• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

השקעה במניות דיבידנד בשלב צמיחה

Aslan

משתמש ותיק
דירוג
81
היי
מציג בפניכם התלבטות שיש לי ,
אני כרגע בשלב צמיחת ההון , כלומר אני כל רבעון בערך מכניס כסף חדש לתיק לפי כללים שקבעתי (יחסים בין מזומן / מניות / אג"ח)
כשאני צריך להכניס מזומן לפלח מניות הוא הולך ישר למדד (VT במקרה שלי שם נמצא כל הפלח המנייתי)
בשונה ממניות, קשה לתמחר קרן סל כה רחבה בעת ההשקעה, יצא לי כמה פעמים להוסיף כסף כשמחיר VT היה בשיא כל הזמנים (לא אומר שזו לא הייתה החלטה טובה כי גם משיאים עולים והרבה כמו שקרה בכל השנה האחרונה)

בהנחה והמטרה הסופית שלי היא איפשהו בגיל 50 (אני היום בן 35) להחזיק תיק מניות דיבידנד 100 אחוז מתיק (כלומר למכור פלח אג"ח, למשוך קרנות השתלמות, מזומן שנותר להשקיע ולבנות תיק מניות דיבידנד שיהווה חלק נכבד מההכנסה שלי במטרה להוריד רגל מהגז בעבודה - עשיתי כמובן את החשבון מבחינת מספרים וזה מתיישר לי טוב)
אני בהכרח מעוניין בתיק מניות דיבידנד בגיל הזה, עם התמקדות בתזרים יציב שהולך וגדל ולא על "שווי" המניות , חשוב לי גם בפן הפסיכולוגי (כלומר אני לא מעוניין בחלופה של השקעה במדדים ומכירה יזומה של X יחידות לצורך מחייה)

האם לא עדיף כעת, בשלב הצבירה, להשקיע כסף חדש כבר עכשיו במניות דיבידנד שמתומחרות נמוך ? ולהתחיל למעשה לבנות את התיק העתידי
את שוק המניות העולמי כולו קשה מאוד לתמחר, כשמדובר בחברות ספציפיות כן יש אינדיקציות שיכולות להעיד על שווי אטרקטיבי (נניח והלכנו לפי הכללים של הסולידית), האם לא עדיף לי במצבים מסוימים כאשר אני צריך להוסיף מזומן לתיק לחפש מניית דיבידנד עם נתונים כלכליים טובים בתמחור נמוך ?

למשל אם הגיע היום להכניס מזומן חדש לפלח המניות, ויש משבר נקודתי בסקטור האנרגיה, וחברות דיבידנד יציבות מהסקטור עם תשואת דיבידנד מעל 3%, גידול דיבידנדים מרשים של 8% בממוצע בשנה ומעלה, רצף של מעל 25 שנה חלוקה, יחס חלוקה נמוך , אין חובות וכו' וכו' , כלומר חברה על הנייר טיל אבל מה מתומחרת נמוך בגלל משבר נקודתי שיחלוף מהעולם - לא עדיף לי להשקיע בה לנעול כבר עכשיו את תשואת הדיבידנד ולהתחיל לבנות תיק הדיבידנדים העתידי ? (כמובן בחלק קטן מאוד מהתיק ומבלי לתת משקל כבד על חברה אחת)
זה לא עדיף מאשר להגיע לגיל 50 למכור הכל ולקנות תיק שלם מ0 כולל מניות שבוודאות מתומחרות גבוה ? (בהנחה ואני מתכנן תיק של כ30-40 חברות שונות מסקטורים שונים)

כמובן שאם כן אבצע זאת זה יהיה לפי הגדרות ברורות וקווים שאחליט עליהם מראש (מתי לשים את הכסף בVT ומתי במניות דיבידנד) שזה החלק היותר קשה אבל חובה שיהיה קו מנחה

אשמח לשמוע מה דעתכם ואם יש כאן אנשים שמשקיעים בצורה הזו (גם מדד פאסיבי וגם מניות דיבידנד)

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
2,665
תמיד כדאי להשקיע במניות שמתומחרות נמוך. אין שום דבר מיוחד ב״מניות דיבידנד״, חוץ מזה שהן נוהגות לייצר לך מאורעות מס באופן שוטף (ראה דיונים ארוכים שכבר היו כאן).

dani91

משתמש ותיק
דירוג
968
אף קריטריון או מטריקה לא ערבים לך שאותן חברות שתקנה היום ימשיכו לחלק דיבידנד עוד 15 שנה.
אין דבר כזה "לנעול" תשואת דיבידנד, זה לא אג"ח.
למשל, מי שניסה "לנעול" את תשואת הדיבידנד של AT&T קיבל תספורת של 50% השנה.

