• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

REVS לתשואת דיבידנד, איפה הקאץ'?

gsafier

משתמש סולידי
דירוג
14
במאמר המונומנטלי של הסולידית על קרנות סל מוטות דיבידנד, אחת מהקרנות החזקות שעלתה היא SCHD.
באמת, קרן סל חזקה, יציבה, זולה, שנותנת תשואת דיבדנד (Dividend Yield) של 3.5% ומעלה.
נחמד מאוד.

אבל ישנה קרן סל חדשה בשם REVS, שבשנה האחרונה נתנה תשואת דיבדנד של 22.68%.
היא קצת יותר יקרה (0.19% דמי ניהול), אין לה היסטוריה ארוכה זה נכון והיא גם מחלקת רק פעם בשנה.
מצד שני, עיון לא מאוד מעמיק באחזקות שלה, מראה שהיא לא מחזיקה זבל, אלא חברות דיבידנד ראויות לשמן.

אז מה הקאץ' פה? מה אני מפספס?
למה REVS כ"כ זולה ולא כולם קופצים על קרן סל עם תשואת דיבידנד של כמעט 23%?

Triple A

משתמש ותיק
דירוג
245
זה לא באמת תשואת דיבידנד, הם פשוט מוכרים חלק גדול מהקרן בסוף שנה ומחלקים אותו (כנראה שזה כל העליית ערך שהיתה באותה שנה).
הקרן עוקבת אחרי מדד כלשהו של mega cap value, כך שהביצועים שלה די קרובים לתשואת השוק.

אתה יכול לקבל אותו דבר על ידי קניית סנופי ומכירת חלק מהיחידות בסוף שנה כדי לממש את העליית הנרך שהיתה באותה שנה.

klayhamn

משתמש ותיק
דירוג
431
למה REVS כ"כ זולה ולא כולם קופצים על קרן סל עם תשואת דיבידנד של כמעט 23%?

אתה תמיד צריך להסתכל על התשואה הכוללת, לא רק על הדיבידנד

יש חברות (נניח כמו קולה) שלהן יש דיבידנד גבוה, אבל החברה עצמה כמעט ולא צומחת

לדיבידנדים יש חסרון משמעותי ביחס לחברה שמשקיעה את הרווחים בצמיחה - בגלל חוסר היעילות שיוצרים אירועי המס. כל פעם שמופרש דיבידנד אתה משלם אחוז מסויים של מס כרגע מה שמקטין תשואה פוטנציאלית שיכלת להשיג אם היית דוחה את התשואה לעתיד

adamshalev

מודרטור
דירוג
20,196
שים לב שזה *נורא* לא יעיל מבחינת מס.
קרן שמחלקת כל שנה 20% מההון שלה, אתה משלם מתוך זה 5% בתור מס דיבידנד. ככה שהעלות של הקרן החביבה הזאת היא כ 5.19% שנתי. מזעזע.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
6,699
שים לב שזה *נורא* לא יעיל מבחינת מס.
קרן שמחלקת כל שנה 20% מההון שלה, אתה משלם מתוך זה 5% בתור מס דיבידנד. ככה שהעלות של הקרן החביבה הזאת היא כ 5.19% שנתי. מזעזע.
לא לגמרי מדוייק, מן הסתם קרן כזו תכלה את עצמה תוך זמן קצר ואז תוכל לקבל על ההפסד שלה מגן מס.
אבל עדיין, בהחלט מיותר.

adamshalev

מודרטור
דירוג
20,196
לא לגמרי מדוייק, מן הסתם קרן כזו תכלה את עצמה תוך זמן קצר ואז תוכל לקבל על ההפסד שלה מגן מס.
אבל עדיין, בהחלט מיותר.
אני לא רוצה מגן מס, כי אני לא רוצה להחזיק קרן כזאת מפגרת. :|

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,201
אבל עדיין, בהחלט מיותר.
שים לב שהיא מחלקת רק את הרווח, לא מכלל ההון.
עדיין מפגר, אבל זה הבדל עצום ביכולת שרידות.

dani91

משתמש ותיק
דירוג
641
עדיין מפגר, אבל זה הבדל עצום ביכולת שרידות.
איך רק את הרווח? כדי לחלק 22% המכפיל רווח של הקרן צריך להיות מתחת ל 5. זה המצב?

