• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תכנון פרישה בגיל 45, 100% VT

אני גם קראתי את הכתבה לגבי הטענה שקניה חוזרת של מניות דוחפת את המניות כלפי מעלה, אבל לדעתי מדובר בדברי הבל.

כלומר, היא נכונה עובדתית, אבל אין לה משמעות כלכלית אמיתית. מעבר לכך שאם מנהלי החברה (שהם האנשים שיודעים הכי טוב את ערכה האמיתי של החברה), חושבים שהשוק מתמחר את החברה בחסר, אז הוא כנראה באמת מתמחר אותה בחסר, בהינתן שאין שינוי ברווחיות ובמכפיל הרי שמחיר המניה אמור באמת לעלות כלפי מעלה מעצם הרכישה ולכן להישאר שם (כלומר, לא מדובר בסוג של "ניפוח בועה" אלא בתוצאה כלכלית אמיתית).

איפה זה בכלל כתוב?

יכול להיות שיש להם הטיה פסיכולוגית לטובת ערכת החברה והם חושבים שהיא שווה יותר מכמה שהיא באמת שווה?

גם בשנת 2000 חשבו ככה, שאנחנו רק בקצה הקרחון של פריצת הדרך הטכנולוגית. איך פריצת דרך טכנולוגית הופכת לרווחים?
אגב, המקום היחיד שבו האנושות גדלה בקצב מעריכי היא במדינות עולם נחשלות. דווקא העולם המערבי שאחראי על הרווחים העיקריים של החברות הולך ומתכווץ.
אגב כל המליארדים של הכסף החכם נשפכים לשוק כי אותם חכמים שמנהלים את המליארדים גוזרים קופון מהסכום ולא מהרווח, והם רוצים הרבה מליארדים לנהל כאן ועכשיו כדי שהעמלה תהיה גדולה ככל האפשר כאן ועכשיו. העתיד פחות מעניין אותם. 5תה חושב שמנהלי השקעות היו באים ואומרים ללקוח פוטנציאלי שכדאי לו להישאר מחוץ לשוק עכשיו?
תכלס משנת 2000 ועד היום תשואה נומינלית לשנה של 5.7% או ראלית של 3.5% זה לא נורא בכלל אחרי שני קריסות של מעל 50% בשוק...

ולמי שהמשיך להשקיע אפילו 4% מהסכום שאתו השקיע בשנת 2000 כל רבעון (זה בערך מה שאני עושה)

הצליח להגיע עד היום לתשואה נומינלית גם של 7% שזה תכלס לא רע בכלל..
בתור סיטואציה שאתה מנסה לצייר כסרט איימה
כי אם זה סרט האיימה הגדול אז אני מוכן לקחת סיכון בשביל סיכוי סביר לסרטים טובים יותר
בהנחה שהמצב לא גרוע יותר ממה שהיה אז..

אז הוא כנראה באמת מתמחר אותה בחסר, בהינתן שאין שינוי ברווחיות ובמכפיל הרי שמחיר המניה אמור באמת לעלות כלפי מעלה מעצם הרכישה ולכן להישאר שם (כלומר, לא מדובר בסוג של "ניפוח בועה" אלא בתוצאה כלכלית אמיתית).
אתה כמובן צודק.
בהינתן אותם רווחים, יחידות בעלות מעטות יותר שוות יותר כסף.
אז דבר ראשון, אני שונא כשחברה קונה מניות עצמיות, מעדיף לקבל את המזומן אליי לכיס.
דבר שני, קניה חוזרת של מניות מציגה עליה ברווח למניה. אני לא יודע כמה זה משפיע על אנשים לקנות או לא.

אתה כמובן צודק.
אז דבר ראשון, אני שונא כשחברה קונה מניות עצמיות, מעדיף לקבל את המזומן אליי לכיס.
דבר שני, קניה חוזרת של מניות מציגה עליה ברווח למניה. אני לא יודע כמה זה משפיע על אנשים לקנות או לא.
כמה זה גדול בכלל? מתוך כלל ההכסף שעובר בבורסה, כמה כסף יוצא מהחברות שקונות את המניות של עצמן? זה כל כך משמעותי?

שזה כאילו ניפוח בלי שערך החברה באמת עולה?

שים לב שגם הרווחים התפעוליים עלו בשנה האחרונה.
לחברות נכנס הרבה מזומן בעקבות הקיצוץ במס חברות.

אתה כמובן צודק.

משיקולי מס, קנייה חוזרת של מניות עדיפה. אם הכסף מגיע אליך אתה משלם עליו מס דבידנד, אם החברה (בחברה ציבורית בלבד, חברות פרטיות המצב שונה) רוכשת מניות של עצמה אין מס דבידנד. אישית אני מעדיף לחסוך 25%. רוצה כסף לכיס? תמכור כמה מניות.

לכן כל עוד החברה חושבת שהמניה נסחרת בחסר, עדיף שתרכוש אותה.

זה למעשה אומר ש 3.5% לשנה מהתשואה הייתה buyback?
שזה כאילו ניפוח בלי שערך החברה באמת עולה?

ראה את התגובה שלי לעיל. זה לא ניפוח, ערך החברה באמת עולה על ידי buyback.

משיקולי מס, קנייה חוזרת של מניות עדיפה. אם הכסף מגיע אליך אתה משלם עליו מס דבידנד, אם החברה (בחברה ציבורית בלבד, חברות פרטיות המצב שונה) רוכשת מניות של עצמה אין מס דבידנד. אישית אני מעדיף לחסוך 25%. רוצה כסף לכיס? תמכור כמה מניות.

לכן כל עוד החברה חושבת שהמניה נסחרת בחסר, עדיף שתרכוש אותה.

בוא לא ניכנס לזה.

בוודאי שבתוחלת... אני לא טוען שיושב מישהו על המפסקי זרם למקרה שהשוק יעלה יותר מדי
תתפלא אבל בסין למיטב זכרוני מישהו יושב ומגביל את התנודות היומיות ל-עד 10% ועוד כל מיני חוקים שכאלה

תתפלא אבל בסין למיטב זכרוני מישהו יושב ומגביל את התנודות היומיות ל-עד 10% ועוד כל מיני חוקים שכאלה
גם בארץ וגם בארה"ב יש חוקים כאלה אבל זה לא משפיע על התוחלת.

ראה את התגובה שלי לעיל. זה לא ניפוח, ערך החברה באמת עולה על ידי buyback.
ערך המניה עולה (וכך גם הרוח למניה). אבל יש פחות מניות נסחרות. לכן ערך החברה נותר ללא שינוי וגם הרוח של החברה לא משתנה.
בקיצור, המכפיל P/E לא אמור להיות מושפע מה-buyback.

ערך המניה עולה (וכך גם הרוח למניה). אבל יש פחות מניות נסחרות. לכן ערך החברה נותר ללא שינוי וגם הרוח של החברה לא משתנה.
בקיצור, המכפיל P/E לא אמור להיות מושפע מה-buyback.

פליטת הקלדה, התכוונתי כמובן לערך המניה ולא לערך החברה.

"תשואה של VT ל15 שנים הקרובות כנראה תהיה יותר קרובה לתשואת שכירות בארץ (~3%) מאשר לזאת שאתה מצפה לה (8%)"
וגם הלינק הזה.

באזור 4K בחודש. בעוד שלפי המחשבון, אני לא משיג כלום מVT עם תשואה של 3%.

אם אני טועה, בבקשה תתקנו אותי, אבל זה מה שאני כרגע רואה בחישובים.

זה סתם ניחושים סך הכל....

מנדלן בארץ התשואה שלך בקלות יכולה להיות נומינלית שלילית

זה סתם ניחושים סך הכל....
מסכים לגמרי.

אגב, יש באג במחשבון - התחזית לא תואמת את הסכום ההתחתלי.
לדוגמה: הזנתי סכום התחלתי של 300K, עם הפקדה חודשית של 2K ל 30 שנה. קיבלתי בתוצאה סכום של 2.1M.
לאחר מכן הזנתי סכום התחלתי של 1K תחת אותם תנאים וקיבלתי תוצאה סופית של 1.2M

מסכים לגמרי.

אגב, יש באג במחשבון - התחזית לא תואמת את הסכום ההתחתלי.
לדוגמה: הזנתי סכום התחלתי של 300K, עם הפקדה חודשית של 2K ל 30 שנה. קיבלתי בתוצאה סכום של 2.1M.
לאחר מכן הזנתי סכום התחלתי של 1K תחת אותם תנאים וקיבלתי תוצאה סופית של 1.2M

למה באג? איזה מחשבון? אפשר לינק?
מה הריבית שאתה מניח שם?

אני מנחש שה"באג" שגילית הוא דבר מופלא. זה נקרא ריבית דה ריבית.
בין 300K ל 1K ??? כאשר השני מרוויח כ60% מהראשון?

למה באג? איזה מחשבון? אפשר לינק?
לינק
השארתי את כל המספרים איך שהם פרט ל:
סכום התחלתי: 300K/ 1K
הפקדה חודשית: 2K
משך הפקדה: 30 שנה

בין 300K ל 1K ??? כאשר השני מרוויח כ60% מהראשון?

לינק
השארתי את כל המספרים איך שהם פרט ל:
סכום התחלתי: 300K/ 1K
הפקדה חודשית: 2K
משך הפקדה: 30 שנה

אין לי איך לערוך ואני לא במחשב...

לפי המחשבון הזה שאני משתמש בו

http://www.bankrate.co.il/מחשבון-ריבית-דריבית

אחרי מס ואם הוא מדבר על תשואה ריאלית זה דווקא הגיוני

למה זה נראה לך לא הגיוני?

משיקולים אחרים יש המון מחקרים שמראים שמניות שמבצעות רכישה עצמית במחיר כלשהו לרוב מבצעות הנפקה חוזרת של אותן המניות במחיר נמוך יותר.
אני מעדיף לקבל את הכסף, לשלם מס על הדיבידנד ואז לקנות את המניות במחיר הנמוך יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
fizban תכנון פרישה מוקדמת (בגיל 55~) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
J תכנון פרישה בגיל פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K תכנון פרישה להורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
T תכנון פרישה וירושה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
C תכנון מס עבור מענק פרישה מיסים 2
ג תכנון פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ש תכנון פרישה מוקדמת בן 22 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
R תכנון פרישה מוקדמת עם FIRECALC למי שעתיד לרשת מיליונים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
AlexNOSAM תכנון פרישה לגבר בן 55, עצות יתקבלו בשמחה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 76
N תכנון מכירת מניות ESPP - ריבית והצמדה עבור החזר המס מיסים 5
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
U תכנון מס בהשכרת דירה מיסים 11
N תכנון שנת שבתון - היבטי מיסוי מיסים 48
I תכנון כלכלי למשפחה - חסכונות לטווחים שונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
L שאלות לפני תכנון טיסה לארצות הברית עם דרכון אירופי אוף טופיק 3
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
S העברת קופ"ג וקה"ש ל-IRA עבור אמא + תכנון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י תכנון מס דיבידנד זר מעל גיל 60 מיסים 8
F פיצול חשבון בנק לאשה סיעודית - תכנון פיננסי צרכנות פיננסית 20
M האם יש חברה המלווה ובודקת את הנכס - תכנון ,שכנים תוכניות עתידיות באזור וכו פוסטים מאיכות נמוכה 1
A תכנון נכון של מס רכישה והיטל השבחה נדל"ן 0
I תכנון תיק - טווח השקעה מינ' במניות שוק ההון 4
ז תכנון לטווח ארוך מבחינת צפי מס שוק ההון 4
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
מ תכנון כלכלי לעתיד צרכנות פיננסית 0
י מסע תכנון עשור, תיק השקעות עצמאי וצבירת נכסים יומני מסע אישיים 12
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
L מסע תכנון קריירה וצבירת נכסים לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 44
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
A תכנון עתידי להסבה לתחום המחשבים התפתחות אישית 34
B זוג צעיר מהמרכז- תכנון לעתיד יומני מסע אישיים 7
S תכנון לקראת משכנתא צרכנות פיננסית 3
F תכנון תזרים פרעונות בקרנות מחקות אג״ח שוק ההון 1
A עזרה בתחילת תכנון פיננסי נכון צרכנות פיננסית 2
S חוות דעת על תכנון תיק השקעות שוק ההון 4
F תכנון מס על ידי פתיחת חברה צרכנות פיננסית 12
Y מעוניין לברר לגבי תכנות מס (בעיקר תכנון מס בחו"ל)...... צרכנות פיננסית 1
I תכנון מס שבח נדל"ן 6
ח תכנון קניית דירה לצד השקעה לטווח ארוך שוק ההון 16
Dim תכנון מס בינלאומי שוק ההון 3
ב תכנון מסלול מחדש אחרי 40 יומני מסע אישיים 11
unrealx תכנון חופשת סקי באופן עצמאי צרכנות פיננסית 2
N תכנון מס בעייתי ולא מומלץ בקרנות השתלמות שוק ההון 37
י תכנון מס כאשר בן זוג אחד מרוויח הרבה והבן זוג השני מעט שוק ההון 2
N בן 22 עם הרבה שאלות על מס, תכנון תיק פאסיבי וכו' שוק ההון 17
פ מישהו מכיר את חברת נטו תכנון פיננסי צרכנות פיננסית 14
N תכנון תמהיל משכנתא בגובה 350,000 ש"ח + טוויסט שלי נדל"ן 25
K תכנון מס הפסדים בבורסה שוק ההון 7
S תכנון הפרישה- האם המשיכה מהתיק היא 3% או 4% כולל דידבידנדים או בנוסף ? שוק ההון 7
S שאלה על תכנון קרנות השתלמות, תיק השקעות, קופ״ג ופנסיה שוק ההון 23

נושאים דומים

Back
למעלה