Aslan

משתמש ותיק
דירוג
81
אף קריטריון או מטריקה לא ערבים לך שאותן חברות שתקנה היום ימשיכו לחלק דיבידנד עוד 15 שנה.
אין דבר כזה "לנעול" תשואת דיבידנד, זה לא אג"ח.
למשל, מי שניסה "לנעול" את תשואת הדיבידנד של AT&T קיבל תספורת של 50% השנה.
אני כמובן לא אומר שזה שגר ושכח, אני מתחיל לבנות תיק וגם לנהל אותו, כלומר אם אני רואה תמרורי אזהרה (ובדוגמה שלך במקרה של AT&T היו לא מעט) אני מעיף מהתיק (בתקווה שהעובדה שקניתי אי שם בזול תעזור לי למכור ברווח ולא להפסיד עליה)
השאלה שלי מתמקדת יותר בהאם עדיף לי להתחיל כבר מעכשיו לבנות את התיק חברה חברה אך ורק כאלו שמתומחרות נמוך, במקום בגיל 50 לקנות הכל במכה ובהכרח לקנות חלק נכבד בתמחור יקר

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
9,384
אני כמובן לא אומר שזה שגר ושכח, אני מתחיל לבנות תיק וגם לנהל אותו, כלומר אם אני רואה תמרורי אזהרה (ובדוגמה שלך במקרה של AT&T היו לא מעט) אני מעיף מהתיק (בתקווה שהעובדה שקניתי אי שם בזול תעזור לי למכור ברווח ולא להפסיד עליה)
השאלה שלי מתמקדת יותר בהאם עדיף לי להתחיל כבר מעכשיו לבנות את התיק חברה חברה אך ורק כאלו שמתומחרות נמוך, במקום בגיל 50 לקנות הכל במכה ובהכרח לקנות חלק נכבד בתמחור יקר
אני מציע שתעשה backtesting לשיטה שלך ותוודא שבאמת קנית חברות טובות בזול.

dani91

משתמש ותיק
דירוג
968
אם אני רואה תמרורי אזהרה
איזה תמרורי אזהרה היו במקרה של דיסני?
הדרך הבטוחה ביותר לקנות חברות שישלמו לך דיבידנד עוד 15 שנה זה לקנות אותן עוד 15 שנה.
כמו שאמרו לך, לקנות בתמחור נמוך זה תמיד טוב. רק שזה לא קשור לדיבידנד שילמו או לא ישלמו עוד 15 שנה.

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
2,665
במקום בגיל 50 לקנות הכל במכה ובהכרח לקנות חלק נכבד בתמחור יקר

בהנחה שמשום מה בגיל 50 אתה מעוניין להחזיק דווקא חברה מסויימת, עדיין מעכשיו ועד אז כדאי לך להחזיק את מה שייתן לך יותר תשואה בשנים האלו. נניח שחברת הדיבידנד של חלומותיך תהיה יקרה פי 2 אבל הרווחת פי 3, אז תוכל לקנות יותר יחידות. שיקול הנגד היחיד הוא שתשלם בגיל 50 מס על ההחלפה בין ההשקעה הזמנית העדיפה לבין חברת חלומותיך.

Aslan

משתמש ותיק
דירוג
81
איזה תמרורי אזהרה היו במקרה של דיסני?
הדרך הבטוחה ביותר לקנות חברות שישלמו לך דיבידנד עוד 15 שנה זה לקנות אותן עוד 15 שנה.

כמו שאמרו לך, לקנות בתמחור נמוך זה תמיד טוב. רק שזה לא קשור לדיבידנד שילמו או לא ישלמו עוד 15 שנה.
אתה לוקח מקרי קיצון, ברור שיהיו חברות שישהו / יקטינו דיבידנדים בטח במשבר עולמי, אבל בסופו של יום יש מס' חברות מצומצם מאוד שלא הקטינו / הקפיאו דיבידנד במשבר 2000, 2008, 2020 , בערך 250 חברות מתוכם יש המון סינונים , כאלה שקצב גידול הדיבידנד שלהם נמוך הורדת חצי, נניח 125 חברות, מתוכם עוד 40 במצב רעוע עם סיכוי גדול להקפאה / קיצוץ דיבידנד , נשארת עם 80 חברות, מתוך ה80 האלה אתה צריך לראות שעומדות בסינונים שאתה הגדרת, נגיד תשואת דיבידנד של 3% ומעלה שתתאים לתכנית שהגדרת, בסופו של יום אתה נשאר עם 40 חברות בלחץ , מתוכם אולי תמצא 4-5 שמתומחרות נמוך בכל רגע נתון
אז אני אומר - את התיק של ה40 חברות שיהיו לי בגיל 50 אני אתחיל לבנות מעכשיו, ע"פ קריטריונים מאוד נוקשים, אבל אקנה בתמחור נמוך, אם במצבים נדירים אצטרך להעיף חברה כזו או אחרת אעשה זאת, אבל זה לא עדיף ?

