• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קיזוז הכנסה דיבידנד מחו"ל בהפסד הון בישראל

מחשבון מיסים

משתמש רשום
דירוג
0
בשנת המס 2022 יש לי הפסד הון בישראל שרק חלקו קוזז כנגד הכנסה מדיודנט חו"ל, הדוח 867 של מיטב דש מראה שרק חלק מהפסד ההון קוזז כנגד הדיודנט. אני מעוניין לקזז את כל ההפסד ע"י חישוב מחדש בטופס 1322 כך שאצטרך להעביר כמה שפחות הפסד הון לשנה הבאה.
מס שאלות -
א. האם מותר בכלל לקזז הפסד הון שוטף בישראל כנגד הכנסה בחו"ל ? לא מצאתי שום התייחסות לכך
ב. בטופס 1324 (הכנסות חול) אני רושם את הכנסת הדוודנט אחרי הקיזוז ומשם מעביר את אותו המספר לטופס 1301 ? המקור למספר יהיה הסכום שיצא לי בטבלת העזר השניה בטופס 1322 (סך הדוודנט המקורי פחות הפסד ההון)
ג. את סכום המס ששולם בחול אני גם כן רושם ב 1324 כפי שהוא, אני מבין שהסכום יתוסף לסך הניכויים במקור ששלמתי לאורך השנה (למרות שהוא לא הגיע למס הכנסה בארץ)
ד. איך מתיחסים למס ששולם בחו"ל עם ההכנסה מדוונט חו"ל התאפסה ? סביר שהאמריקאים לא יחזירו לי אותו.

בתודה מראש

יש כמה שרשורים בנושא, מומלץ לקרוא.
בגדול - לא רק שאפשר לקזז הפסד הון ישראלי מול דיבידנד אלא חובה לעשות זאת. הבעיה שזה בעיקר פוגע בך ולא עוזר לך.
זכות הראשונים למיסוי דיבידנד היא למדינת התושבות של הנייר המחלק, ואותם לא משנה אם יש לך הפסד הון או לא. מה שאומר שבמקום לקבל הפסד הון שאתה יכול להעביר לשנה הבאה, אתה מקבל "זיכוי מס זר" שאפשר להעביר לשנה הבאה.
הבעיה שזיכוי מס זר מוגבל יותר גם בכמות השנים שאפשר להעביר קדימה וגם בשאלה מול מה מותר לך לקזז אותו.

היה לך גם הפסד הון בחו"ל?

הפסדי הון זר מקוזזים תחילה נגד רווחי הון זר ודיבידנד זר.
רק אם אחרי זה נותרה יתרת דיבידנד שלא קוזזה, ניתן לקזז אותה כנגד הפסד הון ישראלי.

שאלה נוספת, מה אחוז המס בדיבידנד שלא קוזז?

נערך לאחרונה ב:
מהדוח של מיטב דש זה לא ברור מה היה מקור ההפסד (מקומי או חול) למרות שספציפית סביר שכל ההפסד שנוצר מפדיון או מכירה של אג"ח בארץ, חבל שהדוח לא מצוין בצורה ברורה את ה'סלים' של מגני המס שנותרו כך שיהיה קל יותר לשייך אותם להכנסות ספצפיות.
בלי קשר - איך מנהלים את 'זיכוי מס זר' ואיך 'מפעילים' אותו בשנים הבאות ? משהו שדומה לטופס ההפסדים המועברים 1344 ?
אם היתה של הכנסת דוודנט בחול של 10K (מס 2.5K) ושולם עליו מס של נניח 1K בחו"ל , לאחר שעשיתי את הקיזוז האם אני ממשיך לרשום 1K ששולם בחו"ל ונניח 0 בסכום הדוודנט ? ברור שהיה נחמד עם מס הכנסה היה מצרף את ה 1K לסך מה ששלמתי למס וכך הייתי מקבל החזר לעו"ש של 1K בסוף השנה. אני לא כל כך מבין את אני מגלגל את ה 1K קדימה, האם הוא יכול ל'החליף' את המס שאני משלם לישראל ??
במקביל אחפש עוד שרשורים בנושא

מהדוח של מיטב דש זה לא ברור מה היה מקור ההפסד (מקומי או חול)
זה לא באמת משנה.
בלי קשר - איך מנהלים את 'זיכוי מס זר' ואיך 'מפעילים' אותו בשנים הבאות ? משהו שדומה לטופס ההפסדים המועברים 1344 ?
כן, משהו דומה.
כמו שאמרתי - יש דיון שמסביר את זה בדיוק. ממליץ לך פשוט לחפש אותו בפורום, יש שם את כל הפרטים.

