• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תרגילי כושר לסולידיים

כמה טיפים ממני: (מדריך כושר וכשהפכתי להיות סטודנט חקרתי קצת יותר לעומק כדי לא להתנוון בכסא)
1. הדבר הכי חשוב - להיות כמה שפחות סטטי. זה אומר לשבת בצורה זקופה וכמה שפחות רפויה (שהשרירים יעבדו, גם אם זה לא נוח, לפחות חלק מהזמן). וכמינימום, פעם בחצי שעה - גם אם אתה באמצע משהו לקום מהכסא ולהקדיש בדיוק 2-3 דקות להימתח קצת, להרים ידיים למעלה ולעשות כמה סקוואטים באוויר.
2. פעם ביום, להקדיש 5 דקות למתיחות. הכי חשוב זה הרגליים כי הם שרירים שאוהבים להתקצר בישיבה ממשוכת והם משפיעים על עמוד השדרה: מתיחה ראשונה, מתיחה שנייה.(בדגש על למשוך את הרגל לאחור כך שתרגיש את המתיחה בחלק העליון הקדמי של הירך). כל מתיחה לפחות 30 שניות.
בנוסף, בגלל שישיבה לרוב מושכת את בית החזה והכתפיים קדימה, מומלץ למתוח את השרירים הקדמיים: מתיחה לחזה. מתיחה מעולה לכתפיים. (רק הפעולה הראשונה שהוא עושה שזה להעביר את המקל מקדימה לאחורה עם ידיים ישרות. בהתחלה תתחיל באחיזה רחבה, ככל שתתקדם תחזיק כשהידיים קרובות יותר וזה ימתח יותר).
(שים לב שמתיחות שלעצמן לא יעשו מאומה ליציבה שלך, זה לא תחליף ללהיות זקוף כדי לתקן. אבל אם השרירים קצרים ולא תימתח - גם אם תתאמץ לא תצליח להיות זקוף).
3. סקוואט ודלליפט, מלכי התרגילים של חדר הכושר. יחזקו לך את כל שרירי הליבה החשובים ויתנו לך יציבה טובה והגנה מפני פציעות. אלה תרגילים מסובכים שאי אפשר ללמוד דרך האנטרנט (הכוונה היא לבצע אותם עם משקל כבד ולא באוויר כמו בסעיף 1), אז הייתי ממליץ ללמוד עם מאמן אישי בחדר כושר אם הדבר אפשרי. (שים לב לא ללכת לכל מאמן במשמרת כי מניסיון רובם לא ידעו איך ללמד את התרגילים כמו שצריך). אם משום מה אין לך אפשרות ללמוד\לבצע את התרגילים (שזה חבל מאוד אבל אפשר להסתדר בלעדיהם), תאמץ תחליפים אחרים שאפשר גם לבצע בבית כגון מכרעים (עם משקל כמובן). TRX לא יעזור לשרירי המטרה שלך בכלום אגב (הוא אחלה לדברים אחרים).
4. רק חצי קשור אבל סופר חשוב: תלמד איך להשתמש בגב, במיוחד כשמרימים דברים כבדים מהרצפה. פלג הגוף העליון אמור לרדת כתוצאה מתנועה ממפרק הירך ולא כתוצאה מכיפוף חוליות השדרה (כלומר הגב נשאר ישר). התנועה היא נטו מהרגליים, שרירי הגב יעבדו אך ורק כדי לשמור על הגב סטטי (וזה תפקידם), דוגמה.
(אגב, אם אתה חושב שהבנת נכון ואתה מסוגל להתכופף ולהרים מהרצפה משקלים עם גב זקוף לחלוטין וכשהתנועה מגיעה מהרגליים - אתה יכול פשוט להרים ככה דברים כבדים כשתחליף לדדליפט [זה לא בדיוק תחליף כי זה בדיוק תרגיל הדדליפט])

מאמין שזה יתן מענה מקיף. אם אתה סובל כרגע מכאבים בגב התחתון, הליכה ארוכה אמורה לעזור (השרירים עובדים בצורה מאוד מאוד מתונה).