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
6,699
איך רק את הרווח? כדי לחלק 22% המכפיל רווח של הקרן צריך להיות מתחת ל 5. זה המצב?
אני מנחש שה- 22% כולל את העליות של השנה האחרונה (התיקון של הקורונה).

adamshalev

מודרטור
דירוג
20,196
אני מנחש שה- 22% כולל את העליות של השנה האחרונה (התיקון של הקורונה).
היה להם turnover של 95%, בשילוב של העליה חזקה בשנת 2020 הגיוני שזה חלוקת רווחים ממומשים.

משהו שאני לא בטוח בו - להבנתי ETF לא חייבים לחלק רווחים ממומשים (הם נהנים מדחיית מס הוני בתוך הקרן), אז זה אומר שהקרן *בחרה* לחלק רווח ממומש? לא ברור לי.

dani91

משתמש ותיק
דירוג
641

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
2,008
תשואת דיבידנד של קרן היא חסרון ולא יתרון. אם היו לקרן רווחים, תמיד אני יכול למכור מספר יחידות בהתאם. חלוקת דיבידנד שקולה למכירה כפויה, כלומר ארוע מס כפוי.

על חברות, עוד אפשר להגיד שדיבידנד מעיד על בריאות כלכלית. אפשר להתווכח על זה, אבל יש בזה משהו. לגבי קרנות, חד משמעית עדיף שלא יחלקו.

קרנות אמריקאיות חייבות לחלק על פי חוק את מה שהחברות שהן מחזיקות מחלקות, אבל לחלק את כל רווחי הקרן זה מזעזע.

נערך לאחרונה ב:

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,201
אה הכוונה לרווחי הון, חשבתי רווחים של החברה.
היות והחברה הם קרן סל, והרווחים של קרן הסל נובעים מהנכסים שהם קונים ומוכרים, אז זה היינו הך.

gsafier

משתמש סולידי
דירוג
14
תשואת דיבידנד של קרן היא חסרון ולא יתרון. אם היו לקרן רווחים, תמיד אני יכול למכור מספר יחידות בהתאם. חלוקת דיבידנד שקולה למכירה כפויה, כלומר ארוע מס כפוי.

על חברות, עוד אפשר להגיד שדיבידנד מעיד על בריאות כלכלית. אפשר להתווכח על זה, אבל יש בזה משהו. לגבי קרנות, חד משמעית עדיף שלא יחלקו.

קרנות אמריקאיות חייבות לחלק על פי חוק את מה שהחברות שהן מחזיקות מחלקות, אבל לחלק את כל רווחי הקרן זה מזעזע.
בהקשר הזה, יש לי חבר (נשבע לכם חבר, לא אני) שטוען שריבית דריבית אמיתית זה רק דיבידנדים.
הטיעון שלו הוא שאם יש לך x מניות וערך המניה עולה, עדיין יש לך x. נגיד והמניה היתה שווה 100, עלתה ל-110 ואז ל-120. אז הרווח שלך הוא 20% ואין פה שום ריבית דריבית.
עם דיבידנדים לעומת זאת, אתה יכול לקנות עוד מניות ואז זו באמת ריבית דריבית.

ברור לי שההגיון עקום, אבל אני לא מצליח לנסח את זה בצורה מספיק בהירה בשביל לשכנע אותו.

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
2,008
בהקשר הזה, יש לי חבר (נשבע לכם חבר, לא אני) שטוען שריבית דריבית אמיתית זה רק דיבידנדים.
הטיעון שלו הוא שאם יש לך x מניות וערך המניה עולה, עדיין יש לך x. נגיד והמניה היתה שווה 100, עלתה ל-110 ואז ל-120. אז הרווח שלך הוא 20% ואין פה שום ריבית דריבית.