האם הוא יכול ל'החליף' את המס שאני משלם לישראל ??
לא.
זאת בדיוק הבעיה - זיכוי מס זר (במקרה הזה) אתה יכול לקזז רק מול דיבידנד זר שנוכה עליו במדינה הזרה פחות מ25% (שזה נדיר) או מול רווח הון זר (כלומר רווח הון בנייר זר).
אתה לא יכול להשתמש בו כדי לכסות רווח הון ישראלי או דיבידנד ישראלי.

מהדוח של מיטב דש זה לא ברור מה היה מקור ההפסד (מקומי או חול)
אם לא כתוב אז הוא ישראלי.
כן דומה, רק שזיכוי מס זר צמוד למדד והפסד מועבר לא, ובנוסף זיעוי מס זר מוגבל לחמש שנים.
אם היתה של הכנסת דוודנט בחול של 10K (מס 2.5K) ושולם עליו מס של נניח 1K בחו"ל , לאחר שעשיתי את הקיזוז האם אני ממשיך לרשום 1K ששולם בחו"ל ונניח 0 בסכום הדוודנט ?
הכנסה 10K דיבידנד תקוזז מול הפסד הון של 10K.
כן אן כל הדיבידנד קוזז אז אתה רושם הכנסה 0 ומס 1000 וכמובן מדינה.
ברור שהיה נחמד עם מס הכנסה היה מצרף את ה 1K לסך מה ששלמתי למס וכך הייתי מקבל החזר לעו"ש של 1K בסוף השנה. אני לא כל כך מבין את אני מגלגל את ה 1K קדימה, האם הוא יכול ל'החליף' את המס שאני משלם לישראל ??
השנים הבאות תוכל לקזז אותו מול מס, על רווח הון זר, או על דיבידנד זר שממסה פחות מ־25% בחו"ל.

שאלה נוספת לגבי סדר הקיזוז - שאלתי רואה חשבון והוא אמר שהפסד הון (שוטף) בישראל מקזזים קודם כנגד דיוודנט/ריבית מחול ורק אז כנגד דוודנט/ריבית ומישראל. מה ההיגיון שבכך ?
אורי

שאלה נוספת לגבי סדר הקיזוז - שאלתי רואה חשבון והוא אמר שהפסד הון (שוטף) בישראל מקזזים קודם כנגד דיוודנט/ריבית מחול ורק אז כנגד דוודנט/ריבית ומישראל. מה ההיגיון שבכך ?
אורי
ממה שאני מכיר, המצב הפוך - הפסד הון ישראלי (כלומר בנייר ישראלי) מקוזז קודם מול רווח הון/דיבידנד/ריבית מישראל ורק אם נשאר משהו זה מקוזז מול דיבידנד זר.
יכול להיות שאם הפסד ההון זר (כלומר בנייר ערך זר) אז מקזזים קודם מול דיבידנד זר.

הוא טועה ומטעה.
הפסד הון זר, יקוזז קודם נגד רווחי הון זרים, רווחי הון מועברים, דיבידנדים והכנסות פסיביות אחרות זרות.

רק אחרי זה אם נשארה יתרה היא תקוזז כנגד רווחי הון ודיבידנדים בישראל.

נ.ב.
אם אתה חושב להגיש את רווחי ההון בצורה שונה, אז תתחיל קודם בהבנה מהיכן הפסד ההון נוצר.
תתחיל להכין טופס 1325 שתצטרך בשביל הטענה שלך לחישוב שגוי.
אחרי הכנת הטופס אתה תדע מהיכן נובע ההפסד ואם חוקי לקזז אותו.

נערך לאחרונה ב:
הוא טועה ומטעה.
הפסד הון זר, יקוזז קודם נגד רווחי הון זרים, רווחי הון מועברים, דיבידנדים והכנסות פסיביות אחרות זרות.

רק אחרי זה אם נשארה יתרה היא תקוזז כנגד רווחי הון ודיבידנדים בישראל.

חוזר ומבהיר - הפסד ההון היה בארץ ולא בחול.
השאלה היא האם קודם מקוזז הדודנט מחו"ל או הדיבידנט/ריבית מהארץ. אם סכום הדיבידנט קטן הרי שגם הסכום המותר בזיכוי (זיכוי מס חול) יקטן (כרגע הברוקר חישב אותו עבורי - המס ששולם בחו"ל על הדיבדנט)

חוזר ומבהיר - הפסד ההון היה בארץ ולא בחול.
השאלה היא האם קודם מקוזז הדודנט מחו"ל או הדיבידנט/ריבית מהארץ. אם סכום הדיבידנט קטן הרי שגם הסכום המותר בזיכוי (זיכוי מס חול) יקטן (כרגע הברוקר חישב אותו עבורי - המס ששולם בחו"ל על הדיבדנט)
אם הפסד ההון הוא ישראלי, אתה בוחר מה לקזז, דיבידנד/ ריבית (על ניירות ערך) בארץ/ זר

תודה על התשובה , האם יש העדפה היכן להתחיל ? לדעתי עדיף הדיבידנט/ריבית בארץ כדי לקבל החזר עוד השנה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
U קיזוז רווח דיבידנד בחול כנגד הפסד במניות בארץ מיסים 8
A קיזוז הפסד הון ללא מכירת ניירות ערך מיסים 1
E קיזוז עמלות rsu מיסים 22
מ קיזוז הפסד הון ממניות בחול כנגד אגח ממשלתי מיסים 5
D קיזוז רווחי הון מאקזיט עם חשבון משותף מיסים 1
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
ר בקשר קיזוז רווחי הון מיסים 5
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
A הפסדים ברי קיזוז - חיובי או שלילי? מיסים 1
Z קיזוז רווח הון חצי שנתי (למי שמדווח כך) מיסים 4
itzik64 קיזוז הפסדי הון בחו"ל-ניכוי במקור מיסים 11
G ענייני קיזוז מס מיסים 6
כ שאלות לגבי קיזוז מס בחשבון ממוסה מיסים 2
Y שאלות בנושא קיזוז מגן מס ושאר ירקות מיסים 27
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
N קיזוז רווחים והפסדים משתי קופות גמל להשקעה שונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N קיזוז רווחי הון לחייל מיסים 0
פ קיזוז דיוידנדים חו"ל עם הפסד הון מחו"ל ללא חבות מס מיסים 3
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S קיזוז הפסדים בבורסה בחשבון בבנק בארץ עם רווחים מחשבון ברוקר בחול פוסטים מאיכות נמוכה 4
ריש-לקיש קיזוז מס - רווח בקופת גמל להשקעה והפסד בחשבון האישי העצמאי מיסים 5
F ביצעתי מכירה של מנייה בהפסד ולאחר מכן ברווח לא היה קיזוז במגן מס שוק ההון 9
נ קיזוז הפסד הון משנים קודמות מיסים 7
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
Y קיזוז הפסדי הון עם דיבידנד וריבית מחו"ל מיסים 10
I קיזוז הפסדים מועברים בנספח חו"ל, 1301/1327 מיסים 5
מ קיזוז הפסדי הון מיסים 4
א קיזוז הפסד הון מול מימוש רווחים באופציות (סעיף 102 מסלול הוני) מיסים 2
A קיזוז הפסדים בין קופות גמל להשקעה צרכנות פיננסית 7
the_newbie קיזוז רווחי הון בנייר סחיר מול הפסד הון ב-RSU מיסים 8
Y קיזוז הוצאות לשכיר מיסים 13
R קיזוז הפסדי הון של חברה אמריקאית שנמחקה מהמסחר - כיצד? מיסים 1
N קיזוז הפסד הון מול ריבית עוש מיסים 2
I שאלות קצרות - קיזוז רווחי הון שוק ההון 3
מ החזר מס בגין קיזוז עם אינפציה מיסים 5
Michel יצירת הפסד מכוון בשוק ההון לצורך קיזוז מס שבח שוק ההון 25