רציתי לתת דוגמה למה זה דדליפט אבל עברו 5 דק' אז אני לא יכול לערוך

אם כבר עסקיננו בכושר, כספורט-כהוליט, אני מצאתי לי אתר חינמי של ג'ני קפלן, שקורעת אותי לחתיכות, עד כמה שאני רק חפצה.
ג'ני רצינית, מעודכנת ומשלבת תזונה עם אימוניי ספורט בכל הרמות. לי היא שינתה את החיים, כשהתווספה לי על אימוניי הכושר היומיומיים, שעשיתי גם לפניי.
יש לה מיני התמחויות כל סשיין, אני ממליצה לך להתחיל מתרגילי מתיחות, והרפיה. הגב, לרוב מנקז את כל הסטרס שיש לנו בגוף.
הליכה ופעילות אירובית קלה, יסייעו לך בנוסף, לזרימת הדם- כמו שכבר הוזכר למעלה.
עוד משהו חשוב בעייני הוא היציבה. כל בעיות הגב מתחילות מבעיות יציבה, אצל אדם בריא. אם אני יכולה לתת טיפ קטנטן אך שובב, שים לב לאיסוף שריריי הבטן, ביומיום ובעיקר בהליכה. ברגע שהבטן אסופה כל הגוף מתארגן לידי התארכות ויציבה נכונה.

לא ממש קשור לכאבי גב.

ניסיתי ריצה וקפיצה בחבל ולא התחברתי כלל. צריך לצאת החוצה, צריך חזיית ספורט, זה משעמם, צריך להתכונן מנטלית והורס את הברכיים.

קניתי חודש שעבר מיני סטפר יד שנייה ובעיניי זה מושלם.
1. המחיר סולידי (100 שח+ שמן מכונות)
2. זה קטן אז דוחפים מתחת למשהו/פינה
3. זה פשוט מבחינת התנועה
4. מתעסקת תוך כדי בפלאפון/אפשר לקרוא ספר/לראות טלוויזיה וכמובן מוזיקה
5. זה לא דופק את הברכיים
6. בחורף אין צורך לצאת מהבית וזו גם אחלה דרך סולידית להתחמם, אחרי חמש דקות מתחילים להפשיר. וגם אין צורך בבגדים מיוחדים, אפשר עם פיגמה..
8. זה דורש כוחות מינימלים כדי להתמיד

בקיצור זה אחלה בסיס.

ושכחתי להוסיף לסעיף 1 - אם אתה לא פעיל פיזית במיוחד, תהפוך לכזה. לדעתי הפעילות הגופנית הכי חשובה הם התרגילים שציינתי בסעיף 3. בנוסף, תרגיל שאתה יכול לעשות בבית זה ה birdog (אני בסלולרי אז לא נוח ללנקק, פשוט חפש ביוטיוב). ודבר אחרון זה פעילות אירובית כלשהי, לפחות שעה במצטבר בשבוע.
מעבר לזה - תנטוש את המעלית ותתחיל לעלות במרדרגות. במשרד במקום לטלפן/לשלוח מייל פשוט לך ברגל למנהל שאתה צריך וכו'.

אז בגדול לזוז כמה שיותר, להימתח, ולאמן את השרירים הרלבנטיים - זה צריך לשים סוף לכאבים.

מבחינה ספורטיבית - TRX זה רצועות שנועדו לאימון "פונקציונאלי". הבעיה היא רק שאין אימון כזה, שאימון כזה הוא המצאה שיווקית לאנשים שלא ממש מבינים בתחום. זה נשמע מאוד יפה אימון כושר פונקציונאלי, מכשיר שאפשר לעבוד איתו על כל הגוף, מינימום עבודה מקסימום תוצאות.. בפועל אלה קלישאות שנועדו למכור את הtrx.

אהלן. בתור פיזיותרפיסטית בדימוס, הייתי רוצה לדייק את האמירה שלך כי היא לא מאוד משקפת את המציאות.
זה ש״אימון פונקציונאלי״ הוא מושג שכובס לעולם ה trx למטרות שיווקיות- נכון. ״אימון פונקציונאלי״ בהגדרתו מעולם השיקום הוא תרגול פונקציה יום יומית שהמטופל צריך לבצע , לאחר פירוק התנועה למרכיביכה ועבודה על כל מרכיב בנפרד על מנת להשיג תנועה איכותית. אין קשר בין זה ובין trx.

מה שכן, שימוש נכון ב trx מאפשר לך מגוון של רמות קושי בתרגיל מסויים- בכך שהן מקלות או מקשות את ביצועו.

קח למשל את ה ״Plank״- כאשר שתי הרגליים שלך נמצאות על האדמה, השרירים המייצבים אותך במנח מסויים צריכים לעבוד x.
לעומת זאת, כאשר רגלייך נתונות ברצועות אשר מפחיתות את היציבות של המנח, השרירים המייצבים עובדים הרבה יותר קשה כדי לשמור אותך בתנוחה הזו. השגת גם עבודה נרחבת יותר וגם חזקה יותר.

לעומת זאת, אפשר גם להקל. הזכרת סקוואט? חשוב אינטואיטיבית מה קורה כאשר אתה מבצע סקוואט עם משקולות, לעומת ללא משקולות או אביזרים כלל, לעומת רצועות אשר נושאות חלק ממשקל גופך.

