• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק תיאורטי ופיקטיבי לחלוטין- PEACE AND LOVE

• פותח הנושא avshi
  • פורסם בתאריך

avshi

משתמש רשום
דירוג
2
שלום,
אני קורא לא מעט בפורום ובבלוג, ומעולם לא יצא לי לכתוב בו.
מאז שדורין פירסמה את הפוסט על 25 תיקי ההשקעות, שיחקתי לא מעט בPORTFOLIO VIZUALIZER ובניתי תיק שהוא גרוע להחריד ואני לא ממליץ עליו לאף אחד, וגם לא משקיע לפיו. אבל רציתי לחלוק איתכם ולשמוע מה דעתכם.

בניתי פורטפוליו שכל תפקידו הוא להביס את העבר, שזה קל כי אני יודע מה היה בעבר. וזו שיטה גרועה כי אני לא יודע מה יהיה בעתיד.

האתגר שהצבתי לעצמי היה להביס את התיק של הארי בראון- שזה קשה, כי אני לא יודע כלום בהשקעות ונראה לי שהוא דווקא כן. על כל פנים, כשאני כותב להביס אני מתכוון, לנסות ולבנות את התיק שעל סמך מספר אינטרוולים בעבר יצליח להשיג תשואה עדיפה על התיק של הארי בראון עם סטיית תקן נמוכה יותר.

חלוקת הנכסים הייתה כדלהלן:
17% - US MICRO CAP
17%- US MID CAP
33% - אג"ח ט"ק
33%- אג"ח ט"א

התוצאות היו (עריכה קישור מעודכן)

מגבלות ודברים שחשבתי עליהם:
1. בטווח הארוך התשואה של S&P500 עדיפה על רוב התיקים שנבחנו באותו פוסט.
אבל... בגלל שאני פרט שונא סיכון אני חושב מה יקרה אם היום אנחנו בדיוק בנק' המקסימום ומחר הבורסות ייפלו.
בשביל זה רציתי לבנות את התיק שמטפס בהדרגה והכי פחות מושפע מהשינויים האלו.
לטובת כך, השוותי את התיק לתיק הארי בראון ערב משבר הדוט.קום וגם לפני המיתון של 2008. עדיין, אנחנו מקבלים תשואות עדיפות.
כלומר, יכול להיות שאני מפסיד לא מעט כסף שאני לא שם עכשיו ב100% מניות, אבל אם ארצה את הכסף, גם שנה שנתיים אחרי המשבר, אצטרך לשלם מס.

מצרף גרף (ראו קישור) שמדגים מה קרה לכסף, בכל אחד מהתיקים אם אם נכנסנו לשוק ב2000.
בגדול אם נכנסתי לS&P וארצה לצאת, כמעט בכל נקודת זמן ב12 השנים שלאחר מכן אני אמכור את המניות בהפסד.

2. אנחנו עכשיו בעידן של ריבית אפסית, 33% אג"ח ט"א יפילו את התיק, כי יש לריבית הרבה לאן לעלות.
אז ראשית, זה היה נכון גם לגבי התיק של הארי בראון.
שנית, חיפשתי נקודות היסטוריות שבהן הייתה עליית ריבית משמעותית כדי לבדוק כיצד היה מגיב התיק שלי באותן השנים. ראו קישור

אגב, גם בשנת 2016 שבה הריבית עלתה מ0.25 בסוף 15 ל0.75%, התיק עלה בכ-6%.
כלומר, גם בשנים הללו, התיק עלה.

אז מה עוד לא ניתחתי(עריכה: ואני מתכנן לנתח)
?
1. השפעות שע"ח
2. מה הדרכים הטובות ביותר לעקוב אחרי המדדים האלו מישראל, אם בכלל.
3. בטח יש לכם מליון ביקורת ורעיונות נוספים, אשמח לשמוע. אני מבין שלא מדובר בהמלצות. סבבה

נערך לאחרונה ב:
מחר הבורסות ייפלו
יפלו לנצח?
האתגר שהצבתי לעצמי היה להביס את התיק של הארי בראון- שזה קשה
זה לא קשה (מאוד). תיק הארי בראון הוא תיק שימור הון ולא תיק צמיחה. אבל אתה בהחלט צודק שדרוש משיהו עם ידע כלכלי ענף בשביל לבנות תיק "כל עונות" כזה.
בשביל זה רציתי לבנות את התיק שמטפס בהדרגה והכי פחות מושפע מהשינויים האלו.
אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. או שאתה מוותר על תשואה בתמורה לתנודתיות מופחתת או שלא.
אז מה עוד לא ניתחתי?
על כל הנתונים הקיימים (משנת 1871 אאלט)

