• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית מניות דיבידנד

• פותח הנושא פותח הנושא RRR547
  • פורסם בתאריך פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

RRR547

משתמש רגיל
דירוג
31
התיק שלי השנה עשה תשואה שמבחנתי מאוד יפה, התיק שלי עלה ב33% שמבחנתי זה עליה מספיק גבוהה, כזאת שתגרום לי לחשוב מה אני עושה עם הכסף שנצבר שם לפני הנפילה הבאה.. (כן קראתי את הפוסט של הסולידית על השנים שאחרי עליות גבוהות).
אין לי כוונה להוציא את הכסף ולשלם מס, אולם חשבתי דווקא למכור את הרווחים ואיתם לקנות מניות דיבידנד.
איך לנתח חברות אני גם לומד כרגע וגם ראיתי שיש פוסט של הסולידית עליו, וגם מה שיתאים לי לא בהכרח יתאים לאחר אז אני פחות מחפש הצעות.
מה שכן הייתי שמח זה לשמוע אולי למה לא כדאי לי וזה לא רעיון טוב, אולי זה כן רעיון טוב אבל לשים לב ל XYZ..
בעיקר להסתכל על התמונה הגדולה.

תודה!

כן קראתי את הפוסט של הסולידית על השנים שאחרי עליות גבוהות
ומה הייתה המסקנה שלך מזה?

לגבי הטקטיקה המוצעת, מצד אחד אתה כותב:
אין לי כוונה להוציא את הכסף ולשלם מס
מצד שני:
אולם חשבתי דווקא למכור את הרווחים

אם תמכור תהיה חייב במס. המשיכה לא רלוונטית לעניין המס.

התיק שלי השנה עשה תשואה שמבחנתי מאוד יפה, התיק שלי עלה ב33% שמבחנתי זה עליה מספיק גבוהה, כזאת שתגרום לי לחשוב מה אני עושה עם הכסף שנצבר שם לפני הנפילה הבאה..
נשמע שהאלוקציה שבחרת לתיק לא מתאימה לסיבולת הסיכון שלך…

אין לי כוונה להוציא את הכסף ולשלם מס, אולם חשבתי דווקא למכור את הרווחים ואיתם לקנות מניות דיבידנד.
נראה לי שיש לך חוסרים בהבנה של היבטים פיננסיים בסיסיים, מה שגורם לי לחשוב שהאלוקציה החדשה שאתה מתכנן עדיין לא תתאים לסיבולת הסיכון שלך.

1. אי אפשר למכור רק רווחים (וטוב שכך כי רק על הרווח משלמים את המס)
2. על רווחים משלמים מס במכירה (בלי קשר למה אתה עושה עם הכסף אחר כך)
3. מניות דיבידנד משלמות דיבידנד שעליו תשלם מס כל פעם שתקבל דיבידנד.
4. גם מניות דיבידנד יכולות ליפול ״בנפילה הבאה״ (כשתראה את תיק מניות הדיבידנד מתכווץ זה יכאב לך פחות מאשר לראות את התיק הקיים מתכווץ?)

אכן. אין כזה דבר למכור רק את הרווחים:).
תמכור, תשלם מס. פשוט.

תודה רבה לכל המגיבים הנהלבים שמחפשים רק איך למצוא איפה אחר טועה.
ברור לי שאם אני מוכר אני משלם מס.
הכוונה שאני לא מתכוון לשים אותו בחשבון העו"ש שלי, אלא להשקיע אותו מחדש.
כן אני יכול שהוא ימשיך להישאר ולצבור, אבל אם אני לא טועה חלק מהרעיון זה למכור רווחים ולכסות את ההפסדים למשל.
אז אמרתי במקום להעביר ממקום למקום, אני אנסה להגן על התיק בצורה אחרת ולקבל תשלום קבוע של דיבידנד, כן אני יודע שגם על DIV משלמים מס.
כן גם מניות דיבידנד יכולות ליפול גם את זה אני יודע, פשוט לפני שתגיע הנפילה אוכל לבטח איזה תזרים מסויים.

ממה שקראתי אני יודע שבהתחלה הסולידית הייתה נגד, אבל לאחרונה נראה שדווקא היא משנה את דעתה וגם לה יש חלק בתיק שמשקיע בחברות DIV כך שאני לא ממציא פה שום גלגל וזה די נפוץ.