מעבר לזה- אתם באמת כולכם בעלי רצון טוב עם העצות שהשאתם בת׳רד הזה, אבל האמת היא שמה שהחבר פה צריך זה ביקור אחד של פיזיותרפיסט שיידע לארגן את סביבת העבודה הארגונומית כמכלול, להכיר את הרקע הרפואי ובאופן כללי את אורח חיי החבר פה בצורה קצת יותר מעמיקה, ועל פי כך להתאים תרגילים רלוונטיים.

כל הדיבור שהיה פה על אימונים אירוביים \ אנאירוביים \ בניית שריר \ עיצוב שריר - לא רלוונטי לפתרו הבעיה ש @tchc1 העלה.
ניתוח אמיתי ונכון של תנועה של בן אדם הוא כל כך הרבה יותר עמוק ומקיף מזה..

נערך לאחרונה ב:
סליחה,לבעיה שאיציק העלה.

אהלן. בתור פיזיותרפיסטית בדימוס, הייתי רוצה לדייק את האמירה שלך כי היא לא מאוד משקפת את המציאות.
זה ש״אימון פונקציונאלי״ הוא מושג שכובס לעולם ה trx למטרות שיווקיות- נכון. ״אימון פונקציונאלי״ בהגדרתו מעולם השיקום הוא תרגול פונקציה יום יומית שהמטופל צריך לבצע , לאחר פירוק התנועה למרכיביכה ועבודה על כל מרכיב בנפרד על מנת להשיג תנועה איכותית. אין קשר בין זה ובין trx.

מה שכן, שימוש נכון ב trx מאפשר לך מגוון של רמות קושי בתרגיל מסויים- בכך שהן מקלות או מקשות את ביצועו.

קח למשל את ה ״Plank״- כאשר שתי הרגליים שלך נמצאות על האדמה, השרירים המייצבים אותך במנח מסויים צריכים לעבוד x.
לעומת זאת, כאשר רגלייך נתונות ברצועות אשר מפחיתות את היציבות של המנח, השרירים המייצבים עובדים הרבה יותר קשה כדי לשמור אותך בתנוחה הזו. השגת גם עבודה נרחבת יותר וגם חזקה יותר.

לעומת זאת, אפשר גם להקל. הזכרת סקוואט? חשוב אינטואיטיבית מה קורה כאשר אתה מבצע סקוואט עם משקולות, לעומת ללא משקולות או אביזרים כלל, לעומת רצועות אשר נושאות חלק ממשקל גופך.

מעבר לזה- אתם באמת כולכם בעלי רצון טוב עם העצות שהשאתם בת׳רד הזה, אבל האמת היא שמה שהחבר פה צריך זה ביקור אחד של פיזיותרפיסט שיידע לארגן את סביבת העבודה הארגונומית כמכלול, להכיר את הרקע הרפואי ובאופן כללי את אורח חיי החבר פה בצורה קצת יותר מעמיקה, ועל פי כך להתאים תרגילים רלוונטיים.

כל הדיבור שהיה פה על אימונים אירוביים \ אנאירוביים \ בניית שריר \ עיצוב שריר - לא רלוונטי לפתרו הבעיה ש @tchc1 העלה.
ניתוח אמיתי ונכון של תנועה של בן אדם הוא כל כך הרבה יותר עמוק ומקיף מזה..
אני יותר ממסכים, הבעיה היא שאנשים קונים TRX כי זה אימון פונקציואנלי שמחליף חדר כושר ונותן תוצאות מקסימליות במינימום זמן. TRX זה כלי נהדר בשימוש נכון, כמו כל דבר בעולם הכושר. אבל בשביל בשביל אימון אנאירובי פשוט, כמו שהעלו אותו בהתחלה, אני לא חושב שהוא מתאים.

@tchc1 הגדר
״תוצאות מקסימליות״? לכל אחד יש את המטרות שלו באימון- וממש לאו דווקא שכולם רוצים להגדיל מסת שריר .
(אגב בשביל ״אימון אנאירובי פשוט״ , אגב, אפילו TRX זה יותר מדי). ה TRX כן מאפשר לך מגוון רחב יותר של דרגות קושי, ולפיכך מגדיל את רפרטואר התרגילים שאתה יכול לבצע- בין אם הם שמים דגש על חיזוק, יציבות או גמישות.
ואגב- TRX יכול לספק לך LOAD מסויים על שריר באותה המידה שמשקולת יכולה, כל שנדרש ממך הוא יצירתיות בתכנון התרגיל.
אני למשל, מחזקת את הארבע ראשי על ידי כיפוף ויישור של הברכיים כאשר אני במנח של שכיבות שמיכה וכפות הרגליים דוחקות את העץ. גם חוסכת מנוי לחדר כושר וגם נמנעת מה Compression המאסיבי על הדיסקים שמתרחש במהלך סקוואט, שדובר בו מוקדם יותר בשרשור.

