תחושת תסכול….]
זה לא עובד ככה.
יש שרשור של 100+ עמודים שיסביר לך למה זה לא עובד ככה ולמה אתה לא מקבל כסף חינם יש מאין מובטח. בדיוק ההיפך, אתה מבטיח לעצמך הפסד מס וודאי, כל השאר זה random walk.

amit

משתמש בכיר
דירוג
2,539
אם יש לי חברה שכל מה שיש לה זה 100 שח בקופה , ואני מתחייב לחלק 25 שח דיבידנד בקרוב, בכמה תסכים לקנות ממני את החברה?

Lunar

משתמש סולידי
דירוג
44
למה אתה מודד ביצועים של מניה בטווח של חודשים?

Minimi

משתמש ותיק
דירוג
622
אם יש לי חברה שכל מה שיש לה זה 100 שח בקופה , ואני מתחייב לחלק 25 שח דיבידנד בקרוב, בכמה תסכים לקנות ממני את החברה?
חבל על המאמץ, אתה משתמש בהיגיון.
תנסה נפנופי ידיים ורגש.
שואל ברצינות: אם אתה יודע ובטוח ברעיון, למה אתה מחפש פה חיזוקים? תקנה את כל מה שיש לך.

Tor50

משתמש ותיק
דירוג
423
חבל על המאמץ, אתה משתמש בהיגיון.
תנסה נפנופי ידיים ורגש.

שואל ברצינות: אם אתה יודע ובטוח ברעיון, למה אתה מחפש פה חיזוקים? תקנה את כל מה שיש לך.

למה אתה כל כך כועס?

Mr. Bigglesworth

משתמש בכיר
דירוג
3,456
@Tor50 אתה יכול להסביר למה יש פה הזדמנות כי באמת לא הבנתי?

Tor50

משתמש ותיק
דירוג
423
אתה יכול להסביר למה יש פה הזדמנות כי באמת לא הבנתי?
התוצאות של צים חריגות בכמה שהן טובות לעומת הציפיות. כל כך טובות שהן הכריזו על דיבידנד מיוחד של 2.5 דולר וגם די אמרו במפורש שהם הולכים להעלות משמעותית את הדיבידנד עבור רבעון 4 וב2022. כלומר בעוד שכמובן שתהיה ירידה טכנית במחיר אחרי האקס דיבידנד, התוצאות החריגות יכולות להמשיך ולתמוך במחיר מניה גבוה גם בהמשך. זה בשונה ממצב נורמלי של חברות שבהן הדיבידנד די ידוע וקבוע והתוצאות אינן חריגות. אני ציפיתי שהתוצאות של צים יהיו טובות מאוד עוד לפני הדוחות בגלל מה שקורה עם מחירי השילוח וציפיתי שיגדילו דיבידנד אבל גם ציפיתי שהמחיר של המניה יעלה יותר במידה ויהיה דיבידנד מיוחד מה שלא קרה ולכן לדעתי יש פה מצב מעניין לטווח הקצר-בינוני.

אנשים פה לקחו קשה כאילו שמתי את הפנסיה של אמא שלהם על צים בלי לשאול אותה... מפתיע מאוד לרעה האווירה פה.

נערך לאחרונה ב:

SolidusMaximus

משתמש ותיק
דירוג
162
יש פה קצת שהתלהמו עליך,
אבל אישית נשמע לי שהמניה עולה כרגע גם בגלל אנשים שאומרים "כסף קל",
ואחרי האקס דייט תהיה נהירה החוצה, של אלה שבאו לעשות את המכה של הדיבידנד, אלה שרוצים לממש ברווח וחיכו לדיבידנד, ואלה שרוצים לממש כי פוחדים מהנפילה של אחרי הדיבידנד.
אז זה נשמע אחלה אבל נשמע גם שיכול באותה מידה ליפול ב2.5$ - הדיבידנד נשמע כמו רעש רנדומלי

אוגורן

משתמש ותיק
דירוג
478
כדי לקנות מניה, צריך שמישהו ימכור. אם יש רווח מובטח בחודש הקרוב, מי האידיוט שימכור?
התשובה היא כמובן שאין רווח מובטח.

הסבר אחר - מה שווה יותר, מניית צים רגע לפני חלוקת הדיבידנד, או אותה מניה רגע אחרי? החברה אותה חברה, רק שזאת מגיעה עם 2.5$ מתנה, וזאת לא. מכאן שהמניה תרד בסכום הזה מייד לאחר החלוקה.

Tor50

משתמש ותיק
דירוג
423
כדי לקנות מניה, צריך שמישהו ימכור. אם יש רווח מובטח בחודש הקרוב, מי האידיוט שימכור?
התשובה היא כמובן שאין רווח מובטח.

הסבר אחר - מה שווה יותר, מניית צים רגע לפני חלוקת הדיבידנד, או אותה מניה רגע אחרי? החברה אותה חברה, רק שזאת מגיעה עם 2.5$ מתנה, וזאת לא. מכאן שהמניה תרד בסכום הזה מייד לאחר החלוקה.
אולי השימוש במילה "מובטח" הלהיט את היצרים. ברור ששום דבר לא מובטח.

אתה מניח שהמחיר לא יזוז עד תשלום הדיבידנד ולכן אם קניתי ב-50, אני אוכל למכור ב47.5 ככה שהדיבידנד יתקזז עם הירידה במחיר ואני אשאר עם תשלום המס על הדיבידנד. מה שאני מניח שיקרה זה שהמחיר ימשיך לעלות בשבועות הקרובים בעקבות התוצאות המעולות + הדיבידנד שצפויים לקבל, ככה שהירידה של ה2.5 דולר תהיה ממחיר גבוה יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I דיבידנד אחרון של VTI לא התקבל שוק ההון 8
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
R תשואת דיבידנד בקרנות איריות EIMI & SMEA שוק ההון 8
deussex רעיון לחלק מהתיק (10%) כמניות דיבידנד שוק ההון 10
שם משתמש בעייתי דיבידנד: זה משהו שפשוט נכנס לך לחשבון הבנק? שוק ההון 36
M קרן השתלמות IRA שמורכבת ממניות דיבידנד בלבד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
S הבדלי דיבידנד VOO/IVV שוק ההון 8
Liron2035 מס על דיבידנד אירי לאזרח ישרלי דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 7
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 61
A IVV vs CSPX פערי ביצועים גדולים - מיסוי דיבידנד ? שוק ההון 11
G REVS לתשואת דיבידנד, איפה הקאץ'? שוק ההון 30
ז קרנות מחקי מדד מחלקות דיבידנד שוק ההון 5
yossik 100% מס על דיבידנד מיסים 4
H מניות דיבידנד שוק ההון 6
D קרן סל מניות מחלקות דיבידנד שקליות שוק ההון 6
ד קרנות ואנגארד שמחלקות דיבידנד שוק ההון 5
ט מס דיבידנד בIRA - הבהרה מיסים 6
P מעקב אחרי מניות דיבידנד הנסחרות בארה״ב במערכת ספארק או View trade ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
S איחור בהעברת דיבידנד בבית השקעות ישראלי שוק ההון 22
S דיבידנד VOO פוסטים מאיכות נמוכה 2
S שאלה על מס דיבידנד המשלמת חברה בע"מ המחזיקה בחברה שחילקה דיבידנד שוק ההון 0
L כדאיות תיק המורכב ממניות דיבידנד שוק ההון 7
N איך חלוקת דיבידנד באה לידי ביטוי בקרן סל? פוסטים מאיכות נמוכה 1
S השקעה במנית דיבידנד סולידית (פייזר כמשל) שוק ההון 10
S אסטרטגיית מניות דיבידנד בביצה המקומית? שוק ההון 0
I Etf דיבידנד כאלטרנטיבה לאג"ח שוק ההון 40
ס דיבידנד דולרי >>> יורו – מה האלטרנטיבה המשתלמת ביותר? צרכנות פיננסית 17
I בעקבות הפוסט של הסולידית על קרנות סל מוטות דיבידנד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 73
פ דיבידנד מ-BND שמסומן short term capital gains שוק ההון 6
E שאלה על מיסוי דיבידנד של חברה קנדית שנסחרת בניו יורק לאזרח ישראלי מיסים 1
ס מניות דיבידנד - גם בתיקים קטנים? שוק ההון 18
B חישוב תשואת דיבידנד בתעודות סל במט"ח שוק ההון 12
flower הודעה חריגה מהבנק - מיסוי דיבידנד של ניירות ערך NTR מיסים 20
D כיצד לבצע התאמה מקסימלית בין מניות דיבידנד, ערך/צמיחה וקרנות מחקות לסוג חשבון המסחר (פטור/לא פטור)? שוק ההון 1
א קרן סל מחלקת דיבידנד בסכום נמוך שוק ההון 0
לא חשוב שמות דיון - איך לייצר הכנסה פסיבית ממניות דיבידנד (פוסט מ-25.11) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
Y דיבידנד בק שוק ההון 2
Nina T האם חלוקת דיבידנד מעל 80% היא מופרכת? שוק ההון 2
R לקחו לי מס של 25% על דיבידנד מ-VXUS, לא היו אמורים לקחת יותר? שוק ההון 6
A פנסיה ממניות דיבידנד שוק ההון 3
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
tomer111 האם העובדה ש-IWDA צובר דיבידנד מגולם במחיר כבר? נדל"ן 1
Sander האם שילמתי מס פעמיים על דיבידנד שוק ההון 34
A תשואה- דיבידנד או עליית ערך? שוק ההון 27
Z 2 שאלות בנושא NTR מיסוי דיבידנד במקור על ידי ארה"ב 25% או 30%? מיסים 3
A קרנות שמחלקות דיבידנד על בסיס חודשי-תלת חודשי שוק ההון 78
R מכירת מניית דיבידנד לאחר יום האיקס שוק ההון 18
flower שינוי מסלול השקעה - מניות דיבידנד בפרט שוק ההון 60
yanosh34 מיסוי דיבידנד תחת תיאוריה השוק היעיל מיסים 10
flower backtesting - מניות דיבידנד שוק ההון 4

נושאים דומים

למעלה