ברור לי שההגיון עקום, אבל אני לא מצליח לנסח את זה בצורה מספיק בהירה בשביל לשכנע אותו.

אולי תסביר לו את זה ככה:
מניה היא בסך הכל בעלות על חלק מחברה. נניח מניה אחת היא אחד חלקי מליון מהחברה.
עכשיו, נניח שהחברה הזאת לא עושה כלום, היא רק שמה את הכסף שלה בתוכנית חיסכון. כל פעם תוכנית חסכון לשנה, היא מקבלת 10% (הלוואי), ואז משקיעה את הכסף מחדש בתוכנית חסכון חדשה באותם התנאים.
החברה כמובן מרויחה ריבית דריבית, ואחרי שנתיים הערך שלה יעלה ב-21% ולא ב-20%. בהתאם, גם הערך של המליונית-חברה שלו יעלה ב-21% ויכלול את הריבית דריבית.

אחרי שהוא יבין את זה, תסביר לו שאם אחרי שנה הוא קיבל דיבידנד והשקיע אותו מחדש, אז מה-10% לקחו לו 2.5%, ועכשיו ריבית דריבית יש רק על 7.5%.

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,593
שאם יש לך x מניות וערך המניה עולה, עדיין יש לך x. נגיד והמניה היתה שווה 100, עלתה ל-110 ואז ל-120. אז הרווח שלך הוא 20% ואין פה שום ריבית דריבית.
עם דיבידנדים לעומת זאת, אתה יכול לקנות עוד מניות ואז זו באמת ריבית דריבית
נתחיל מתרחיש הדיבידנדים: אתה מתאר מצב שבו מניה במחיר 100 חילקה 10, כלומר השיאה 10% (מחיר המניה נשאר 100). אחר כך שוב חילקה דיבידנד של 10, כלומר השיאה שוב 10%. מי שהגיע מחדש את הדיבידנד מחזיק עכשיו 1.1 מניות (אם הוא פטור ממס), ולכן קיבל עכשיו 11, וסך הכל ההחזקה שלו שווה 121. בקיצור התרחיש הוא רווח של 10%, ואז רווח של 10%.
נשווה לתרחיש של עליית מחיר במקום דיבידנד: מחיר המניה היה 100. השיאה 10% ועכשיו עולה 110, ואחר כך שוב השיאה 10% ושווה עכשיו 121. זה בדיוק אותו דבר.
מכיוון שהחברה מרוויחה באחוזים, היא תמיד משיאה ריבית דריבית (אם היא לא מרוויחה באחוזים אז היא אכן צריכה לחלק דיבידנד, אבל בכלל לא בטוח שמשתלם להחזיק אותה).

(וכמובן, אם יש מס, אז בתרחיש הדיבידנדים המשקיע נשאר עם פחות, כי יש לו רק 1.075 מניות במקום 1.1.)

adamshalev

מודרטור
דירוג
20,196

@תל אביבי יותר פשוט:
חברה שמחזיקה מניות של חברה שמחלקת דיבידנד ומשקיעה אותן מחדש במניות של החברה שמחלקת דיבידנד.
1628541478104.png