Roi

משתמש בכיר
דירוג
3,734
הפורום פה פחות מכיל את הרעיון של דיבידנדים גדלים.
תנסה לכתוב בפורום של dividaat

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,872
אז אני אומר - את התיק של ה40 חברות שיהיו לי בגיל 50 אני אתחיל לבנות מעכשיו, ע"פ קריטריונים מאוד נוקשים, אבל אקנה בתמחור נמוך, אם במצבים נדירים אצטרך להעיף חברה כזו או אחרת אעשה זאת, אבל זה לא עדיף ?
כבר אמרו לך איך לבדוק אם השיטה שלך טובה, תיקח את אותם קריטריונים בדיוק שאתה מפעיל היום, אבל תפעיל אותם על רשימת החברות שהיו בנקודות שונות בהיסטוריה. תשתמש באותם קריטריונים ותבחר את המניות עם הדיבידנדים הגדלים. תבדוק לכל נקודת זמן בהיסטוריה מה הייתה התשואה שלך לאורך 15/20/25/30 שנה, וכמה מהחברות הללו בכלל שרדו זמן כה רב.

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
3,973
בהנחה והמטרה הסופית שלי היא איפשהו בגיל 50 (אני היום בן 35) להחזיק תיק מניות דיבידנד 100 אחוז מתיק (כלומר למכור פלח אג"ח, למשוך קרנות השתלמות, מזומן שנותר להשקיע ולבנות תיק מניות דיבידנד
האם לא עדיף כעת, בשלב הצבירה, להשקיע כסף חדש כבר עכשיו במניות דיבידנד שמתומחרות נמוך ? ולהתחיל למעשה לבנות את התיק העתידי
בטח שעדיף את אלה שמתומחרות נמוך,רק אותם!
מה ההגיון לקנות חברות בתמחור ממוצע להחזיק אותם שנים ואז למכור ולשלם מס כדי לקנות מניות דיבידנד בתמחור "רגיל"?
בתנאים האלה ברור שעדיף לקנות את מניות הדיבידנד היום בתמחור נמוך!

כמובן שאם כן אבצע זאת זה יהיה לפי הגדרות ברורות וקווים שאחליט עליהם מראש (מתי לשים את הכסף בVT ומתי במניות דיבידנד) שזה החלק היותר קשה אבל חובה שיהיה קו מנחה

לא ברור למה חלק מהכסף לVT,לא נשמע יעיל ומשתלם לקנות היום במחיר השוק כדי למכור עוד 15 שנים,לשלם מס מלא ולרכוש מניות דיבידנד ביוקר כשאפשר מראש לקנות אותם היום בזול.

חוץ מזה נשמע כמו תוכנית נהדרת
בהצלחה!

נ.ב
רק דבר אחד קטן,תסגר על העניין שאתה יודע לבחור את המניות הזולות שימשיכו להגדיל דיבידנד ב75 השנים הקרובות.
יש לי תחושה לא מבוססת שזה קריטי להצלחה של התוכנית.

yossik

מודרטור
דירוג
13,000
הערת אגב,
אם חשקה נפשכם במניות דיבידנד וכדי להעצים את אפקט הריבית דריבית, עדיף להתחיל בגיל צעיר.
אם תתחילו לקראת גיל פרישה אז התגמול יהיה טיפה בים...

פטל ואוכמניוצ

משתמש ותיק
דירוג
327
הסולידית פרסמה בלוג שבו היא מסבירה איך היא בחרה מניות דיבידנד ספציפיות. זו יכולה להיות השראה עבורך - לא ממליצה ולא מייעצת ולא בקיאה במניות דיבידנד.

stamEhad

משתמש ותיק
דירוג
83
אולי תמצא 4-5 שמתומחרות נמוך בכל רגע נתון

שאלת תם, אך יודעים איזה מניות מתומחרות נמוך? זה נשמע קל שאתה כותב את זה ככה... האם אתה יכול להגיד בכל רגע נתון מה מתומחר נמוך על פי דוחות הכספיים גרידא? P/E וכאלה?

בטח שעדיף את אלה שמתומחרות נמוך,רק אותם!
מניח שאתה ציני?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
ה השקעה פסיבית במניות בתל אביב פוסטים מאיכות נמוכה 20
י למה השקעה מפוזרת במניות נחשבת למסוכנת ביחס להחזקה ("השקעה") במזומן? שוק ההון 14
י השקעה במניות או נדלן שוק ההון 91
Y השקעה במניות בבנק\בית השקעות ישראלי\IB - עמלות מול אבטחה שוק ההון 1
מ השקעה במניות חברות תעופה, קרוזים ומלונות בעקבות המשבר שוק ההון 71
D שאלה של מתחיל על השקעה במניות דרך הבנק שוק ההון 63
M השקעה במניות של קרוזים? שוק ההון 15
A השקעה במניות או השקעה בנדל"ן? שוק ההון 32
T דעת הפורום לגבי השקעה במניות/קרנות בנקים? שוק ההון 3
T השקעה במניות שוק ההון 5
ה השקעה במניות בודדות במקביל לתעודות סל והתייעצות מאקרו שוק ההון 24
ל השקעה במניות בזמן שהריבית עולה. שוק ההון 6
M השקעה במניות - הונג קונג שוק ההון 2
Y השקעה במניות ערך קטנות בפנסיה IRA שוק ההון 23