הלינקים של התמונות עברו חלקית
למה לא תשתף את התיק דרך הפורטפוליו ויז
ומה זה טק טא?
קיצור של טיל קרקע אויר ? :)

טווח קצר
טווח ארוך

הוא השמיט צמוד מדד ככל הנראה

אגב, שע''ח אני משער שזה שער חליפין

אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. או שאתה מוותר על תשואה בתמורה לתנודתיות מופחתת או שלא.
לא בהכרח, הרי אג''ח מאזן נפילות של מניות, וממילא בתוחלת תתכן השגת תשואה דומה ע''י תיק מורכב עם איזונים.

אגב, @avshi אתה מודע לזה שהתיק של אדם שלב (עוגת דובדבנים) בעצם מיישם את מה שאתה מנסה לעשות?

וממילא בתוחלת תתכן השגת תשואה דומה ע''י תיק מורכב עם איזונים.
לא במתמטיקה שאני מכיר.

בהיסטוריה היו תקופות מאוד ספציפיות שתיק 90-10 נתן תשואה עודפת על תיק 100% מניות

הרי אג''ח מאזן נפילות של מניות,
לא הייתי קורא לזה מאזן. אולי ממתן, וגם זה בקטנה.

אגב, @avshi אתה מודע לזה שהתיק של אדם שלב (עוגת דובדבנים) בעצם מיישם את מה שאתה מנסה לעשות?

אני מודע לתיק עוגת דובדבנים והשוותי גם אליו. אני לא סגור בדיוק על המתודולוגיה שלפיה דורין איחדה את הנתונים מפורטפוליו ויזואלייזר באקסל של סימבה וכן הלאה אז זה קצת הקשה על ההשוואה . העתקתי החלוקה של עוגת דובדבנים להשוואה גם כן. כמעט בכל אינטרוול מצאתי שהתיק הנל מספק תשואה גבוהה יותר, או אותה תשואה עם סטיית תקן נמוכה יותר.

בנוסף התיק שאני הצגתי מורכב מפחות מרכיבים לאמור להיות פשוט יותר לעקוב אחריו.

יפלו לנצח?
לא צריך לנצח. כמו שכתבתי תיק עם ס"ת (סטיית תקן) נמוך ותוחלת רווח חיובית יאפשר לי למשוך את כל הכסף (סתם ככה, כי בא לי) גם לאחר משבר מבלי למכור בהפסד. בדיוק בשביל להמחיש את המקש הזו אני משווה לs&p500 ב2000 ורואה כמה שנים היא הייתה שלילית.

ברור שלמשוך את הכסף אחרי 10 שנים עם תשואה אפס אומר כנראה להפסיד את האינפלציה בנוסף ללהפסיד את האלטרנטיבה.

זה לא קשה (מאוד). תיק הארי בראון הוא תיק שימור הון ולא תיק צמיחה
נכון. בדיוק בשביל זה מדדתי אותו גם ביחס לs&p500 ותיקי צמיחה שמהווים ברירת מחדל אחרים.

אופטימיזציה כזאת על תשואות עבר מבטיחה לך תשואת חסר ביחס לנתוני העבר כי אתה עושה fitting על רעש.
כמה הערות על התיק המוצע:
- ברור לך שתשואות העתיד הצפויות של אג"ח ארוך שונות מאד מתשואות העבר שלו נכון? ההתאמה בין ה-yield היום לתשואה בפועל בעתיד היא מאד מאד גבוהה.
- קרנות של micro-cap הם מאד בעיתיות מבחינת ישום בפועל, ממליץ לקרוא.

תיק עוגת דובדבנים נבנה על בסיס עקרון של פיזור על פני נכסים מסוגים שונים ככל הניתן, ועם מרכיב של אמונה לגבי אילו נכסים יניבו יותר בעתיד.
לא ממליץ ולא מייעץ על כלום.

ברור שלמשוך את הכסף אחרי 10 שנים עם תשואה אפס אומר כנראה להפסיד את האינפלציה בנוסף ללהפסיד את האלטרנטיבה.
מזומן עושה את זה בהרבה פחות סיבוכיות. לא מבין מה המטרה שהתיק תמיד יהיה ברווח ושאין לו אופק השקעה

מבחינת ישום בפועל, ממליץ לקרוא
מסכים. קראתי על זה קצת.
אגב, גם 33٪ של mid Cap עשה עבודה לא רעה.