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,671
משהו שאני לא בטוח בו - להבנתי ETF לא חייבים לחלק רווחים ממומשים (הם נהנים מדחיית מס הוני בתוך הקרן), אז זה אומר שהקרן *בחרה* לחלק רווח ממומש? לא ברור לי.
חייבים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L מה הצפי שלכם לתשואת מדדי המניות לשנים הקרובות ולמה שוק ההון 63
M קרן השתלמות IRA שמורכבת ממניות דיבידנד בלבד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 45
S הבדלי דיבידנד VOO/IVV שוק ההון 8
Liron2035 מס על דיבידנד אירי לאזרח ישרלי דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 7
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 33
A IVV vs CSPX פערי ביצועים גדולים - מיסוי דיבידנד ? שוק ההון 11
ז קרנות מחקי מדד מחלקות דיבידנד שוק ההון 5
yossik 100% מס על דיבידנד מיסים 2
H מניות דיבידנד שוק ההון 6
D קרן סל מניות מחלקות דיבידנד שקליות שוק ההון 6
ד קרנות ואנגארד שמחלקות דיבידנד שוק ההון 5
ט מס דיבידנד בIRA - הבהרה מיסים 6
P מעקב אחרי מניות דיבידנד הנסחרות בארה״ב במערכת ספארק או View trade ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
S איחור בהעברת דיבידנד בבית השקעות ישראלי שוק ההון 22
S דיבידנד VOO פוסטים מאיכות נמוכה 2
S שאלה על מס דיבידנד המשלמת חברה בע"מ המחזיקה בחברה שחילקה דיבידנד שוק ההון 0
L כדאיות תיק המורכב ממניות דיבידנד שוק ההון 7
N איך חלוקת דיבידנד באה לידי ביטוי בקרן סל? פוסטים מאיכות נמוכה 1
S השקעה במנית דיבידנד סולידית (פייזר כמשל) שוק ההון 10
S אסטרטגיית מניות דיבידנד בביצה המקומית? שוק ההון 0
I Etf דיבידנד כאלטרנטיבה לאג"ח שוק ההון 40
ס דיבידנד דולרי >>> יורו – מה האלטרנטיבה המשתלמת ביותר? צרכנות פיננסית 17
I בעקבות הפוסט של הסולידית על קרנות סל מוטות דיבידנד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 73
פ דיבידנד מ-BND שמסומן short term capital gains שוק ההון 6
E שאלה על מיסוי דיבידנד של חברה קנדית שנסחרת בניו יורק לאזרח ישראלי מיסים 1
ס מניות דיבידנד - גם בתיקים קטנים? שוק ההון 18
B חישוב תשואת דיבידנד בתעודות סל במט"ח שוק ההון 12
flower הודעה חריגה מהבנק - מיסוי דיבידנד של ניירות ערך NTR מיסים 20
D כיצד לבצע התאמה מקסימלית בין מניות דיבידנד, ערך/צמיחה וקרנות מחקות לסוג חשבון המסחר (פטור/לא פטור)? שוק ההון 1
א קרן סל מחלקת דיבידנד בסכום נמוך שוק ההון 0
לא חשוב שמות דיון - איך לייצר הכנסה פסיבית ממניות דיבידנד (פוסט מ-25.11) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
Y דיבידנד בק שוק ההון 2
Nina T האם חלוקת דיבידנד מעל 80% היא מופרכת? שוק ההון 2
R לקחו לי מס של 25% על דיבידנד מ-VXUS, לא היו אמורים לקחת יותר? שוק ההון 6
A פנסיה ממניות דיבידנד שוק ההון 3
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
tomer111 האם העובדה ש-IWDA צובר דיבידנד מגולם במחיר כבר? נדל"ן 1
Sander האם שילמתי מס פעמיים על דיבידנד שוק ההון 34
A תשואה- דיבידנד או עליית ערך? שוק ההון 27
Z 2 שאלות בנושא NTR מיסוי דיבידנד במקור על ידי ארה"ב 25% או 30%? מיסים 3
A קרנות שמחלקות דיבידנד על בסיס חודשי-תלת חודשי שוק ההון 78
R מכירת מניית דיבידנד לאחר יום האיקס שוק ההון 18
flower שינוי מסלול השקעה - מניות דיבידנד בפרט שוק ההון 60
yanosh34 מיסוי דיבידנד תחת תיאוריה השוק היעיל מיסים 10
flower backtesting - מניות דיבידנד שוק ההון 4
flower תשואת דיבידנד - תא 125 שוק ההון 3
מ תעודת סל מניות דיבידנד או להשקיע ישירות? שוק ההון 1
L מס על דיבידנד של חברה צרפתית הנסחרת בניו יורק שוק ההון 5