ההגדרה האחרונה ששמעתי ל-CrossFit -
I'll cross my legs and pray
I'll fit my ass in my Jeans

אפליקציית 7 minutes workout.

מתאימה גם לאנדרואיד וגם לאייפון.

תרגילים שאפשר לעשות בבית ובפארק.

אפשר לעשות אימון גוף מלא ויעיל בעזרת מוט מתח בלבד:
שכיבות שמיכה (Pushups)
מתח "רגיל" עם אצבעות החוצה (Pullups)
מתח עם אצבעות פנימה (Chinups)
סקוואטים (Squats)
עמידה על קצות האצבעות (Calf Raise)
עמידה על העקב ועליה של האצבעות (Reverse Calf Raise)

בשביל שני האחרונים צריך מדרגה כך שאפשר לצאת לחדר המדרגות של הבניין לרגע.

אני ממליץ להתאמן בג'אגלינג, אפשר להכין כדורים עם בלונים גדולים שממולאים באורז ועטופים בעוד 3/4 בלון, משפר את הזרועות ואת הגב ואפשר להתאמן בכל מקום עם הרבה הסברים ביוטיוב

אני יכול לשתף אותך בניסיון האישי שלי...
ההייטק גבה מחיר גם מהגב שלי (והבריאות באופן כללי).

שחייה אכן עוזרת, אבל זה יותר מדיי משעמם, וצריך למצוא בריכה וכו'.

הליכות ארוכות, ובהמשך ריצות עזרו לי מאוד.
וגם תרגילי כוח, כמו שברננקי ציין, סקוואטים, ודדליפט (וגם תרגילי כוח אחרים) , אגב גם פלאנקים עוזרים לגב, ובאופן כללי עדיפים על כפיפות בטן.

מבחינה כלכלית...
העולם בחוץ על שביליו הוא חינם.
נעלי ספורט זאת השקעה לא רעה...
מנוי לכמה חודשים לחדר כושר זה לא נורא - אתה חייב ללמוד איך לעשות את התרגילים נכון. ויש דרכים הרבה יותר גרועות לנצל את דמי המנוי (הזמנות מג'ירף לדוגמה). לאחר מכן, אתה יכול לקנות משקולות, מוט, ואולי מיטת כושר ולעשות בערך 93% ממה ששווה לעשות בחדר כושר בביתך.

פלאנקים עוזרים לגב, ובאופן כללי עדיפים על כפיפות בטן.
נקודה נכונה וחשובה, שכחתי להתיחס אליה בזמנו
חשוב לעבוד על הבטן באופן סטטי (זה התפקיד שהשרירים ממלאים ביום יום). בנוסף כפיפות חוזרות ונשנות מאוד לא ידידותיים לחוליות עמוד השדרה, וגם רוב האנשים מבצעים אותם בצורה שהשרירי העיקרי שעובד הוא לא שרירי הבטן (אלא האיליו-פסואס).

תרגילים לסולידים מזדקנים:
א. החלק הסולידי- מינימום הוצאות, מקסימום יצירתיות. חדר כושר הס מלהזכיר. רצועה נמתחת- חוסם עורקים מתיק עזרה ראשונה. הליכה בחוץ, כולל עליה על גבעה קרובה (או חדרי מדרגות ראוי) לצורך סיבולת לב-ריאה. כיסא, מדרגה בבית, קופסאת שימורים או אבן ראויה כמשקולת.
ב. החלק המזדקן- לאט ובזהירות. נשים שילדו צריכות להיזהר מחיזוק שרירי בטן בטרם חיזקו את רצפת האגן. המפרקים צריכים לקבל תשומת לב גדולה ותרגילי סיבוב מאד איטיים וזהירים. עדיף לוותר על קפיצות ולהעדיף ריקוד סוער (לד זפלין הולך מעולה עם זה) בסוף האימון.

והכי חשוב- הוא כבר מזמן לא שחקן הכדורסל בליגה א' והיא כבר מזמן לא מ"כית בנח"ל :)
כששוכחים וממהרים לתרגילים של פעם, הגוף צורח. נא להקשיב לו...

כמה טיפים ממני: (מדריך כושר וכשהפכתי להיות סטודנט חקרתי קצת יותר לעומק כדי לא להתנוון בכסא)
סחטיין על התגובה המושקעת.
גם המטרה שלי כעת היא לא להתנוון בכסא.
2. פעם ביום, להקדיש 5 דקות למתיחות.
מתי הזמן המומלץ על ציר היממה, אחרי קימה לפני שינה? (מבחינה בריאותית זה משנה בכלל?)
פעילות אירובית כלשהי, לפחות שעה במצטבר בשבוע.
כמה זמן מינימלי לסשן? (אני מניח ש 5 דקות 12 פעמים לא נחשב...)

שרשור מעניין.
הנסיון שלי בנושא - כסא טוב, סביבת עבודה ארגונומית עם ביקור של בעל מקצוע, כל זה לא עזר בכלום.
הדבר היחידי שעזר הוא לחזק את הגב.
סקוואט, ובעיקר דדליפט.
ובאופן כללי זה מרגיש מדהים פעם ראשונה בגיל שלושים פלוס לבנות גוף חזק(אחרי עשרות שנים של רזון שברירי).

נערך לאחרונה ב:
הדבר היחידי שעזר הוא לחזק את הגב.
סקוואט, ובעיקר דדליפט.
ובאופן כללי זה מרגיש מדהים פעם ראשונה בגיל שלושים פלוס לבנות גוף באמת חזק
חדר כושר או דרך אחרת?!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P מועדוני ספורט וחדרי כושר בזול הסבסוד קופות החולים. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
S תביעת אובדן כושר עבודה מהפנסיה אוף טופיק 5
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ מטריה ביטוחית ואובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
F ביטוח אבדן כושר עבודה בפרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
יבגני_ל מנסה להבין את העלות של ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
יבגני_ל כדאיות ביטוח אבדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
T פנסיה - תשלום אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ביטול קיזוז אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N ביטוח אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y חדר כושר צריך להחזיר לי כסף בשל ביטול מנוי אבל דורש פרטי חשבון בנק צרכנות פיננסית 4
flower מטריה ביטוחית - אובדן כושר עבודה עם עיסוק ספציפי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
D טופס פיצול - אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M להעביר קרן פנסיה לקופת גמל פוגע באובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
D הוצאה מוכרת בגין רכישת ביטוח מפני אובדן כושר עבודה (אכע) לשכירה מיסים 6
B ניוד מביטוח מנהלים לקופת גמל ואובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
deussex בילבול בנושא אובדן כושר עבודה מהעבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
ה שימור ביטוח אבדן כושר עבודה בין עבודות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
L ביטוח אובדן כושר עבודה נפרד, וקופת גמל פנסיונית נפרדת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
י קופת גמל עם אובדן כושר עבודה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
סרגיי אובדן כושר עבודה בביטוח מנהלים - לעומת מטריה ביטוחית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 3
T ביטוח אובדן כושר עבודה וקרן הפנסיה צרכנות פיננסית 1
M אובדן כושר עבודה בביטוח מנהלים - תקופת אכשרה / כיסוי מחלות קודמות צרכנות פיננסית 8
אמירב חלוקת ביטוח אובדן כושר עבודה למספר חברות ביטוח צרכנות פיננסית 4
amit עזרה/המלצה צמיד כושר גופני אוף טופיק 33
F ביטוח אובדן כושר עבודה מטעם המעסיק VS דרך הפנסיה צרכנות פיננסית 0
מ המלצה על הליכון כושר אוף טופיק 6
M שאלה על ביטוח אבדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 9
A IRA עם ביטוח אבדן כושר עבודה דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
R צביעת קצבה מוכרת כשיש תשלום מעסיק על אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 1
ר אובדן כושר בביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 3
avi90 עלות ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 15
A טופס הפקדות למעסיק - עמודת אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 1
L מה ללמוד מאמנת אישית להעצמה או מאמנת כושר אישית? התפתחות אישית 24
waskindalost התייעצות - ניוד רכיב אובדן כושר עבודה בין חברות? בעיה? צרכנות פיננסית 4
א ביטוח אובדן כושר עבודה יקר צרכנות פיננסית 13
R עלות אובדן כושר עבודה קולקטיבי צרכנות פיננסית 0
someone235 עלות אובדן כושר עבודה פרטי צרכנות פיננסית 10
S עצמאי - אבדן כושר עבודה - מורה נבוכים צרכנות פיננסית 14
M הטבת מס לאובדן כושר עבודה לעצמאי צרכנות פיננסית 1
O ביטוח מנהלים או קופת גמל כאשר יש צורך בביטוח אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 17
ז עלות ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאים צרכנות פיננסית 19

נושאים דומים

Back
למעלה