נ.ב הכוונה לא הייתה למכור רק רווחים אני יודע שאי אפשר (קצת אמון באנשים..) הכוונה הייתה להחזיר להשקעה ההתחלתית את הנייר שקניתי ועם הכסף שנצבר להשקיע אותו במקום אחר, כן גם אם זה אומר שאשלם מס. בסוף מתישהו אשלם מס, ועדיף לשלם מס עכשיו מאשר שבעוד שנה שנתיים יתכן שהתשואה תימחק.
נ.ב 2 אין לי שום בעיה עם התמהיל של התיק, הוא לא נמצא שם שנה ולא שנתיים, עבר את הקורונה ועבר עוד הרבה מעבר גם כשנחתך ב40 אחוז ישנתי טוב בלילה.
נ.ב 3 למי שאמר פה שאני מנסה "להכות את השוק" אני לא מנסה להכות שום שוק, יש עיניין של השקעות ערך, מכיר?
ומעבר לזה שזה תחום שמעניין אותי ברמה האישית ואני לא רואה בו פסול אם הוא תופס חלק מהתיק.

אופציה אחרת זה עם הכסף שאני אכניס מכאן והלאה זה להכניס למניות שמחלקות DIV ואז גם אמנע ממס.
סה"כ הרעיון הוא למנוע מצב שבו התיק יורד בחזרה יותר מידי בלי לנצל את המומנטום שכעת (לא מדבר על קניה בזול כשהוא ירד)

לא ככ הבנתי את ההתלהמות זה לא שאמרתי פה אני הולך להיות סוחר יומי איפה כדאי להשקיע ואם לקחת את הקורס של פז פליישר הזה.
למען האמת קצת הופתעתי מתגובות פה של אנשים, בלי להכיר בלי לדעת מי מה מו ישר החלטתם כבר מה אני יודע ומה לא וכמה "הסיבולת שלי".

נערך לאחרונה ב:
תודה רבה לכל המגיבים הנהלבים שמחפשים רק איך למצוא איפה אחר טועה.
לא ככ הבנתי את ההתלהמות
גישה כזו אף פעם לא עוזרת. אם כולם מצקצקים, כנראה שיש סיבה.
תחקור, תלמד, תקבל מוטיבציה מכל צקצוק ותתחזק מכך.
לאף אחד אין כוונה לפגוע בך - אדם אנונימי באינטרנט. אין לאף אחד שום דבר נגדך.
ציינת שקראת המון ויחד עם זאת אמרת דבר והיפוכו, אין כל כך הגיון בדבריך ולכן הצקצוק של קוראי הפורום שראו אין ספור דיונים שמתחילים ב"קראתי ש", "קראתי לא מעט" וכד'.

לגופו של עניין:
אין שום הגיון.
נגיד ואתה ברווח של 40% - תמכור את התיק על מנת להשקיע ברעיון חדש - הפסדת 10% מהתיק שלך לתשלום מס.
האם אתה חושב שהרעיון החדש יפיק תשואה גבוה באופן כזה משמעותי (לעומת התשואה של ההשקעה הנוכחית) שזה ישתלם עבורך?
אם תרצה לשלב, לגוון, וכד' - תשקיע כספים חדשים במנייה/קרן מחקה חדשה. אין סיבה באמת למכור את הקיים.

בנוסף, למה השקעת מלכתחילה? מה ש @קפיצת הדרך מנסה להגיד לך - מה נשתנה?
עשית חישוב סיכונים לפני שהשקעת? חשבת לאורך כמה זמן אתה רוצה לשקיע? או לאיזה סכום רצית להגיע?
אם לא עשית את כל אלו, אתה לוקה בחסר בהבנת ההשקעה שלך. ואין הגיון "לצאת להרפתקאה חדשה" - השקעה חדשה - אם גם הפעם לא תעשה את זה.
במה אתה מושקע כרגע?
למה נראה לך שמניות דיבידנד לא נופלות? מנייה היא מנייה. אין תעודת ביטוח.

באופן כללי ההצעה שלי היא לנסות לראות את החיובי בשלילי - גם אם לא מוצא חן בעיניך מה שכתבו לך, תנסה להפיק מכך את הטוב והמקסימום. יש כאן קהילה נהדרת, נצל אותה לטובה.

התייחסות לשתי נקודות שלך שהן גם התייחסות כללית/התמונה הגדולה כפי שביקשת במקור:
1. "...ועדיף לשלם מס עכשיו מאשר שבעוד שנה שנתיים"
לרוב הגישה היא הפוכה - דחיית מס כדי להרוויח גם על הרווחים (ריבית דריבית).
כללית, עודף מסחר פוגע בתשואה לטווח אורך.
2. "...אכניס מכאן והלאה זה למניות שמחלקות DIV ואז גם אמנע ממס."
לא ברור. חלוקת דיבידנד חייבת במס. מכירה עקב עליית ערך של כל מנייה, גם אם אתה מתייחס אליה כמניית דיבידנד, חייבת במס.

מההודעה המקורית ניתן להבין שאתה רוצה לממש רווח. זה בפני עצמו - על הכיפק.
מה שנידון לכישלון, באופן קונסיסטנטי לפחות, זה ניסיון לתזמן את השוק.

נגיד ואתה ברווח של 40% - תמכור את התיק על מנת להשקיע ברעיון חדש - הפסדת 10% מהתיק שלך לתשלום מס.
אם לדייק, את המס הוא חייב בכל מקרה. ההפסד הוא רק על הריבית שאותם 10% היו עושים.

בסוף מתישהו אשלם מס, ועדיף לשלם מס עכשיו מאשר שבעוד שנה שנתיים יתכן שהתשואה תימחק.
איך מניות דיבידנד מונעות את זה?

יש עיניין של השקעות ערך
יש המון דברים.
ציינת בהתחלה מניות דיבידנד, עכשיו זה מניות ערך.
אנשים מציעים לך לחקור וללמוד ולקרוא.

העובדות הפשוטות הן שמניות דיבידנד לא יגנו עליך ממשבר מתקרב.
אגח אולי כן, קרן כספית אולי כן, אבל זה תזמון היות ואתה לא יודע מתי אם בכלל יגיע משבר.

ממה שקראתי אני יודע שבהתחלה הסולידית הייתה נגד, אבל לאחרונה נראה שדווקא היא משנה את דעתה
המצב שלך דומה לשלה?
בנוסף, היא מציינת בפירוש שזה מהווה יתרון פסיכולוגי ולא יתרון השקעתי.

מה שכן הייתי שמח זה לשמוע אולי למה לא כדאי לי וזה לא רעיון טוב, אולי זה כן רעיון טוב אבל לשים לב ל XYZ..
בעיקר להסתכל על התמונה הגדולה.
המטרה הייתה לענות על זה…

בכל מקרה, בהצלחה.

אם לדייק, את המס הוא חייב בכל מקרה. ההפסד הוא רק על הריבית שאותם 10% היו עושים.
לאו דווקא. אם יחזיק עד גיל גיל 60+ יוכל למכור לאט לאט עם הפחתה ממס רווח הון.
עוד סיבה לחשוב על טווח ההשקעה.

לאו דווקא. אם יחזיק עד גיל גיל 60+ יוכל למכור לאט לאט עם הפחתה ממס רווח הון.
עוד סיבה לחשוב על טווח ההשקעה.
מה בדיוק קורה בגיל 60 שמאפשר הפחתת מס רווח הון?

השאלה של מניות דיבידנד בעד ונגד נידונה הרבה פה בפורום. לדעתי רוב המשתתפים נגד, אבל אין פה קונצנזוס. הסולידית היתה נגד ועכשיו בעד (בתנאים מסוימים).

התיק שלי השנה עשה תשואה שמבחנתי מאוד יפה, התיק שלי עלה ב33% שמבחנתי זה עליה מספיק גבוהה
זה לא רלוונטי לשאלת דיבידנדים בעד ונגד. יש לך כסף ואתה רוצה להשקיע. הכוונות והרצונות שלך לגבי העתיד רלוונטיים להחלטה. מה הכסף עשה בעבר לא.
הסתייגות קטנה - מבחינת מס יש יתרון להשאיר את הכסף איפה שהוא (מלכודת מס). במקרה שלך המלכודת לא עמוקה במיוחד.

למען האמת קצת הופתעתי מתגובות פה של אנשים, בלי להכיר בלי לדעת מי מה מו ישר החלטתם כבר מה אני יודע ומה לא וכמה "הסיבולת שלי".
ביקשת קיבלת התלוננת...

סה"כ הרעיון הוא למנוע מצב שבו התיק יורד בחזרה יותר מידי בלי לנצל את המומנטום שכעת (לא מדבר על קניה בזול כשהוא ירד)
אני לא יודע במה אתה מושקע, אבל תשואת המניות בעתיד לא מושפעת מכך שהתיק האישי שלך נמצא בפלוס 33%. התיק הנוכחי שלך יכול לרדת, וגם התיק שתעבור אליו יכול

הפוסט הזה איבד לגמרי מהפואנטה שלו, יכול להיות שלא הסברתי את עצמי כמו שצריך או אני לא יודע מה.
ממש ממש אין לי בעיה עם ביקורת, אם הייתם מכירים אותי כנראה שהייתם יודעים שאני אחד שדווקא לומד מזה הכי הרבה.
יותר נראה שפשוט כל אחד פה רצה להגיד את האגנדה שלו.
יש לי המון כבוד לפורום הזה כי בסופו של דבר התיק שלי נבנה על פי הצעות פה של אנשים.
רוצה להאמין שזה אשכול נקודתי שיצא מהקשרו.
את כל עיניין של המיסוי בתור אחד שלומד את זה לא חדש לי.
מכיר תשלום מס רווחי הון ומכיר מס על דיבידנד הכל בסדר לא צריך ישר להשמיע את מה שאתם רוצים להגיד.
רק ליישר קו מניות דיבידנד מושפעות מתנודיות השוק אני יודע, פשוט בעוד שכשהמניה עולה זה רווח פוטנציאלי כל עוד לא מיממשתי
בדיבדנד זה נכנס לכיס כביכול.
זה הדבר היחיד שהתבלטתי בו, אם עדיף להשאיר רווחים פוטנציאלים מהתיק ולתת לו לצבור עוד
או להתחיל להכניס כסף חדש למניות דיבדידנד.
כל השאלות שלכם פה יש תשובות אבל זה נראה שפשוט אנשים רוצים בכוח להגיד מה אני ושאני מזגזג כל שנה בלי להכיר אותי בכלל.

דרך אגב אפשר גם לנהל דיון בלי כל הצקצוקים המתנשאים, תנסו קצת להיות יותר נחמדים אנשים.
שואלים אתכם שאלה אתם רוצים לענות אבל במקום לעזור אתם עונים בשאלה חזרה מתנשאת כזאת.
רוצים לעזור תעזרו, רוצים להתנשא אז עדיף שלא תגיבו.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה שאלה בסיסית - קניית מניות בהפקדה חודשית שוק ההון 5
A קניית מניות ישראליות בברוקר זר? פוסטים מאיכות נמוכה 7
F קניית מניות של חברה שבה רוב מניות לא סחירות פוסטים מאיכות נמוכה 8
F קניית מניות של ishares - סליקה נדחתה - לאן הלך הכסף? שוק ההון 18
M קניית מניות של חברה אחת והחזקה לתקופה ארוכה ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
R קניית מניות וונגארד דרך ברוקר ישראלי שוק ההון 3
Odnight קניית מניות חברה בהנחה או השקעה במדד? שוק ההון 15
K קניית מניות /קרנות נאמנות בסכום קטן כל חודש שוק ההון 5
נווד ספרתי קניית מניות בארהב שוק ההון 10
ק קניית מניות חברה בהוזלה שוק ההון 37
ב קניית מניות של nintendo שוק ההון 1
ג שאלה לגבי קניית מניות ומכירה בטווח זמן קצר שוק ההון 24
Y קניית מניות ספציפיות בIRA - המגבלה של 10% מגודל התיק שוק ההון 24
H קניית מניות בזמן מפולת בשוק שוק ההון 100
מ קניית מניות נוספות בתיק של 60K שוק ההון 6
jenglender מושגי בסיס במערכת קניית מניות שוק ההון 1
Rio מישהו מכם השתמש באפליקציה RobinHood שמאפשרת קניית מניות בחינם? צרכנות פיננסית 16
פ קניית מניות בזעיר אנפין שוק ההון 12
משה האם קניית קרקע בהנחה של 90% לחיילי מילואים באזור עדיפות לאומית היא דיל טוב? נדל"ן 22
B קניית מחקה מדד\קרן S&P בארץ או בחו"ל הסוחרת ב GBP שוק ההון 2
roteml קניית דירה מסוג "דיור מוגן" להשקעה נדל"ן 1
ר שאלה על קניית etf שוק ההון 3
N קניית ציוד לדירה חדשה צרכנות פיננסית 1
M קניית דירה בבעלות קק"ל נדל"ן 4
רפיקי קניית בית פרטי ללא משכנתא נדל"ן 16
T קניית דירה למגורים מתוך כוונה למכור אחרי 5~7 שנים? נדל"ן 11
McMurphy קניית כרטיס טיסה בדולרים באמצעות כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
ישראלי מצוי קנית דירה יד 2 בתקווה לתמ״א יום אחד או קניית דירה חדשה על הנייר נדל"ן 4
Y קניית דירה להשקעה ב״מחיר למשתכן״ בפרוייקט לאוכלוסיה החרדית נדל"ן 23
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
S קניית ציוד לטרק ארוך אוף טופיק 22
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
P עסקאות קניית קרקע נדל"ן 13
S קניית אג"ח ממשלתי אמריקאי שוק ההון 2
Y קניית נייר ערך העוקב אחרי מחיר SOLANA השקעות אלטרנטיביות 0
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
J קניית דירה ראשונה - התלבטויות נדל"ן 2
T קניית בית במערב אירופה נדל"ן 32
L קניית קרן בלאקרוק ביורו בבורסה באירופה דרך IB שוק ההון 0