- ברור לך שתשואות העתיד הצפויות של אג"ח ארוך שונות מאד מתשואות העבר שלו נכון? ההתאמה בין ה-yield היום לתשואה בפועל בעתיד היא מאד מאד גבוהה
לא הבנתי

לא נראה לי שזה חייב להיות סותר.
לא אמרתי שזה סותר. לא הבנתי את המטרה של תיק ש:
1) תמיד ברווח
2) אין לו אופק השקעה

אתה מוזמן לענות על כל אחד מהסעיפים בנפרד

התשואה (yield) על אגח ארוך היום נמוכה (פחות מ3% פעם אחרונה שבדקתי). בעבר הייתה התאמה גבוהה בין yield לתשואה בפועל בעתיד. כנראה שזה יהיה נכון גם בעתיד. תשואות של אגח הן יחסית קלות לחיזוי.

התשואה (yield) על אגח ארוך היום נמוכה (פחות מ3% פעם אחרונה שבדקתי). בעבר הייתה התאמה גבוהה בין yield לתשואה בפועל בעתיד. כנראה שזה יהיה נכון גם בעתיד. תשואות של אגח הן יחסית קלות לחיזוי.

אתה מדבר על עקום התשואות?

מניח שכדאי ואפשר למדוד את המתאם בין הריבית בארה"ב לבין התשואה של האג"ח. כנראה שהיא שלילית חזקה. כך שאומר שבעתיד כש/אם תעלה הריבית, המרכיב הזה ירשום ירידות. מצד שני, דווקא זה משהו שהיה גם אצל הארי בראון. הוא אמור להיות מתואפם הפוך למרכיבים האחרים.

1) תמיד ברווח
לא מחפש תמיד, אבל לא מרגיש בנוח עם תיק שבו הסיכוי ל"תחנות יציאה" חיוביות הוא נמוך כ"כ. בדיוק בשביל זה הדגמתי מה היה קורה אילו השקעתי בתיקים אחרים לפני תקופות מיתון.
בגרף למעלה רואים שלS&P500 לקח כמעט עשור להתאושש מהנפילה של משבר תחילת שנות האלפיים.
בגלל שאני סקפטי, אני מוכן לסכן את הכסף שלי, אבל חושש שתמיד מחר הבורסה תיפול. לכן בחנתי את תקופות ההתאוששות הנמוכות ביותר.

2) אין לו אופק השקעה
החיים מלאי הפתעות. אני לא יודע מה יוליד יום. אבל יודע שלשים כסף בעו"ש לא משתלם. בסביבת ריבית אפסית, אני ועוד מאות מליוני אנשים בעלם פונים לשוק ההון כדי לחפש את התשואה שפעם הייתי יכול לקבל בתכניות חיסוכן של הבנק. בגלל זה, אני מחפש את התיק ש"ייזחל" כלפי מעלה. בצורה מתונה אך עקבית. אני לא יודע אם לא אזדקק לו למשכנתא בעוד חמש שנים, לקנות אי בודד בעוד עשור, או כדי שאוכל למשוך ממנו 3-4% בעוד חמש עשרה שנה.

לאיזה תשואה אתה מצפה?

אז אתה סתם מסתבך.
ולדעתי כדאי לך להסתכל על קונצרניות.

אז אתה סתם מסתבך.
ולדעתי כדאי לך להסתכל על קונצרניות.

למה מסתבך, למה קונצרניות יהיה פשוט יותר? לא ראיתי קטן אחת בפאנדר שבשלוש השנים האחרונות שלה היה לה ממוצע תשואה כזה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ס תיק השקעות (ראשוני) תיאורטי שוק ההון 2
R אינפוט תיאורטי בנושא תיק השקעות תיאורטי שוק ההון 17
RaeNye תיק ממונף אצל ברוקר שפשט רגל (דיון תיאורטי) שוק ההון 4
B תיק תיאורטי - מגזרים שוק ההון 5
F תיק השקעות תיאורטי - על בסיס "הלכתי לדוג" שוק ההון 17
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 7
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
Finfree IRA ובניית גליון לאיזון תיק פנסיוני... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
G איך להתחיל לנהל תיק שאחר בנה? שוק ההון 17
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
F תיק משני למטרה קרובה יותר, 100% סנופי שקלי, דעתכם? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה